Új hozzászólás Aktív témák

  • somasz

    addikt

    Sziasztok!

    Egy kis építészirodába kellett notit és BIM servernek való gépet vinnem, és ha már ott voltam, befogtak volna hálózatmókolásra is. Ehhez nem igazán értek, ezért szeretnék segítséget kérni.
    Vettünk egy TP-Link TL-SG1008D Gigabit switchet, Cat6 kábeleket. Összedugdostuk, nyilvános hálózaton látják egymást a gépek. A probléma ott van, hogy az összes gép W10 Pro, csak az egyik laptop W10 Home. Így amikor a Home-os gépről próbáltam elérni a többi gép nyilvános mappáját, akkor felhasználónevet és jelszót kért, amit ugye nem állítottam be előtte egyik másik gépnél sem.

    Netet wifiről kapnak a gépek, így wifin látnak más gépeket is, másik irodából. Ezért (is) úgy gondolom, jó lenne, ha ez az 5 gép egy jelszóval védett vezetékes hálózaton látnák kizárólag egymást. Így remélem a Home-os gépnél is össze fog jönni a kapcsolat és a fájlmegosztás.

    Kérdés, hogy mi ennek a legegyszerűbb és tuti biztos módja? Vagy valamit elnézek és ennél bonyolultabb?

    Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

Új hozzászólás Aktív témák