Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kNG

    senior tag

    Sziasztok!

    Beyerdynamic DT235 vagy Superlux HD-330?

    - A keret: Kb. 13k Ft (pont amennyibe a fülesek kerülnek).
    - Cél: Analitikus, semleges, tiszta hangzás
    - Árkategóriának megfelelő térérzet
    - Használva zenére és játékra is (multiplayer BF3 - emiatt lenne nagyon fontos a térérzet) lenne
    - ASUS Xonar D1 hajtaná!
    - Otthoni használatra

    Egyébként egy Creative Fatal1ty hs-1000-et váltana, miután az Edifier HCS2330 megszerzése és hallgatása után bántotta a fülemet a creative...

    Melyiket lenne érdemes választanom?

    Válaszotokat előre is köszi!

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz fi:zi'k #327 üzenetére

    fi:zi'k: Köszönöm a választ, igazából nem kerget a tatár, az említett felhasználási területre milyen fejhallgatót ajánlanál? Inkább várok még akár fél-egy évet is, és addig gyűjtök rá, de azt akarom hogy meglegyen az az úgymond "WOW" hatás! :)

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz akela91 #338 üzenetére

    +1

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz Deadzone41 #344 üzenetére

    Köszi a tippet!

    Az említett fejhallgatók mindegyike alkalmas lenne játékra is? (teret illetően)
    Lehet nekem már egyébként a beyer is meghozná a wow hatást, hiszen mint írtam creative fatal1ty hs-1000-ről váltanék (jack dugós, 7000 Ft volt és mikrofon is van rajta, :) ... szóval azért nem egy audiofil csoda xD).

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz AkosAkos #353 üzenetére

    Szerintem első körben a hangkártyádat cseréld le, mondjuk egy ASUS Xonar DX-re, vagy D1-re...ezután jöhetne a füles, ha zenére és játékra is kell, akkor már nehezebb lesz a dolog...miután én is kezdek letenni a tökéletes analitikus hangzásról (ár miatt), a Creative Aurvana Live!-ot néztem ki, külföldi tesztek alapján egész korrekt zenére, játékra, és filmekre is, jól pozicionálja a hangokat habár kicsit mélytúlsúlyos, és a középfreki simán jó, nem pedig kiemelkedő...elvileg a mély nem mászik rá a középre...árához képest viszont nagyon korrekt darab (denon származék). Szóval mivel hasonló cipőben jártam mint Te, én ezt ajánlanám...inkább érdemes gyűjteni egy kicsit, minthogy utána csalódj!

    Megjegyzés:

    Zárt: Kintre nem szól a füles, azaz kiszűri a külső zajokat, cserébe (némelyik fejhallgató esetében) nem olyan jó a térérzet, nem olyan jó a pozicionálás - hálégnek Live!-nál ez elvileg nem rossz

    Nyitott: Kintre is szól a füles, azaz a külső zajokat nem tudod teljesen kiszűrni, cserébe általában azonos árkategóriájú nyitott fejhallgató jobban szól mint a zárt.

    Kettő közötti megoldás a félnyitott.

    Egyébként 1. hsz. :B

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz AkosAkos #355 üzenetére

    Ha nem nagyok az igényeid, akkor:

    Még mindig ragaszkodom a Xonar DX/D1-hez...használtan lenne érdemes venni kb. 10k-ért...
    Ha ilyet nem szeretnél, akkor Xonar DG...ettől lejjebb viszont ne menjünk mert nincs értelme...

    Creative Fatal1ty HS-1000...én ilyet használok jelenleg, game-re nagyon jó, multiban nagyon jól pozicionál, mikrofonja is van...ami a zenei részét illeti: Minél többet hallgatom az Edifier HCS2330-amon a zenét, annál kevésbé van kedvem zenét hallgatni ezen...szinte már-már "sírva" kezdek bele...egynek jó, de nem élmény...

    Esetleg Sennheiser HD202....de ilyen árkategóriában inkább Superlux, habár nem tudom az mennyire jó játékra...semelyiken sincs mikrofon szóval maradna a csiptetős megoldás.

    Szerk.: Ha mindkettőt használtan veszed akkor kb. kijössz a 10e Ft-ból, ettől jobb megoldást játékra szerintem nem igazán találsz ekkora összegből, és a mostanihoz képest így is nagy előrelépés lenne! Tudom mert szintén alaplapi hangkariról, és a panasonicodhoz hasonló kategóriájú sony fejhallgatóról váltottam! :R

    [ Szerkesztve ]

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz AkosAkos #358 üzenetére

    Sennit nem próbáltam, számomra nagyon kényelmes a Fatal1ty, elforgathatóak a fülkagylók, így nekem pont a fülemre illeszkedik, plüss párnái vannak, ami nagyon kényelmes, viszont szedi össze a port...4 fokozatban álíltható, a magassága, amit én rögtön a négyesre vettem (pedig nincs nagy fejem!), elején kicsit nagy volt a szorítóerő, mostmár teljesen kényelmes...eleinte csalódott voltam a hangjában, használattal rengeteget tisztult, és mostmár elviselhető, mint említettem zenére nem ezt fogod imádni, de nem is arra lett kitalálva...játékban számomra kifogástalan. Mikrofonja korrekt, az egész fejhallgató tiszta műanyag, de viszonylag strapabíró, leejtettem párszor, és az égvilágon semmi baja nem lett.

    Az árát abszolút megérte, (anno 7k-ért vettem újonnan), de egy hangkártya azért szerintem már emellé is ajánlott (nem tudom hogy alaplapi "erőlködőn" mit bír a fejhallgató).

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz Bodz #381 üzenetére

    Nagyon jó ízlésed van! :R

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz AkosAkos #391 üzenetére

    Mivel én már válaszoltam (de nem bízol a válaszomban amint látom), így tovább nem erőltetem a dolgot, de erre a két kérdésedre még válaszolok:

    1. Van értelme...egyrészt több hangot kihoz a fejhallgatóból...másrészt befektetésként is lehet rá tekinteni...egy későbbi (jobb) fejhallgatót vagy hangfalat is ki fog szolgálni a kártya...Xonar DG 5k használtan, ár/érték arányban bajnok, a driverekkel nincs gond!

    2. 5.1-es fejhallgatót nem vennék...nincs értelme, olcsónak meg főleg nincs, mert gagyi lenne...Speedlink Medusa 5.1 egy elég normális darab volt, de 13ezer Ft-ba kerül...A Creative Fatal1ty ugyan "csak" sztereó, DE(!) a hangkártyával rá tudsz tenni Dolby Headphone hangzást, és így hidd el többet ér a cucc, mintha lenne egy 5.1-es fejhallgatód...Dead Space játékot ajánlom majd kipróbálásra, ami hangnak felülről kell jönni az felülről fog (igen, felülről fogod hallani a fejed fölül(!) ami balról az balról ami jobbról az jobbról...áráért ettől jobb fejhallgatót JÁTÉKRA aligha fogsz találni. Használtan szintén kb. 5 ezer Ft-ból megúszod, így belefértél a 10 Ezer Ft-os keretbe, és van egy egész tuti cuccod kezdésnek...

    Ha nem bízol bennem akkor mást is megkérdezhetsz, lehet ők mást ajánlanak majd, én ezt merem, és ezt tudom ajánlani, mert ezt használom (csak nekem a hangkártyám Xonar D1)....ex kompetitív gamer vagyok, cod2-ben OBinet is volt sponzorunk (ha ez még valakinek mond valamit), szóval tudom mit beszélek...jelenleg BF3-azok hobby szinten, de átlag fölötti gamer vagyok (no ego) infantryban, és pontosan hallok mindent, ki honnan jön, stb.

    Nem mondom hogy nem lehetne jobb, mert egy Audio-Technica AD-700-zal lenne az igazi, csak az meg ott kezdődik újonnan hogy 44k...

    Szóval 100 szónak is 1 a vége, ekkora keretből ezt ÉRDEMES szerintem venni, aztán hogy mit veszel az már úgyis a te dolgod, de véleményem szerint érdemes a jó tanácsot megfogadni, amit itt a PH-n adnak...hallgasd meg a többiek tanácsát is (bár kétlem hogy innen akárki 5.1-es fülest ajánlana), plusz akik itt beszélgetnek inkább zenélésre, esetleg filmezésre használják a fejhallgatót.

    Az első oldalon (első komment!) található fejhallgatók szintén tuti jók, de neked arra kéne figyelned, hogy legyen tere a hangnak...erre főleg nyitott fejhallgatók a jók, de akkor kint is hallgatják amit éppen te hallgatsz a fejhallgatón...szóval olyan fejhallgató ami zárt és jó a tere is, na az ritka, de azért a fatal1ty ilyen, habár a mély rámászik eléggé a középre, de ennyi pénzért az ember többet ne is várjon! :)
    Játékra tökéletesen megfelelő, ha csak nem nevezel minden hétvégén a Quake Live-os Zotac Cupra, hogy nyerj egy-kétszáz eurot... :)

    [ Szerkesztve ]

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    Superlux HD660 szerintetek mennyire felelne meg game-zene-film kombóra?

    Zárt fejhallgató, és ahogy olvastam a tesztet a hangképe elég korrekt, viszont a teret kicsit szűkösnek találtátok...Mégis mennyire szűkös? Gamelésre azért valamelyest alkalmas? 11500Ft-ért nekem elég korrekt választásnak tűnik...

    HD660 vagy Beyerdynamic DT235?

    Úgy döntöttem hogy lejjebb adok az igényeimből, mert 30+ ezret jelenleg is, és 1-2 év múlva is sajnálnék fejhallgatóra, ez a kategória nekem tökéletes lenne egyelőre egy Creative Fatal1ty HS-1000 után...mikrofont meg megoldanám csiptetősen! :P

    Szerk.: Továbbra is Xonar D1 hajtaná!

    [ Szerkesztve ]

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz B-L-A-C-K #410 üzenetére

    Esetleg lejátszhatsz rajta pink, white, és brown noise-t (ha jól tudom ez a nevük?)...

    Ebből csinálsz kb. 3 karikát (mondjuk 3 éjszaka amíg alszol), és akkor már alakulnia kéne valaminek, de mint ahogy a guruk is írták fejhallgatója válogatja hogy mennyit kell járni, és mikor alakul ki a végső (legjobb) hangzás...

    Egyébként én jobban szeretem ha nem járatom be a fejhallgatót direkt módon, hanem csak akkor használom amikor szeretnék rajta zenét hallgatni, filmezni, játszok stb.

    Így átélem a hang "evolúcióját" és megtapasztalom ahogy egyre jobban szól a fejhallgató! :C

    [ Szerkesztve ]

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz Dave™ #543 üzenetére

    Ezt csak teljesen OFF-ban:

    Minden termék annyit ér, amennyit fizetnek érte.

    Szerintem sokunk elhitte, és tudja is, hogy szuper fejhallgatót árultál, de 3 év az 3 év...
    Az említett árnak a dupláját sem kell kifizetned, és máris megkapod a terméket vadiújan.
    A terméket természetesen olyan áron kínálod, amilyen áron csak akarod, de ha senki nem veszi meg 2-3 hónap alatt, akkor lehet az árképzésben kell a hibát keresni.
    Vagy esetleg engedni ilyen nagy tételben 2-3k HUF-t. Mert 25k HUF egy használt fejhallgatóért, ami 3(!) éves, lehet akármilyen szuper, lehet mégis egy kicsit(!!!!) sok...

    Az olyan jelzővel méltatást viszont, mint: "olvasási nehézségekkel küzdő érdeklődők" kikérném a magam, és a többi érdeklődő nevében.

    Ha meghirdetsz egy terméket, akkor legyen is türelmed hozzá hogy eladd, vagy akkor engedj egy kicsit az árból.

    Ha mégsem akarod eladni, az is teljes mértékben a Te dolgod, de akkor ne bosszankodj miatta egy másik fórumon, és ne ítélkezz olyan emberek felett, akiket nem ismersz, hiszen ezen emberek nagy része sem ítélkezik feletted...

    Hova lett a mai világból a türelem?

    Az eladó van a vevőért, és nem fordítva...

    Tisztelettel:

    kNG

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz ginola #552 üzenetére

    Mivel az említett fejhallgatókat nem próbáltam ki, és nagyon igényes műfajokról van szó, így inkább tanácsolnám hogy hozzáértőbb kollégát kérdezz. Van itt pár olyan tag, aki nagyon érti a dolgát, és megfordult a keze alatt pár komolyabb fejhallgató! (Neveket nem említek, tudják jól hogy róluk van szó, ha lesz idejük biztos válaszolni is fognak!)

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz bajnokpityu #556 üzenetére

    AD700-ról volt szó ha jól emlékszem...én elhiszem hogy szuper füles, és értéktartó, meg örök életre szóló dolog, de ezt újonnan 44k-ért lehet megkapni...az eladó 25k-ért kínálta...én nekem személy szerint a fülesre szánt összegem 22k volt, de idáig már nem jutottunk el a beszélgetésben, mert már a meghirdetett végső ár is 25k volt, és az eladó megemlítette, hogy komolyan írta ki, hogy végső ár. Innentől kezdve meddő téma volt az egész.

    Na most a vevő, az vevő. Hardveraprón jogában áll akkor is alkudozni, ha a meghirdetett ár a végső, mivel nem egy boltba megy be, nem ott veszi meg, nem kap róla blokkot, illetve számlát.

    Ha az eladó nem tágít, akkor elesik egy vevőtől. Ez természetesen az Ő dolga, és Ő jár jól (vagy rosszul) attól függően, hogy mennyire tartja a saját használt termékének az értékét.

    Szerintem háromféleképpen lehet erre értelmesen reagálni, ha a vevő nem tágít:

    1. Megmondja, hogy nem további alku tárgya (Dave így reagált, és ezzel SEMMI bajom nem volt, sőt még mesélt is 1-2 dolgot, szóval hozzáértését, és a témában való jártasságát maximális tiszteletben tartom).

    2. Miután sokadjára zaklatják ezzel, nem válaszol. Elég kellemetlen megoldás, de megoldás.

    3. Esetleg mégis enged az árból.

    Semelyik, hangsúlyozom SEMELYIK megoldással sincs problémám. A problémám azzal van, hogy a vevőket, érdeklődőket milyen jelzőkkel illeti. Ez egész egyszerűen az én szemszögemből nem fér bele...én is eladtam már pár dolgot itt, habár csak 11 pozitív értékelésem van, mert előtte vagy nem tudtam a pirospontos témáról, vagy a vevő nem tudta beírni, mert kezdő volt még itt a PH-n. De engem személy szerint akárhányszor kérdeztek meg (végső ár esetén is), hogy engedek-e belőle, vagy engedtem, vagy megmondtam hogy nem, és (itt jön a különbség!) nem illettem se névvel, se név nélkül az érdeklődőket egy másik fórumon.

    Ezzel nem értek egyet... mint mondtam a terméket olyan áron kínálja az eladó amilyenen akarja, és azt vagy elviszik, vagy nem...

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz Dave™ #558 üzenetére

    Oké, Te dolgod...3k Huf miatt, 22-től estél el...ha eléggé meggyőzöl 23-at is adtam volna érte (és lehet tényleg ér 25-öt és igazad van, de én n00b vagyok a témában) bár lehet 23k neked nem tétel...másnak igen!

    Továbbra is fenntartom a jogomat arra, hogy ha még ki is van írva hogy végső ár, rákérdezzek hogy egy kicsit engednél-e belőle...el lehet akár a f*szba is küldeni priviben, de egy másik fórumon a vevők ilyen jelzőkkel való illetését akkor sem tartom elfogadható dolognak.

    Amúgy 23 éves koromra meglesz a 2. diplomám, keresztféléves képzésen vettem részt, szóval egyszerre 2 szakot végeztem, és így vagyok ösztöndíjas...bár én biztos csak kis takony vagyok a szemedben, mert Te már dolgozol, és én amúgy is egy lusta dög vagyok, igaz hogy nem ismersz, de ez már mit sem számít...NA(!) de a lényeg az hogy én (és a többi fórumtárs is) olvasási nehézségekkel küzd, hiszen erre én is példa vagyok, mert így tudtam ezt elérni belátható időn belül... :R

    A kimondott vagy leírt szónak súlya van...ne ítélkezz hogy ne ítéltess...

    Témát lezártam részemről én is, mert ez már extrém módon OFF...ha valamivel továbbra sem értesz egyet akkor nyugodtan írj privit, és emberi módon megbeszéljük a dolgot...

    Tisztelettel:

    kNG

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz fattyu #561 üzenetére

    Az eladó van a vevőért, és nem a vevő az eladóért...

    Én nekem az egyik végzettségem Turizmus-Vendéglátás...

    Na most találd ki hány ökörrel találkoztam nap mint nap csak a gyakorlat alatt...és mégsem küldhetem el őket a f*szba...

    Priviben azt mond nekem, vagy a másik, vagy a harmadik ökörnek amit akar, de egy másik fórumon az ilyen jelzőkkel való illetés erős, és inkorrekt...

    Ha nem vesz komolyan, az az ő dolga, jogában áll ezt tenni...eladóként lehet én sem vettem volna komolyan magamat, mint vevőt, de ha tényleg el akarom adni, akkor 2-3k-t már engedtem volna...ő tudja hogy neki mennyit ér a terméke... de akkor sem illetek olyan embereket sértő jelzőkkel, akiket nem is ismerek...

    Nem jött össze az üzlet, és akkor mivan? SEMMI!

    Van egyébként egy olyan érzésem, hogy én voltam az utolsó csepp a pohárban, és úgymond rajtam csattant az ostor...

    #563 fi:zi'k: De, ezért is írtam az utolsó Dave-nek szóló HSZ-ben hogy ha továbbra sem ért egyet velem, akkor írjon privi-t, és ott folytatjuk a beszélgetést.

    #565 bajnokpityu: Ott a pont! Pontosan erről beszélek!

    [ Szerkesztve ]

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz fattyu #566 üzenetére

    Nos nézd, akkor másképp gondolkodunk...biztos szakmai ártalom ez nálam :D ... én már csak ilyen vagyok. Akkor ma is tanultam valamit, Mo.-n vagyunk még mindig, elfelejtettem...bocsi...

    A sok OFF-ért elnézést kérek mindenkitől, el lehetett volna ezt intézni privi-ben is...

    [ Szerkesztve ]

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz schawo #571 üzenetére

    #571 schawo: sejtettem hogy az ilyen közép-felsőkategóriás fülesek strapabíróak, de azt nem, hogy ennyire nyűhetetlenek! Ez esetben elnézést kérek a tudatlanságomért, főleg az eladótól (Dave).

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz Dave™ #576 üzenetére

    Akkor én sem zárkózok el legközelebb attól, hogy használtan vegyek egy ilyen árkategóriájú fejhallgatót! :K

    #577 fi:zi'k: Nos igen, bár az itt lévő fórumtagok 99%-a (ha nem az egésze) azért biztosan vigyáz a fejhallgatójára!

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    Volt itthon elfekvőben egy Sony MDR-XD100 fejhallgatóm...gondoltam kipróbálom a creative fatal1ty után, és most jöttem rá hogy a creative mennyire is mélytúlsúlyos...még így is hallottam meg új hangokat a zenékben, pedig semelyik sem egy horrordrága füles, sőt, a legalja kategória (5k illetve 7k. volt). Igaz a Sonyban meg semmi mély nincs szinte, viszont a közepe meg a magasa egész jó, ahhoz képest hogy ez tényleg a legeslegalsó kategória.

    Szóval most van egy fülesem amiben van mély, meg van egy amiben van közép meg magas! :DDD

    Most azért egy pillanatra elgondolkodtam ezen az említett Renkforce CD-340-en! :U

    [ Szerkesztve ]

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz mcs #622 üzenetére

    Pontosan, ahogy mondod, mény nulla, a közép-, és magasfrekiket viszont elég jól kihozza, ezért BF3-nál igen előnyös :D jó a tere, meg mindent sokkal jobban meghallok, mint a fatal1ty-vel, ami elvileg gamer fejhallgató (-.-")...most valami olyan megoldáson töröm a fejem, ami lehetőleg zárt, jó a tere, nem mélytúlsúlyos, de azért nem is mélyhiányos, és széles a frekvencia átvitele! Plusz számomra elérhető...ha ezen a kategórián kívül esik akkor inkább használom ezt amíg él, és közben gyűjtök egy komolyabb darabra...

    Te egyébként mire váltottál a Sonyról?

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    Na úgy néz ki pár napos keresgélés után sikerült megtalálni a számomra szimpatikus fejhallgatót, ami még beleférne pont ár szempontjából is. Csak egy kérdésem lenne róla:

    AKG K512 MKII

    Tere ennek mennyire van? Zárt kialakítású, de hálégnek nem mélytúlsúlyos ha minden igaz...valakinek van tapasztalata róla? (játék miatt lenne érdekes csak).

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz fi:zi'k #656 üzenetére

    Pont addigra szeretném megrendelni :O ;] (még ma este leadnám a rendelést)...na akkor kicsit kutakodok még! :)

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz #71562240 #658 üzenetére

    Köszi a választ, azóta már leadtam a rendelést, szóval nem is lehetne visszaút, de nem is akarnék! :D

    Külföldi tesztek illetve tapasztalatok alapján középfrekiben és magas-ban elég erős, a magas kicsit sziszegős lehet, de nem vészes, a mély pedig jelen van, de nem üt, tehát visszafogottabb... elvileg árkategóriájában egész jó kis hangot produkál, és felveszi a versenyt a sennheiser hd 419-429-439-cel (hangban).

    A Beyeren is nagyon gondolkodtam, de a kényelem miatt végül az AKG-t választottam, szerintem az eddigi fejhallgatóimhoz képest ez is egy kisebb csoda lesz, 2 évig pedig remélhetőleg jól fog szolgálni (de talán több ideig is).

    Akit esetleg ez a típus még érdekel (ketten is rám írtak ez ügyben) azoknak jelezném még, hogy elvileg nagyon hosszú a burn-in folyamat (mint az AKG-k többségénél) és idővel természetesen ennek is javul a hangja, és elvileg a tere is!

    Használgatom majd egy ideig, és lehet írok róla egy rövid HSZ erejéig! :)
    Xonar D1 fogja kiszolgálni, zenére, és játékra, szóval nem audiofil jellegű "ismertető" lesz!

    #660 krichd1: Creative Fatal1ty HS-1000 illetve Sony MDR-XD100 után már CSAK jó lehet! Főleg hogy nem fog fájni a fejem tőle, mint a Sony-tól! xD

    [ Szerkesztve ]

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz Findzs #692 üzenetére

    Igen, köszönöm, már láttam, engem is abszolút meggyőzött ez a teszt is, valamint ezen kívül olvastam még pár külföldi tesztet, és ott is a különösen ajánlott kategóriába sorolták! :)

    Már várom mint a messiást, egyelőre "Foglalt,de még nem átvehető" állapotban állt meg a dolog, szóval lehet már csak jövő héten kapom készhez, bár szuper lenne ha már holnap kiszállítanák! :)

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz AkosAkos #712 üzenetére

    #712 AkosAkos: Pont ugyanolyan fejesed lesz mint nekem, szerintem semelyikünk sem fog benne csalódni! :)

    Apropó valaki esetleg tudja hogy edigital-nál mit rejt az az állapot, hogy "Foglalt, de még nem átvehető" ?
    Ugyanis a következő a helyzet:

    - Tegnap mikor megrendeltem a terméket akkor még raktáron volt, és a rendelésemet még aznap visszaigazolták, DE

    - Ma ezt a státuszt kaptam, és a termék már csak megrendelhető, tehát nincs raktáron.

    Én ezt kétfajtaképpen tudom értelmezni...

    1. Pech, pont elfogyott, de lefoglalták nekem (papíron xD) de nem átvehető, mivel még nekik sincs raktáron

    VAGY

    2. Tényleg lefoglalták, de még nem átvehető, mivel még épp nem ma szállította a futár, de pl. holnap vagy jövő héten szállítja.

    Szerintetek? A legrosszabb eshetőség ne legyen csak, hogy nem lesz már nekik, mert így is alig kapható valahol a fejhallgató...

    Olyan kérdésem lenne még, ha erre valaki tudja a választ, hogy ehhez a fejhallgatóhoz kéne nekem majd hangerőszabályzó, ugyanis gyárilag nincs...ilyen tekerőset szeretnék, erre van profi megoldás, ami nem rontja a hangját a fejhallgatónak? Tehát a fejhallgató közvetlenül a hangkártyába lenne bedugva, vagy ha nem, akkor ez a hangerőszabályzó lenne oda bedugva, és abba pedig a fejhallgató? Ha jól tudom a sennheisernek van ilyen megoldása...ez nem rontaná a jelet? Nem rontaná a fejhallgató hangminőségét?

    Vagy igen, és akkor inkább maradjak a szoftveres beállításnál? (Eléggé tökölős, mert halkan prümtyögjön a face ha rámírnak, de halljam közben a játékot, stb.) -.-"

    #714 guppy: Igen, jelenleg ezt a módszert alkalmaztam a Sony fülesemnél (creative-nál ilyen gond nem volt, mert volt rajta hangerőszabályzó), inkább a hatékonyságot, kényelmet illetően érzek így hiányosságokat. (pl. BF3-azok, és fel akarom venni a hangerőt kicsit, akkor mehetek be a beállításokba, audio, stb. vagy a windows mixerrel tökörészek...)... végülis tény, hogy csak egyszer kell beállítani, inkább kényelmi, praktikussági szempontból lenne jó egy ilyen eszköz...

    [ Szerkesztve ]

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz krichd1 #716 üzenetére

    Köszi, akkor mindenképpen maradok a szoftveres megoldásnál! A hangminőséget nem áldozom fel a kényelem oltárán! Hát eddig igazából mélytúlsúlyos fülesem volt, de most felvettem a régi sony-mat, amiben meg szinte semmi mély nincs, viszont közép és magas igen, és szívesebben hallgattam ezen zenét...utána visszatettem a creative-t, és szabályosan letéptem a fejemről...mosottas, mély hangja volt, nem tetszett... :(

    Szóval ezek fényében a K512MKII nekem tökéletes választás lesz! :)

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    Feltennék egy n00b kérdést...

    A frekvenciatartomány mennyire meghatározó egy fejhallgató esetében? Egy nagyobb tartományon szóló fejhallgató szólhat kevésbé pontosan, mint egy kisebb tartományon dolgozó fejhallgató? Lehetséges az, hogy a gyári adatok alapján kisebb frekvencia tartományon megszólaló fejhallgatóval több hangot kihallok a zenékből, mint abból, amelyik többet bír?

    Igazából azért is érdekel ez, mert:

    a Sony MDRXD-100: 12-22000 Hz-et tud

    Az AKG K518MKII meg: 16-20000 Hz-et tud.

    Igencsak meglepődnék ha a Sony-val hallanék ki több hangot, lévén az AKG 3x drágább!

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    #731 kammerer ; #732 Dave™ : Köszönöm mindkettőtöknek a választ! :R

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz Dany007 #735 üzenetére

    Köszönöm, nekem pont 512 MKII van úton idefelé (elvileg), szóval jövő héten már valamit írni is tudok róla (burn-in előtt), de hallottam is hogy mélyben "kevés", mindenesetre én ennek a tudatában vettem, úgy hallottam hogy inkább visszafogott a mély, nem is kevés, de visszafogott...engedi érvényesülni a közép-, és magasfrekvenciát, és ez nekem pont jól is fog jönni játékhoz, meg zenéhez is...ha meg majd nagyon hiányzik a mély, akkor hallgatom az Edifier-en a zenét! :D

    [ Szerkesztve ]

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz Findzs #751 üzenetére

    Köszi a tippet, ezt valamikor kipróbálom! :C

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz AkosAkos #772 üzenetére

    Biztos vagyok benne hogy nem rossz, főleg annyiért amennyibe kerül, tartós darab lesz, kényelmesnek is tűnik, hangban pedig egész korrekt! (Játékra meg gyanítom hogy főleg az lesz, az erős közép-, és magastartomány miatt)! :)

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz AkosAkos #774 üzenetére

    Hát majd kipróbáljuk, és akkor kiderül...némi burn-in után szerintem javulni fog a helyzet! :)

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    Sziasztok!

    Megérkezett az AKG K512 MKII !

    Még csak most kezdtem el hallgatni rajta zenét (szóval semmi bejáratás, illetve brown-, pink-, white noise...)

    Pontosan olyan, amilyenre számítottam!

    Hülye összehasonlítási alap, de szinte pontosan úgy szól mint az Edifier HCS2330-am leszámítva a basszust (abban kicsit visszafogottabb az AKG, de szerintem ha bejáratódik az még kicsit erősebb lesz) és a közepet, ugyanis ez kicsit erősebb az AKG esetén!
    A magas sajnos néha sziszeg, de ritkán csak, nem vészes.

    Tér jó, pozícionálás jó (zenében)!

    A fülemet teljesen körbeöleli, viszont (még) most nagyon szorít, nagy a szorítóereje nekem. A hang kicsit kiszökik, de nem zavaró!

    Majd kipróbálom még játékkal is, meg ahogy használom majd írok néha egy kis rövid szösszenetet, hogy hogyan alakul a hangja, azoknak is hasznos lehet, akik most terveznek ebben az árkategóriában fejhallgatót venni! :)

    Üdv mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz AkosAkos #1009 üzenetére

    Mintha csak a számból vetted volna ki a szót :) 1-1,5 óra hallgatózás után kezdem megszokni a szövetborítást :) de egyre jobb!

    Az egyébként igaz hogy nem szigetel túlzottan, a tér és a pozícionálás viszont eszméletlen jó szerintem (legalábbis az eddigi füleseimhez képest, de meg merem kockáztatni, hogy egy hangyányival az edifier hcs2330-nál is jobban pozícionál).

    [ Szerkesztve ]

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz AkosAkos #1013 üzenetére

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz AkosAkos #1019 üzenetére

    Hangnál mindig arra törekedjünk, hogy megpróbáljuk visszahozni azt az állapotot, ahogy a stúdióban szólt a zene, amikor megírták! Ha esetleg használsz EQ-t (equalizer) azonnali hatállyal tessék visszavenni laposra (minden 0-n marad)! :D

    Szerk.: Csináld azt, amit Bodz írt! :K

    [ Szerkesztve ]

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz d.toth91 #1028 üzenetére

    Beyerdynamic DT235 / AKG K512 MK II

    Várd meg a többiek véleményét mindenképp!

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    Kis használat után el tudom mondani azt, hogy szuper az AKG K512 MKII...

    Az egész fejhallgató masszív, tartós felépítésűnek tűnik...a vezetéke nem túl hosszú, anyaga jó, szerencsére így átgurulni sem lehet rajta a székkel még véletlenül sem a hossza miatt!

    A hangereje növekedett (érdekes, edi-nél ugyanez volt), a mélyek kezdenek megjönni (van ebben, annyi, amennyi kell...se több, se kevesebb, pont jó)... közép, magas szép, pozícionálás pazar! (Bad Company 2-vel és Battlefield 3-mal tesztelve).

    A szorítóereje csökken, mostmár nem fáj a fejem tőle, egyre kényelmesebb...

    Mindenkinek ajánlom aki 13-15k-ért keres minőségi fejhallgatót általános használatra!

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    Sziasztok újra!

    Elégedetten használom a K512 MKII-t, de van vele egy apróbb problémám...
    Még mindig borzasztóan szorít, annyira hogy kb. másfél óra zenehallgatás után már szabályosan fáj a fejem (normális, sőt kicsit halk hangerőn szoktam hallgatni zenét, szóval tuti nem amiatt)...

    Ezzel mit tudok tenni? Támasszam ki valamire (széthúzva) és akkor úgy meglazul egy kicsit majd, és nem szorít annyira?

    Vagy várjam meg amíg a szövetborítása megpuhul, és akkor már kényelmes lesz?

    Várom a tippeket, a további fejfájás elkerülése végett!

    Előre is köszi mindenkinek!

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    akela91, krichd1: Köszönöm mindkettőtöknek a választ! Most kapott egy Halász Előd Magyar-Német Kéziszótárt (közepes), remélem ez elég lesz neki, azért majd igyekszem sokszor a fejemen hagyni inkább, annak a formájához kéne igazodnia... xD de arra tökéletesen jó, hogy legalább annyit lazítson rajta, hogy el bírjam viselni a fejemen!

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz krichd1 #1317 üzenetére

    DEJVID, krichd1: pont erre gondoltam én is, mikor jött az ötlet, de annyira féltem a fejhallgatót, hogy nem merek több könyvet adni a "szájába"...viszont ha eléggé bemérgel a szorítása miatt, akkor tuti kap még! :R A fejem szerencsére nem nagy, szóval szétpattanni már tuti nem fog... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    Sziasztok!

    Na ilyenkor mi a teendő? Szétjött az AKG K512 MKII-mnek a fejpánt része...nagyon elégedetlen vagyok (na nem a hangjával, azt imádom), mivel még 1 hónapja sem használom, és máris ez van... mi lesz később?

    A könnyebb érthetőség érdekében lőttem pár képet, íme:

    problem 1
    problem 2
    problem 3

    A fejhallgatót nem törtem vágtam zúztam, vigyáztam rá, mindig óvatosan tettem le még az asztalra is...a fejem nem nagy, szóval még csak szét sem feszíthette volna...ahogy nézegettem ezt a pántot, ez bizony nem varrva, hanem ragasztva volt...

    Mit tehetnék ezzel? Valamilyen házi megoldásnak örülnék, mert visszaküldeni emiatt gariba...karácsony közeledtével elég gáz, ki tudja mikor kapnám vissza...

    Esetleg pillanatragasztó óvatosan? Vagy mit javasoltok? :S

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz kNG #2134 üzenetére

    UPDATE!

    Közben találtam egy lengyel tagot, akinek ugyanez volt a problémája, neki is 1 hónapon belül történt ez...azt javasolta, amire én is gondoltam az első percben, ultraerős ragasztó, vagy pillanatragasztó...

    Fültisztító pálcikával óvatosan rákentem a felületre a ragasztót, majd összeillesztettem, és jó erősen összenyomtam...tökéletesen működik, és még patentabb is az illesztés így, mint ahogy gyárilag volt...

    Shame on AKG...remélem többet nem fog szétjönni, ha igen akkor custom needlework lesz ennek a vége...

    [ Szerkesztve ]

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz contaxg #2140 üzenetére

    Igen, tudok róla! :U Anélkül is hogy mondod!

    Az más kérdés hogy olyan üzletben vettem, aminek panaszkodnak a garijára, tehát nem sokat ér...
    Mo.-n 3 helyen volt eddig kapható a fejes, más választásom így nem is volt, ahonnan meg tudtam volna venni! :)

    4000 Ft a Fejes oda-vissza szállítása a gari miatt, postai csomagot nem fogadnak...hogy is szokták ezt mondani, többe kerül a leves mint a hús? Mielőtt belekezdtem volna a ragasztásba, ezt már akkor megnéztem...és akkor ráfoghatják hogy gondatlan használat miatt...ennyit nekem nem ér...az elektronikában bízok, azzal nincs gond!

    [ Szerkesztve ]

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz dudika10 #2142 üzenetére

    Köszönöm, nem akartam tovább okoskodni, mert hülyén jött volna le...egyébként pontosan ezt akartam írni neki, amit Te is, hogy szedje szét a pántot a szerviz, és nézze meg hogy összeragasztottam...nem fogják...patentabb mint gyárilag volt, ahogy írtam is...ragasztónak semmi nyoma mert precíz munkát végeztem... ha az elektronikával baj van, még visszaküldhetem...kétlem hogy baja lenne...és ahogy írtad is, azt fognak rám, amit akarnak, a garanciális ügyintézés az már csak ilyen...

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    Sziasztok!

    Szerintetek érdemes leváltani egy AKG K512 MKII-t egy Takstar TS-671-re?

    Illetve ha nem, akkor milyen árkategóriájú fejhallgató (illetve melyik) lenne az, ami már érdemleges előrelépést jelentene? Minél semlegesebb (esetleg egy kicsit meleg) hangzásút keresek.

    Véleményeteket várom, előre is köszönöm! :)

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    Köszönöm nektek, elfelejtettem írni hogy egy Xonar D1-et használok. :)
    Nos akkor elgondolkodok egy TS-671 vagy Hi-2050 beszerzésén! :R

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    Takstar fejhallgatókat honnan szerezték be a tulajok? nomono? :F

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    Sziasztok!

    Sajnos kezdi megadni magát az AKG K512 MK II fejhallgatóm (a vezeték kezdett elérni/szétnyíródni, ilyet még nem is láttam). Továbbra is jól szól, és szigetelő szalaggal megoldottam a problémát átmenetileg, de hosszú távon nem hinném hogy bírni fogja. :(

    Úgy tudom hogy a HyperX Cloud alapja Takstar PRO 80. Ez igaz? Illetve ez a fejhallgató jobban szólna mint a jelenlegi K512 MKII? Erre cserélném le az AKG-t, ezért a kérdés.

    Illetve amennyiben 20-25k-ért tudnátok jobb fejhallgatót ajánlani, az melyik lenne? (a mikrofon nem feltétlenül szükséges, de jó hogy van a HyperX Cloudon).

    A kiszemelt fejhallgatónál fontos lenne a tartósság (tartósabb vezeték előny lenne), szeretném ha nagyjából semleges karakterisztikája lenne (minden napos zenehallgatás), illetve fontos, hogy zárt legyen (mást ne zavarjon ha használom), ill. a korrekt térábrázolás (játékhoz is használnám). Xonar D1 hangkártya hajtaná.

    Segítségeteket előre is köszönöm! :R

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

Új hozzászólás Aktív témák