Új hozzászólás Aktív témák

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23666 üzenetére

    23659- ös hozzászólásból. De az én gondolatom volt,csak az egyházak neveit másoltam ki tőle de ez nem gáz szerintem.

    A bálványoknál amit írtál,ezt írja:
    A szó szoros értelmében az élettelen tárgyak (pl. égitestek, totemek), állatok, ember (pl. az ősök) istenítése.
    Pl. az ősök. Igen,mint a szentek. Tárgyak szintúgy vannak a katolikus templomban,mint szentekre emlékeztető szobrok.

    "4. Szentek (nem közvetlenül a szenteket - önmagukért -, hanem a bennük működő szent Isteni kegyelmet tiszteli az egyház e megszentelt kiválasztottakban"
    Dehogynem,a szentekhez imádkoznak gyógyításért,védelmezésért,ezért,azért.
    Az,hogy nem imádják a szentekhez,az csak elméletben igaz,sajnos,a gyakorlat teljesen más. Az imádkozás szó is az imádásból indul. De ha nem így lenne,akkor sem kell szentekhez imádkozunk,Szűz Máriához sem.
    Őt az idős emberek jobban imádják Jézusnál és az Istennél! El van ferdítve ez az egész,nem az igazi evangélium van hirdetve napjainkban az egyházakban,sajnos. Isten nem szereti a bezártságot,a közösséget biztosan,ami lehet 2-3 fős is.Akkornis meghallgat az Isten, ezt mondja a Máté 18: 19

    "19. Ismét mondom nektek, hogy ha ketten közületek összhangban lesznek a földön akármilyen dologban, és amit így kérnek, meglesz nekik az én égi Atyámnál, 20. mert ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük."

    "1. Kötelesség: megfelelni Isten/Jézus akaratának/kívánságának/tanításának (életeszmény)
    Mihez kötelesség megfelelni?
    Hogy érted? Ahhoz,hogy az Isten megszólítson? Nem,nem kell!
    Jézus sem mondta senkinek előre,hogy ezt vagy azt tedd és gyere vissza,majd akkor meggyógyítalak. Nem mondta az örömlánynak,hogy megérdemli a kövezést,hanem,hogy: megbocsájtattak bűneid. Mert nagyon jól tudta,hogy még fog halni érte. Mint értünk is.
    A vakot sem küldte el,hogy menjen megbánni a bűneit és akkor jöjjön vissza,majd meggyógyítani őt.
    A hitetlent is ugyanúgy megérintheti Isten,közvetve is és közvetlenül is.
    A betegnek kell az orvos,ahogy Jézus mondaná.
    Igehirdetésen keresztül is,akár a templomban,akár a gyülekezetben,akár bűnözés közben.
    Isten az Isten,és nagyon jól tudja,hogy az ember a saját cselekedetei alapján nehezebben találja meg az Istent mint Ő az embert
    Ezért sokszor előbb lép Ő és azért mert Ő tett velünk valamit,azért lesz hitünk.
    Szóval valaki imádkozik egy hitetlenért,aki meggyógyul,és ezért megjön a hite. Azonnal felismeri,hogy szüksége van Istenre és tudni fogja,hogy bűnbocsánatért kell imádkoznia.

    2. Hinni kell: Istenben, Krisztusban (megváltó). És ezt megvallja minden hívő a közösségben (Krisztus titokzatos testében, az egyházban).
    Miért titokzatos?
    Úgy tudtam, ettől tartod magad Te is kereszténynek :F

    Így van,hittel megvallom,és megvallottam az embereknek.
    3. Szabadság: a földi béklyóktól, a bűntől, nem Krisztus tanaitól, a benne való hittől. :U

    Igen,szabadság a bűntől. Erről beszélek. De ez nem ellenkezik a te egyházi elveddel.
    Én Jézust hirdetem,az Atya Isten dicsőségére! Jézus kereszthalálát,a mi megváltásunkkért,a tökéletes áldozatát és a testben való feltámadását a mi üdvösségünkkért. És hiszem,hogy Jézus Krisztus az egy igaz élő Isten Fia. Annak az Istennek,aki mindent teremtett.
    János 1:1
    "Kezdetben volt az Ige, aki Istennel együtt volt, és maga is Isten volt. 2 Az Ige kezdetben együtt volt Istennel. 3 Minden az Ige által jött létre, nélküle egyetlen teremtmény sem keletkezett.

    Ez az Isten Ábrahám,Izsák és Jákób Istene! És az én Istenem és mennyei Apám.

    "3. Jézus teste: utolsó vacsora --> kenyértörés --> "ez az én testem" --> "ezt cselekedjétek" :F"
    Úrvacsorázni szoktam én is itthon.
    És bort is iszok,és Jézus halálára emlékezem,ahogy Jézus kérte.

    "4. Szentek (nem közvetlenül a szenteket - önmagukért -, hanem a bennük működő szent Isteni kegyelmet tiszteli az egyház e megszentelt kiválasztottakban)"
    A bennük működő szent Isteni kegyelem az maga a Szentszellem! Isten szelleme! Attól még az embert nem kell imádni és dicsőíteni.
    Mi is ugyanazt a Szentszellemet kajuk,ha hiszünk és vízbe bemerítkezünk . Ugyanaz a Szentszellem,aki feltámasztotta Jézus az elsőszülött Fiút ( testvérünket ). Dicsőség Istennek! De ettől nem mi leszünk dicsőbbek,hanem az Isten megmutatja rajtunk keresztül a dicsőségét az embereknek,hogy megismerhessék Őt. Ámen.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

Új hozzászólás Aktív témák