Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orionstar

    csendes tag

    válasz tyrent #642 üzenetére

    Szia!

    Nem minden téren vagyok kompetens a témában, de legjobb tudásom szerint válaszolok.

    1. A legegyszerűbb módszer, ha egy erre készült weblapon megadod a webcímet, és az kiadja neked, hogy hol található. Pl.: http://www.ip-adress.com/ip_tracer/ (a térkép nagyítható! :D

    2-3. Ez bonyolultabb. Parancssorba beírod, hogy telnet, aztán enter (amennyiben azt mondja, h nem található, akkor fel kell telepítened ezt a windows szolgáltatást). Ha a sor elején azt írja, hogy Microsoft Telnet>, akkor jó. Beírod, hogy set localecho, utána pl o index.hu 80 (az index.hu helyére annak az oldalnak a nevét írod ami érdekel) aztán, ha az előző utasítást beírtad és entert ütöttél utána, akkor ezt másold be: GET / HTTP/1.1 Elvileg ezután megjelenik a HTTP válasz, a fejlécben a server adatai is, pl index.hu esetében Debian linuxon Apache webserver van... (ha esetleg felmerülne... igen, tudom, h ez így magában hibás kérelem, de ami érdekel azt megkapod vele)

    3. Nos, megvallom őszintén, hogy fogalmam sincs, hogy lehet megmondani, hogy az adott serveren fut-e Adobe Flash Media server vagy Red5... (erre esetleg az oldalon található, pl. élő streamet mutató swf-et letöltve és egy nem túl legális programmal visszafejtve lehetne kikövetkeztetni...

    Viszont van egy olyan érzésem, hogy téged nem is ez érdekel, hanem az, hogy dinamikus programozási nyelveket támogat-e a szerver pl PHP, Perl, ASP, ASP.NET... nos ezt sajnos nem tudod kideríteni konkrétan, de következtethetsz rá, pl.: amennyiben böngészed a weblapot és a webcím végén .php/.php5 stb kiterjesztés áll, akkor az a szerver támogatja a php nyelven írt weblapokat, amennyiben .cgi akkor valószínűleg egy perl nyelven írt script is besegít az oldal generálásban. Amennyiben a telnet Microsft IIS servert ír, akkor biztos lehetsz benne, hogy az ASP/ASP.NET(ASP.NET IIS 6.0-tól) is támogatott, illetve az urlt ez esetben is figyelheted.

    [ Szerkesztve ]

    "...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

  • orionstar

    csendes tag

    válasz orionstar #643 üzenetére

    Így lefekvés előtt támadt még egy ötletem a harmadik kérdésedhez.

    Adobe Flash Media Server, és a Red5 is az 1935-ös portot használja kommunikációra defaultban... port scannerrel, vagy esetleg egy preparált csomaggal lehetne próbálkozni, és ha kapsz választ akkor értelemszerűen van Flash szerver is telepítve. Amennyiben ez érdekelne, és nem az, h dinamikus oldalakat támogat-e a szerver akkor majd részletesebben leírom mit hogyan.

    "...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

  • orionstar

    csendes tag

    válasz tyrent #647 üzenetére

    Mivel nekem is küldtél, ezért itt mondom.

    Ment vissza is!

    [ Szerkesztve ]

    "...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

  • orionstar

    csendes tag

    válasz gaborbol #684 üzenetére

    Magyarul nem a legjobb, de nekem tetszik (sokra mész vele :D...):
    www.root-of-it.com
    www.itroot.com
    vagy valami hasonló... :)

    Ha .co TLD-vel is jó, akkor az itsys.co még szabad. :)
    Esetleg www.sysservice.org?!

    [ Szerkesztve ]

    "...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

  • orionstar

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szívesen vállalnék egy-két hetes gyakorlati munkát (rendszergazdaként) Pécsett egy KKV-nál vagy multinál, augusztus hónapban vagy szeptember elején, kíváncsi vagyok hogyan működik a nagyobb cégeknél a hétköznapi ügymenet, a support, a ticket rendszeres munkavégzés.

    Napi szinten Windows Server 2008R2 Web Edition-nel van tapasztalatom FTP, Web, SMTP szever üzemeltetés terén. Ezt megelőzően Debian Linux-szal foglalkoztam hasonló szolgáltatásokat használva, kiegészülve game server hosting-gal. Ezen kívül Windows Server 2003 R2-vel foglalkoztam AD, fájl szerver, DHCP, WSUS stb. téren. Továbbá idén, idevágó téren PHP alapon futó szervermonitorozó-webadmin szolgáltatás fejlesztéssel(játékszerverekhez), ASP.NET-ben webes kezelőfelület készítéssel IIS 7.5-höz.

    Amennyiben konkrét lehetőségről nem tudtok, a tippeket is megköszönném, hogy melyik cégeknél, esetleg kinél lehetne próbálkozni. Egyetemista vagyok, ezért napi nyolc órában csak szeptember elejéig tudnám vállalni. Akár ingyen is vállalnék egy egy hetes gyakorlati lehetőséget nagyobb cégnél, a lényeg a tapasztalatszerzés.

    Üdv.:
    orionstar

    [ Szerkesztve ]

    "...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

  • orionstar

    csendes tag

    válasz kraftxld #689 üzenetére

    Rendben, köszönöm a tippeket! Én is hasonlóan terveztem, de kíváncsi voltam és vagyok a véleményetekre, a témával kapcsolatban. Első körben az ismerősöket keresem fel, ha az nem jön be, akkor jön a házalás. :D

    "...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

  • orionstar

    csendes tag

    válasz gaborbol #690 üzenetére

    Igen, a bizalmatlanságra én is számítok, amiatt amit te is írsz, és egy hét alatt nem is tudok bizalmat ébreszteni igazán, de mivel webfejlesztő vagyok és a projecteket is kell csinálni, ezért teljes munkaidőben csak egy-két hétig tudok a cégnél lenni. Négy órában hosszabb ideig is tudnám vállalni. Legfeljebb, ha idén nem jön össze, akkor jövőre megpróbálom úgy szervezni a nyarat, hogy teljes munkaidőben 3 hónapig az adott cégnél, ahogy javaslod.

    [ Szerkesztve ]

    "...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

  • orionstar

    csendes tag

    válasz MTbc #698 üzenetére

    Én is így tudom, hogy a Ready Nas Duo főként otthoni illetve kis irodai használatra van, pcworldben is volt egy teszt régebben róla. abban sem írtak az AD-ról...
    A Netgear oldalát megnézve a business széria támogatja csak, illetve a readynas.com-on is ezt írják:
    "Windows ADS (Active Directory Service) is a supported security mode on all business-class ReadyNAS products." (http://www.readynas.com/?p=1987)

    [ Szerkesztve ]

    "...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

  • orionstar

    csendes tag

    válasz kraftxld #718 üzenetére

    Ingyenes beépített megoldásról nem tudok, de elvileg minden backup szoftver jó, ami kezeli a hyper-v vss writert. Korábban a BackupChain-nel próbálkoztam, nekem ugyan nem kellett ftp-re feltölteni az anyagot, de a weblapjuk szerint azt is támogatja. (a cucc működik guival vagy anélkül is)

    Ha ingyenes megoldást szeretnél akkor használhatnád a windows server backupot, úgy, hogy a hálózati meghajtót figyeled, hogy jelenet-e meg új fájlt ott, vagy inkrementális backup esetén a fájlt mikor módosították utoljára, és ha történt változás, akkor az új fájlt feltöltöd ftp-re a beépített ftp klienssel vagy vmi konzolos ftp progival.

    Esetleg egy PS-es megoldással próbálkozhatsz:
    http://www.gilham.org/Blog/Lists/Posts/Post.aspx?List=aab85845-88d2-4091-8088-a6bbce0a4304&ID=243

    [ Szerkesztve ]

    "...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

  • orionstar

    csendes tag

    válasz Fityusz #721 üzenetére

    Szia!

    Ezekkel a szakmákkal semmire se mész, nálunk egyetemen, kb a társaság fele rendszergazdai, hálózatüzemeltetői, számítógép szerelő stb OKJ-val rendelkezik, de csak egy ilyen papírral sehol se találsz állást, max protekciósként...

    Elméletben, Általános rendszergazdaként a cégek napi számítástechnikai ügyeit oldod meg, pl. kezeled a felhasználókat, a megosztásokat, a hálózatot, a nyomtatókat, azaz a hardver- és szoftverparkot... feladatokat automatizálsz, a felhasználók problémáit megoldod, nyilvántartást készítesz, archiválsz.
    Hálózatüzemeltetőként elvileg a számítógép-hálózatot kezeled, kábelezel, felügyeled a működést, a problémákat megoldod...

    Hivatalos infók is elérhetőek, ha jól emlékszem az általános rendszergazdák a FEOR 7444 képesítést kapnak, a hálózatüzemeltetők pedig 3131-et. (ezek a leírások azonban nem túl napra készek, lehet van frissebb is valahol, utána kéne nézni)

    Melyik érné meg jobban?! Egyik se, az egésznek annyi értelme van, hogy plusz pontot kapsz továbbtanuláskor, illetve egyetemen(mérnök-infón vagy villamoson) egy-két tárgyat tudsz akkreditáltatni. Elhelyezkedni viszont egyik infós FSZ-el se fogsz, szinte mindenhova felsőfokú(főiskolai vagy egyetemi) végzettséggel keresnek embert, ahova elég lenne maga a szakma is, oda meg több éves munkaviszonyt várnak el...

    Mellesleg az oktatás színvonalával is vannak problémák... legalábbis azokban az iskolákban amik nálunk Pécsen, illetve a megyében vannak... mindenhonnan azt hallom, hogy ósdi ezer éves lestrapált cuccokon elavult technológiákat tanulnak, olyan tanároktól, akik a bekapcsoló gombot alig találják meg, és ha nem kapcsol be a gép, mert a tápon a kapcsoló le van kapcsolva, akkor nem tudják megoldani a problémát. :D Amennyiben egy főiskolában indított képzésre jelentkeztél, akkor általában jobb a színvonal, de akkor se fogsz semmire se menni egy ilyen papírral.

    Üdv.:
    orionstar

    [ Szerkesztve ]

    "...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

  • orionstar

    csendes tag

    válasz gaborbol #723 üzenetére

    BMF-ről nem tudok a mai állapotok terén nyilatkozni, de BME-n villamoson Ansi C-t és Turbo C++-t tanítanak, mérnök infón ez kibővül C#-al és Java-val, ha jól tudom. Nálunk PTE-n Ansi C, C#, Java és vizuális programozás terén LabVIEW van/volt.. :D Ez azért előrelépés a Pascalhoz képest... :) Sőőt Középsuliban is Visual Basic.NET 2k3 volt! :D (na jó, miután elment az egyetlen tanár aki modernebb szemléletű, nyitott volt az újra, természetesen megpróbáltak minket is meggyőzni a Turbo Pascal csodás voltáról)

    Hmm, ál-antivir ismeretből megragadtam a Furkó Antivírusnál, még jó pár évvel korábban.
    Amúgy miért adsz rendszergazdai jogokat a helyi gépre olyanoknak, akik nem tudják, hogy mit kéne elkerülni vagy náluk nem ti látjátok el 100%-ékban a cég rendszeradminisztrációját? (ez csak felmerült bennem):)

    [ Szerkesztve ]

    "...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

  • orionstar

    csendes tag

    válasz gaborbol #726 üzenetére

    Hehe :) Na igen, itt látszik, hogy való életbeli gyakorlatom hiányos picit.
    Én egyből App-V-nel vagy hasonló megoldással, esetleg Citrixszel kezelném a jogosultságproblémákat, kisebb cégnél meg elbeszélgetéssel a főnökkel, hogy ez az ő érdekük. :)

    McAfee-ról eddig csak rosszat hallottam, nekem eddig az Eset nod32 tűnt a legjobbnak, próbáltam még a symantec és az etrust céges megoldásait, de azok se ismerték fel megfelelő hatékonysággal a vírusokat vagy túlzottan erőforrás igényesek voltak. Kaspersky otthoni változatát próbáltam, az igen meggyőző volt. MSE alatt Microsoft Security Essentialra gondolsz?

    (#725) kraftxld:
    Érthető a dolog, nem is mondtam olyat, hogy mindent le kéne tesztelni, csupán a cég működéséhez szükségeseket pl.: adóbevallás készítő, számlázó stb progik.
    Geza neni titkarno XD

    "...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

  • orionstar

    csendes tag

    válasz x123456 #732 üzenetére

    A következő kóddal kb. megvalósítható amire gondoltál:

    <script language="javascript">
    function raszedlek(){

    var teszt = document.getElementById("teszt");
    teszt.href = "http://logout.hu";
    }
    </script>

    <a id="teszt" href="http://index.hu" onclick="raszedlek()">link elek, ki tudja hová </a>

    Ez még egy egész könnyen észre vehető megvalósítás, de megoldható úgy is, hogy az onclicket, sőt még az id-t is elhagyod és mondjuk a linket osztály alapján azonosítod, akkor meg gyanakodni is kevésbé fognak, mivel nincs egyértelműen az a link megjelölve.

    Szóval valóban, ma már mindennek van biztonsági kockázata...

    Amennyiben webes biztonsággal szeretnél foglalkozol akkor weblabor.hu-n, esetleg prog.hu-n tehetsz fel kérdéseket.

    "...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

  • orionstar

    csendes tag

    Sziasztok!

    Jelenleg a cégnél WS 2008R2 Web-et használunk mint webszerver, szeretnénk átállni Debian Linuxra nagyrészt, de szükség van a Windows-ra továbbra is, ezért arra gondoltunk, hogy feltesszük a Hyper-V core servert, a kérdésem az, hogy meg lehet-e oldani azt, hogy a két guest gép elérje az internetet és az IIS-Apache páros is képes legyen kiszolgálni a webhelyeket amik rajtuk találhatóak, úgy, hogy csak egy publikus IP címünk van?!

    (Amennyiben Hyper-v szerverrel nem megoldható, akkor az Enterprise-ban található Routinggal NAT-tal igen?!)

    Válaszokat előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    "...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

  • orionstar

    csendes tag

    válasz brd #914 üzenetére

    Köszönöm a gyors reakciót!

    ISA/Forefront licencünk sajnos nincs, rendelkezésre nem áll keret a vásárlásukra. Ezért keresünk kerülőutat. Köszönöm a felvilágosítást a Hyper-V hálózatkezelésével kapcsolatban, jómagam csak az alapokkal vagyok tisztában, bármilyen információt szívesen olvasok.

    Processzorként egy 2,4-es négymagos Xeon X3220-at használunk, bőven elegendő lenne, a probléma a disk IO lehet maximum, jelenleg két asztali 250GB-os SATA diszket használunk szoftveres RAID-ben, emiatt aggódtam én is korábban, de átnézve a kihasználtsági reportokat arra jutottam, hogy csúcsidőben sincs leterhelve a gép, szóval szerintem elvinné a virtuális gépeket is.

    Debian sajnos nem támogatott, GUI-val lehetnek is problémák, de nekünk arra nincs szükségünk, fel se terveztük telepíteni.

    Ennek a Linuxszal kapcsolatos felvetésnek hála jött az imént az ötlet... Hyper-V helyett használhatnék Xen-t, ISA helyett Squid-et... de vajon a Windows Server mennyire szívlelné meg a dolgot... na ennek még utána kell néznem. :)

    "...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

  • orionstar

    csendes tag

    válasz kraftxld #916 üzenetére

    Köszönöm a javaslatokat!

    Találtam megoldást az integration services-hoz, a forráskód elérhető, azaz le tudom fordítani Debianhoz is, a leírások szerint egész jól működik.

    Én is pakolnék bele még kettőt, és a 4GB ramot is megdupláznám, de sajnos nem lehetséges, azzal kell megoldani ami rendelkezésre áll, ez vonatkozik az IP címre is, ugyanis semmire nincs pénz.

    Mással kapcsolatban:
    Használtok-e IIS Media Services 4.0 betát, és ha igen milyen tapasztalatotok van vele? Megfelelően stabil már? Illetve 480p-s adás esetében max 150 néző esetében milyen vas kellhet alá?

    "...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

  • orionstar

    csendes tag

    válasz kraftxld #918 üzenetére

    Ez egy egy fős mikrovállalkozás, ami egy régi barátomé, én mint külsős webfejlesztő szoktam a projectjeibe bedolgozni, az utóbbi három hónapban nem volt annyi nyereség a cégnél, hogy egy hónapra az IP címet kifizesse, mivel ilyen rosszul megy, ezért még 100/100-as netre sincs pénz, csak 10/10-es van XD
    Én a szerverkonfigért 0 Ft-ot kérek. :D Ennél olcsóbban nem lehet kijönni.

    "...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

  • orionstar

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy problémám ami újra és újra visszatér:

    Windows 2008R2 IIS7.5, beépített SMTP
    A webszervertől (FCGI-s szkriptek, ASP.NET) érkező levelek nagy része benn ragad a Queue-ban napokra vagy akár végleg.
    Korábban ideiglenesen megoldotta a problémát, ha az SMTP Virtual Servert ki-be kapcsoltam vagy magát a szolgáltatást újraindítottam vagy áthelyeztem a mailroot-ot, de így is kb. 3 havonta újra kellett eddig is telepítenem az SMTP-t mert végleg benn ragadnak a levelek.

    A levelek fejrésze, így néz ki:
    Received: from WIN-2U4P80O83KG ([127.0.0.1]) by WIN-2U4P80O83KG with Microsoft SMTPSVC(7.5.7601.17514);
    Sun, 1 May 2011 12:29:29 +0200
    Date: Sun, 01 May 2011 03:29:29 -0700
    Subject: hello world
    To: xy@xy.hu
    MIME-Version: 1.0
    Content-Type: text/html; charset=utf-8
    From: Baranyalan<noreply@dfdsf.com>
    Return-Path: noreply@dfdsf.com
    Message-ID: <WIN-2U4P80O83KGjnzi00000032@WIN-2U4P80O83KG>
    X-OriginalArrivalTime: 01 May 2011 10:29:29.0670 (UTC) FILETIME=[A7410660:01CC07EA]

    Illetve olykor a Badmail mappába is kerülnek levelek, a következő fejrésszel:
    From: postmaster@WIN-2U4P80O83KG
    To: noreply@dsfdsf.com
    Date: Sun, 1 May 2011 07:41:42 +0200
    MIME-Version: 1.0
    Content-Type: multipart/report; report-type=delivery-status;
    boundary="9B095B5ADSN=_01CC005D9E28A3A600000069WIN?2U4P80O83KG"
    X-DSNContext: 7ce717b1 - 1413 - 00000004 - C00402D1
    Message-ID: <TGJ2TUSzb00000018@WIN-2U4P80O83KG>
    Subject: Delivery Status Notification (Delay)

    This is a MIME-formatted message.
    Portions of this message may be unreadable without a MIME-capable mail program.

    --9B095B5ADSN=_01CC005D9E28A3A600000069WIN?2U4P80O83KG
    Content-Type: text/plain; charset=unicode-1-1-utf-7

    This is an automatically generated Delivery Status Notification.

    THIS IS A WARNING MESSAGE ONLY.

    YOU DO NOT NEED TO RESEND YOUR MESSAGE.

    Delivery to the following recipients has been delayed.

    xy@xy.hu

    Van ötletetek mi okozhatja ezeket?

    Köszönettel:
    orionstar

    [ Szerkesztve ]

    "...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

Új hozzászólás Aktív témák