Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MageRG

    addikt

    válasz Miklós315 #23451 üzenetére

    Nem a predesztinációról beszéltem. A szabad akarat nem végletekben működik.
    Ha megnézed, a világ legszabadabb országai is valamilyen szinten korlátozóak.
    Ha Isten teremt meg *mindent*, akkor tudja az összes lehetséges kimenelt. Azt is, ami neki nem tetszik.
    Nem nehéz olyan rendszert elképzelni, ahol továbbra is sokféle lehetőség áll rendelkezésre, de a kedvezőtleneket kizárjuk.
    Isten nem zárta ki a számára nem favorizált lehetőségeket, mégis megbünteti (ha nem személyesen, akkor passzívan) teremtményeit ha ezeket választják.
    Sajnos azt sem lehet mondani, hogy adott helyzetben ennyit tehetett, mert mindenható. Kivéve, ha feltételezzük, hogy nem az.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Szevam

    aktív tag

    LOGOUT blog

    válasz Miklós315 #23451 üzenetére

    (jó szülő, aki odafigyel rád, nevel, de hagyja, hogy felnőtté válj, kirepülj)

    Kösz a leírást! :R

    Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

  • MageRG

    addikt

    válasz Miklós315 #23460 üzenetére

    "...mert nem egy kötözött sonkát/bábut/rabszolgát/csicskát teremtett magának..."
    Szerinted ha minden, de szó szerint minden Istentől függ, akkor van más választása?
    Max. abban, hogy teremtménye mennyire gondolja úgy, hogy szabad akarata van.

    "...érveléssel indoklod ezeket..."
    Most vagy én maradtam le valamiről, vagy a bunkósbot-érvelés is érvelés.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23460 üzenetére

    "De ha biztosítod a kereteket (parancsolatok tisztázása), és érveléssel indoklod ezeket, majd hagyod, hogy ő döntsön, akkor előfordulhat, hogy ellóg a "nem támogatott buliba és eszméletlenre issza magát"
    Hú de jó,hogy ezt írod.
    De Én,mint mindenható szülő,ha ekkor azt mondanám a gyerekemnek,hogy: " Figyelj ide,én látom előre,hogy te ott eszméletlenre fogod inni magad ,ezért nem engedlek el.
    Ez mekkora korlátozás? Csak a jót engedem neki,amiket előre látok és a rosszat nem... Ebben az esetben nem kellene gyermeket nemzenünk,Istennek embereket teremteni,mert lehetnének azok helyett robotjai/ robotjaink. Azokat betaníthatjuk a saját akarataink szerint és beprogramozhatnánk őket,hogy mindeközben szeressenek is minket,és a teremtmények ugye Istent. De Isten mindket a saját képmására teremtett és felruházott minket szabad akarattal,felelősséggel is,lelkiismerettel,és nem csak a hamis dolgokra való hajlammal,és ezeken kívül sok minden mással is,Ő megtette a lépést,mi is léphetünk,a következő lépés a miénk ami a szabad akarat által történhet. Vagy hálát adok Istennek,amiért Jézus megváltott,utat engedve ezzel az örök életre és nyitok felé vagy megmakacsolom magam és élek továbbra is Isten nélkül,mert ki Ő,hogy én lépjek?
    jöjjön és jelezzen nekem. Így is gondolkodhatunk,de az nem hozza létre a kacsolatot Isten és az ember között. Hát miért nem jön ide elém,megmutatni magát?
    Hiszem ha látom,és így tovább és így tovább... Nem neked válasz,csak hozzáfűzés. Szép napot mindenkinek! Adjunk hálát Istennek,hogy látunk,hallunk,hogy egészségesek vagyunk,hogy tudunk egymásnak írni,hogy .... Egész nap sorolhatnánk.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • MageRG

    addikt

    válasz Miklós315 #23467 üzenetére

    Nem. Ha Isten mindenható, akkor képességeiből kifolyólag nem tud mást teremteni, mint egy olyan entitást, ami tőle függ.
    Az entitás minden egyes cselekedete attól függ, Isten mit enged megtörténni.
    De még az entitás meghozott döntései is csak attól függnek, hogy milyen a kognitív kapacitása és milyen információkhoz jut a világról. Mindkettő szintén Istentől függ.

    "Ha elmondod a gyereknek, hogy forró a lábas, ne nyúlj hozzá, mert megégeti a kezed, attól miért bunkósbot-érvelés?"
    Javaslom hallgasd meg Szalai Mikós érveit ebben a témában.
    Abból nem tanul a gyerek, ha főbe lövöd, ha hozzáér a lábashoz.
    Nem tudom a te hitedben van-e visszatérés a pokolból. Én úgy tudom, a hagyományos keresztény értelmezés szerint ez egy végleges állapot.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Miklós315 #23480 üzenetére

    1. A logikát jobb, ha nem veszed elő, mert nagyon cifra dolgok jönnek elő. Pl. Isten tud olyan lényt teremteni, ami még nála is többre képes.
    Vagy definiáld az általad elképzeld mindenhatóságot!
    2. Akkor nem következik, ha Isten valamiért nem tudja előre a következményeket. Egyébként csak mindent hagy megtörténni.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Miklós315 #23484 üzenetére

    1. Gyakran én is lusta vagyok gondolkodni, de ennyire nem.
    Ez u. az, mint klasszikus megállási probléma Turing gépeknél.
    Ha Isten a legeslegebb, akkor hogy teremthet magánál jobbat? Ha meg nem tud, akkor nem mindenható.
    Ezt az apologéták úgy szokták áthidalni, hogy emberi léptékkel mindenható (átdefiniálás). Ezért vagyok kíváncsi rá, számodra mit jelent.

    2. A logika független az emberi tényezőtől. Hogy mit fogadsz el kiindulásnak, az nem.
    A világ nem csak az emberek miatt csodálatos vagy borzasztó. És nem csak a totális passzivitás illetve a mostani állapot van, mint lehetőség.
    Ha még mindig nem érted, akkor gondolkodj el azon, lehetséges-e bűnözni a mennyben?
    Ha igen, akkor az ellentmond a mennyország definíciójának.
    Ha nem, miért nem? Ott nem fontos a szabad akarat?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Miklós315 #23488 üzenetére

    1. Nem tudom ezt minek vegyem.
    Maradjunk annyiban, hogy a filozófiában mindenkinek igaza lehet, a természettudományok meg más tészta. Nézzük csak hogy áll Isten egyik és a másik területen. Hát az utóbbiban biztos nem jól.
    2. Szerintem az, hogy képesek vagyunk logikai gépeket szerkeszteni (és nem kell mögé egy emberi agy), már cáfolja az emberfüggőséget.

    Ha állapotnak vesszük a mennyet, akkor is az a konklúzió, hogy az ideális állapot a "libertárius" szabad akarat vége.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Miklós315 #23491 üzenetére

    1. Egyrészt ez a könyv nem tudom mennyire veszi komolyan a felvilágosodást.
    Másrészt a történelem folyamán nem volt divat (sőt egyenesen veszélyes volt) ateistának lenni.
    Tudtommal pl. Darwin is vallásos volt, mégis az általa ismertté vált evolúciós elmélet szöges ellentétben áll a teremtéstörténettel.
    A kvantumelmélet nem írja felül a logikát. Mindössze arról van szó, hogy kvantum szinten az oksági viszonyok mások, mint a számunkra megszokott.
    A kvantumszámítógépet is ugyanazon logikai műveletekre alapozzák, csak ezek egy művelettel nagyon sok állapotot tudnak végigzongorázni.

    2. Már a mostani korlátozott MI-k is hoznak olyan döntéseket amik helyesek (látszólag), de senki sem érti igazán mire alapozzák. Olyan összefüggéseket látnak, amit az ember nem tekintene relevánsnak, vagy annyit nem tudna átfogni.

    "...hogy jobb legyen a világ [...], nem szükségszerűen kötelező természetfeletti patrónus..." - there, I fixed it.

    Ha szabad akarat nem fontos, akkor minek vele vesződni? Isten csatornázhatná a lelkeket rögtön a mennybe is.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Miklós315 #23496 üzenetére

    1. Ezért írtam teremtéstörténetet, nem katolikus teológiát.
    Egyébként a katolikusok akkor is hivatalosan a teremtés részeként tekintettek az evolúcióra, amikor még nem is volt ismert ez az elmélet?
    2. Zavart érzek az erőben. Tisztázzunk néhány dolgot:
    - nem a passzív "véletlen" és Isten lehet csak magyarázat
    - a tapasztalatok szerint nincs szabad akarat, de etikában (szituációfüggően) lehet rá hivatkozni
    - Isten léte alapvetően befolyásolja az etikát, ugyanis amit Isten mond, az az erkölcs.

    Ha az egész anyagi világ valamiféle tanulási folyamat, miért kell kidobni az a végén az eredményt?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Miklós315 #23497 üzenetére

    Hát ez eléggé szerecsenmosdatástak tűnik.
    Egyébként az egyházi és a világi hatalom szétválasztása nem azt jelenti, hogy bármi, amit a világi hatalmammal művelek (vagy ha együttműködök) az felment a felelősség alól, mint egyházi személyt.

    A jótékony homály alatt meg nem tudom mit értesz.
    Pl. jókat lehet röhögni az Ark Encounteren, amit ide is belinkeltem.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Miklós315 #23503 üzenetére

    1. Genezis. A fajok szeparáltan keletkeztek, átjárás nincs. Az ember pedig mindegyiktől különbözik, kitüntetett szereppel.
    A valóság ezzel szemben az, hogy amióta élet létezik a Földön, az idő nagy részében még csak nem is volt többsejtű. A szárazföldi élet sokkal rövidebb ideje létezik mint a vizi.
    A különféle fajok évmilliók alatt alakultak ki sok-sok generáció felhalmozódott változásai során. Ezt a folyamatot nem intelligencia irányítja, hanem a környezethez való alkalmazkodóképesség.
    Az összes gerinces visszavezethető egyetlen ősre. Végül az ember is csak egy majom, nincs kitüntetett szerepe.

    A tudományos módszer hosszú fejlődésen ment keresztül, amiben jelentős szerepe volt a felvilágosodásnak. Az ókori görögök idején még nem vált szét élesen a természettudomány és a filozófia. Tálészt ajánlom, mint a tudományos módszer ősatyját.

    Az "nekem jó-e", "jó ez így" nem megfelelő kérdések az igazság keresésénél.
    Csak azt mutatják, hogy azt vagyok hajlandó elfogadni, ami nekem jobban tetszik.
    Egyébként ne engem kérdezgess, hanem azt, aki kitalálta isten koncepcióját. A többi csak ennek a folyománya.

    Szabad akarat: már volt róla szó, hogy az emberi elme a saját fiziológiájának rabja. Az empátiának is megvan a maga agyterülete, így az önző, antiszociális viselkedés is visszavezethető ennek működési hibáira.
    Társadalmi szempontból viszont hasznos, ha mindenki a saját tetteiért vállal felelősséget.

    "Mondod Te."
    Akkor javíts ki! Mit mond erről a kereszténység? Isten tehet, mondhat erkölcstelen dolgot? Nem tőle ered az erkölcs a keresztények szerint?

    "...bezzeg a protestánsok, akik bátrak voltak..."
    Lehet hogy te így olvastad, de Amerikában pl. a puritánok akasztották a boszikat, nem a katolikusok. Egyébként a másik oldal hibái még nem mentség a saját bűneikre.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Miklós315 #23505 üzenetére

    Megint előkerült a szimbolika.
    Ezzel az a baj, hogy teljesen önkényes mi a szimbolizmus és mi nem az (kivéve Jézus példabeszédeit). Leginkább ott lesz hirtelen valamiből szimbolika, ahol a szó szerinti értelmezés a tények ismeretében már tarthatatlan.
    De ezzel nem cáfoltad, hogy a Genezis és tények nem egyeztethetők össze.

    Azt a benyomást kelted, mintha maga a tudományos módszer is folyamatosan változna, holott ez nem igaz. A módszer alapjai nem változtak gyak. az 1700-as évek óta. Ugyanúgy a racionalizmusra, empirizmusra, szkepticizmusra épülnek.

    "...és?"
    A filozófiában mindenkinek igaza lehet. A természettudományokban csak annak akinek az állításai megfelelnek a valóságnak.

    "bla-bla-bla"
    Figyelj, én a közös kiindulási pontokból levezettem, hogy elég sok probléma van ezzel a koncepcióval.
    1. pont: Isten bünteti a szabad akaratot. 3. pont: Isten elrendezi, ki fog bűnözni.
    A 2. és 4. ebből a szempontból nem érdekes.
    Nekem gyanús, hogy nem azt érted szabad akarat alatt, amit én.
    Hogy nincs szabad akaratod, az nem azt jelenti, hogy valaki/valami megmondja, hogy fogsz dönteni. Azt jelenti, hogy nem vagy tudatában az összes tényezőnek, ami befolyásolja a döntéshozatalt. Pánikhelyzetben, vagy oxigénhiányos állapotban is az egyén dönt, csak meglehetősen beszűkülten.
    A "jó ez" pedig egy külön kérdés. Kinek jó? Milyen kontextusban?

    "Ez nem zárja ki az isteni eredetű szabad akaratot..."
    Az Ockham-elv szerint ha nem utal rá semmi, akkor de, kizárhatjuk (Ami feltételezhető bizonyíték nélkül, azt ki is zárhatjuk bizonyíték nélkül.)

    "mivel jó, matematikailag "kicsi a valószínűsége", hogy fog is (nem fog)."
    Egyrészt ezzel nem minden keresztény ért egyet: van aki szerint Isten természete nem engedi, hogy erkölcstelent tegyen. De ha ez így van, akkor már el is vesztette a szabad akaratát.
    A te magyarázatod sem sokkal jobb: kicsit olyan, mint amikor az oviban hencegnek, hogy "kettétöröm a vasúti sínt, csak most nem akarom".

    "...mindenki vállaljon felelősséget azért, amiért nem felel???"
    Mivel az aktor maga az egyén (a döntéshozó meg másként nem azonosítható), akkor ki más viselné a felelősséget? Egyébként felfoghatod motivációként a társadalmilag kívánatos viselkedés irányába.
    A modern büntetőjog egyébként különbséget tesz abban, mennyire volt korlátozva az egyén döntési szabadsága.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Miklós315 #23507 üzenetére

    Miért nem lehet a filozófiában mindenkinek igaza?
    Tudom kényelmetlen, de olvass vissza egy kicsit ebben a topikban, és megtalálod a megfelelő agymenést. Nézz utána hogy definálja magát a szolipszizmus, és csodálkozz el, hogy nem durran el az agyuk.

    " :F "
    :F

    Hogy Isten nem bünteti a szabad akarat gyakorlását?
    Jól van, fiam, csináltam fagyit. Van pisztácia és csokoládé, de a pisztáciába arzént tettem. Válassz nyugodtan.

    Ha meg nincs szabad akarat, hanem Isten rendez el mindent, azon mit magyarázzak még? Most vagy rámutatsz hol a hiba az érvelésben, vagy nem fogadod el a premisszát.
    Ha ezekkel nincs problémád, de a következtetést nem fogadod el, akkor nem én vagyok irracionális.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Miklós315 #23509 üzenetére

    A harmadánál elaludtam. Fogalmazd meg a kérdéseidet, listában, tömören.
    Azért ignorálok kérdéseket, mert nem tartom relevánsnak a témában, ha felfogtad az előzőre adott válaszom.
    Vagy esetleg nem minden összefüggést írtam le, ami számomra evidens, de számodra nem.
    Mivel nagyon csapongott a téma, ezért javaslom szorítkozz a szabad akarat és mindenható teremtő viszonyára. Mi nem világos még abban, hogy a kettő kizárja egymást?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Miklós315 #23511 üzenetére

    Eddig annyit tudtam meg, hogy totálisan fogalmatlan vagyok és vitakultúrám sincs.
    Talán könnyebben fölfognám az álláspontodat, ha egyszerre egy kérdésre szorítkoznánk.
    Felírhatod listába magadnak a többit, vagy akár egy másik posztba, amire visszalinkelünk.
    Mi lenne a kérdésed?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz Miklós315 #23554 üzenetére

    Igaz amit írsz a csecsemőkre, a bantukra, az eszkimókra, viszont Jézus elég világos volt ebben is:
    "Ha vakok volnátok, nem volna bűnötök. Ti azonban azt mondjátok most: ‘Látunk.’ Ezért megmarad a bűnötök."

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz Miklós315 #23564 üzenetére

    Arról nem is beszélve, hogy Pálnak elhívása után meg kellett jelennie az egyházi előjárók előtt. Jézus nem csinál viccet abból, amit mond, nem másítja meg szavát.
    "Ananiás elment, betért a házba, és e szavakkal tette rá kezét: "Saul testvér, Urunk Jézus küldött, aki megjelent neked idejövet az úton, hogy visszakapd szemed világát, és eltelj a Szentlélekkel." Azon nyomban valami hályogféle vált le szeméről, és visszanyerte látását. Felállt, megkeresztelkedett, majd evett és erőre kapott."
    Ez jól rámutat, hogy még "az egyik legnagyobb apostol" se lehetett saját szakállára önjelölt prédikátor, hiába hívta el Krisztus.

    Ez a fajta kegyelemnem nem csak úgy száll ide-oda, hanem az előbb említett és barátunk által hivatkozott Pál apostol is ezt mondja:
    "Ezért figyelmeztetlek, éleszd fel magadban Isten kegyelmét, amely kézföltételem folytán van benned."

    Az az Egyház, ahol ez jelen van. Ahol ez nincs jelen, az nem lehet apostoli. Abba pedig már bele se merek menni, hogy mi a helyzet az egy keresztséget elvetőkkel.

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23564 üzenetére

    "Logikai hibát vétesz. Jézus maga szólította meg Pált (Sault)."
    Milyen logikai hibát? Ezt mondtam én is,hogy Pált is Jézus szólította meg. Teljesen rendben van.

    "Különben meg: Sault nem szólíthatta meg Jézus, de Téged közvetlenül Isten igen?"

    Senki nem állított ilyet!
    " Az Ő döntése, hogy mit tesz."
    Dicsőség Istennek,hogy Ő dönt és nem mi,emberek!

    "2. A nem kell Ítéletre Isten elé állnod - ezt hogy érted, mire gondolsz ez alatt a megfogalmazás alatt?"
    Ha olvastad a bibliát,abban benne van.
    "Jézus ekkor ezt mondta neki: "Én vagyok a feltámadás és az élet, aki hisz énbennem, ha meghal is, él; 26 és aki él, és hisz énbennem, az nem hal meg soha. Hiszed-e ezt?"
    János 3:14
    " És ahogyan Mózes felemelte a kígyót a pusztában, úgy kell az Emberfiának is felemeltetnie, 15 hogy aki hisz, annak örök élete legyen őbenne. 16 Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen. 17 Mert az Isten nem azért küldte el a Fiút a világba, hogy elítélje a világot, hanem, hogy üdvözüljön a világ általa. 18 Aki hisz őbenne, az nem jut ítéletre, aki pedig nem hisz, már ítélet alatt van, mert nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében. 19 Az ítélet pedig azt jelenti, hogy a világosság eljött a világba, de az emberek jobban szerették a sötétséget, mint a világosságot, mert a cselekedeteik gonoszak.

    "3. Anyától? - gondolom ezt elírtad csak: Atyától.(?
    Igen,az atyától. Elírtam.

    "Szent Szellem elvezet az igazságra... - az igazság ismerete (Jézus örömhíre) juttat el Istenhez (a menny állapotába), ott már nincs mit keresni"
    Dehogy nincs. Sőt,tovább adni is a feladatunk és éppúgy tanulni is.

    23565 Miklós315
    "Alapíts vallást, és hirdesd, de a keresztény egyházak nem így értelmezik (ezt a létezésük alátámasztják, mármint, hogy eltér az álláspontotok)." Én nem akarok vallást alapítani. Isten megtette már,amit sok egyház és felekezet sajnos sikeresen el is ferdített és hagyománnyá alakított,megpróbálta beskatulyázni a híveket,ami sokaknál sikerült is. De Istennek szabadság kell és Ő szabadságot adott azoknak akik benne hisznek. Írja a biblia,hogy Isten nem kéz által felépített templomokban lakik,hanem mi megtért emberek vagyunk a Szentlelkének/ Szentszellemének templomai.
    "Logikai hiba: az általad megtagadott egyház által kanonizált Bibliát elfogadod"
    Elfogadom,mert Isten mondta nekem,hogy a bibliában van az Isten Igazsága és az igazság megszabadít. Innentől kezdve én elfogadtam azt Isten igazságának.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23567 üzenetére

    " bár ezzel a szent küldetést kukázom, hogy téríteni nem áll szándékomban), de, ha keresztényként ellentmondásokba bonyolódik valaki...
    Mit értesz " szent küldetésen? Azt,hogy hirdeted Isten Igéjét? Nem áll szándékomban,mert félsz,hogy megszólnak,hogy kinevetnek,hogy megaláznak? Ettől fél minden tradícionális egyház...
    Mennyivel jobb más szemében a szálkát keresgélni mint Jézus parancsolatait figyelmen kívül hagyni/semmibe venni?

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23569 üzenetére

    ". Te hogy tagadod meg a szervezetet (Egyház)?"
    Nem tagadtam meg csak én inkább Jézushoz akarok tartozni.

    Azt mondtam,hogy legtöbb felekezetben jelen lévő emberben és az egyházban jelen lévő emberekben nincs jelen Isten Szentszelleme / Szentlelke,mert nem emberekben és rendszerekben kell hinni és nem hagyományokban.
    Másképp fogalmaztam ugyan,csak azt írtam,hogy felekezetekben és egyházakban,de mint tudjuk,ott eleve nincs jelen Isten,hanem az emberben van jelen,azokban akik hisznek.
    Isten annyit mondott,hogy ha teljes szívvel keresed Őt,akkor Ő kihoz téged az egyházakból,a felekezetekből és kijelenti magát neked. Isten az Őt keresőket szereti és kimenti őket a hagyományok okozta hazugságokból,a beskatulyázott szintű hitből,ami csak arra jó,hogy fogságban tartson téged,hogy az ember tőle függjön,mert addig van hatalma fölöttük. Soha nem mondja ki a teljes igazat és a szabadító Igazságot. Mikor hallottatok olyat a templomban,hogy ha egyszer szívből megbánod a bűneidet,Istennek,megtérsz,és bemerítkezel vízbe Jézus Krisztus nevére,akkor megbocsájt,megkapod Istentől az általa ígért Szentszellemet és örököstársává válsz Jézus Krisztusnak?
    Ráadásul fedhetetlenné lettél az Isten számára,és Jézus örökre veled marad az Isten soha el nem felejtkezik rólad,mégha a saját szüleid elhagynának is,Ő soha el nem hagy. Mikor mond ilyet az egyház? Ezek mind szerepelnek a bibliában. Ők honnan prédikálnak,hogy ezt egyszer sem hallani? Megrágta az egér ezeket a lapokat a templomokban? Minden templomban? És minden gyüliben? Vagy ki dönti el,hogy Isten kegyelméről és szeretetéről csak szűkszavúan prédikálhatnak? Elmondom,maga a pápa és a püspökök,akik döntenek ezek felől,de vajon miért maradnak ki azok amik ugyanúgy a bibliában szerepelnek és ugyanolyan fontosak,mint a többi Ige?

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23571 üzenetére

    "elmondom, elmagyarázom a hivatalos álláspontot,"
    Mi a hivatalos álláspont?
    "de inkább rábízom a papokra,"
    Mi is papok vagyunk Jézus az aki felkent bennünket.

    "de ez egy személyes döntése mindenkinek, nem fogom erőszakosan tukmálni, ha látom, tudom, hogy egyáltalán nem érdekli a hit (vallás) vagy teljesen más irányba megy (másféle hit). Vannak ateisták, és másféle hitet vallók, akikkel tudok beszélgetni, megvitatjuk ezt meg azt a kérdést, de nem erőltetem rájuk a tőlük eltérő nézetet, hitet, majd maguktól eljutnak oda, ha úgy akarják."
    Igen,nem kell tukmálni,csak beszélgetni és ha van rá mód,akkor az örömhírt elmondani,vagy a saját bizonyságainkat. A hit hallásból van,ha az ember nem hallja,honnan jöhet meg a hite?

    De figyelj csak,mit mond a Máté 7: 21 Nem mindenki, aki azt mondja nekem: `Uram, Uram!', megy be a mennyek országába, csak az, aki megteszi Atyám akaratát, aki a mennyben van. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: `Uram, Uram! Nem a te nevedben prófétáltunk, nem a te nevedben űztünk ördögöket, és nem a te nevedben tettünk sok csodát?' 23 Akkor majd kijelentem nekik: `Sohasem ismertelek titeket. Távozzatok tőlem ti, akik gonoszságot cselekedtetek!' 24 Mert mindenki, aki hallgatja e szavaimat és tettekre váltja azokat, hasonló az okos emberhez, aki a házát sziklára építette. 25 Szakadt a zápor, jött az áradat, fújtak a szelek és nekizúdultak a háznak. De az nem dőlt össze, mert az alapjait sziklára rakták. 26 Mindaz pedig, aki hallgatja e szavaimat, de nem váltja tettekre azokat, hasonlít a balga emberhez, aki a házát homokra építette.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23574 üzenetére

    "Rád nekik nem kéne hatniuk. Ettől még az intézmény lehet elfogadható"
    Én elfogadom ,mint intézményt és rendszert,csak nem tartok velük,mert Jézus kihozott engem ebből. És az egyház maga nem fog sem téged,sem mást megmenteni,amikor oda kerül a sor. Szóval halálunkkor még maga a pápa sem fog tudni megmenteni bennünket,sem az,hogy a földön jártunk- e templomba. Hanem egyén egyenként mindenkinek felelnie kell a hitéért és a tetteiért,kivétel ez alól azok a megtért lelkek,akik valóban hisznek Jézus egyszeri,tökéletes,örökké tartó áldozatában és hittel magáévá teszi azt.

    A Biblia - és azon alapulva a tanítóhivatali álláspont - szerint, de, jelen van, mert közösségi - Jézus útmutatása alapján alapított Egyház - szinten is jelen van Isten (legyetek egyek - Istennel és egymással: minden az egységbe vezet), ahogy persze az egyén szintjén is.
    Ha a tanító hivatali álláspont szerint hiszünk és azoknak akik a tanítóhivatal tagjai,és nem tapasztaljuk meg saját magunk,hogy milyen az amikor Isten jelen van,akkor persze,hogy elhisszük azt amit mondanak. Persze ,jelen van az Úr,de munkálkodik is? Használja az embereket egymás felé? Meggyógyulnak a betegek amikor a hívők a kezüket a betegekre teszik? Meggyógyítja a pap a templomban a beteget,kihívják a gyülekezet " vénei" azokat,akiknek segítségre van szükségük? Van élő hit? Csak a hagyományban hiszünk,a szavakban,amit mondanak,vagy valóban az Ige szerinti Jézus Krisztusban?

    "Hiába bánod meg bűneidet, ha kifelé menet máris újra bűnt követsz el... ez egy folyamatos út - a helyes út, amin járnod kell."
    Ha megtérünk Istenhez ,bemerítkezünk és kapjuk Isten Szentlelkét,Ő megtisztít és folyamatosan tisztít bennünket,útálni fogjuk a bűnt,szánt szándékkal nem fogunk vétkezni.
    Egyébként,ki mit nevez bűnnek?

    "megtérés felnőttként lehetséges tudatos döntést hozva; gyermekként a keresztelés a szülők döntése, ezért lesz majd az első áldozás és a bérmálkozás, ami már saját döntés, ahogy az is, hogy jársz-e misékre, gyakorlod-e a vallásod, hiszel-e még. Teljesen ellene megy a bibliának.
    Apcsel.2.37
    Ezek a szavak úgy szíven találták őket, hogy azt kérdezték Pétertől és a többi apostoltól: „Akkor most mit tegyünk, testvérek?” 38 Péter erre így válaszolt: „Térjetek vissza Istenhez, és merítkezzetek be mindannyian Jézus, a Messiás nevébe. Isten meg fogja bocsátani bűneiteket, és megkapjátok a Szent Szellem ajándékát. 39 Mert az ígéret nektek szól és gyermekeiteknek, meg azoknak is, akik távol vannak — mindenkinek, akit Istenünk, az Örökkévaló magához hív.
    Szóval térjetek meg Istenhez és aztán merítkezzetek be.
    Már hittel bírva merítkezzetek be. Mert hit nélkül nem ér semmit. A saját hitedre kell,hogy bemerítsenek,ilyenkor Jézus Krisztusba merülsz be,meghalsz Jézussal és amikor kijössz a víz alól ,akkor feltámadsz vele együtt egy új életre. Ekkor válsz Isten gyermekévé,fentről újjászületsz,megkapod a hús szívet a kő szív helyett amit a biblia ír. Egy csecsemőnek még nincs erre hite,tehát a templomi csecsemőkeresztelés nem biblikus.

    "3. "...örököstársává válsz Jézus Krisztusnak?" - ez nem egyszeri történés, hanem egy folyamat. Bármikor megtérhetsz és bármikor elbukhatsz. Döntések, fegyelem függvénye."

    Abban a pillanatban örököstársa leszel amint újjászületsz és a Szentlélek segít téged Istennel járni.
    Római levél 8.13
    13 Ha ugyanis a régi természet szerint éltek, meg fogtok halni. Ha viszont a Szent Szellem segítségével könyörtelenül lemetszitek a régi természet dolgait, akkor fogtok igazán élni. 14 Mert azok az Isten fiai, akiket Isten Szelleme irányít. 15 Hiszen a Szent Szellem, akit befogadtatok, nem tesz újra félelemmel megkötözött rabszolgává benneteket. Ellenkezőleg! Isten fiaivá tesz, és az ő segítségével így kiálthatunk Istenhez: Abba! 16 Maga a Szent Szellem a mi szellemünkkel együtt megerősíti, hogy Isten gyermekei vagyunk. És az 1 vers azt mondja:
    Ezért már nem fenyegeti büntető ítélet azokat, akik a Krisztus Jézusban élnek. 2 Miért nem? Mert én a Krisztus Jézusban élek, és őbenne az Élet Szellemének törvénye uralkodik, amely felszabadított engem a bűn és halál törvénye alól.
    Ha valami kimaradt,akkor bocs.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23576 üzenetére

    Igazad van,az én hitem nem a hivatalos keresztény teológiát képviseli,hanem Jézus Krisztust és az örömhírt. Hála Istennek,hogy megmutatta nekem a helyes utat.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23581 üzenetére

    "Amit írsz (isteni ajándékok - pl. nyelveken szólás, gyógyítás), az nagyon ritka arányaiban. A Bibliában van szó róluk, van sok eset dokumentálva a történelem folyamán, de ritka esetek"

    Igen ,de azért ritka esetek,mert a bibliától eltérő téves tanítások,az elmékben falakat emeltek Isten igazsága ellen.
    Efézusi levél 6
    "A mi fegyvereink nem ember alkotta eszközök, hanem szellemi fegyverek, amelyek Isten ereje által hatásosak! Ezekkel le tudunk rombolni minden büszke erődítményt, amelyet az ellenség azért épített, hogy Isten igazi megismerését akadályozza. Le is rombolunk minden emberi okoskodást és vitatkozást, és foglyul ejtünk minden gondolatot, hogy engedelmeskedjen a Krisztusnak.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23605 üzenetére

    Értem,amit mondasz,de ha a bibliából csak egyes részeket hiszünk el,akkor nem lesz teljes a hitünk,és nem fogjuk megismerni a teljes igazságot.
    Ha mondjuk azt nem hisszük el,hogy aki hisz,az is fogja majd azokat a dolgokat cselekedni amelyeket Jézus,akkor nem is fogjuk tudni cselekedni soha. Ha elhisszük,hogy Isten gyermekei vagyunk,és Ő bennünk él,és királyi nemzet vagyunk,az változtat az identitásunkon.
    A hit nagyon sokat számít,nem kell belőle sok. Jézus mondja ugye,ha csak annyi hitetek lenne,mint a mustármag,szólnátok a hegynek,hogy ugorjon a tengerbe és megtenné. Minden betegség és függősség is szellemi hegy. Érteni kell,mire gondol Jézus,persze nem mindig szó szerint értendő. Szóval a mi identitásunk nem az amit mi a szüleinktől kaptunk és kapunk folyamatosan.
    Kaptunk nevet,mindenki azonosul vele,mert azon a néven szólítják őt élete végéig. Azt az identitást veszi magára az ember,amit megtanul születésétől kezdve. De mi nem Józsi,Béla,István stb... vagyunk,hanem Jézus testvérei az Isten igazsága szerint. Aki megtért,bemerítkezik és elhiszi,amit a biblia ír,mint Isten örökké tartó igazsága,annak meg fog változni az élete ,az Isten dicsőségére.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23609 üzenetére

    Figyelj,nehéz így írva elmagyarázni,mert nekem nincs olyan nagy biblia ismeretem,mint neked/ nektek. Figyelj,nem maga a bibliai ismeret teszi meg azokat a cselekedeteket,amelyeket Jézus is megcselekedett,hanem a Szentszellem. A Szentszellemhez nem kell Pázmány Péter egyetemet végezni teólógia szakon,hanem el kell hinni amit Jézus mondott pl.a János 14 ben.

    14.12
    12 "Bizony, bizony, mondom néktek: aki hisz énbennem, azokat a cselekedeteket, amelyeket én teszek, szintén megteszi, sőt ezeknél nagyobbakat is tesz. Mert én az Atyához megyek, 13 és amit csak kértek majd az én nevemben, megteszem, hogy dicsőíttessék az Atya a Fiúban; 14 ha valamit kértek tőlem az én nevemben, megteszem." 15 "Ha szerettek engem, megtartjátok az én parancsolataimat, 16 én pedig kérni fogom az Atyát, és másik Pártfogót ad nektek, hogy veletek legyen mindörökké: 17 az igazság Lelkét, akit a világ nem kaphat meg, mert nem látja őt, nem is ismeri; ti azonban ismeritek őt, mert nálatok lakik, sőt bennetek lesz."

    Aztán egyre több Igét fog megismerni az ember,mert Isten szelleme erre fogja őt vezetni.

    A hit hallásból van,vagy abból,hogy én itt most írok és valakit megérint ezen keresztül az Isten Szentszelleme,és bűnbánatra indítja őt,és megtér ezmiatt az Istenhez,ha megtért,megkapja ama segítőt, ( A Szentszellemet ) és Ő elvezeti őt minden igazságra,késztetni fogja őt arra,hogy olvassa az Igét,mutat neki esetleg csodát,csodás gyógyulást hogy erősítse őt a hitében.
    Máté 22:21
    21 Jézus így felelt: „Igazán mondom nektek: ha hisztek, és nem kételkedtek, ti is megtehetitek, amit én tettem ezzel a fával. Sőt, még többet is: ha például azt mondjátok ennek hegynek: »Kelj fel, és zuhanj a tengerbe!« az is megtörténik. 22 Mindazt, amit imádságotokban hittel kértek, meg fogjátok kapni.

    Mindezt úgy,hogy mégcsak bibliai ismerete sincs az embernek,sem főiskolája,sem templomba nem jár/járt,sőt,mondjuk nagy bűnöző,és bűnben él.

    Máté24
    Akkor Jézus ezt mondta nekik: Igazán mondom nektek, a vámszedők és a prostituáltak előbb be fognak menni Isten Királyságába, mint ti! "

    Szóval nem ellentmondások ezek,csak annak tűnik ellentmondásnak,aki mondjuk teológiát végzett suliban,vagy bibliaiskolát,esetleg oda- vissza fújja az Igéket. Szóval a hit fontosabb mint a bibliaismeret.
    Persze ,az is fontos,Istennek is fontos lesz,hogy tanulmányozzuk az Igét megtérés után,és a Szentszellem erre fog minket megindítani. De a csodákhoz vagy az élő kapcsolathoz nem kell teológia.
    A farizeusok bíztak abban,hogy ha minden betűjét ismerik a bibliának,akkor ők az Istenről mindent tudnak,mert ember közül senki nem volt olyan akinek ne tudtak volna válaszolni bármilyen bibliai kérdésre.
    Mégsem ismerték fel Jézust,mint megváltót,sőt,a saját népe feszítette keresztre Őt.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23613 üzenetére

    "és Ő elvezeti őt minden igazságra,késztetni fogja őt arra,hogy olvassa az Igét"

    "Persze ,az is fontos,Istennek is fontos lesz,hogy tanulmányozzuk az Igét megtérés után,és a Szentszellem erre fog minket megindítani. "
    2x is leírtam ,hogy az Igeolvasás is fontos. De én azt gondolom,hogy Istennek először is az kell,hogy a szíved szomjazza Őt és az Ő igazságát,hogy vágyjunk Istenre és higgyünk benne. Ez miatt fog nekünk Isteni dolgokat mutatni,gyógyulást,csodát,szabadulást,látomást..... Ő megmutatja ezeket azoknak,akik szívből vágynak Istenre és a vele való élő kapcsolatra. Megmutatja nekik még azelőtt,hogy az embernek bármiféle bibliai ismerete lenne. De ugye a Szentszellem arra fogja vezetni az embert,hogy olvassa Isten Igéjét,mert fontos az Istennek,hogy az embernek legyen bibliai ismerete. Én csak arra akartam rámutatni,hogy nem a bibliai szintünk alapján fog tudni vagy akar majd használni bennünket Isten,hanem a hitünk és az Isteni utáni vágyunk miatt . Sajnálom,ha félreérthetően fogalmaztam.
    Szóval mint Jézus mondta:
    " Ne félj,csak higgy.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23614 üzenetére

    Mi Jézus parancsolata,amit be kell tartanunk? Mi a 2 parancsolat,amit az újszövetségben mondott?
    Ezt ha betartod,mindet betartod. Isten szelleme egyfolytában tisztogatja az embert,szeretetre formál,alázatosra de ugyanakkor határozottá,türelmessé..... sorolhatnám.
    Hasonlóvá tesz bennünket Jézushoz. Persze ez nem 2 nap alatt fog megtörténni. Kis időbe telik amíg eljutunk oda,hogy megtudjuk mi is a mi identitásunk,kik is vagyunk valójában,de van egy segítőnk,hála a mennyei Apánknak,nem egyedül kell ezt elérnünk,úgy nem is menne. Saját erőből hamar elbuknánk,és nem jutnánk el az üdvösségre soha.

    És hogy mit nevez még Isten Igének,ami felett sokan átsiklanak
    5 Mózes 30
    11 Ezek a tanítások, törvények és parancsok, amelyeket ma elétek tárok, nem megfoghatatlanok vagy érthetetlenek számotokra. Nem nehéz ezeknek engedelmeskednetek.12 Nem a mennyben vannak, ahová nem tudnátok felkapaszkodni, s azt kellene mondanotok: Ugyan ki tudna fölmenni a mennybe, hogy lehozza nekünk a törvényt, hogy teljesíthessük követeléseit?13 Nem is a tenger túlsó partján van, ahová nem tudnátok érte menni, s azt kellene mondanotok: Ugyan ki tudna átkelni a tengeren, hogy elhozza nekünk a törvényt, hogy teljesíthessük követeléseit?14 Nem! Az ige nagyon is közel van hozzátok! Ott van az a szátokban és a szívetekben hogy igazodhassatok hozzá.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23617 üzenetére

    " ahol a hit az általad kizárólagosnak tartott tétel, a teológia az általam hozzáfűzött eszköz."
    Az rendben van,hogy nekünk az eszköz.
    Sokunknak jó,hogy van lehetőségünk olvasni a bibliát.
    Egy keresztkérdés. És most minden logikát és tanulmányt tegyél félre amit ismersz és próbálj meg a szíved szerint válaszolni a következő kérdésre.
    - Tegyük fel,hogy elmész Afrikába, Isten Szentszellemével jársz, beszélsz 5 olyan embernek Istenről,akik még soha nem olvasták a bibliát,
    de mégcsak Jézusról sem hallottak.A
    teljes örömhírt elmondod nekik tömören,( ez 1 óra maximum,de az idő most lényegtelen),majd rájuk teszed a kezedet, imádkozol értük,Ők megtérnek,elhiszik amit mondasz és be is merítkeznek, aztán megkapják az Isten által ígért Szentszellemet. Megszabadulnak az addigi varázslásokból,attól a naptól kezdve hisznek Istenben. Majd 5 nap múlva meghalnak mindannyian. Szerinted nem a mennyországba fognak jutni,mert nem ismerték a bibliai Igéket? Mert nem tanulmányozták azt?

    Ezt csak azért írom,mert arra akarok rámutatni,hogy a hithez nem kell feltétlenül a teológia ahhoz,hogy Isten minket használjon. ( Legyen az gyógyítás,vagy prófétálás...)

    DE a teológia maga a hit nélkül legtöbbször kevés.
    Így is megérinthet bennünket Isten és rábírhat minket a bűnbánatra, és akkor meg is fogunk térni hozzá,remélhetőleg. Aztán bemerítkezés,Szentszellem és a többi...
    Isten szerintem azokat bírja megtérésre,akik mentálisan készen vannak. És napjainkban nagyon sokan készen vannak szó szerint.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23622 üzenetére

    "1. Mi történik az 5 nap alatt - megtérésük és haláluk közt? (Mert most nem tudjuk)
    a) Istennek tetsző, hiteles, jó életet élnek - "üdvözülnek"
    b) bűnbe esnek - megbánják? meggyónják? jóvá teszik (vezeklés)? nem bánják meg? - "?"
    c) hisznek, próbálnak jók lenni, de félreértelmeznek valamit és bűnös (Istennek nem tetsző) életet élnek - "nem üdvözülnek"

    Ha valaki megtért,bemerítkezett és megkapta a Szentszellemet akkor akarattal nem fog bűnözni és bűnben élni,mert az Isten szelleme a jóra vezet. Megformatálja a szívet, mint a számítógép a merevlemezt. És a szívből szól a száj, mint tudjuk,ezt sem véletlenül mondja az Ige.
    Nem azt mondom,hogy attól kezdve,hogy megtért az illető,már soha nem vétkezik,ez nekünk embereknek lehetetlen. Mert elbukunk,hibázunk,de Jézus vére engesztelő áldozat ezért értünk az Atyához.
    Egyszeri ,tökéletes,örökké tartó áldozat.
    1 Korintus6.20
    "19 Tudjátok meg, hogy a testetek a bennetek lakó Szent Szellem temploma! Igen, a Szent Szellem tulajdona, akit Istentől kaptatok, ezért többé már nem ti rendelkeztek a testetekkel! 20 Isten nagyon drága váltságdíjat fizetett értetek szerezzetek hát dicsőséget Istennek a testetekkel is!"

    "2. Mi van, ha egy kérdés kapcsán egyikük ezt, másikuk azt vallja - mind Istenre hivatkozva?"

    Egy a Szentszellem mind az 5 emberben. Ha egyikük kijelentést kap Istentől és elmondja azt annak akinek az Isten szánta, Isten szelleme teljes békességet jelent ki abban ezt ezzel kapcsolatban,ha elmondja neki az illető.

    Tegyük fel,egyiknek mutatja az Úr,hogy tegye a kezét a másik vállára és imádkozzon érte,hogy meggyógyuljon.
    Ez az ember elmondja ezt a másiknak és megkérdi tőle,hogy megteheti- e azt.
    Ő persze beleegyezik,mert Isten akarata volt,és már őt felkészítette erre Isten szelleme. Beleegyezik. Amaz imádkozik pár szóval és az illető válla teljesen meggyógyul abban a pillanatban. A többiek ezt látván erősödnek a hitükben és hálát adnak Istennek.

    "a) imádkozol amíg nem válaszol végre?

    Én beszélek a mennyei Apámmal. Mert a gyermeke lettem,imádkozásnak mondjuk, viszont én már nem annak mondanám.
    Az elején,megtérésünk után,amíg csecsemők vagyunk a hitben,addig Isten nem hagy magunkra,válaszokat kapunk,ha teljes szívvel vágyjuk Őt.
    Amikor felcseperedünk,akkor megpróbál minket. Úgy viselkedik mint egy Apa.
    Egy élő személy,nem egy tárgy. Teljesen személyes,teljesen egyedi,kreatív... Ameddig csecsemők vagyunk,úgy nevel,amikor felcseperedünk,akkor ahhoz mérten kezel és nevel,de soha el nem hagy.

    b) elbizonytalanodsz
    (elhagyott/eltévelyegtél/rosszban hittél)?
    Semmiképpen,hiszen tudom,hogy ki vagyok a Jézusban. Nem szabad engednünk a Sátánnak,amikor támad. Amikor olyan gondolatok jönnek,hogy pl. Magadra maradtál.../ez és ez a bűnöd.../már megint hibáztál.../
    Isten büntet,azért vagy beteg,azért van ez vagy az... Ezek mind a Sátántól jönnek,ő a vádló.

    De le lett győzve. Jézus legyőzte. Nem nekünk kell legyőzni. Mi hatalmat kaptunk felette amikor Isten gyermekeivé lettünk.
    Lukács 10.18
    18. Ő pedig ezt mondta nekik: láttam (figyeltem) a sátánt, mint villámlás esett le az égből. 19. Lám, hatalmat adtam néktek (megadtam nektek a felhatalmazást), hogy kígyókon és skorpiókon tapodjatok, és minden ellenséges erőn úrrá legyetek, és semmi sem fog néktek ártani, 20. de nehogy annak örüljetek, hogy a szellemek engedelmeskednek nektek, inkább annak örüljetek, hogy a neveitek fel vannak írva az egekben.

    c) megkérdezel másik hívőt, volt-e már hasonló helyzetben?
    Persze,beszélgetni lehet és kérdezni erről,Apa rajta keresztül is válaszolhat.
    Sőt egy zeneszámon keresztül is. Elég egyetlen szó,ami Istentől jön,hogy elvégezze azt amit Isten nekünk azzal mutatni akar.
    Ézsaiás 55.10
    "
    10 Mert ahogyan az eső és a hó lehull az égből, és nem tér oda vissza, hanem megöntözi a földet, termővé és gyümölcsözővé teszi; magot ad a magvetőnek és kenyeret az éhezőnek, 11 ilyen lesz az én igém is, amely számból kijön: nem tér vissza hozzám üresen, hanem véghezviszi, amit akarok, eléri célját, amiért küldtem."
    d) ilyen szitut elképzelni sem tudsz?"
    Előzőre a válaszom,erre is megállja a helyét.

    ""És most minden logikát és tanulmányt tegyél félre"
    Ezt filmekkel kapcsolatban is nehéz, mármint nem gondolkodó üzemmódban bambulni :D"

    Igen,ez nem egyszerű. :D

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23628 üzenetére

    Ne haragudj,de nincs kedvem ezeket egytől egyig megmagyarázni,hogy én ezeket hogyan értem. Örülök,hogy ennyi energiát belefektettél a válaszba.
    Sajnálom,fáradt vagyok,kibújok a válasz alól.
    Csak arra kérlek téged is,és mindenkit,hogy
    menj be a te belső szobádba és kérd Jézust,hogy rombolja le a falakat az elmédben,melyek az Isten ismerete ellen emeltettek. És Ő el fog juttatni a teljes igazságra. Jézus nagyon jól tudja,hogy vágysz arra,hogy megismerd Őt és az igazságot!

    Nem az a lényeg,hogy én ezeket hogyan értem. Ettől senki nem lesz előbbre,csakis maga Jézus tud egyen- egyenként segíteni nektek és elvezetni mindenkit a teljes igazságra.
    Imádkozom azért,hogy megismerjétek Jézust és az Ő szabadításának erejét,akkor is amikor még a testetekben vagytok. És azért könyörgök és azért esedezem,hogy lakhassunk az Úr házában életünknek minden idejében és gyönyörködhessünk az Ő templomában.
    Ha bárkinek bármi gondja,problémája akad az életben,és szeretné,hogy valaki imádkozzon érte,nyugodtan írjon nekem privát üzenetet.
    Legyetek áldottak.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • MageRG

    addikt

    válasz Miklós315 #23637 üzenetére

    "..."objektív külső szempontból nehezen igazolható" belső meggyőződés + egy "külső szempontból objektíven könnyebben igazolható" logikai rendszer..."
    = pszichológiai és episztemológiai meggyőződés.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Miklós315 #23640 üzenetére

    Ha jól értem, ha episztemológiában egyet értenek (igazolt hit, ésszerűen hiszem, amit hiszek), akkor nem nagyon lehet egyénileg, belsőleg más eredményre jutni.
    Ha mégis, akkor a belső ellentmondás elveti a "külső" igazolást.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Miklós315 #23642 üzenetére

    Ellenben a valóságban hányféle keresztény egyház van?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Miklós315 #23644 üzenetére

    Kívülállóként nem látok diskurzust, csak megmerevedett álláspontokat.
    Létezik az átlényegülés? Van szentháromság?
    Krisztus isten volt, vagy ember, akit Isten fiává fogadott?
    Üdvözülhet-e az ember csak a jótettei által?
    Isten szava-e Mormon könyve?
    Szerintem ezek olyan kérdések, amiben két ellentétes álláspontú felekezet soha nem tudna megegyezni.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23651 üzenetére

    "2. Hülyeségeket mond ("el tudnák képzelni Jézust maszkban a betegek között?") :F

    Az teljes igazat mondja pedig,és visszakérdez,hogy el tudnánk- e képzelni Jézust a maszkban? Miért hülyeség ez?
    A vírusról szól és a hitről,ez csupán egy példa volt tőle.
    Ha én azt kérdezem,hogy el tudnánk- e képzelni Jézust,amint orvoshoz megy,mert nem érzi jól magát? Akkor ezután nem olvasnád el amit írok,mert hülyeséget írtam? Ugyan már,akinek van füle,az hallja a mondandójának a lényegét. Nem kell ezen kibukni. Isten nem egy komor öreg Úr,aki a homlokát állandóan összeráncolva azt nézi,hogy mikor vétkezel,mikor mondasz ilyet,aztán megbüntet.
    Ő nem a büntetésre vár,hanem arra,hogy felismerjük azt,hogy Ő kegyelmes és hogy mindennél jobban szeret bennünket.
    Ő minket a saját képmására teremtett és azt várja,hogy felismerjük,hogy ha behívjuk Őt az életünkbe,akkor bennünk él,( velünk vacsorázik)mint szellem a testünkben,és megeleveníti azt is éppúgy ,mint a szellemünket,akit megtérésünkkor Ő maga szül újjá. És velünk marad a világ végezetéig. És ezt is megígéri,nincs mit ezen kiforgatni,ott van,egyértelműen kimondja az Ige.

    [Curry Blake]
    Arra kérlek,mennyei Atyám,hogy azokkal az Igékkel amik ebben a videóban elhangzanak,nyisd meg a szívünket,hogy utat találjunk tehoztád!

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23653 üzenetére

    Bármilyen kihívás (háború, tűzvész, járvány) esetén nem az a cél, hogy passzívan elvágódj az úton, remélve, hogy Isten megvéd, ezért nem megy majd át rajtad egy kamion, hanem kutya kötelességed minden rendelkezésedre álló információt, eszközt, módszert felhasználni a védekezés/menekülés során. Ezeket is Istentől kaptad, nem csak úgy terem a fán...
    Egy fertőző betegség kapcsán mit lehet tenni (hívő szempontjából)?
    Felveszed a teljes felszerelést, legjobb tudásodnak megfelelően ténykedsz, óvatosan, miközben hitedből fakadóan tudod, hogy Isten vigyáz rád, ergo, nem esik bajod.
    Vagyis köznyelvien: segíts magadon, Isten is megsegít.
    Egyértelmű,hogy nem maradunk passzívak,mert a Szentszellem nem is akarja,hogy azok legyünk. Ő is arra fog bírni minket,hogy megismerjük az Igét,ezt én is mondom elejétől fogva+ az Istennel való életre fog terelgetni. Van aki hagyja és teszi alázatosan,és van aki nem enged Istennek és büszkén megpróbál egyedül megoldani mindent Isten nélkül.
    Szóval én nem mondtam,hogy passzívan éljünk,és várjunk a sült galambra.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23656 üzenetére

    "alapvető hitigazságokat fűz össze saját veszélyes elgondolásokkal (a vírusfertőzést nem orvosszakmai védekezéssel, hanem erős hittel is megelőzhetjük), majd levédi magát azzal, hogy "mivel nem mindenki olyan pöpec, mint én, ezért mégis jobb, ha orvosszakmai eljárásokat követünk".

    És teljes mértékben igaza van,csak az nem fog megbetegedni a vírustól,akinek megvan erre a megfelelő hite. De tudja nagyon jól,hogy akár a gyülekezetben is lehetnek olyan új érdeklődő emberek,akik nem hisznek,de hinni akarnak.
    Ez teljesen rendben van,Wommack nem kockáztathatja meg ezt,az ő saját hitét nem erőltetheti rá másra.

    Ezeknek az evangélistáknak már sokat köszönhetnek az emberek,több 1000 embert láttak már meggyógyulni Isten ereje által,és tették tanítványokká szolgálatuk ideje alatt,mert szó szerint elhitték azt amit Jézus mondott.
    Erre buzdítalak benneteket,hogy ami le van írva a bibliában,azt fogadjátok el igaznak! Csak próbáljátok ki,a gyakorlatias valóságot,mert ez mára is vonatkozik,ez örök Ige. Mindenkorra igaz.

    A bibliában kerek- perec le van írva,mit kell csinálni. Ezek az emberek azt csinálják,Isten pedig ellátja őket. A Vatikánt is felveti a pénz,de az vesse rájuk az első követ,aki bűntelen,Jézus szavaival élve. Az Ítélet nem a mi dolgunk.
    Én csak annyit látok,hogy ezek az emberek,mint Andrew Wommack,Reinhard Bonke,Torben Sondergaard azt teszik amit Jézus mondott. Ők valóban Jézust követik,nem csak elméletben de gyakorlatban is.
    Mint tudjuk a hit cselekedetek nélkül halott. És mivel,hogy Isten látja a szívedet és a hitedet,segíteni fog,ha elkezded megvallani Őt az emberek közt.Kezdd el a családban otthon,és a rokonok között,aztán a barátaidat.
    Úgy értem ez az üzenet mindenkinek szól. Jézus él ma is és örökké élni fog,és nem egy szoborban vagy ostyában van belezárva,hanem a megtért emberek testében él és a nem népét ,népévé akarja tenni.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23660 üzenetére

    Úgy érted,mint az egyház napjainkban?
    Mint a ortodxok, evangélikusok, refek, anglikánok, stb.?🙂
    Ahol laknak,ott hirdetik Isten örömhírét és Jézus halálát és örökké tartó áldozatát.
    Egymástól elkülönülten pedig szerintem azért,mert ha Isten valakinek felnyitja a szemét és evangélistát csinál belőle,akkor az a személy evangélista lesz és Jézus követő! Jézust fogja dicsőíteni és az Atyát bemutatni az embereknek.
    Ezek az emberek,mint Andrew Wommack,Daniel Kolenda,Reinhard Bonke,vagy pl.Torben Sondergaard,már sok embert megnyertek az Istenhez/ az Istennek.
    Mert az igazi Jézust hirdetik és dicsőítik,ezt az igazi örömhírrel " fűszerezve".
    És sok ezer embert meggyógyítottak Jézus hatalmával és erejével, mert meg van írva.
    János 14:12
    " 12 "Bizony, bizony, mondom néktek: aki hisz énbennem, azokat a cselekedeteket, amelyeket én teszek, szintén megteszi, sőt ezeknél nagyobbakat is tesz."
    Egyébként nincsenek ők elkülönülten egymástól,mindannyian Jézust dicsőítik.
    Bárki szabadon bemehet hozzájuk,közéjük,és ki is jöhet. Nem köteleznek semmit senkire,nem erőltetik rád a hitüket. Szabadon dönthet mindenki,hogy meghallgatja- e őket vagy sem. Nincs kötelezettség,sem kötelesség,tőlük.Nem kell semmiben hinned! Nem kell semmit elfogadod! Nem kell hozzá erkölcsi bizonyítvány,hogy tesók lehessünk velük. Ők szeretik a felebarátaikat,mint magukat,ők maguk szabadok,és Jézust dicsőítik.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23664 üzenetére

    "
    Nem nevetek ezen,a smiley azért került oda,mert Attila 2011 szövegéből másoltam be.
    Hol mondja a biblia,hogy katolikus egyházról beszélt Jézus? Hol említi a biblia a katolikus egyházat?
    Nem tudtam,hogy a katolikus egyház apostolinak hívják magukat.
    "
    Ezek, az Általad fent említettek is ugyanígy "jobban tudják". Akkor is, ha ellentmondanak a krisztusi tanoknak."
    Hát én ezeknél soha nem hallottam volna,hogy ellentmondóak volna Isten Igéjének! Inkább a katolikus egyház ferdít,ahogy én tapasztaltam. Emlékszem fiatal koromból, és látom napjainkban is a prédikációikat,ami nagyon nem tűnik olyannak,mintha élő hitük lenne,és mintha visszatartják a teljes igazságot a hívektől. Ők sokmindenről nem beszélnek ,azokról ami a bibliában vannak,és fontosak lennének a hitetlenekk számára a szemük felnyitására.

    A katolikus egyházon belül nem tehetik,mert:
    1 .Az egyház nem szereti másnak adni a hatalmat,mint 2000 évvel ezelőtt a papok. Ezért feszítették még Jézust.

    2 .az egyház nem engedi be őket,mert az egyházban vannak kötelességek,kötelező dolgokat el KELL hinni és meg kell vallani. Ezt Attila2011 is írta. Jézusban nincs ilyen. Jézusban szabadság van. És szabadítás.

    3. A katolikus egyháznak más a hite. Bálványimádás van,Jézus testét az ostyának titulálják,ezek nem férnek össze azzal amit és ahogy Jézus hirdetett. Szenteket avatnak és imádnak és azokhoz imádkoznak.

    "Az Ószövetség idején voltak egyéni próféták, akik Isten küldetését végezték, általában akkor, amikor eltévelyedett a kiválasztott nép és vissza kellett őket terelni az igaz útra.
    Az Újszövetség, Krisztus eljövetelével, már nem igényli ezeket az egyéni prófétákat: immáron a katolikus egyház (tehát szűken az intézmény, tágabban a krisztushívők) közösségén belül lesznek megtalálhatók a krisztusi tanok hirdetői (egységben, nem elkülönülten, szakadásban)."
    Így van,és ezek a tanítványok akik kilépnek,ezeknek saját tanítványaik lesznek. Ezeket látjuk napjainkban.Pál erre mondja azt,hogy nem az a lényeg,hogy én Kéfáséi vagyok,én Pálé vagyok...a lényeg az, mindenek én legyen a Krisztus!
    Ami nem sok helyen van még az egyházban.
    Fogok válaszolni a többire később,most sajna ennyire volt időm.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23666 üzenetére

    23659- ös hozzászólásból. De az én gondolatom volt,csak az egyházak neveit másoltam ki tőle de ez nem gáz szerintem.

    A bálványoknál amit írtál,ezt írja:
    A szó szoros értelmében az élettelen tárgyak (pl. égitestek, totemek), állatok, ember (pl. az ősök) istenítése.
    Pl. az ősök. Igen,mint a szentek. Tárgyak szintúgy vannak a katolikus templomban,mint szentekre emlékeztető szobrok.

    "4. Szentek (nem közvetlenül a szenteket - önmagukért -, hanem a bennük működő szent Isteni kegyelmet tiszteli az egyház e megszentelt kiválasztottakban"
    Dehogynem,a szentekhez imádkoznak gyógyításért,védelmezésért,ezért,azért.
    Az,hogy nem imádják a szentekhez,az csak elméletben igaz,sajnos,a gyakorlat teljesen más. Az imádkozás szó is az imádásból indul. De ha nem így lenne,akkor sem kell szentekhez imádkozunk,Szűz Máriához sem.
    Őt az idős emberek jobban imádják Jézusnál és az Istennél! El van ferdítve ez az egész,nem az igazi evangélium van hirdetve napjainkban az egyházakban,sajnos. Isten nem szereti a bezártságot,a közösséget biztosan,ami lehet 2-3 fős is.Akkornis meghallgat az Isten, ezt mondja a Máté 18: 19

    "19. Ismét mondom nektek, hogy ha ketten közületek összhangban lesznek a földön akármilyen dologban, és amit így kérnek, meglesz nekik az én égi Atyámnál, 20. mert ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük."

    "1. Kötelesség: megfelelni Isten/Jézus akaratának/kívánságának/tanításának (életeszmény)
    Mihez kötelesség megfelelni?
    Hogy érted? Ahhoz,hogy az Isten megszólítson? Nem,nem kell!
    Jézus sem mondta senkinek előre,hogy ezt vagy azt tedd és gyere vissza,majd akkor meggyógyítalak. Nem mondta az örömlánynak,hogy megérdemli a kövezést,hanem,hogy: megbocsájtattak bűneid. Mert nagyon jól tudta,hogy még fog halni érte. Mint értünk is.
    A vakot sem küldte el,hogy menjen megbánni a bűneit és akkor jöjjön vissza,majd meggyógyítani őt.
    A hitetlent is ugyanúgy megérintheti Isten,közvetve is és közvetlenül is.
    A betegnek kell az orvos,ahogy Jézus mondaná.
    Igehirdetésen keresztül is,akár a templomban,akár a gyülekezetben,akár bűnözés közben.
    Isten az Isten,és nagyon jól tudja,hogy az ember a saját cselekedetei alapján nehezebben találja meg az Istent mint Ő az embert
    Ezért sokszor előbb lép Ő és azért mert Ő tett velünk valamit,azért lesz hitünk.
    Szóval valaki imádkozik egy hitetlenért,aki meggyógyul,és ezért megjön a hite. Azonnal felismeri,hogy szüksége van Istenre és tudni fogja,hogy bűnbocsánatért kell imádkoznia.

    2. Hinni kell: Istenben, Krisztusban (megváltó). És ezt megvallja minden hívő a közösségben (Krisztus titokzatos testében, az egyházban).
    Miért titokzatos?
    Úgy tudtam, ettől tartod magad Te is kereszténynek :F

    Így van,hittel megvallom,és megvallottam az embereknek.
    3. Szabadság: a földi béklyóktól, a bűntől, nem Krisztus tanaitól, a benne való hittől. :U

    Igen,szabadság a bűntől. Erről beszélek. De ez nem ellenkezik a te egyházi elveddel.
    Én Jézust hirdetem,az Atya Isten dicsőségére! Jézus kereszthalálát,a mi megváltásunkkért,a tökéletes áldozatát és a testben való feltámadását a mi üdvösségünkkért. És hiszem,hogy Jézus Krisztus az egy igaz élő Isten Fia. Annak az Istennek,aki mindent teremtett.
    János 1:1
    "Kezdetben volt az Ige, aki Istennel együtt volt, és maga is Isten volt. 2 Az Ige kezdetben együtt volt Istennel. 3 Minden az Ige által jött létre, nélküle egyetlen teremtmény sem keletkezett.

    Ez az Isten Ábrahám,Izsák és Jákób Istene! És az én Istenem és mennyei Apám.

    "3. Jézus teste: utolsó vacsora --> kenyértörés --> "ez az én testem" --> "ezt cselekedjétek" :F"
    Úrvacsorázni szoktam én is itthon.
    És bort is iszok,és Jézus halálára emlékezem,ahogy Jézus kérte.

    "4. Szentek (nem közvetlenül a szenteket - önmagukért -, hanem a bennük működő szent Isteni kegyelmet tiszteli az egyház e megszentelt kiválasztottakban)"
    A bennük működő szent Isteni kegyelem az maga a Szentszellem! Isten szelleme! Attól még az embert nem kell imádni és dicsőíteni.
    Mi is ugyanazt a Szentszellemet kajuk,ha hiszünk és vízbe bemerítkezünk . Ugyanaz a Szentszellem,aki feltámasztotta Jézus az elsőszülött Fiút ( testvérünket ). Dicsőség Istennek! De ettől nem mi leszünk dicsőbbek,hanem az Isten megmutatja rajtunk keresztül a dicsőségét az embereknek,hogy megismerhessék Őt. Ámen.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23669 üzenetére

    A smiley tőlem volt,de nem azért,mert azt nevettem ki,amit írtam,hanem azért mert az egyházak neveit Attila2011 felhasználó soraiból másoltam ki és nem magam rögtönöztem.
    Nem kell mindent rosszul érteni.

    "a) többször kijelentetted eddig, hogy elutasítod a rendszeres teológiát (logikát)"

    Isten nem a logika szerint cselekszik. Jézus sem azt tette,ami a papoknak logikus lett volna.Ettől sokkal feljebbvalóak az Isten gondolatai.

    "b) többször kijelentetted eddig, hogy önálló értelmezést vallasz (Istenre és a Szentszellemre hivatkozva)"

    Nem önálló értelmezést vallok,csak azt,amire Isten szelleme tanít.

    "c) támadod az egyházat, mert: Tőled eltérően értelmez; mert nem a teljes Bibliát tanítja; mert a szentek = bálványimádás"

    Én nem támadom,csak megírtam,hogy nem mondanak el mindent,ami fontos lenne,mint pl. tanítványozás,aztán nincs gyakorlati képzés,sem bemerítkezés....
    De tőlem elférnek a templomok és az egyház,én biztosan nem fogok ellenük tüntetni.

    "d) olyan önálló vándorprédikátor egyéneket propagálsz követendő példaként, akik: elutasítanak maguk fölött mindent, ami eredendően visszavezethető kapcsolatban van Krisztussal és tanításaival (a Krisztus által alapított egyház); akik teljesen önkényesen, önállóan, csak néhány dolgot kiragadva értelmezik a Bibliát; akik saját egyházrendszert (iskolák, közösségek, műsorok, rendszeresnek látszó, de kiragadott tanok zanzája) létesítenek (ki tudja milyen anyagi érdekeltség okán); akiknek több ezer gyógyítást tulajdonítasz.

    Ezeket,honnan tudod? Tanultál tőlük,utánanéztél egyáltalán?
    Torben 26 részben mondja el az örömhírt,és a bibliában leírtakat úgy,ahogyan azt neki Isten mutatta.
    1 órás leckéi vannak,ajánlom figyelmetekbe.
    Jó szórakozást mindenkinek!

    [Torben Sondergaard Pioneer School]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23671 üzenetére

    " (elsősorban a kényelmet, az elérhető csodás tetteket célzó) vegyesfelvágott, aminek legvégső viszonyítási pontja/érve: "Isten tudja, én nem magyarázkodok".
    Nem a csodás tették a cél,de ez vele járója Isten munkájának.

    "De támadod, mert nem indít OKJ-s képzést "önjelölt csodatevők részére", ellenben azt tanítja, hogy ne térj le Krisztus igaz ösvényéről, aminek következtében-
    "Ezt is félreérted!
    Senki nem kér OKJ- s képzést-

    "egyébként nem kizárt, hogy Isten adományokat nyújt a mélyen hívőnek, aki így csodás tettek részese lehet."

    Nemhogy nem kizárt,hanem Isten megígéri azt:
    Márk 16:
    "16 Aki hisz és bemerítkezik, az üdvözülni fog. De aki nem hisz, az kárhoztató ítélet alá kerül. 17 Akik hisznek, azokat ezek a jelek fogják követni: a nevemben gonosz szellemeket űznek ki; új nyelveken szólnak;18 kígyókat fognak meg, vagy halálos mérget isznak, de az sem nem árt nekik; ráteszik a kezüket a betegekre, azok pedig meggyógyulnak."
    Tehát ez nem egy lehetőség annak aki Jézust követi,hanem ígéret Istentől. Ne költsük át ezt,mert az emberek félreéthetik.
    Szóval Isten ígérete ez!

    "Keresztényként alapvetés, hogy Krisztus eljövetelével, tanításával (Új szövetségével) és megváltásával "lezárult" a "tanítás korszaka", Értsd jól: Mindent tudunk, minden kinyilatkoztattatott."
    Ez nem azt jelenti,hogy napjainkban nem ad az Isten új kijelentéseket az Őt szeretőknek! És ,hogy ma már nem kell követnünk Jézust!
    Ez napjainkra is vonatkozik,Isten Ígéje örök. A megváltás is örökké tartó. De adhat bárkinek kinyilatkoztatás T,próféciát ma is,mint Pál,Péter,Márk,Lukács..... idejében. (Az örökkévaló Istennek 1 nap mint 1000 év és 1000 év mint 1 nap.
    Ha ezt vesszük alapul,akkor 2 nap telt el Jézus megfeszítése óta az Istennél,most virrad a harmadik napra,amikoris Jézus visszajön. Eljön Ő hamarabb,mint mi azt gondolnánk.)

    "Egy szakadár, különutas prédikátor, aki e tanokal ellentétes, vagy ezekből részlegesen kiszakított tan-elemekkel áll ki a pódiumra, az nincs összhangban a Bibliával (az egész, teljes, hiteles Bibliával).
    Nem logikus e mozzanat Isten kinyilatkoztatása, Örömhíre szempontjából."
    Megkérdezhetek valamit? Nem ,inkább írok privátot.
    Te miért ítélkezel,mielőtt végignézed a videóit? "( Egy szakadár különutas prédikátor)" Nézd végig,aztán hátha kiderül számodra az,hogy Torbennek nagyon jó biblia ismerete van,mindent alátámaszt Igével.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23671 üzenetére

    Már nem sikerült szerkesztenem az előzőt. Még hozzáfűzném azt,hogy Luther Mártont is kivégezték ezek miatt,mert ő is azt képviselte és prédikálta,amit ma Torben. Ő sem akarta elhagyni az " egyházat" és mi sem akarjuk elhagyni!

    Jézust is útálták,de ennek így kellett lennie,hogy megfeszítsék.Ez Isten terve volt ,és mindenki elől titokban tartotta,és ezért hitte azt a Sátán,amikor Jézus meghalt,hogy ő győzött,de valójában akkor lett legyőzve.
    Mindenkineksaját magának kell eldöntenie,hogy a dogmákat hiszik és követik,vagy az élő Istent.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz Miklós315 #23674 üzenetére

    Pedig valóban kivégezték Luthert, legalábbis szellemileg a mostani pünkösdi és karizmatikus szekták, illetve azok tagjai, mint itteni barátunk, akik olykor annyira hivatkoznak rá az Egyház ellenében, s tanításait mégis egytől egyig elvetik. Sőt egyáltalán nem is ismerik Luther tanítását... :DD

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23674 üzenetére

    [Torben Sondergaard leckéi magyarul]
    Bocsánat,nem tudom miért a francia nyelvű linket másoktam be.
    És bocsánat amiért tévedtem Luther Mártonnal kapcsolatban.
    Nem végezték ki,és nem is ölték meg,rosszul emlékeztem.

    De ettől függetlenül nagyon útálták,mert rámutatott az egyházban a korrupcióra és arra,hogy az egyház nem eltitkol dolgokat a hívektől és hazudik a híveknek.
    Akkoriban a papok azt hirdették az embereknek,hogy a másvilágon lévő,korábban meghalt rokonaik lelkét kiválthatják a pokolból,ha pénzt adnak az egyháznak. És ezt úgy,mondták,hogy már amikor a pénz koppan a "perselyben",már az elhunyt lelke üdvözül és a mennyországba jut.
    Szóval Luther az igazságért küzdött,ezért nem szerették! Maga a pápa is elutasította és ellenszenvet váltott ki belőle Luther. Hmmm,milyen érdekes.
    Luther, Isten igazságát hirdette és meg akarta reformálni az egyházat,ezt az egyház nem nézte jó szemmel.
    Ez van napjainkban is sok egyházban. Tisztelet az igazaknak ,azoknak akik Istent dicsőítik a szívükkel is és nem csak szájjal.
    A videót sikerült megtalálnom magyar hanggal. Jó szórakozást.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz Miklós315 #23676 üzenetére

    Én már azt se olvastam el, hogy mit írt, csak nálad láttam idézve. Igazából Luther tanítása nem sokban tér el az Egyház tanításától, például minden protestánsnak kötelező irodalom lenne, amit Máriáról írt. Mert lehet sok katolikus esetében beszélni túlzott Mária tiszteletről, de már olvastam protestánsokat, akik kimondottan ellenségesen viszonyultak Máriához, ami borzasztó dolog.

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23679 üzenetére

    "b) lelépek, új egyházat alapítok, mert maradjon fönn a nevem, meg így könnyebb, meg miért ne (azaz kit érdekel, mit akar Krisztus? - egységet)."

    Pont,hogy az egyház nem érdekelt igazán abban,hogy Jézus tanításait kövesse és tanítványozzon,bemerítsen és ezt átadja a gyakorlatban.
    Miért Luther és azok az emberek a bűnösök,akik felismerik ezt és kiválónak belőle?
    Napjainkban az egyház megszokásokban és hagyományőrzésben hisznek az élő Jézus helyett.

    Nem új egyházat alapítanak,hanem felismerik az Isten akaratát ,amit Jézus mondott és megpróbálják azt életben tartani és ezt elmondani az egyháznak és az embereknek.
    De az egyház eltanácsolja az ilyen embert,mint Luther,mert maga nem tud azonosulni vele,hiszen a vezetőkben nincs jelen a Szentszellem és nincs élő kapcsolatuk Jézussal.
    Pedig őket,pont,hogy csak Isten érdekli és Isten szelleme vezeti őket. Látszik az életükön,a cselekedeteiket,azon ahogy élnek és azon ahogy Isten munkálkodik közöttük és teszi a csodákat rajtuk keresztül,ahogyan meg van írva:

    Márk 16:17
    "17 Akik hisznek, azokat ezek a jelek fogják követni: a nevemben gonosz szellemeket űznek ki; új nyelveken szólnak;18 kígyókat fognak meg, vagy halálos mérget isznak, de az sem nem árt nekik; ráteszik a kezüket a betegekre, azok pedig meggyógyulnak."
    Látunk ilyeneket az egyházban?
    Jézusnak sem hittek a papok,amikor Istentől beszélt,mert a betűnek hittek és a törvénynek. Azt kívánom nekik,hogy kinyíljon a szemük és a szívük. Jézus mondta nekik
    itt ==>János 10:25

    "25 Jézus így felelt: Már megmondtam nektek, de nem hittétek el. Pedig a csodák, amelyeket Atyám nevében teszek, bizonyítják, hogy én vagyok az. 26 Ti mégsem hisztek nekem, mert nem tartoztok az én nyájamhoz. 27 Akik az én juhaim közül valók, azok hallgatnak rám, ismerem őket, és követnek engem. 28 Én pedig örök életet adok nekik, és soha örökké el nem vesznek, mert senki sem ragadhatja ki őket a kezemből.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

Új hozzászólás Aktív témák