Új hozzászólás Aktív témák

  • KakaosCsirke

    tag

    válasz Dorian #5907 üzenetére

    Szegasz Dorian,

    Hasonlo cipoben jarok mint te, de en meg nehezebb helyzetben vagyok ugyanis, en Pana FZ30-rol akarok valtani es nem vagyok hajlando feladni
    - a kihajthato kepernyot es az elokepet.
    - obicsere nelkul a 12x zoomot

    Nekem is ugyanaz a ket celom van mint neked: kisebb melysegelesseg es vakumentes fenykepezes belso terekben. A kisebb melysegellessegnel egyertelmuen a DSLR a nyero. Ez az egyszeru fele. Vakumentes gyenge fenyviszonynal viszon a kovetkezo konkluziora jutottam: szivas van. A szivas merteket igy kell kiszamolni:
    - Az obi fenyereje:
    Pana: 2.8-3.7
    DSLR ultrazoomok: 3.5-5.6
    Kulonbseg: 0.7- 1.3 fenyertek a Pana javara
    - max hasznalhato iso (az en zajturesem alapjan):
    Pana: 80
    DSLR-ek: 800-1600 (gepe valogatja)
    Kulonbseg: 3.5-4.5 fenyertek a DSLR-ek javara
    - Kepstabi elony:
    Pana: 3-4 fenyertek
    DSLR obi stabilizalt lencsevel (pl. Nikkor 17-200 VR) 3-4 fenyertek
    CCD rangatozos DSLR: 1-2 fenyertek
    Stabilizalatlan DSLR: 0 fenyertek
    Kulonbseg: A pana vagy elonyben van 2-4 fenyertekkel vagy ugyanott vannak

    Vegeredmeny (Adogasd ossze a fenyertek hatarokat. Ahol a pana nyer, azt negativ elojellel szamitsd be):
    - Obival stabilizalt DSLR: ~2.5-3.5 fenyertek elony = 5x-10x gyorsabb kitarthato zarsebesseget kapsz
    - CCD-vel stabilizalt DSLR: ~0.5-1.5 fenyertek elony = 1.4x-2.8x gyorsabb kitarthato zarsebesseget kapsz
    - stabilizalatlan: Neha meg a pana is elonyben lehet a kepstabijaval es fenyeros lencsejevel a DSLR az ISO 800-ahoz kepest.

    Ha megalkuszol es fenyeros (kisebb zoom atfogasu) kepstabilizalt lencset veszel hozza (sok sok penz) akkor van eselyed meg 1-1.5 fenyertek nyeresegre.
    Nalunk szobaban villanynal ISO80-on nyitott rekesszel a pana 1/2 - 1/5 masodperces zaridoket javasol. Ehhez legalabb tovabbi 3 fenyertek (8x zarsebesseg = 1/16 - 1/40) kell, hogy vaku nelkul normalis kep legyen, de meg az sem az a huuuude magabiztos zarido.
    Tehat olyan DSLR kell aminek elfogadhato az ISO1600-a es van hozza ultrazoomos stabilizalt lencse. Ha hozzateszem a kihajthato elokepet akkor a valasz az, hogy ilyen nincs, mert a Pana L10, az Oly E330 nem birjak az ISO1600-t (az en igenyemmel merve). Oly E-3 tol pedig meg nem lattam teszt kepeket.

    [ Szerkesztve ]

    Istenről beszélni ciki. Feszegetni a kérdést, hogy mi van a halál után nem illik. Pedig a statisztika nem hazudik: 100 emberből 100 hal meg.

Új hozzászólás Aktív témák