Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Anfänger #23668 üzenetére

    1.
    "23659-ös hozzászólásból. De az én gondolatom volt, csak az egyházak neveit másoltam ki tőle de ez nem gáz szerintem."
    Akkor ezt most nem értem, mert a következőről volt szó:

    "Az említett zsinatokat pedig minden keresztény elfogadja, az ortodxok, evangélikusok, refek, anglikánok, stb éppen úgy, mint a katolikusok. Ezt közösen meg is tudjuk vallani a Hitvallásban." (#23659) Attila2011

    "Úgy érted,mint az egyház napjainkban?
    Mint a ortodxok, evangélikusok, refek, anglikánok, stb.?🙂" (#23661) Anfänger

    ""Úgy érted, mint az egyház napjainkban?
    Mint a ortodoxok, evangélikusok, refek, anglikánok, stb.? 🙂"
    Igen, pontosan ugyanígy értem. Te is nevetsz ezen." (#23664) Miklós315

    "Nem nevetek ezen,a smiley azért került oda,mert Attila 2011 szövegéből másoltam be." (#23665) Anfänger

    ""Nem nevetek ezen, a smiley azért került oda, mert Attila 2011 szövegéből másoltam be."
    Ezt nem értem. (Azt hittem, ez a Te gondolatod.)
    Mit és melyik hozzászólásból idéztél? (kérlek, jelöld, köszönöm)" (#23666) Miklós315

    "23659- ös hozzászólásból. De az én gondolatom volt,csak az egyházak neveit másoltam ki tőle de ez nem gáz szerintem." (#23668) Anfänger

    Értelmezés: kimásoltad a felsorolást, de mellétettél egy vigyorgó smiley-t, ami nevetést jelöl, ezért írtam, amit. De Te azt állítottad, hogy nem nevettél, hanem csak más smiley-ját másoltad be, és a saját gondolatod volt (a smiley-val együtt), ami hazugság és ellentmondás egyszerre! Ezeket nagyon jó lenne kerülni, mert se nem tisztességes, se nem konstruktív megoldások. :(((

    2.
    "A szó szoros értelmében az élettelen tárgyak (pl. égitestek, totemek), állatok, ember (pl. az ősök) istenítése.
    Pl. az ősök. Igen,mint a szentek. Tárgyak szintúgy vannak a katolikus templomban,mint szentekre emlékeztető szobrok."
    "A bennük működő szent Isteni kegyelem az maga a Szentszellem! Isten szelleme! Attól még az embert nem kell imádni és dicsőíteni."

    a) többször kijelentetted eddig, hogy elutasítod a rendszeres teológiát (logikát)
    b) többször kijelentetted eddig, hogy önálló értelmezést vallasz (Istenre és a Szentszellemre hivatkozva)
    c) támadod az egyházat, mert: Tőled eltérően értelmez; mert nem a teljes Bibliát tanítja; mert a szentek = bálványimádás
    d) olyan önálló vándorprédikátor egyéneket propagálsz követendő példaként, akik: elutasítanak maguk fölött mindent, ami eredendően visszavezethető kapcsolatban van Krisztussal és tanításaival (a Krisztus által alapított egyház); akik teljesen önkényesen, önállóan, csak néhány dolgot kiragadva értelmezik a Bibliát; akik saját egyházrendszert (iskolák, közösségek, műsorok, rendszeresnek látszó, de kiragadott tanok zanzája) létesítenek (ki tudja milyen anyagi érdekeltség okán); akiknek több ezer gyógyítást tulajdonítasz.

    Tehát:
    Azzal, hogy elutasítod a logikus, rendszeres teológiai értelmezést, és önkényesen kiragadott, sajátosan (néhol az eredeti üzenettel ellentétesen) értelmezett Biblia-darabokra építed a hitedet, s e mellett a szentség-szintre emelt, azaz megkérdőjelezhetetlen hitelességű vándorprédikátorokkal példálózol, egy dolgot érsz el:

    ellentmondásokat fogalmazol meg a hiteles tanításoktól eltérő zavaros véleményed hirdetése közben.

    Nem érted (vagy nem tudod, vagy nem akarod megérteni) a bálvány fogalmának jelentését; a szentek fogalmának, mibenlétének jelentését; az eredeti, teljes Újszövetségi tanítás jogfolytonosságot, hitelességet generáló szövegeit, értelmezéseit (ezért ezeket figyelmen kívül is hagyod).
    Így olyan módon támadsz, hogy közben a saját csapdádba esve leleplezed, hogy téves (de legalábbis önkényesen kiragadott és értelmezett) tanokban hiszel, nem Krisztus örömhírében (annak teljes és helyes értelmű valójában).

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák