Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
AtHoS
nagyúr
válasz
Dictator^ #10216 üzenetére
Én úgy vettem észre, hogy alvó módból ébresztve a gépet szokta csinálni. Ha áramtalanítás után kapcsolom be akkor nem tapasztaltam a problémát (eddig)
Szerk.: FW frissítés samunál elég egyszerű. Egy pendrive-ra rámásolod a FW-t (főkönyvtárba), majd ezt betolod a TV-be. Nálam ilyenkor rákérdez, hogy Media lejátszást akarok vagy FW frissítést. Értelemszerűen az FW frissítést választod.
[ Szerkesztve ]
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Dictator^ #10216 üzenetére
A kijelző gyártójánál érdemes érdeklődni egy friss Frimware iránt. Általában ezek megoldják a gondot.
(#10217) csöcshántás: A VPU Recovery egy biztonsági szolgáltatás. Két esetben jöhet elő, a játék instabil, vagy a hardver. A játék instabilitása a driverre és a Windowsra is visszavezethető. A javítás attól függ, hogy hány játékon csinálja. Ha sok programban levág a Recovery, akkor érdemes a Windowst újra telepíteni (lehetőleg Windows 7-et, mert ahhoz írják már a drivereket), ha csak egy program a bűnös, akkor az a driverre vagy a programra utalhat. Ilyenkor az AMD-hez kell küldeni egy levelet, hogy gond van x programban, y konfigurációval.
A hardveres hiba esetét úgy tudod kideríteni, hogy a VPU Recovery több programban is lekapcsol, és a Wint is újraraktad, és így is folytatja. Ilyenkor nagy valószínűséggel azért lövi le a driver a kártyát, mert olyan rendellenességet tapasztalt, ami károsíthatja a hardvert.(#10221) katt777: A lakat azért nem záródik vissza, mert egyszer elfogadtad a feltételeket. Ez jelzi az OEM gyártónak, hogy az Overdrive szolgáltatás aktív volt, így a garancia alatt vizsgálják úgy, hogy reális volt az órajelemelés esélye. Ergo, nem kötelező cserélni a hardvert, ha a tuningra vezethető vissza a meghibásodás. Persze gondolom a te géped részletekben összerakott, amolyan válogatás, így ilyenkor nagyon nehezen tudják kideríteni, hogy volt-e tuning.
Na de nem is ez a lényeg. Az Overdrive a lakat nélkül is kikapcsolható. Az órajelek fölött ott az engedélyező pipa. Ha azt kiveszed, akkor az olyan, mintha lakatolva lenne, persze azzal a különbséggel, hogy a feltételeket egyszer elfogadtad.
A PowerPlay így működik. Amikor ablakot váltasz, akkor a driver megvizsgálja, hogy mi a követelmény. Ez okozza a gyors órajelváltásokat. Az ATT nem épít a PowerPlay-re, hanem saját vezérlést használ. Ez nyugisabban működik, vagyis nem vált rögtön az órajel, hanem megvárja a vezérlő, hogy tényleg terhelve lesz-e a kártya. Mindkét megoldásnak vannak előnyös és hátrányos tulajdonságai. Az ATT például nem azonnal vált vissza egy játék után az alapórajelre, hanem a program kivárja, hogy nem-e újra hadrendbe állítod a terméket. Ugyanezt alkalmazhatná az ATI is, de ők úgy mérték, hogy a gyors órajelváltásokkal több energia takarítható meg.[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
- Okos Otthon / Smart Home
- Eredeti játékok OFF topik
- Áprilisban várható az iOS 18.4
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Revolut
- Robotporszívók
- Melyik tápegységet vegyem?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Automata kávégépek
- További aktív témák...