- Az App Store-ban már kiütötte a ChatGPT-t a DeepSeek, tévúton az AI-szektor?
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Új design és okosabb AI: megjött a Galaxy S25 készülékcsalád
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
-
GAMEPOD.hu
I. Általános tudnivalók
1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).
Új hozzászólás Aktív témák
-
cof
veterán
válasz Reggie0 #19655 üzenetére
Te ugye nem kereskedsz? Mert egy kereskedő használ stop-loss-t. Na most 1800$ 1 ETH, te az sl-t 1500$-ra állítod, de leszúr 700$-ra, nyilván stopolódsz és sok más is, de utána meg vissza is ugrik 1800$-ra. Ahol kevés a vevői oldal ott ilyen könnyen előfordulhat.
És a Krakenen már nem ez volt az első ilyen crash.
[ Szerkesztve ]
Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok
-
htc07
addikt
válasz Reggie0 #19598 üzenetére
Ennél is az volt a gond, hogy úgy töltött be az oldal, hogy a szerver előre megadta, hogy milyen random számok lesznek a seed alapja (vagy a js küldte el a szervernek? nem láttam a kódot még.) Utána már hiába húzod le a gépet a netről, pont a random tényező veszik el belőle. (a "mozgasd az egered a random seed generáláshoz" része meg kamu volt).
-
daninet
veterán
válasz Reggie0 #19521 üzenetére
van network fee de nincs olyan lehuzos widthrawal fee mintha beutalnád binance-ra pl. Összességében jobban jössz ki ha csak egy váltásról van szó.
De ha Nexo-ban tartjátok a pénzt akkor meg ingyenes a váltás. Én nexo miatt hagytam el exodust. Ott a widthrawal fee magas, viszont van kamat. Valamit valamiert.
[ Szerkesztve ]
Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>
-
KMT
addikt
válasz Reggie0 #19505 üzenetére
Hát igen, csak jó lett volna tesztelni kisebb összeggel, hogy minden oké. Az electrumos tárca se egészen egyértelmű, mert olyan mintha alapból nem lenne, hanem fogadáskor kellene csinálni, amit aztán 1 klikk törölni (nem tudom, hogy csak azért, mert üres).
Coinbase nem olcsóbb? Nem tudok kiigazodni az árain, mert buy/sell-t ír, ami ködös, nem pedig trading és withdrawal fee-t, ami egyértelmű lenne.
-
devast
addikt
válasz Reggie0 #19472 üzenetére
BIP38 nem standard. A státuszába feketén fehéren oda van írva, hogy "draft". [link]
A draft a leges legelső státusza egy bip-nek, nem volt megvitatva, még proposed státuszba se jutott el, és valószínűleg soha nem is fog.@KMT
Ez a "HD" tárca most új fogalom nekem... Ha jól látom, ilyen lehet szoftveres is, nem csak hardveres?! Felteszem biztonság szempontjából a szoftveresek gyengébbek?
Vagy manapság már "elég biztonságos" pl. az electrum?Szoftveres is ugyanúgy tudja kezelni a HD walletet mint a hardveres. Csak a szoftveresnél ha megtörik a géped, visznek mindent. És a jelszó se véd meg, meg semmi. Ha a fájljaidhoz hozzáférnek keylogger is van, gg.
[ Szerkesztve ]
-
vismaior04
tag
válasz Reggie0 #19369 üzenetére
Jogos.
De tényleg katasztrófa a helyzet. A múltkor már ott tartottam, hogy előkotortam egy forkból megmaradt Bitcoin Casht, mert nem voltam hajlandó 12 dollár feet fizetni egy 10 dolcsis bitcoin tranzakcióért.
De itt is én vagyok a hülye, ki használja bitcoint pénznek és fizet vele dolgokért.
-
vismaior04
tag
válasz Reggie0 #19333 üzenetére
Fun fact (nem tudom erre gondoltál-e?), de technikailag tényleg nem lesz soha 21 millió bitcoin.
A jutalom feleződés nem pontosan feleződés, hanem lefele kerekítenek a legközelebbi egész satoshi felé. Ez először a 2 100 000-es blokknál történik majd meg, 2048-ben 27 év múlva.Emiatt amikor az utolsó jutalmat tartalmazó, 6 929 999-es blokkban az azt kibányászó megkapja az utolsó újonnan keletkezett 1 satoshit, összesen 20 999 999.9769 bitcoin létezik majd a rendszerben.
[ Szerkesztve ]
-
pretisoft
csendes tag
válasz Reggie0 #19333 üzenetére
Az tiszta.
Sőt már most sincs annyi. Gondolok pl. a bukott tárcákra. Mondjuk kíváncsi leszek, hogy az öreg Satoshi(ék?) valaha megmozgatják a korai időkben bányászott nagy adag btc-kat vagy megelégszenek azzal, hogy a nevét/nevüket viseli az apró és így örökre beírták magukat a történelembe. -
GuMipOkE
senior tag
válasz Reggie0 #19200 üzenetére
Akkor te valami olyasmire gondolsz, hogy pl az elit számára elérkezhet az a pont, hogy előnyösebbnek találja hosszútávon - az emberek fölött gyakorolt hatalom szempontjából - hogy bedöntse pl a BTC-t, és ehhez nem sajnál elégetni egy nagy kupac FIAT-ot, akkor ezt extrém esetben akár technikailag is megteheti. Ez szerintem ül (mindent tönkre lehet tenni), de olcsóbban meg tudja tenni jogi tiltással. Ezzel talán megszüntetni nem, de gazdasági jelentőségét közel nullára tudja redukálni.
Ha nem a hatalom irányából közelíted meg, akkor nehéz lesz olyan szereplőt találnod, akinek ez esetleg érdekében állhatna (hosszútávú előnye származna belőle), ÉS lenne is hozzá annyi elégetnivaló forrása. Ha a racionalitást kivesszük, akkor már csak a forrás a kérdés, de itt is csak egy igen szűk réteg van, akinek az esetleges meghibbanása veszélyezteti a rendszert. Hogy egy ilyen elmebajos pont a BTC-t nézze ki magának, annak azért egészen elhanyagolható a valószínűsége.
-
brd
nagyúr
válasz Reggie0 #19197 üzenetére
Úgy tűnik, te arról a nagyobb halmazról kívánsz beszélgetni, hogy egy ilyen játékelmélet keretei között milyen motivációi lehetnek/vannak a résztvevőknek (hálás téma ez is, de feszegeti a topic kereteit). Én pedig arról a szűkebb döntési körről beszélek, amit a gyakorlatban a többi résztvevő és a technika megenged a számukra.
The only real valuable thing is intuition.
-
brd
nagyúr
válasz Reggie0 #19195 üzenetére
Sajnos eleg rovidlatoan latod a gazdasagossagot, marpedig a rovidtavu veszteseg boven belefer a hosszutavu extra nyereseg miatt.
Írd le kérlek a BTC esetében a hosszú távú hasznot a támadó számára! Taníts mester, mert én csak rövidet látok! (Egy ideig többszörösen tud talán elkölteni BTC-t a támadó és ezzel talán nagyobb bevételre tesz szert, mint amennyibe a támadás kivitelezése kerül. De BTC esetében ez nagyon csak egy talán, mert elég hamar kiderülne a kitüntetett figyelem miatt, ami rá irányul. Még azon sem lennék meglepve, ha egy váltó figyelné pl. a hashrate változását és az esetleges orphan chain-eket és szokatlan jelenségek esetén hátráltatná a be-kiutalás végrehajtását.)
Sajnos te nem tudod elkepzelni, hogy egy forknal lehetnek ilyen megfontolasok is.
Hogy én mit képzelek el, az mellékes. Azt mondd meg inkább, mi előnye van egy olyan forkot bányászni (hosszútávon), amelynek a felhasználói bázisa és emiatt az értéke is kicsi(/csökken egy olyan fork után, ahol az új forknak kevesebb előnye van az elfogadók számára, mint az eredetinek), ahelyett, hogy az eredetit bányászná, ami sokkal jövedelmezőbb? Hiába akarja a bányász, hogy megvegyék a termelt coin-ját, ha nem veszik meg (megfelelő áron). Btw. a Cash születése és utána annak forkja környékén hasonló helyzet alakult ki. Ment mindenfelé a hashpower a BTC alól oda-vissza; ha valamikor, akkor ott lehetett volna ilyen támadást kivitelezni, de "valamiért" végül ott is az győzött, hogy mit éri meg bányászni (mit használnak többször a felhasználói), pedig ott aztán volt küzdés, elég nagy hatalmú emberek próbálkoztak a Cash-t kihozni az utódnak, de aztán mindenki (többség) ment szépen vissza BTC-t bányászni. Tehát mi lenne itt a megfontolás tárgya, hogyan működne ez szerinted a gyakorlatban? Érthető, mit akarsz ebből kihozni, de ott a történelmi példa, hogy ezzel próbálkoztak már és elbukott.
A peldadhoz csak annyit fuznek, hogy ha nehany banya a forkolt coin mellett teszi le a voksat, akkor nem kell rogton atmenni azt banyaszni. A tamadott coin blokklanca folott ha at tudjak venni az iranyitast es nem engednek be mas tranzakciot, csak a sajatjukat. Igy ki tudjak porgetni a valtokon a coinokat, mikozben mas szamara hasznalhatatlanna valik.
Azért ne képzeld már azt a váltókról, hogy ott csupa idióta gyűlt volna össze! Azért volt az eddigi fork-ok körül is "probléma", azaz extrém hosszú nyugtázási idő és van ma is valószínűleg a nagyobb be-ki utalgatással a váltóknál, mert biztosak akartak lenni benne a váltók, hogy az esetleges támadók nem fogják őket megkopasztani, pontosabban nem lesz nagyobb veszteségük ezen, mint amit a kereskedési forgalmon szereznek. (Egyébként emiatt az elgondolás miatt listáznak továbbra is egyes váltók olyan coinokat - extrém darabszámú confirmation blokkal a küldéseknél -, amelyek ellen volt már sikeres 51+%-os/double spending-es támadás (némelyik ellen több is, pl. BTG, ETC), mert van akkora forgalmuk ezekben, hogy még ha elő is fordul ilyen, belefér.) Ma a BTC alól, ha eltűnik csak úgy 40-50%-nyi hashrate (nem propagálják a hálózat felé egy ideig az elkészített blokkjaikat), az fel fog tűnni.
The only real valuable thing is intuition.
-
devast
addikt
válasz Reggie0 #19195 üzenetére
No offense, de a hozzászólásai alapján nagyon is képbe van. Vehetjük úgy, hogy az elmúlt 10 évben jó pár ilyen típusú támadás érte a bitcoin-t, és eddig a pontig a játékelmélet igen jól helyt állt. Olyan nincs és valószínűleg nem is lesz, hogy pl minerek sikeresen támadják a btc-t, annak alapvető jellemzőit, és ezt a piac az árban nem viszonozza.
szerk: személyes véleményem szerint az igazi érték a protokoll mögött álló kivételes, nagyon okos, és viszonylag nagy (a többihez képest) fejlesztői közösség, amerre ők mennek a "tömeg" és a pénz arra fog menni. Ezt nem úgy kell érteni, hogy "ők" azok akik bármit megtehetnek, hanem inkább úgy, hogy ők azok akik az elmúlt 10 évben bizonyították, hogy nem egyéni haszonszerzés vezérli őket, hanem a protokoll és a rendszer fejlődése.[ Szerkesztve ]
-
brd
nagyúr
válasz Reggie0 #19187 üzenetére
Mondtam, hogy kérdezz. Valószínűleg azért bagatelizálja el, mert a bányászok érdeke a legkevésbé, hogy ilyen támadást hajtsanak végre a hálózat ellen; talán még az is kijelenthető, hogy kevésbé, mint a majority-é(!), mert nekik ez hosszútávon is fájna. Ugyanis mi történne, ha ez kiderülne (és ez gyorsan kiderülne, abban biztos lehetsz - pont az ilyenek miatt érdemes néhány blokkot megvárni a küldés után), hogy valaki ilyen támadást hajtott végre? A majority olyan módosítást végezne a protokollon, amellyel a jelenlegi célHW-ekkel lehetetlen lenne a számítást folytatni, valamint a blockchain-t (valószínűleg) a csalás előtti állapotról folytatnák, így nem csak a bányászok bevétele tűnne el, hanem a befektetett értékeik is használhatatlan szemétté válnának (célHW). Ilyen számítási kapacitást nem lehet csak úgy leakasztani a polcról (nem úgy megy, hogy bérelsz még pár ezer gépet az Amazon cloudban), egy ilyen támadáshoz tehát az kellene, hogy vagy a jelenlegi bányászok közül összefogjon elég, vagy valaki eddig nem használt számítási kapacitást használjon fel erre (de ha van ilyen kapacitása, azzal miért ne bányászna inkább? sokkal jövedelmezőbb, mint támadással próbálkozni). De a fentiek miatt egyiknek sincs értelme, mert előbbi esetben a többi bányász kigolyózná a csalni vágyókat (egyébként volt már olyan, hogy egy pool túllépte az 51%-ot és ekkor maguk a bányászok álltak át másik poolba, hogy még csak a látszatát is elkerüljék az esetleges csalásnak), utóbbi esetben pedig ott a protokoll módosítása védelemnek, így max. rövid ideig lehetne csalni és utána az összes bányász HW-t cserélni kellene. Még1x, lehet, hogy szerinted egyszerűsített álláspont, de a fentiek miatt tényleg az van a háttérben, hogy azt és úgy (helyesen) bányásszák, amit megéri nekik. A "megérit" úgy értsd, hogy amivel hosszútávon a legtöbb bevételhez jutnak. Ezért van a reward a helyesen kiszámított blokkokért, így elérik egyrészt, hogy sokan akarjanak bányászni, másrészt azt, hogy aki bányászik, az nagyon figyeljen arra, hogy azt minél tovább tehesse meg.
The only real valuable thing is intuition.
-
brd
nagyúr
válasz Reggie0 #19185 üzenetére
Nem érted (elolvastad a linket?). Próbálom magyarázni, kérdezz, ha valami nem világos: azért van valójában azoknak a kezében a fejlesztési irány, akik elfogadják a BTC-t más értékért cserébe, mert ha valaki (teljesen mindegy, hogy ez a "hivatalos" csapat, aki amúgy fejleszti a protokoll-t, vagy egy váltó, vagy egy Roger Ver) olyan módosítást akar a protokollon végrehajtani, ami ezeknek az elfogadóknak (a többségüknek) nem tetszik, akkor ezt a BTC-t (új forkon bányászott BTC-t) egyszerűen nem fogják elfogadni más értékért cserébe és a váltón sem fognak ilyen BTC-t venni (ahogy ez már legalább 4x meg is történt, pont ezért írtam a példát, nevesítve: Ultimate, Cash, BTG, a 4. most nem ugrik be; valamennyire persze mindegyik működget - kivéve tán' a legrégebbi próbálkozást, az Ultimate-et -, de messze kisebb a user base-ük). A bányászok meg egyszerűen azt bányásszák, ami jobban megéri nekik. Nekik valójában nincsen hatalom a kezükben addig, ameddig elég, ún. full node (a teljes blokklánc tartalmával rendelkező, blokkokat validáló program) van a BTC hálózatán olyanok kezében, akik elfogadnak BTC-t, mert ezeknek mind el kellene fogadnia a változtatást (el kellene fogadnia az új protokoll szerint bányászott blokkokat érvényes folytatásaként az elosztott könyvelésnek - a gyakorlatban frissíteniük kellene a programot az új változatra). És egy tipikus félreértés megint: a bányászok száma és a confirmation time között nincsen hosszútávú összefüggés (rövidtávú természetesen van, ha hirtelen eltűnik/létrejön számítási kapacitás, egy időre eltolódik az átlagos idő). A confirmation time (pontosabban az új blokk létrehozása) mindig 10 perc körül lesz, mert a hálózat (azok programja, aki full node-ot futtat) alkalmazkodik a bányászok számához (pontosabban az általuk birtokolt számítási kapacitáshoz) olyan módon, hogy az új blokkhoz szükséges számítási kapacitást bizonyos blokkonként növeli, vagy csökkenti (olyan, következő blokkot fogad csak el érvényesnek, amelyben egy adott érték, ami átlagosan függ a hálózat egésze számára korábban rendelkezésre álló számítási kapacitástól, egyezik az elvárttal - de a technikai részleteket most hagyjuk). 3 db PC-n is futhatna a BTC blokklánca, akkor is 10 percenként születnének blokkok, csak kevésbé lenne biztonságos, mert könnyű lenne támadást végrehajtani ellene. Pontosan ezért van a blokk reward, hogy ösztönözve legyen minél több résztvevő, hogy bányásszon, így növelve a biztonságát. A bányászok egyszerűsítve annyit csinálnak, hogy készítenek egy blokk-ot, amibe összecsomagolják a szerintük jövedelmező BTC küldéseket, raknak mellé egyfajta aláírást (hash), ezt szétküldik a hálózatban, majd várják, hogy a full node-ot futtató programok (nagy része) visszaigazolja, hogy az szerintük érvényes blokk-e. Hiába próbálnának olyan blokkot készíteni, amit azok nem fogadnak el, mert akkor nem bányásznak valójában (nem készítenek új, érvényes blokkot).
The only real valuable thing is intuition.
-
devast
addikt
válasz Reggie0 #19180 üzenetére
Igazából a protokoll kontrollja az [Economic majority] kezében van, nem a bányászokéban, és nem is az exchange-ekében.
-
Ferdzsoo
addikt
válasz Reggie0 #19180 üzenetére
Egy óriási különbség a BTC és az ETH között hogy míg a BTC tényleg senkié és mindenkié/decentralizált, addig az ETH-ról ez nagyon nem mondható el.
Ha pl Vitalikunk holnap elengedné a projektet (vagy ne adj isten történne vele valami) kb. fejvesztve menekülne mindenki. Ő dönti el lesz a fork vagy sem, lesz e 2.0 vagy sem. Persze hogy mindenki arra a forkra szavaz amire a vezér. BTC-nél ilyen nincs.
Meg egy kis túlzással azért túrja mindenki ez ETH-t hogy több BTC-hez jusson.
BTC-nél amikor sokkal kisebb volt sem ment át semmilyen fork, most meg kb. már esélytelen. Egyszerűen senkinek nem érdeke. ETH-ról ez megint nem mondható el. Teljesen más a kettő.[ Szerkesztve ]
"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."
-
brd
nagyúr
válasz Reggie0 #19177 üzenetére
Elfelejted (vagy nem tudod?), hogy ebbe a felhasználók és bányászok nagyobb része is bele kellene egyezzen, máshogy nem megy. De miért is egyeznének ebbe bele? A bányászok és felhasználók a saját munkájukat és értékeiket értéktelenítenék el vele. Mielőtt nagyon belemerülsz, példa: ha jól emlékszem, ilyen-olyan okokból legalább 4 forkja volt az elmúlt 12 évben magának a BTC-nek, egyik sem lett (maradt) olyan sikeres, mint a BTC (és akkor az 1k számra mérhető egyéb shitcoinokról ne is beszéljünk). Valamiért a felhasználók/bányászok jó részének így jó, ahogy van (vagy legalábbis még senki nem állt elő jobbal).
[ Szerkesztve ]
The only real valuable thing is intuition.
-
brd
nagyúr
válasz Reggie0 #19173 üzenetére
Hat, mondjuk az aranyat sem lehet hirtelen megnovelni.
Pontosítanálak: valószínűleg nem. Semmi sem garantálja, hogy mondjuk Afrika egy ritkán látogatott vidékén egyszer egy olyan lelőhelyet találnak, amelyből a kitermelhető mennyiség az eddig kitermelt mennyiség 100x-osa. Vagy akár bányászunk ugyanennyit egy aszteroidából alacsony költséggel mondjuk 20 év múlva. Míg BTC-nél nincs ilyen.
Ferdzsoo: köszi'!
The only real valuable thing is intuition.
-
Ferdzsoo
addikt
-
Yany
addikt
válasz Reggie0 #18188 üzenetére
Hm, kicsit szekptikus lettem azzal kapcsolatban, hogy hányan bányásztak már itt a topicban. Őszintén szólva mindkét bányagépemben olyan terhelést és hűtést kaptak a kártyák, hogy bármely gamer konfighoz képest választanám inkább azokat, ha használt kártyát akarnék venni. Alul feszelt, nyitott légterű, de huzatos üzem volt jellemző rájuk és átlag heti egyszer kellett leállítanom őket (voltak hosszú hetek folyamatos üzemben, de néha 1 nap 4-5x újraindítás volt, hogy megtaláljam a legjobb hashrate algoritmusokat).
Szóval ez a terhelés egy gamer gépben sokkal rosszabb egy olyan bányásszal összevetve, aki ésszel, jó áram/hashrate mutatóval gyúr a coinjaira. Az egyetlen dolog, ami tényleg jobban nyíródhat, az a venti, de az is csak azért, mert 0-24-ben mennek. Sajnálom, hogy a Sapphire venti-gyorscsere kezdeményezését nem vette át másik gyártó és nem lett standard. Sőt, tovább megyek: pl. az EU kötelezővé tehetné az e-waste csökkentése érdekében.
[ Szerkesztve ]
Építs kötélhidat - https://u3d.as/3078
-
szolnoki
csendes tag
-
válasz Reggie0 #17670 üzenetére
Durván 17%-ra emlékszem még azon hírek kapcsán, mikor eladtak egy szép adag BTC-t valahol 10 és 20k közt, hogy egyengessék a fiat/crypto arányt (ott le volt írva, hogy mennyit találtak, mennyi maradt az eladások után, és talán az is, hogy mennyi követelést hagytak jóvá). De most nem találom azt a cikket. Ez az arány idővel inkább csak rosszabb lehet (azt hiszem ebben nem volt benne a Coinlabn irreális követelése se például, de az ilyenekről lehet hogy úgy egyeznek majd meg, hogy kapnak "valamennyit"). Szerinted mennyi?
TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."
-
Banano
tag
válasz Reggie0 #17210 üzenetére
Ami sosem fog letrejonni,mert nincs olyan allat aki fizetni akarna vele. En a 3 ev alatt egyetlen egyszer sem fizettem kriptoval semmit,es megkockaztatom,hogy ez az emberek 99 szazalekara igaz. Amikor megy fel akkor: vegyunk! Nem akarok kimaradni a bulibol.
Amikor esik akkor: adjunk el,nem akarok sokat bukni. Eszuk agaban sincs elkolteni. Es igazuk is van! Minek is tennek,ha van 1000 mas,biztonsagosabb modja?* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *
-
-
-
butch3r
senior tag
válasz Reggie0 #17084 üzenetére
aki nem hinné. esett <> összemolással egy ilyen miatt
https://www.coindesk.com/hackers-steal-40-7-million-in-bitcoin-from-crypto-exchange-binance
-
afartew
kezdő
válasz Reggie0 #17075 üzenetére
Feltörték a binance-t Erről mit tudtok? Engem az érdekelne elsősorban hogy tennem kell valamit? Van náluk coinom, az utóbbi időben nem foglalkoztam vele. Belépjek megnézni, vagy jobb ha inkább mostanában be se lépek ha amúgy se volt ilyen szándékom?
-
GBRDVD
tag
válasz Reggie0 #16864 üzenetére
Sajnos a Revolut kriptós része (jelenleg) egy nagy ordas nagy fake. Kriptót be- és kiutalni nem tudsz, wallet címeket nem kapsz. Bővebben: [link] [link]
Tehát a rendszeren belül tudsz váltogatni, majd ha felhasználni szeretnéd, mindenképpen fiatra kell visszaváltani. Ez jelenleg semmi másra nem jó, mint árfolyamspekulációra. Én abban sem vagyok biztos, hogy a Revolut minden egyes, a rendszeren belül történő kriptováltásnál valóban venne fizikailag is kriptót. (Miért tenné...)
choco01: Nem értem, váltáshoz miért nem jók a magyarok? MrCoin, CoinCash és immár, új belépőként a Coinmixed (őket még nem próbáltam). MrCoinon vagy CoinCash-en ma (vasárnap) elindítasz egy vételt, kapsz egy visszaigazoló emailt, elutalod nekik a pénzt, az holnap reggel jóváíródik náluk, 8-10 között (de mindenképpen 12:00 előtt) meg már a tárcádban van a BTC. +/- 3,5% a marzs általában mindkettőnél. És akkor Binance-en már holnap azt veszel belőle, amit akarsz. Ilyen paypalt meg bankkártyát el kell felejteni a kriptónál.
-
GBRDVD
tag
válasz Reggie0 #16840 üzenetére
Ó, félreértettél. Dehogy konteo, isten mentsen attól! Én vagyok a hülye, mert nem tettem idézőjelbe a "Bitcoin ellenes lobbi"-t. Cinizmus akart lenni. Ezt a kifejezést szántam a két kritikusra: Polarstar fanyalgott egyet a linkre, majd syberia ment árulkodni. Ennyi volt. (ezek a hsz-ek is törlődtek) Az erre járó admin meg felületesen csak annyit látott, hogy "újonc+link=spam". Ahogy Ferdzsoo is írta. Ennyire egyszerű. Nincs konteo.
[ Szerkesztve ]
-
OPiiPO
veterán
válasz Reggie0 #16831 üzenetére
a Zinternet nagy (amióta van IPV6 címzés, még nagyobb), ha nem tetszik az ingyenes Prohardver, akkor szabad a pálya indíts egy másik ingyenes fórumot, ahol lazán fizethetsz kártérítést ha hibásan moderálsz, senki nem fog meggátolni ebben, hidd el
"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."
-
GBRDVD
tag
válasz Reggie0 #16820 üzenetére
Maximálisan egyetértek veletek. Én konkrétan ismerem, kedvelem, olvasom őket, ugyanígy vagyok magyarok közül pl. a Csaba blogjával, meg a Bitcoin Bázissal is.
Vajon szarrá keresik-e magukat? 1. Kit érdekel! 2. Kívánom nekik! 3. Nagyon nem így van, aki egy kicsit is ismeri a piacot, tudja, hogy az ilyen oldalak csak nyelik a pénzt és az befektetett időt.
Amúgy meg kiket olvassunk/linkeljünk, ha nem a "sajátjainkat", akik nekünk készítik a tartalmat? Portfólió-bulvárt? Vagy mostantól tilos a link a fórumban?
-
addikt
válasz Reggie0 #16752 üzenetére
Ezt meg tudom erősíteni, ingatlancserében vagyok éppen, és jelenleg 45kHUF-nál jár csak az utalási költségem, mert több tulajdonos van, és mindegyiknek külön kell utalnom az ütemezés szerinti összegeket részarányosan. És még nem vagyok a végén....
Más: többször felmerült, hogy a bank így meg úgy megvéd, bele tud nyúlni a rogue tranzakcióka. Ehhez a témához ajánlom ezt a cikket:
A cikk azon része érdekes főképp, hogy az 1 órás giro miatt gyakorlatilag ha aznap berongyolsz a bankba, már akkor is csak pingvinezést lehet a jutalamad, tőlük már kiment, viszontlátásra. Ha mindez pénteken történik, munkaidő vége felé, akkor meg szinte garantált a dolog. A kártyás csalásoknál viszont szerencsére több lehetőség áll rendelkezésre.
[ Szerkesztve ]
-
maajsz
senior tag
válasz Reggie0 #16754 üzenetére
"Erre a bitcoin tokeletesen alkalmas, mert a kulcsokkal lehet bizonyitani, hogy mely szamlakhoz tud valaki hozzaferni."
Ez nekem nem tiszta. Nem pont az a helyzet, ha veszel egy házat/lambot akkor annak nyoma van a hivatalba (tul. lap/törzskönyv stb) hogy a tied, míg ha Olev lepuffant/meghekkel és elveszi a privát kulcsodat akkor övé a coinod?@Németh Péter Az utánvételhez annyit, hogy sztem ne úgy tekints rá hogy az autó 126 btc, hanem x dolcsi és amikor megjön aznapi árfolyamon fizeted ki.
-
őstag
válasz Reggie0 #16744 üzenetére
Na jó, itthon egyszerűen adóztatják az utalást, nem a banki díjak miatt kerülnek ennyibe. Mondjuk nem vagyok biztos benne, hogy nem adóztatnák meg a Bitcoinos fizetést is ugyanígy. Vagy lehet meg is van adóztatva, csak senki nem tud róla. Amúgy hogy is van, 6000 Ft az utalás maximális díja? Mondjuk egy 5-10 milliós autónál vagy 20-30 milliós lakásnál biztos nagyon fontos szempont ez. Bitcoinnal szerintem nagyobbat lehet bukni az árfolyamváltozás miatt.
-
őstag
válasz Reggie0 #16743 üzenetére
Inkább úgy fogalmaznék, hogy lehet találni olyan esetet, amikor nem igaz, de azért általában igaz. Nézd meg a Szicíliai -, a Kolumbiai -, a Mexikói stb. maffia mekkora károkat tud okozni az ottani társadalmaknak. Ha megjelenik egy országban az illegális úton felhalmozott vagyon, az eléggé szét tudja zilálni azt. Pl. Dél Amerikában kialakult a [kokain: Kolumbia -> USA] és [dollár: USA -> Kolumbia] körforgás. Ha nem zárod el az illegális pénzcsapokat, abból általánosságban csak a baj lesz. Nem véletlen vannak a pénzmosás elleni törvények. Alapvetően támogatni kell a "tiszta" vagyonszerzést és akadályozni a "piszkos"-at.
-
htc07
addikt
válasz Reggie0 #16702 üzenetére
akkor szerinted milyen konkrét számítási kapacitás az, ahol már biztonságos?
lovagolhatunk itt a szavakon, a hálózat működik pár málnával is meg a jelenlegi helyzetben is, annyi a különbség, mint azt korábban mondtam, hogy a magyobb számítási kapacitás miatt biztonságosabb a hálózat.
[ Szerkesztve ]
-
-
V911
tag
válasz Reggie0 #16437 üzenetére
Oldalakon keresztül adócsalás volt a téma. Többször felhívtam a figyelmet, hogy nem ennek kellene lennie a témának. Majd leírtam a következményeket. Most emiatt van felhördülés, s engem próbáltok bemártani. Nyilván nem írom le a következményeket, ha nem látom azt hogy minden második mondat az adóelkerülésről szól. Részetekről pedig felháborodás helyett inkább kis önvizsgálat kéne.
-
V911
tag
válasz Reggie0 #16386 üzenetére
Igazából engem hosszútávon érdekel, hisz nem most akarnék először és utoljára bitcoint venni, csak eddig aprópénzért vettem, gyakorláskép, nem akartam ebből hatalmas összeggel beszállni olyasmibe amiről akkor még alig tudtam valamit.
Arról nem is beszélve, hogy az is megeshet hogy mire elintézem a kraken regisztrációt lemegy 5000 dollárra. Igaz most azt mondják, itt az alja s innen már csak felfele visz az út az 50 000 dolláros csúcsig. Kár hogy decemberben is ezt mondták. -
margithid
veterán
válasz Reggie0 #16324 üzenetére
Szerintem is túl van értékelve a market cap.
Waves e szerint például egy "gyenge" coin, pedig szerintem a top 10ben van az altok között!
Az is fontos, hogy mekkora rész van a kezdeti befektetőknél, nagytulajdonosoknál.
Az nem gond szerintem ahol 80% ez az arány, az szerintem pont, hogy nem shitcoin, mivel ennyit nem tudnának elszórni kicsik között, még egy akkora felfutásban sem mint volt 2017 év végén. -
-
Gdi
senior tag
válasz Reggie0 #15877 üzenetére
Még mindig.
Egyébként mennyi BTC egy Lambót fellőni a holdra a Falcon rakétákkal?
Egy használt lambót, csak hogy ne szaladjon el az ár[ Szerkesztve ]
''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''
-
LLam
senior tag
válasz Reggie0 #15835 üzenetére
Én egy szóval sem említettem a bányászokat. Itt a node-okról van szó. A bányászatnál meglévő támadási lehetőség teljesen mást jelent. Ne keverd ide.
Ha a nodeok valamennyi része nem fogadja el az új chainparams értéket akkor azt azt elfogadók egy új láncot hoznak létre. És itt jön a móka:
"Adott ugye a szeptemberi hard-fork. A New York Agreement kapcsán létrejövő SegWit2X nevű történet. Azt már tudjuk, hogy a mellette álló egyszemélyes hadsereg (Jeff Garzik) kerek perec kifejtette, hogy nem hajlandó implementálni Replay Protectiont. Mivel a hard-forkok során az eredeti blocklánc kerül forkolásra, így a leágaztatott blocklánc és az eredeti blocklánc között gyakorlatilag semmi akadálya nincs annak, hogy tranzakciókat másolgasson egy rosszhiszemű támadó. Ezzel persze direktben senkinek nem lehet ellopni a pénzét (célzottan), ellenben el lehet érni azt, hogy ha valaki pl a SegWit2x (B2X) láncon végez egy tranzakciót, akkor az a tranzakció a Legacy Bitcoin láncon is végrehajtódjon. (és vice-versa)"
forrás"Az altcoin letrejottehez nem kell replay protection, ugyanis nem szukseges feltetele." Ez igaz, de én nem is ezt írtam. Hanem azt, hogy ha az RP belekerül a forkba akkor az már nem BTC hanem altcoin.
Stay hungry!
-
-
Mulder614
csendes tag
-
Kobe
veterán
válasz Reggie0 #14802 üzenetére
Valasszuk mar kette, de tenyleg, legyszives. Az USD erteke nem attol lesz 1 USD, vagy 0.79 EUR (peldaadat), mert az USD-t ilyen meg olyan nehez hamisitani, hanem mert X mrd erteku realfedezet van mogotte, az arfolyamvaltozas mogott meg gazdasagi folyamatok.
Az, hogy a bitcoin nem hamisithato, nem az adja meg az erteket. Az max egy olyan tulajdonsaga, mint a tobbi valutanak a femszalas biztonsagi megoldasa, de ettol meg nem lesz denominalt erteke.
Ha technologiailag az Ytong tegla lenne nehezen hamisithato, akkor kb az lenne a dollar helyett.... De attol meg nem azert erne 1 raklap tegla 1200 kecsket, mert nehezen hamisithato.... -
radi8tor
MODERÁTOR
válasz Reggie0 #14630 üzenetére
Azért tudunk mi is olvasni a sorok között.
Egy kis olvasnivaló azoknak mi is szükségeltetik pénzváltó működtetéséhez. És mint az előbb is írtam effajta tevékenység folytatása tilos a fórum területén!
[ Szerkesztve ]
⭐ Stella
-
brd
nagyúr
válasz Reggie0 #14456 üzenetére
A megsemmisítésről nem tudok (hol lehet erről olvasni?). Szerinted hogyan tudsz olyan címre küldeni BTC-t, amit még semmi nem "generált" le, ha nem létezik előtte? (A létezés alatt itt természetesen nem azt értem, hogy szerepel a chain-ben, hanem azt, hogy lehet rá küldeni, azaz érvényes cím.) Akár offline is lehet BTC címet "generálni". Aztán a világ online része BTC-t is tud rá küldeni, még mindig úgy, hogy nem tud róla, hogy neked megvan hozzá a privát kulcs. Egy BTC cím nem lehet akármilyen. Válassz ki egy valid címet (akár olyat, amelyet offline "hoztál létre"), írj át benne bárhol egy karaktert, majd próbáld meg validáltatni valahol (pl. itt), jó eséllyel azt fogod tapasztalni, hogy az adott cím nem valid. Ez azért van, hogy egy egyszerű elírással ne tudj rossz címre küldeni.
Igen, akár ezt is mondhatom, mert így működik. A jogszerűségnek a technikai részletekhez semmi köze.The only real valuable thing is intuition.
-
brd
nagyúr
válasz Reggie0 #14450 üzenetére
Szerintem arra gondolt, hogy az összes cím létezik már a hálózat indulása óta (olyan címre is lehet utalni, amit senki nem "generált" le) és a "címgenerálás" csak annyit jelent, hogy ezentúl az egyikhez használható privát kulcs is létrejön.
The only real valuable thing is intuition.
-
titán
Új hozzászólás Aktív témák
● Bitcoin adásvétel a topikban tilos!
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th gen., I7-8650U, 16GB RAM, 256GB, FHD IPS, 2 év garancia, számla!
- Creality Ender 3 V2 3D nyomtató, fejlesztett, zárt nyomtatótérrel
- Zenbook Pro 17 27% 17.3" FHD IPS Ryzen 7 6800H 16GB 512GB NVMe ujjlolv gar
- Edifier R2750DB BT 136W RMS, akár 2.1 rendszerben
- Latitude 5440 27% 14" FHD IPS i7-1365U 16GB 512GB NVMe magyar vbill ujjlolv IR kam gar
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest