Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz kNG #733 üzenetére

    Bár én is laikus vagyok, egyetértek az előttem szólókkal.
    A hangminőségről semmit nem mondanak el a frekvenciák. Sem a freki görbék.
    Viszont én úgy tapasztaltam, hogy a frekvencia response görbék - amiket a headphone.com-on láttam - nagyjából megegyeztek a tapasztalatokkal, amiket a MédiaMarktban lévő fejeseket hallgatva tapasztaltam.

    A headphone.com-on egy rakás fejes frekvencia "visszaadását" mérték és grafikusan ábrázolták. Ebből mindössze annyit lehet csak leszűrni, hogy milyen tartományokat mennyire erőteljesen ad vissza a fejhallgató. Namármost ez és az én MM-os tapasztalatom megegyezett. D1100 volt a legtisztább, legtöbb méllyel - a görbék szerint szintén itt a legtöbb mély - a hallgatottak közül -. Utána jött a D310R. Abban már kevesebb mély volt, de még mindig kellemesnek mondható. Majd jött az 514 MKII. Na abban nulla mélyt hallottam. Számomra az katasztrofális volt. És lám, a görbék szerint is szinte nulla a mélyfrekvenciákban.
    Ugyan ez volt az XB500-zal. A görbék alapján brutálisabb mély van benne, mint a D1100-ban és jé a valóságban is ezt tapasztaltam. Az persze más kérdés, hogy a D1100-nak sokkal szebb és tisztább hangja volt, mint az XB500-nak. Ha tehettem volna azt választom, de messze nem egy árkategória.
    Szóval a számok nem mondanak sokat, a görbékből már lehet következtetni hang karakterisztikát, de minőséget nem, meg kell hallgatni.

Új hozzászólás Aktív témák