Új hozzászólás Aktív témák

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23669 üzenetére

    A smiley tőlem volt,de nem azért,mert azt nevettem ki,amit írtam,hanem azért mert az egyházak neveit Attila2011 felhasználó soraiból másoltam ki és nem magam rögtönöztem.
    Nem kell mindent rosszul érteni.

    "a) többször kijelentetted eddig, hogy elutasítod a rendszeres teológiát (logikát)"

    Isten nem a logika szerint cselekszik. Jézus sem azt tette,ami a papoknak logikus lett volna.Ettől sokkal feljebbvalóak az Isten gondolatai.

    "b) többször kijelentetted eddig, hogy önálló értelmezést vallasz (Istenre és a Szentszellemre hivatkozva)"

    Nem önálló értelmezést vallok,csak azt,amire Isten szelleme tanít.

    "c) támadod az egyházat, mert: Tőled eltérően értelmez; mert nem a teljes Bibliát tanítja; mert a szentek = bálványimádás"

    Én nem támadom,csak megírtam,hogy nem mondanak el mindent,ami fontos lenne,mint pl. tanítványozás,aztán nincs gyakorlati képzés,sem bemerítkezés....
    De tőlem elférnek a templomok és az egyház,én biztosan nem fogok ellenük tüntetni.

    "d) olyan önálló vándorprédikátor egyéneket propagálsz követendő példaként, akik: elutasítanak maguk fölött mindent, ami eredendően visszavezethető kapcsolatban van Krisztussal és tanításaival (a Krisztus által alapított egyház); akik teljesen önkényesen, önállóan, csak néhány dolgot kiragadva értelmezik a Bibliát; akik saját egyházrendszert (iskolák, közösségek, műsorok, rendszeresnek látszó, de kiragadott tanok zanzája) létesítenek (ki tudja milyen anyagi érdekeltség okán); akiknek több ezer gyógyítást tulajdonítasz.

    Ezeket,honnan tudod? Tanultál tőlük,utánanéztél egyáltalán?
    Torben 26 részben mondja el az örömhírt,és a bibliában leírtakat úgy,ahogyan azt neki Isten mutatta.
    1 órás leckéi vannak,ajánlom figyelmetekbe.
    Jó szórakozást mindenkinek!

    [Torben Sondergaard Pioneer School]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

Új hozzászólás Aktív témák