Új hozzászólás Aktív témák

  • WarLock07222

    tag

    válasz billyjoe #106626 üzenetére

    Még egy kis Robot + Mini Gaggia eszmecsere. Illetve egy +1 Parcinak a fűtött gépeket illetően.

    Ma reggel nekiestem a maradék Casmo Gesha kávénak. Eddig csak filterben ment itthon, de gondoltam csak nem kéne elfogynia a 200-as csomagnak legalább egy-két espresso shot nélkül. Úgyhogy húztam egy blooming shotot 15.5g kávéból (ami amúgy eléggé eltűnt a 15-ös VST-ben). Hát, azt kell, hogy mondjam ehhez a recepthez tényleg elengedhetetlen a fűtés. A Robottal egyszerűen nem sikerült ezt soha reprodukálni, mert 1:30-1:45 alatt eléggé kihül a szerkezet, bármennyire is van előre fűtve, szóval mindig volt egy kis karc a shotban. Viszont itt übertiszta ízek és nagyjából ugyanazt hozta mint filterben, csak "zippelve" :D Ehhez tényleg kellett a stabil 94 fok. Zéró csatornásodás még a shot végére is. Délután bepróbálom ugyanezt a receptet a 20-as kosárban, hogy picivel hosszabbra tudjam húzni, mondjuk a BPlus-os szűrővel + AP papírral, hogy ne rögtön az AP papírra zúduljon a víz. Remélhetőleg még nem fog szétcsatornásodni.

Új hozzászólás Aktív témák