Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stratova

    veterán

    válasz Abu85 #78545 üzenetére

    Köszönöm a kifejtést. Igazából, szerintem itt változatlanul kényelmes pozícióban csücsül NV. Legfeljebb saját magára tud licitálni Gamer piacon és mivel maga Turing VFX-re valóban komoly előrelépés lehet (ellentétben a játékok alatt ténylegesen és érdemben kamatoztatható képességeivel).
    Kötve hiszem, hogy pl AMD-nek akár Fury a HBM-mel akár Vega olcsóbban jött volna ki. A különbség annyi, hogy AMD piaci helyzetéből adódóan nem tehette meg, míg NV megteheti, hogy annyit kér a portékáért amennyit jónak lát.

    RTX 2080: 12 nm (szívás) 545 mm^2, GDDR6 (drága), nincs konkurencia -> $699/$799 "MSRP"
    R9 Fury (X): 28 nm 596 mm^2, HBM (drága) + szívás az interposerrel -> volt konkurencia "$549-$649" MSRP

    Abban egyetértünk, hogy nagy mennyiségű eladáshoz szükség van a 1080 Ti-re, ahogy AMD-nek is szükség lett volna egy az aktuális ellenféllel szemben versenyképes GPU-ra R9 Fury vagy Vega mellett, ugyanúgy ellátási nehézségeik voltak mint most NV-nek, csak ők potensebb versenytárs miatt nem adhatták ilyen árban, sőt Vegát már eleve Tier2 szintre kellett pozicionálniuk (aztán persze a bányászláz alatt megkésve, de inkább FE-nek eladni, hogy ne a kereskedőknél csapódjon le az extra haszon). Annyi eltéréssel, hogy a 14 nm-en már kisebb lehetett a lapka és 2 stack HBM2-t használva a memória + interposer is olcsóbb talán.

    Nem sajnálom őket, igazából remek üzleti érzékük van.
    Ezek szinte placeholder árak, azt elhiszem hogy kell a kapacitás Tesla-ra Quadro-ra és azt is, hogy annyival gyengébb még a 12 nm kihozatal, hogy a hibás lapkákat már most el kell/lehet pattintani 2080 Ti-ként, ahelyett, hogy éppen Titánnal kopasztanák a népet, sőt állítólag "normál" és A rev szinten válogatni kell.
    Amikor rossz viccnek említem az árakat igazából engem nem érint, csak együttérzek azokkal akik még vennék is csak nem ennyiért. Mert ennyit komplett gépre nem költök, nekem nem kell megbarátkoznom ezekkel az árakkal :N
    Technikai újdonságként abszolút érdekel legyen szó architekturális változásokról, fejlődésről, vagy éppen a referenciadizájn új kialakításáról (sportkocsit sem veszek, mégis szívesen olvasok pl egy Toyota Supráról :D)

    [ Szerkesztve ]

  • TTomax

    nagyúr

    válasz Abu85 #78545 üzenetére

    Én úgy tudom a 1080 EOL-t kapott... :U

    ★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

Új hozzászólás Aktív témák