Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • YikeSS

    tag

    válasz temes69 #28 üzenetére

    Ez a valóban tudja a búvárkodáshoz szükséges 100M-t, nem azt a 100M-t, amit a sima órákra rá szoktak írni:
    "This product meets the requirements of the EN 13319 standard for diving accessories, and supports free diving with a maximum depth of 100 m"

    Sok review-t is megnéztem/olvastam ezzel kapcsolatban és teljesen jól működik, mint búvárcomputer (van benne rá program).

    Én konkrétan emiatt vettem meg, egy normális búvárcomputer is 150-200-nál kezdődik és az még nem ilyen minőségű "óra".

    A garmin okos búvárórája ~700-800k.

    Mint okosóra nekem bőven elég amit tud, nincs szükségem rá, hogy rengeteg zenét és appot tegyek rá, nekem bőven elég amit tud + a hosszú üzemidő sokkal fontosabb számomra.

    Szóval én búvárkodáshoz és egyéb vizi sportokhoz használom elsősorban. A hétköznapokban analóg órát használok általában.

    Mellesleg előben szép is.

    mergedes...

  • YikeSS

    tag

    válasz <Adamsky> #48 üzenetére

    #45 YikeSS
    Búvárkodás közben mi látszik a kijelzőn? Vagy állandóan "ébresztened" kell, ha valamire kíváncsi vagy? Gondolom nem egyedül merülsz. A mélységmérése mennyire pontos? A deco-s szinteket is pontosan jelzi? Nekem búvárkodásra van egy - igaz nem mai darab - Suunto órám. Valahogy én abban jobban bízok mint egy Huawei-ben. Azért "ott lent" nagyon nem mindegy, hogy mit, és mikor csinálsz ...

    Elvileg a Bühlmann ZHL-16C algoritmust használja a merüléshez, támogat sokféle gázkeveréket, többféle merülési módot, van benne iránytű, jól áthatóan és álandóan mutatja az adatokat, dive módban nem is lehet lekapcsolni a képernyőt.

    Én még nem tudtam élesben kipróbálni, de mindenféle review és tesztelő szerint pontos volt. Volt aki már 100+ merülésre használta, másik computerrel párban, hogy lássa ahhoz képest milyen és jól működött.
    Nekem is egy régi Suunto D6 van, de már unom benne az elemcserélgetést, plusz tartok tőle, hogy beszarik lassan, mert 10+ éves...

    Ha nincs is az embernek még1 computere, úgyis párban merül, ha nem jól jelezne valamit, elég hamar kiderülne.

    Be lehet állítani rajta sokmindent, pl. milyen mélyen váltson automatikusan dive módba, mennyi felszini idő után kapcsoljon ki a dive mód, milyen vízben, milyen módban merülsz, biztonsági megálló időtartamát, és még rengeteg mást is, technikai módban meg még többmindent.
    Egy feltöltéssel kb. 12 óra merülést tud (dive módba váltáskor kiírja, hogy mennyit lehet vele még merülni).

    mergedes...

  • YikeSS

    tag

    válasz <Adamsky> #56 üzenetére

    " ... dive módban nem is lehet lekapcsolni a képernyőt."
    Akkor ez odacsaphat az üzemidőnek rendesen, miközben a kijelzőt (AMOLED → beégés lehetősége ...) sem kíméli.
    Oda is csap, mint mondtam, "csak" 12 órát bír merülni. De ez marhára belefér, amikor az ember max. 3-4 órát merül egy nap, akkor is 1 feltöltéssel 3 nap simán kijön, és nem tart semmibe tölteni egy egy hetes búvártúrán mondjuk 2x.

    "" ... egy régi Suunto D6 van, de már unom benne az elemcserélgetést ... "
    Olyan gyakran kellett? Én ezt egyébként épp, hogy előnynek látom. Elemcsere, oszt' mehet tovább. Örök élet +1 nap, ahogy mondani szokták."
    Sajnos nem, mert:
    1. A Suunto szarul jelzi az elem állapotát, azt mondja, hogy még jó, majd elmész merülni és 1-2 napon belül már lemerült.

    2. Nem tudsz csak úgy elemet cserélni normálisan, mert az a kissebb gond, hogy szerszám kell hozzá, de hivatalosan úgy kell elemet cserélni, hogy tömítést is kell cserélni és az elemcsere után nyomáspróbázni is kellene. Szóval nem olyan sima ügy, ha normálisan akarod csinálni és nem akarod kockáztatni, hogy beázzon.
    Ráadásul, ha úgy cseréltetsz benne elemet, ahogy kell (tömítés, nyomáspróba, stb.), akkor simán otthagysz egy ilyen mutatványra 15-20k-t.

    A GPS nálad is ennyire csapnivaló?
    Nem tudom, mert semmire nem kell nekem a GPS az órában. Így nem próbáltam még.

    [ Szerkesztve ]

    mergedes...

  • YikeSS

    tag

    válasz Brett Shaw2 #64 üzenetére

    Nem venném fel, mert nem az én stílusom az arany, de teccik.
    Maradok a feketénél :)

    mergedes...

Új hozzászólás Aktív témák