Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Anfänger #23665 üzenetére

    "Nem nevetek ezen, a smiley azért került oda, mert Attila 2011 szövegéből másoltam be."
    Ezt nem értem. (Azt hittem, ez a Te gondolatod.)
    Mit és melyik hozzászólásból idéztél? (kérlek, jelöld, köszönöm)

    "Nem tudtam, hogy a katolikus egyház apostolinak hívják magukat."
    Nem csak ezt... :U
    Katolikus (katholikosz)

    "Emlékszem fiatal koromból, és látom napjainkban is a prédikációikat, ami nagyon nem tűnik olyannak, mintha élő hitük lenne, és mintha visszatartják a teljes igazságot a hívektől. Ők sokmindenről nem beszélnek, azokról ami a bibliában vannak, és fontosak lennének a hitetlenek számára a szemük felnyitására."
    :F

    "A katolikus egyházon belül nem tehetik, mert:
    1. Az egyház nem szereti másnak adni a hatalmat, mint 2000 évvel ezelőtt a papok. Ezért feszítették még Jézust."
    Összemosol dolgokat és rossz narratívára alapozva teszed ezt.

    "2. az egyház nem engedi be őket, mert az egyházban vannak kötelességek, kötelező dolgokat el KELL hinni és meg kell vallani. Ezt Attila2011 is írta. Jézusban nincs ilyen. Jézusban szabadság van. És szabadítás."
    1. Kötelesség: megfelelni Isten/Jézus akaratának/kívánságának/tanításának (életeszmény)
    2. Hinni kell: Istenben, Krisztusban (megváltó). És ezt megvallja minden hívő a közösségben (Krisztus titokzatos testében, az egyházban).
    Úgy tudtam, ettől tartod magad Te is kereszténynek :F
    3. Szabadság: a földi béklyóktól, a bűntől, nem Krisztus tanaitól, a benne való hittől. :U

    "3. A katolikus egyháznak más a hite. Bálványimádás van, Jézus testét az ostyának titulálják, ezek nem férnek össze azzal amit és ahogy Jézus hirdetett. Szenteket avatnak és imádnak és azokhoz imádkoznak."
    1. Más a hite bizony: a Tiédtől különböző.
    2. Bálványimádás: nem érted a fogalmat (az teljesen mást jelent).
    3. Jézus teste: utolsó vacsora --> kenyértörés --> "ez az én testem" --> "ezt cselekedjétek" :F
    4. Szentek (nem közvetlenül a szenteket - önmagukért -, hanem a bennük működő szent Isteni kegyelmet tiszteli az egyház e megszentelt kiválasztottakban)

    [ Szerkesztve ]

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák