Új hozzászólás Aktív témák

  • kNG

    senior tag

    válasz bajnokpityu #556 üzenetére

    AD700-ról volt szó ha jól emlékszem...én elhiszem hogy szuper füles, és értéktartó, meg örök életre szóló dolog, de ezt újonnan 44k-ért lehet megkapni...az eladó 25k-ért kínálta...én nekem személy szerint a fülesre szánt összegem 22k volt, de idáig már nem jutottunk el a beszélgetésben, mert már a meghirdetett végső ár is 25k volt, és az eladó megemlítette, hogy komolyan írta ki, hogy végső ár. Innentől kezdve meddő téma volt az egész.

    Na most a vevő, az vevő. Hardveraprón jogában áll akkor is alkudozni, ha a meghirdetett ár a végső, mivel nem egy boltba megy be, nem ott veszi meg, nem kap róla blokkot, illetve számlát.

    Ha az eladó nem tágít, akkor elesik egy vevőtől. Ez természetesen az Ő dolga, és Ő jár jól (vagy rosszul) attól függően, hogy mennyire tartja a saját használt termékének az értékét.

    Szerintem háromféleképpen lehet erre értelmesen reagálni, ha a vevő nem tágít:

    1. Megmondja, hogy nem további alku tárgya (Dave így reagált, és ezzel SEMMI bajom nem volt, sőt még mesélt is 1-2 dolgot, szóval hozzáértését, és a témában való jártasságát maximális tiszteletben tartom).

    2. Miután sokadjára zaklatják ezzel, nem válaszol. Elég kellemetlen megoldás, de megoldás.

    3. Esetleg mégis enged az árból.

    Semelyik, hangsúlyozom SEMELYIK megoldással sincs problémám. A problémám azzal van, hogy a vevőket, érdeklődőket milyen jelzőkkel illeti. Ez egész egyszerűen az én szemszögemből nem fér bele...én is eladtam már pár dolgot itt, habár csak 11 pozitív értékelésem van, mert előtte vagy nem tudtam a pirospontos témáról, vagy a vevő nem tudta beírni, mert kezdő volt még itt a PH-n. De engem személy szerint akárhányszor kérdeztek meg (végső ár esetén is), hogy engedek-e belőle, vagy engedtem, vagy megmondtam hogy nem, és (itt jön a különbség!) nem illettem se névvel, se név nélkül az érdeklődőket egy másik fórumon.

    Ezzel nem értek egyet... mint mondtam a terméket olyan áron kínálja az eladó amilyenen akarja, és azt vagy elviszik, vagy nem...

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

Új hozzászólás Aktív témák