Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz FoxiestFox #99271 üzenetére

    Bizony, bizony.
    Haverom vett egy 1300-as Tualatin Celeront ASUS TUSL2 lappal. Felment neki 1733MHZ-re.
    Én vettem egy 1700-as Wilamette Celeront 2 héttel később (akkoriban még az újságokból láttuk a teszteket, de azok meg átlagosan 1-2 hónap késésben voltak, így totál látatlanban vettem a CPU-t, akkor jelent meg, és semmilyen infom nem volt róla, csak hogy magasabb órajel és elvileg FSB mert 400-as, tuti gyorsabb is lesz).
    Az első totális meglepődés az volt, hogy 1300-on elveri az 1700-as W Celeronomat, sőt, még 2000-re húzva is nagyon megszorongatta. Ha viszont ő beállította 1733-ra, akkor 2266-on is kikaptam tőle.
    És akkor még nem említettem Tóni cimborám Tualatin Cerkáját ami képes volt 2100MHZ-en is menni!!! Mondjuk azt a gépet sokáig az csapta agyon, hogy egy TNT1-es volt benne, de amikor később belekerült egy GeForce 3-as, akkor igazi erőmű lett.

    Ehhez képest a P4 Celeron proci picit drágább volt eleinte, a hozzá való lap sokkal drágább volt, és eleinte csak DDR-es kivitel volt, ami a jóval drágább DDR memóriára való kötelező átállást is jelentette. Szóval drágábban lehetett modernebb, de lassabb gépet csinálni. Az egyetlen előnye, hogy a CPU csereszabatos volt egy nagy P4-el, 3GHZ-ig is akár (maximum HT nélkül), pedig a legtöbb helyen - így nálam sem - sosem lett kihasználva.
    Később aztán megjelentek az SD RAMos P4-et támogató alaplapok is, na azokkal lehetett igazán lassú 1700-as Celeron alapú konfigokat csinálni, de volt olyan nagyáruház, ami 1600-as P4-est kínált 128MB SD RAMmal ...(akkoriban már 256 vagy 512MB RAMot raktunk a gépekbe)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák