Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SystemRoot

    őstag

    válasz katt777 #1412 üzenetére

    CPU limit létezik persze. De a jelentősége nem akkora mint amekkorát hisznek neki. Jó régen, az A64 megjelenésekor jött ki az X800Pro. És akkoriban még senki nem sírt azon hogy az Ut2k4 130fps helyett csak 80al megy a régi AthlonXP-jükön... uazon X800Pro-val.
    Sőt igazából régebben pont az volt a "hozzáértőbbek" preferanciája hogy mindent a vga-ra, legyen elég ram, a proci meg nem számít... És az igazság az hogy teljesen igazuk volt. Egy játékban a cpu X fps-ig tudja ellátni a graphics array-t. Amint a vga teljesítménye leesik X-alá, már nem különösebben számít hogy A64 2,4Ghz-en(régi idők példáit felidézve) vagy P4-B vagy akár C, 2,4 Ghz en van alatta. A ram megintcsak amedddig elég nem befolyásol semmit.
    Tehát régen az járt jól (csak játékszempontból persze) aki vette egy normális cpu széira legeslegkisebb modelljét, ahoz éppen elég rammot, és minden egyéb pénzét a vga-ba ölte.
    Pl P4-C 2,4Ghz (ez volt a legkisebb). Barton 2500+. Vagy S754 A64 2800+.
    Gyakran a kétszer több ram, meg szebb alapórajelű proci annyi plusz pénz volt mint egy kategóriával magasabb vga. Ma is gyakran látok ilyet. Nézz csak be a gépajánló topikokba, hogy az emberek milyen gépet vesznek. Jó nagy C2D-t, mittomén E3850, 4Gb minél magasabb órajelű "űber-ultra" ramot, rengeteg-szolgáltalást nyújtó alaplapot(aminek a 10%át se használják ki), és utána egy 8600GT-t... pff... vagy mittomén HD2600-at vagy hasonló leszázalékolt fogyatkékos vga-kat, mert nem jut pénz a nagyobbra. Namost az ilyen rendszereket játékban kegyetlenül agyonveri sztem egy olcsó AM2-es legkisebb (de majd jól meghúzott) X2-es, egy 8800GTS-320-al, vagy ha futja akkor 8800GT-vel...
    Nah, nekem kb ezért nem tetszik hogy így elterjedt ez a "cpu-limit", "nem hajtja ki" duma-fecsegés össze vissza. Mert már minde hozzánemértő is ezt mondogatja és a fenti példán látod hogy mi az eredmény... Persze én nem vagyok az emberiség pásztora, totál hidegenyhagy már ez, de azért néha megjegyzem csöndesen.

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Új hozzászólás Aktív témák