Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Anfänger

    őstag

    Sziasztok! Van köztetek olyan,akinek Isten mutatott valami olyat,amiből biztosan tudta,hogy Isten mutatta?

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz borg25 #23395 üzenetére

    "Tudományos kísérlettel igazoltat, vagy olyat, ami számodra elégséges"
    Olyat ami számodra tuti. Amikor 100%- ban tudod,hogy azt Isten jelentette ki számodra,vagy mondta.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Szevam #23401 üzenetére

    Az most nem számít,hogy nekem volt- e. Tőletek szeretném megtudni,hogy van- e valaki akinek volt,hogy Isten mutatott vagy mondott neki valamit,és azonnal tudta,hogy Isten volt az aki mutatta/mondta.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Füleske #23426 üzenetére

    Szia/ sziasztok!
    Azt gondolom,hogy ha hazugság lenne az,hogy Jézus az élő Isten fia meghalt az emberiség bűneiért, -(akkor nem maradt volna életben ez a kamu,mert kamu, és mert ami embertől van,az hamar elveszik,de ha istentől van,örökre megmarad) -hogy ezáltal utat nyisson nekünk arra,hogy az Isten elé térdelhessünk bűnbocsánatért és azután harmadnapon feltámadt,és megjelent az apostoloknak,majd egyszerre több,mint 500 embernek,aztán tanította a tanítványait és együtt evett is velük majd az Isten dicsőségben felemelte magához Jézust... Ha mindennek nem lenne értelme,vajon miért haltak volna meg keresztények milliói és halnak meg napjainkban is,mert vallják ,hogy ők hisznek az örömhírben és kitartanak a Jézusban való hitükben? Miért nem esett Pál kétségbe amikor évekig börtönben volt ,mert megvallotta Jézust az ő megváltójának? És közben a börtönből írt levelet a barátainak,és bíztatta őket ,hogy ne veszítsék el a Jézusba vetett hitet és kövessék Jézus parancsolatát,miszerint "menjetek el a világ minden tájára és hirdessétek az evangéliumot/ örömhírt. Isten ereje és a csodák pedig követték és követik őket azóta is,ugye írja a biblia,hogy veletek maradok a világ végezetéig. És miért vannak üldözve az igazi keresztények? Elmondom,azért,mert Isten Szentszelleme,ereje és csodái mindig is követni fogják az igazi tanítványok munkáját, akiknek Isten a legfontosabb,és azok akik nem hisznek ebben,azok félnek ettől az erőtől.
    Minden igaz keresztény aki hisz és bemerítkezik,azokat ezek a jelek követik.: Betegekre teszik a kezüket,és azok meggyógyultak,démonokat űznek ki, új nyelveken szólnak,halottakat támasztanak fel,az evangéliumot hirdetik... És ezekkel Jézust és az Istent dicsőítik!
    Na most sokan ezzel nem tudnak mit kezdeni és próbálják megmagyarázni,de az okosoknak akik a tudománnyal akarnak erre magyarázatot találni és/vagy bizonyítgatni, azoknak nem adatik meg,mert az Isten a szívek vizsgálója,és feljebbvalók az Ő gondolatai mindenki másétól. Pedig mindez ingyen van! Még annyiba sem kerül,mint az a monitor/tablet/ vagy teló amin ezt itt elolvassuk,vagy írunk. Ingyen és bérmentve,kegyelemből , feltétel nélküli szeretetből.Mindegy ,hogy mit követtél el,mindegy,mit cselekedtél vagy mit nem cselekedtél amit kellett volna! Nem ez miatt leszel megmentve! Hanem kegyelemből és szeretetből! Mindenkinek elérhető,a szüleinknek is,gyerekeinknek is,és neked/ nekünk is! Az Isten szeret bennünket,Jézus szintúgy ,ugyanakkor annyira Úriember- (szó szerint is veheted)-,hogy erre sem fog kényszeríteni ! Nem kényszerít senkit a bűnbánatra és megtérésre! Hanem imádkozik érted az Atyához,még több kegyelemért.És ez nem konkrétan neked szól,ne értsd félre,légy szíves. Csak átpattantam 1sz.1sz.- be.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz borg25 #23429 üzenetére

    Oké,"hallgatlak",fejtsd ki légy szíves magyarul,idegen szavak nélkül.Például a " kognitív disszonancia" szót...Aztán mond el legyél szíves,hogy miért egyszerűbb racionális választ keresni tudományosan ahelyett,hogy a szívünkkel az igazságot keressük,az igazi igazságot,ami Istentől van? Én már nem keresek racionális választ.
    Én nem vagyok vallásos,ahogyan Jézus sem volt vallásos. Isten nem szereti a 'vallást'. Isten sem vallásos,Ő nem vallást akart létrehozni hanem élő kapcsolatot saját maga és az ember között. A vallást az emberek hozták létre és tartják életben,ami pont hogy hamis,hamis hagyományok,áldozások,csecsemőkeresztség,ezek mind mind ellene mennek a bibliában. A vallás bezárja az emberi hitet és tudatot egy " kalitkába" ami szerint ennek és ennek meg kell felelnünk,máskülönben eljárhozunk.
    Mekkora badarság! Az ember a 10 parancsolatot kiegészítette,mert képtelen volt betartani. A 10 ből a zsidók valami 250- et hoztak létre.. Ezzel felülbírálják Istent! Olyanokat,létrehoztak,mint pl. "Ne egyél disznóhúst,ezt lehet,azt nem lehet".. Ugyan már! Isten az embert szereti,a szívünket vizsgálja, a hitet és a szeretetet értékeli.Kedves neki a jószívű ember aki igaz. Az érzelmek sokszor megvezetnek bennünket,mert előtérbe helyezik a lélek kívánságait a szellemi felett. De Isten a Szentszellem szerint szeretne minket vezetni,és nem a lélek szerint. A lélek az általában a testi kívánságokat akarja a szellemi felé rendelni és a szellemit elnyomni,Isten viszont ettől szeretne megszabadítani bennünket. Az igazi szerelmet és szeretetet hogyan tudnád lebontani kémiai koktél kavalkádjára?

    Az igaz ember pedig nem azt jelenti,hogy mindent megvon magától és megpróbál soha sem vétkezni,mert ez képtelenség! Minden ember bűnös! Az igaz ember az,akit Jézus igazzá tett! Aki elfogadja az örömhírt,hiszi azt és megvallja az Istent a teremtő Istennek,a mennyei Apjának és Jézust a megmentőjének,és hittel bemerítkezik a bűnök bocsánatára.Bocsi,hogy nem pont válasz a kérdésre.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz borg25 #23429 üzenetére

    "Barátságot tudat alatti érdekek mentén történő kiértékelésre, társadalmat evolúciós előnyre."
    Mi előnye volt Pálnak abban,hogy 3x 38 korbácsütést kapott és éveken keresztül a börtönben élt azért,mert megtért Istenhez és az örömhírt hirdette? Azelőtt pedig ő volt az egyik legnagyobb farizeus,aki megpróbált a Mózesi törvények szerint élni,üldözte Jézus követőit,börtönre adta őket és lemészárolták őket.Ekkor hitte azt,hogy Istennek a legjobbat teszi,mert a 250 törvényt amit a farizeusok hoztak létre,azt be akarta tartani mindenkivel.Azt hitte,hogy Jézus tanítványai a legnagyobb szentségtörők,mert ők szabadok az emberi törvények alól.Ezért üldözte a keresztényeket. Éppúgy mint napjainkban a vallás üldözi az igaz keresztényeket. Mi érdeke volt Pálnak? Szerintem nem érdekből lett ő az apostolok "feje". Jézus megjelent neki,3 napra elvette a szeme világát,és mondta neki,hogy ő lesz az egyik legfőbb tanítványa aki a keresztényeket összetartja és élete végéig az Isten Igéjét fogja hirdetni. Ebben semmi érdek nem volt. Megtért és belátta,hogy az Isten az Úr mindenekfelett és attól a pillanattól fogva neki élt és hálát adott Istennek a kegyelméért!

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23433 üzenetére

    Azért van a fórum,hogy beszélgessünk.
    "A tudományos módszer is tévedhet, de ez még mindig a legjobb módszer az igazság feltárására.*

    Szerintem is tévedhet a tudományos módszer. Az egyedüli ami / aki nem tévedhet,az maga Isten. És minden ami tőle jön. A tudomány soha nem fogja tudni megmagyarázni az Isten dolgait. Mint a biblia is mondja,feljebb valóak azok mindentől.
    "Zarathustra, Mohamed, Buddha és még sokan mások is a szívükkel keresték az igazságot. Ők megtalálták? Ha nem, miért van kevésbé igazuk, mint Pál apostolnak?"
    Mert Zarathustra,Mahamed,Buddha és a többiek a maguk dicsőségét keresik. És egy sem halt meg közülük az emberiség bűneinek megváltásáért és támadt fel a harmadik napon csak Jézus élt testben,ugyanolyan testi kísértések közt,mint az ember és állta ki a próbát bűntelenül,aztán halt meg értünk,azért ,hogy az Isten megbocsásson minden embernek aki újjászületik az Istentől.( Tehát aki megtért ).
    Pál Istent és Jézust dicsőíti, Jézus azt teszi amit az Atyától lát és az Istent dicsőíti,Isten Szentszelleme is Jézust dicsőíti és vezeti el az embert az igazságra,méghozzá mindenféle tudomány nélkül.Isten pedig Jézust dicsőíti és minket embereket is megáld, egyszerűen azért mert szeret,feltétel nélkül,viszont igazságos is. Ezért a bűnösöket igazságosan és joggal fogja a pokolra ítélni.
    Hívhatjuk ezt külső sötétségnek,elszakadva az Istentől,szeretetlenségben.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23435 üzenetére

    " Az igazság attól függ, hogy a maga dicsőségét keresi-e?"
    Nem. De az igaz,aki a maga dicsőségét keresi?
    "Miért lenne a bűnökre bocsánat egy harmadik fél halála?"
    Miért ne lehetne ha ez van megírva? Meg volt írva már Jézus születése előtt ez a prófécia. A Zsidók sem hitték el,pedig ők látták is Jézust,hallották is ,meg is érinthették. Mégis a saját népe ítélte el,mert nem ismerte fel a világosságot a sötétség. Ez van napjainkban is.

    ""...és támadt fel a harmadik napon..."
    Ezt honnan tudjuk?"
    Mert látták az apostolok aztán egyszerre több mint 500 ember.
    Egyébként ha nem is tudjuk,de hihetjük, vagy elhisszük vagy nem. Ezt jelenti a hit: a szemmel nem látott dolgokban való bizalom,bizonyosság.
    De Buddhában miért hisznek az emberek? Mit várnak az ő bölcsességétől? Ő vajon kitől kapta a bölcsességet? Elmondom,Istentől,de nem ő az Isten maga. Krisna sem Isten,inkább hamis vallás. Ők azt hiszik,hogy Isten őket az ő bűntelen,igaz életük miatt fogja megjutalmazni,mert ők megpróbálnak bűntelenül élni. Nincs bűntelen ember,egyedül Jézus volt bűntelen. Senki nem képes magát megtisztítani,jó cselekedetek által,csak Jézus az egyedüli,aki azért jött,hogy megmentsen bennünket és csak általa állhatunk majd az Isten elé. Csak akkor nem lesz ítélet,ha Jézusban vagyunk és Ő bennünk.
    Olyankor az Isten fedhetetlennek ítél és nem kell ítéletre menni,hanem egyből a menyországba.Tadáámm.

    " mert szeret,feltétel nélkül,viszont igazságos is"
    Hogy is volt az a logikai ellentmondásokkal? Ha feltétel nélkül szeret, akkor miért ítél valakit örök szenvedésre? Ezt nem mondanám a szeretetnek ..."
    Nem Ő ítél egyébként,hanem Mózes és a Fiú! Azért ítél,ha ítél,mert igazságos,ha az ember bűnben él,akkor el kell ítélnie. Ha megtért,örököl minden áldást.Mózes törvénye szerint szerint,ha csak 1 parancsolatot megsértesz a törvényből,bűnös vagy. Ejha. Ki az aki soha nem vétkezett soha ezek ellen? Csak az Atya ,a Fiú és a Szentszellem. Mózes mindenkit el fog ítélni aki a törvény szerint él. A törvény hasznos,a betű megöl,Isten szelleme pedig életet ad. Ezt írja az Ige.
    Jézus az Ige aki testté lett és köztünk járt,de a sötétség nem fogadta be Őt.

    Feltétel nélkül szeret! Isten már a világ teremtése előtt tudta,hogy milyenek lesznek napjainkban az emberek,Mint ember,Jézus mégis feltétel nélkül mindenkiért meghalt,pedig a saját népe nem fogadta el Őt. Már akkor megelőlegezte Jézus az egyszeri tökéletes áldozatát. De nem kötelezi megtérésre az embert. Mindenki saját maga dönthet Jézus mellett és fogadhatja el megváltójának,vagy élhet Isten nélküli életet. A következményeit elmondta Isten. Választhatjuk Őt és elnyerjük a menyországot vagy választhatjuk a rosszat és elnyerjük a poklot. Senki nem kötelez senkit semmire. Isten ettől igazságos marad.
    Reinhard Bonkénak van erre egy pár találó példája:
    Feltalálták a szappant,mégsem lett mindenkinek tiszta a keze a feltalálással, csak azoknak ,akik használják is azt.
    Ha Isten kötelezne bárkit is arra,hogy szeresse Őt,az nem lenne igazi szeretet. Aki mellette dönt,nem az miatt dönt mellette,mert fél a pokoltól vagy mert Isten kötelezi őt arra,hanem mert hálás a kegyelemért,amiért Isten minket annyira szeret,hogy a saját képmására teremtett,hogy Jézus meghalt értünk,aztán feltámadt az üdvösségünkért.
    Azt gondoljuk,hogy ezekre éppúgy nincs bizonyíték ,mint Buddhára,vagy a többiekre,pedig van,csak el van rejtve. Isten kijelenti a szívben,szellemben az Ő szellemén keresztül ezt is és elvezet mindenkit az igazságra aki szomjazza azt. Mindez hiten alapul,de a Szentszellem valós,éppúgy ahogy Jézus és az Atya is.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23437 üzenetére

    "Mi köze van az igazságnak ahhoz, hogy ki állítja?"
    Ha az Isten mondja,akkor igenis van köze,méghozzá sok. Ha egy hazug mondja,akkor megkérdőjelezheti bárki,és vizsgálgathatjuk is,de előbb- utóbb úgyis kiderül az igazság.

    "Krisna sem Isten,inkább hamis vallás."
    Mitől lenne hamis? Ugyanúgy meg van írva a Bhagavad-gítában (ami régebbi is, mint a Biblia). Ha ez a kritériuma az igazságnak, akkor teljesíti"
    Minden ember meg fogja tudni,akinek Isten kijelenti azt a szellemében. Ezt én hiába állok neki bizonyítgatni, nagy valószínűséggel nekem sem fogsz hinni.
    "Nem tudom ez milyen változata a kereszténységnek, de ha Istennek van szava ebben, akkor csak közbe kellene avatkozni, nem?" Nem,nem kell közbeavatkozni,pont azért,mert az Isten mondta.Amit az Isten mond ,az igaz.
    "Az "Isten mindent tudott előre" és a "mindenki szabadon dönthet" nincs ellentétben egymással?"
    Nincs. Az édenkertben is megmondta Isten Ádámnak és Évának,hogy ne egyenek arról az 1 bizonyos fáról,vagy meghalnak. Ettek,szellemben meg is haltak,száműzte őket az Isten az édenkertből. Viszont ez által tudták meg,hogy mi jó és mi rossz. Azáltal ismerték meg a jót és rosszat. Ha nem ismerték volna meg,akkor nem ismerték volna a szexet sem,mi most nem lennénk. Ezeket is tudta Isten.
    "Ugyanúgy a valódi szabad választással nincs ellentétben az örök szenvedés fenyegetése?"
    Nincs,ez nem fenyegetés Istentől,csak elmondja a következményeit annak ha az ember elfordul tőle. Isten sajnálta,hogy teremtette az embert,azért mert elfordultak tőle,pedig mindenük meg volt,de annál is többet akartak,mert az emberi természet tehetetlen,önző,beképzelt,haragtartó,irigy,hazug.....Isten csak szeretné ha az ember visszatérne hozzá,vagy a szenvedés helyett Őt választaná,aki minden jóval megáldotta az embert.

    ""...pedig van,csak el van rejtve."
    Ha Isten értelemmel teremtett, akkor nem járna mindenki jobban ha észszerű bizonyítékok mellett hiszik az emberek Jézus igazságát?" Van bizonyíték,nem is nehéz megtalálni,csak az evilági okos embereknek nehezükre esik keresni azt. Jobban mondva keresik csak rosszul és próbálják a tudományt használni hozzá,mint ahogyan feljebb említetted te is,hogy tudománnyal nem bizonyítható. Hála Istennek,hogy tudománnyal nem bizonyítható!
    Isten azt az Őt szeretőknek készítette el és adja. De meg van írva mindez.Szóval az elrejtve szó ne vezessen meg. Inkább az a bajunk,hogy annyira egyszerű,hogy nem hisszük el. És ezért nem látjuk magunk körül Isten munkáját.

    "Én úgy gondolom ha lehet választani az evés és az éhenhalás között, az nem szabad választás."
    Én a való életben ennek az ellenkezőjét làtom! Lehet választani jó és rossz között,az emberek mégis a rosszat választják. Istentől elfordulnak és az áldás helyett az átkot keresik és kapják is,annak ismeretében ,hogy Isten elmondta mindkét választás következményét.

    "Főleg, ha tudja, hogy vannak racionális kétkedők. Ha mindenkit szeret, őket nem kellene megmenteni a kárhozattól?" Jézus mindenkiért meghalt,az örök élet és a jutalmak,áldások éppúgy ingyenesen elérhetők minden egyes ember számára,mint az átkok,büntetés az ördögtől és a pokol.Isten megtette az első legfontosabb lépést azzal,hogy értünk a Fiát adta,ez a mostani döntés a miénk. Nehogy már Ő akarjon dönteni helyettünk,akkor az nem szabad akarat. Az ördög viszont próbál dönteni helyettünk. Kárhoztat,hazudik,mindent megtesz,hogy messzire elszakítson bennünket Istentől.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Füleske #23439 üzenetére

    Szia. Persze,mindent meg lehet próbálni megmagyarázni,de azok az emberek akiknek volt és van Istennel kapcsolata,és látják a csodákat,amik egyébként Jézus szerint normális dolgok egy keresztény életében.
    Márk 16:17 "16 A ki hiszen és megkeresztelkedik, idvezül; a ki pedig nem hiszen, elkárhozik.

    17 Azokat pedig, a kik hisznek, ilyen jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek; új nyelveken szólnak.

    János 14:12
    "12„Bizony, bizony, mondom néktek: aki hisz énbennem, azokat a cselekedeteket, amelyeket én teszek, szintén megteszi, sőt ezeknél nagyobbakat is tesz. Mert én az Atyához megyek, 13és amit csak kértek majd az én nevemben, megteszem, hogy dicsőíttessék az Atya a Fiúban; 14ha valamit kértek tőlem az én nevemben, megteszem.” 15„Ha szerettek engem, megtartjátok az én parancsolataimat, 16én pedig kérni fogom az Atyát, és másik Pártfogót ad nektek, hogy veletek legyen mindörökké: 17az igazság Lelkét, akit a világ nem kaphat meg, mert nem látja őt, nem is ismeri; ti azonban ismeritek őt, mert nálatok lakik, sőt bennetek lesz.” 18„Nem hagylak titeket árván, eljövök hozzátok. 19Még egy kis idő, és a világ többé nem lát engem, de ti megláttok, mert én élek, és ti is élni fogtok. 20Azon a napon megtudjátok, hogy én az Atyámban vagyok, ti énbennem, én pedig tibennetek. 21Aki befogadja parancsolataimat, és megtartja azokat, az szeret engem, aki pedig szeret engem, azt szeretni fogja az én Atyám; én is szeretni fogom őt, és kijelentem neki magamat.
    Ilyen már hogyne lenne,van is bizonyíték,a legtöbb betegség démontól van. Az ,hogy az egyház kamuzik vagy tudományosan nem lehet bizonyítani,az tesz tanúságot az mellett amit Isten Igéje mond,hogy el van rejtve az okosok elől. Ugyanis senki nem látja a szellemi életet,de igenis megtapasztalható,viszont a tudomány soha nem fogja tudni úgy tanulmányozni mint egy látható dolgot. De napjainkban is történnek csodák Jézus nevében. A farizeusok is ettől az erőtől féltek,ez annyira egyértelmű,mint az 1*1
    Betiltották a Jézus nevének használatát,mert Jézus halála,feltámadása és mennybemenetele után az apostolokat is ugyanolyan csodák követték,mint Jézust.Látható csodák ma is történnek,csak írd be a YouTube- ra pl Todd White,vagy Torben Søndergaard nevét,vagy Andres Bisonni- t is nézheted. Ezeket csak azok az emberek nem hiszik el,akik nem is akarják elhinni,akik megkeményítik a szívüket,ezek az emberek akkor sem hinnénk,ha a saját szemükkel látnák. Én hallottam az Istent,hozzám hallható módon szólt,engem senki más nem tud meggyőzni arról,hogy nincs Isten,mert én tudom,hogy reális,és tudom ,hogy hozzá tartozom,Ő a mennyei Apánk. De aki nem akarja elhinni,nem fogja. Én sem tudom bebizonyítani. Ez az ami elrejtett Istennél. Ha Te szeretnéd tudni,vagy hinni,járj utána,de ne a tudományban keresd,hanem kérjed Istent. Ennyi a nyitja,Ő nem fog elzárkózni,megvizsgálja a szívedet,és ha látja,hogy tiszta szívből szomjazod Őt és nem hátsó szándékkal keresed,akkor megmutatja magát,kijelenti magát a szívedben,a bensődben,és olyan szeretetet és békét fogsz érezni,amilyet még édesanyád méhében sem érezték soha. Ezt nem csak neked írom,mindenkinek. Mindenkinek elérhető ingyen és bérmentve,kegyelemből az Istentől.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23440 üzenetére

    "Ha az Isten mondja,akkor igenis van köze."
    Mivel Isten igazságát legjobb esetben másodkézből ismerjük, honnan tudhatjuk, hogy az valóban Istentől van, vagy egy ember fantazmagóriája? Jól értettem, erre gondoltál?

    Ismerhetnénk első kézből is,és akkor kevesebb felesleges kört kellene futnunk.🙂 Ha valaki igazán szomjazik megismerni az Istent ,akkor Isten segít is neki,attól kezdve nem kell a tudománnyal,és az elménkkel az ellentmondásokat keresni,mert tudni fogjuk az igazat. Ha Isten kijelenti magát neked,azt tutira tudni fogod,minden kételyed el fog tűnni abban a pillanatban.

    ""Amit az Isten mond ,az igaz"
    Tehát, ha Isten mondja, hogy igazságos és feltétel nélkül szeret, akkor el kell fogadni és kész?

    És honnan tudjuk, hogy Isten mondta?
    Igen,én elhiszem,ha az Isten mondja,mert nekem kijelentette hallható módon,hogy a biblia igaz és az igazság megszabadít. Szóval én hiszek neki,és tudtam abban a pillanatban,hogy Jézus Atyja az én mennyei Apám szólt hozzám,tudtam,hogy nem Buddha,Krisna vagy Mohhamed,hanem az egy élő Isten.
    "Mi van, ha én nem úgy gondolom (mondjuk az egyiptomi elsőszülöttek lemészárlása miatt)?"
    Mindenki úgy gondolja,ahogy az olvasásnál megérti szövegkörnyezetet is figyelembe véve,okot,okozatot- és az elméje,szíve,hite diktálja,jól van az úgy is ahogy te gondolod,én nem akarok ezen változtatni,és nem is tudok.Isten téged is éppúgy szeret,mint minden embert. Én nem tudlak megmenteni,sem elítélni,és nem is akarlak,csak egyet tudok,minden teremtés tudja,hogy van Isten,csak sokak szeme előtt még fátyol van. De majd lehull ha az Isten akarja.🙂

    ""Ezeket is tudta Isten."
    Ha az óvóbácsi bezár két óvodást egy szobába egy töltött fegyverrel és valaki meghal, akkor ki a felelős? Elég, ha rájuk szól, hogy ne játsszatok a fegyverrel?
    Ha Isten felruházott szabad akarattal, de bünteti annak gyakorlását, akkor mi értelme van?
    "Nincs,ez nem fenyegetés..."
    Ki készítette a poklot és ki hozta a szabályokat?" A Sátán is tudta éppúgy,nagy a hatalma a földön,szóval itt a válasz a kérdésedre. Ha nem lenne rossz csak jó,akkor nem lenne szabad akarat,mert akkor egyértelműen csak az Istent lehetne választani,szóval Isten így oldotta meg,hogy megismerhessük mindkét oldalt és azután válaszhassunk. Szabad akaratából.Ő teremtett,hogy örömét lelte bennünk,nem Ő a bűnös azért,mert az emberek elfordultak tőle,mert Ádám és Éva ettek a fáról. Az kellett,hogy legyen jó és rossz. Vagy mert Káin megölte Ábelt. Azért ne Istent okoljuk.Egyiptom is elfordult,többször fogadalmat tett Isten mellett,aztán felrúgta azt,pedig tapasztalta az átkokat. Jogos volt a büntetés,Isten akkor is igazságos maradt,Ő teremtett Ő érte mindent,ha akarná elvégezhetné egy pillanat alatt,akkor sem szólhatnánk semmit. Mégis Ő jött el közénk Jézus képében,mint ember és mentette meg az embereket. Ez nélkül, mindannyian egyenesen a pokolba jutottunk volna. Most viszont van menekvés és ezt a lépést ránk bízza. Annyira egyszerű,hogy bonyolultnak tűnik számunkra,és manapság már annyira nehéz elcsendesedni és imádkozni,vagy Istenhez beszélni,hogy az emberek többsége feleslegesnek tartja. Tehát elfordul Istentől és megkeményíti a szívét.

    ""Lehet választani jó és rossz között,az emberek mégis a rosszat választják."
    Honnan tudod, hogy mi a jó? Lehetséges hogy más embereknek más számít jónak?"
    Isten beleírta a törvényeit a szíveinkbe: Hit,remény,szeretet ezek közül legnagyobb a szeretet. Van lelkiismeretünk,az miatt tudjuk,mi a jó. Ölni senkinek sem lehet jó,akik a vallás miatt ölnek azok vallásosak. Értsd úgy ,ahogy számom,a vallás egy rossz képet ad az egész világon,néhol ölni kell,ahhoz,hogy Istennek kedves légy.Ez a vallás hazugsága,akik azt a vallást létrehozták,emberi törvényeket hozva mint régen a zsidók. De Isten kijelenti a jót és a rosszat a szívünkben,a Sátán meg próbálja ezt meghazudtolni. Azt hazudja pl.,hogy akkor vagy valaki,ha jó autós van,nagy házad,tele vagy pénzzel,csajokkal,iszol,dohányzik,drogozol. Ezek a pillanatnyi boldogságot okozó dolgok elhitetnek sokakat. De belül az ember ürességet fog érezni ezektől függetlenül. Ne vedd magadra ezeket,csak példának okáért említem. Ezektől Isten meg tud szabadítani rövid időn belül kockázatok és mellékhatások nélkül.

    ""Nehogy már Ő akarjon dönteni helyettünk..."
    Ha az ésszerűség határain belül maradunk már döntött.
    Elküldte a fiát egy jórészt írástudatlan korba a Római Birodalom jelentéktelen szegletébe, ahol szinte ismeretlenül halt meg.
    A mozgalma csak a halála után 50-70 évvel kapott szárnyra, amikor már senki nem tudta megmondani, mi igaz belőle és mi a mese.
    Vagyis ha Isten szerette volna, hogy jó okkal higgyünk benne, akkor kicsit másképp választott volna."
    Mégis megmaradt és mindenki ismeri Jézus nevét,mégis történnek csodák és csodás gyógyulások és csakis Jézus nevében.
    És erre is az a válaszom,hogy bárki megkérdezheti és megtudhatja első kézből magától Istentől. Csupán vágyni kell Istenre és bűnbánatot tartani. Az a legelső lépés a bűnbánat.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23443 üzenetére

    " Ha Isten kijelenti magát neked,azt tutira tudni fogod..."
    Akkor miért nem jelenti ki magát mindenkinek? "
    Azért,mert Ő azoknak az embereknek jelenti ki magát,akik Őt szívből,őszintén keresik!

    "Ha neked "jelenti ki" magát, akkor el tudom fogadni, hogy elhiszed. De mi van, ha mástól hallod? Honnan tudod, hogy az illetőhöz tényleg Isten szólt, vagy hallucinált, esetleg hazudik? "
    Akkor tudhatod,ha azt Isten Szelleme kijelenti,magadtól nem tudhatod.

    "Egyrészt a keresztények száma kevesebb, mint a muszlimok és hinduké összesen."
    2010-es adatok alapjánszületett eredmények szerint a Föld lakosságából 2,2 milliárd keresztény (a világ népességének 32 százaléka), 1,6 milliárd muzulmán (23%), 1 milliárd hindu (15%), közel 500 millió buddhista (7%) és 14 millió zsidó (0,2%). És,mit akarsz ezzel mondani? Mit számít ez? Csapódjunk a legtöbbhöz alapon kell,hogy gondolkodjunk? Nem számít ha nem egységes,a keresztények többsége nem ismeri személyesen a megváltót és személyes kapcsolat nélkül semmi nem történik,sem csoda,sem kijelentés,sem meggyőződés,sem gyógyulás. Istennek csak a személyes kapcsolat a fontos.

    " "Ölni senkinek sem lehet jó..."
    Ebben a legtöbb kultúrában konszenzus van. De olyan kérdésekben, hogy lehet-e újraházasodni, vagy házasság előtt szexelni, vagy Istent lefesteni?"
    Ha a Jézustól kapott 2 parancsolatot betartjuk,akkor betartjuk az összes többit és Isten megszentel bennünket,és valóban szentek leszünk. A két parancsolatot Jézus mondja Máté 22:37 Ő így válaszolt: „»Szeresd az Örökkévalót, Istenedet teljes szíveddel, egész lelkeddel és teljes értelmeddel!«[c] 38 Ez az első és legfontosabb parancs. 39 A második is hasonló: »Úgy szeresd embertársadat,[d] mint saját magadat!«[e] 40 Ez a két parancsolat az egész Törvény és a próféták írásainak az alapja.”

    "Nyugodt szívvel mondanád, hogy a Péter-féle kereszténység fennmaradt, és ugyanaz, mint a mai? "
    Egyértelműen igen! És csak a Péter félét ismeri Isten. A többi csak " ál kereszténység",őket mindet el fogja utasítani az Úr,meg van írva:

    Máté 7:21 Nem mindenki fog bemenni Isten Királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram!« Csak az megy be, aki megteszi, amit Mennyei Atyám akar. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram! Hát nem a te nevedben prófétáltunk? Nem a te nevedben űztük ki a gonosz szellemeket? Nem a te nevedben tettünk sok csodát?« 23 Akkor világosan megmondom nekik: »Semmi közötök hozzám, sohasem ismertelek titeket! Menjetek előlem, ti törvényszegők!«”

    "Csodák ugyanúgy történtek az iszlámban, a hinduizmusban és más vallásokban is. Vagy az ókorban Aszklépiosz templomaiban. Akkor azok a vallások miért nem az igazat hirdetik?"
    Történhetnek csodák démon segítségével is és az Isten szellemével is. De az előzőleg írt válasz,válasz erre is.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23446 üzenetére

    Szia.
    "Kapásból 3 olyan embert is tudok, akik hívők voltak, tanulmányozták a Bibliát, aztán pont a bizonyítékok hiánya miatt lettek ateisták. Nem olyan ritka.
    Akkor ők nem is keresték szívből az Istent? Pedig saját állításuk szerint igen."
    Milyen bizonyítékot kerestek? Tudomány alapút vagy tárgyilagost? Nincs bizonyíték ami kézzel fogható,látható éppen van,mint csodás gyógyulások pillanatok alatt. Ezeket vizsgálták? Hogyan?
    Persze,hogy nem találnak bizonyítékot. Isten szellem,mit akarnak rajta bizonyítani?🙄 Jézus sem bizonygatott a Sátánnak,amikor az kísértette Őt,hanem azt válaszolta,hogy :
    "Nem csak a kenyér élteti az embert,hanem Isten minden kimondott szava is.
    "Kérlek magyarázd már el, hogy mit jelent az, hogy "Isten Szelleme kijelenti"! Annyit emlegeted."
    Nem könnyű írva kifejezni,nem tudom mennyire lesz érthető,de megpróbálom.: Olyan mint amikor Isten a szavakat belehelyezi a szíved belsejébe abban a pillanatban és mint hang hallod ,jobban mondva tudod,hogy azt Isten mondja neked akkor abban a pillanatban.Mintha akkor látnád/tudnád Isten saját gondolatát a szívedben,belsődben,szellemedben,nem tudom pontosan meghatározni,hogy hol,csak annyira,hogy a szív környéke. Csodálatos érzés,ha megkapod a választ egy kérdésre,vagy csak egyszerűen odakerülnek a szavak,amik abban a pillanatban a szívedből jönnek,ami felülír minden gondolatot amit akkor előtte az elméddel gondoltál,és mindezt békesség és hatalmas szeretet követi,ami megenyhíti a szívedet akár az örömtől való sírásig,és repdesel az örömtől,mert tudod,hogy az Isten a mennyei Apukád nagyon szeret téged.
    Tudok mondani egy konkrét példát is,hátha úgy érthető lesz.
    Egyszer beszélgettem a feleségemmel és a fiával Istenről,ők kételkedtek és kérdezősködtek,megpróbáltak mindent a tudománnyal és az ősrobbanással és a tanult dolgokkal,logikákkal magyarázni a dolgokat és kérdezgették,hogy ez miért így van,az miért úgy ha a tudomány másképp mondja?

    Válaszoltam nekik,aztán már fél óra múlva a feleségem megunta,és elindult a konyhába kávét főzni,a fia is bement a szobájába,én is leültem a pc elé és néztem tovább a videót amit előtte elkezdtem.
    Egy pár perc múlva jött egy gondolat az elmémben,mégpedig,mintha valaki ezt tudatni akarná velem:
    "Ketten voltak ellened".
    És ezzel jött egy érzés ami csalódásra akart engem ösztönözni,mintha azt akarná,hogy legyek csalódott,mert ők ketten voltak,én pedig alul maradtam.De nem maradtam alul.
    Aztán jött az,hogy Isten a következőt jelentette ki a szívemben,a fentebb leírt módon,tehát szavak formájában láttam,hallottam,tudtam amit az Isten gondol. Ez a következő volt: " Ők ketten voltak te pedig egyedül? Amiért megvallottál engem előttük,én is megvallak az Atyám előtt és kijelentem magam neked,mi is ketten voltunk,és veled maradok örökre.
    Remélem, érthetőbb így.

    "Mit számít ez?"
    Nekem nem számít. De ha Istennek valóban fontos hogy minél több lelket mentsen meg, akkor dolgozhatna jobban is.
    A hinduk és a muszlimok mind azt hiszik, hogy megtalálták az igazságot. Mivel lehetne meggyőzni őket?"
    Istennek fontos,de mint már mondtam ,Ő az igazszívűeket keresi és őket küldi az emberekhez. Az emberiség tehet róla legjobban,hogy kevés a munkás és sok az aratnivaló. Ha kevés igazszívű van,akire ezt a feladatot Isten rábízza,természetesen sok a munka,ami szerintem logikus.Ezt mondta Jézus már akkor amikor a földön járt testben.:
    "Az aratnivaló sok, de a munkás kevés: kérjétek tehát az aratás Urát, hogy küldjön munkásokat az aratásába." Tehát mitől lenne most kevesebb?Azóta még több ember elfordult az Istentől.

    ""Ha a Jézustól kapott 2 parancsolatot betartjuk..."
    Akkor miért tartják egyes keresztények a homoszexualitást bűnnek, mások meg nem. Talán ebben lehetne egyetértés, nem?"
    Mert azok egyes keresztények,de nem az egyes keresztények számítanak,hanem Isten,ezért jobb első kézből,Istentől megkérdezni ilyeneket. Én ember vagyok,ha én azt mondom neked,hogy Istennek nem kedves a homoszexualitás,akkor elhiszed nekem? Nem feltétlenül. És ha azt mondom,hogy Isten azt is meg tudja bocsátani,ha valaki milliókat megölt,mint Hitler ha ő megbánta volna azt tiszta szívéből?? Azt elhiszed? És ha a pápa mondja? Neki sem kell elhinned,ő is ugyanolyan ember mint én,vagy te. De ha Isten mondja el neked a választ,mert Ő tudja,akkor más lesz a helyzet.

    "csak a Péter félét ismeri Isten."
    Akkor nagy pácban vannak a keresztények, ugyanis a Péter-féle kereszténység megkövetelte a zsidó étkezési és egyéb szokások betartását."

    Ezt elmonhatnád,hol találom,nem emlékszem.
    "A Pál-féle nem támasztott ilyen követelményeket, ezért terjedt el jobban."
    Ezért terjedt el jobban? Ugyan már! Azért terjed el jobban valami mert kevesebb követelményt tartalmaz az ember felé?
    Ahol Isten szelleme jelen van,az a gyülekezet jó,de az még korántsem jelenti azt,hogy abban a gyülekezetben minden emberben jelen van Isten szelleme.
    "Vagy tudsz valami megbízható módszert, amivel el lehet dönteni hogy az adott vallást elismeri-e Isten?"
    Az egyedüli módszer az Istennel való kapcsolat és az Isten ajándéka,a Szentszellem! Ha megtérünk,és megkapjuk Isten Szentszellemét,Ő elvezet bennünket minden igazságra,és általa az ember időben felismeri,hogy az adott vallásban,gyülekezetben,csoportban,jelen van- e Isten szelleme.
    És van egy bibliai módszer is,miszerint:
    1János 4: Kedves gyermekeim, ne higgyetek akármelyik szellemnek. Előbb gondosan vizsgáljátok meg őket, hogy valóban Istentől jöttek-e! Azért mondom ezt, mert sok hamis próféta jön-megy szerte a világon. 2 Így tudjátok eldönteni, hogy egy szellem Istentől jött-e: ha elismeri és megvallja, hogy Jézus a Messiás, aki emberi testben jelent meg a Földön — akkor az a szellem Istentől jött. 3 Ha viszont ezt nem ismeri el, és nem akarja kimondani, akkor nem Istentől jött. Ez a Krisztus Ellenségének szelleme, akiről hallottátok, hogy el fog jönni a világra, és már itt is van.
    Pl.a Krisnások sem vallják ezt meg és nem is hiszik,de sokan mások sem.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23449 üzenetére

    "Ez a belső hang mindig egyetért veled? Vagy volt már amikor ellenkezett?" Hogy mindig egyetért-e? :DD
    Amikor ez van,tudom,hogy az van. Isten mutat nekem nem velem ért egyet hanem maximum én értek vele egyet.
    Örülök,hogy ilyen módon keresed Istent,hiszem,Ő is értékeli.

    "Nekem ugyan még nem válaszolt, de mi van, ha az egyik keresztény szerint Isten neki A-t mondott, a másik szerint meg B-t? Hogy tudjuk meg kinek van igaza?" Most úgy őszintén,szerinted Ő ember? A szentszellem ugyanaz,szerinted elfelejti,hogy kinek mit mondott?

    "Nézd, a körülmetélést kevesen vállalják be szívesen...
    Ez is kellett hozzá, de az igazi lökést Konstantin császár adta a kereszténységnek"

    Mihez kellett a körülmetélés? Úgy értem a testi,csak mert van szellemi is,nekem az elég. Kinek kellett volna tanítania engem? Isten vezetett el engem idáig a 2 év alatt.Te most megpróbálsz a törvény szerint ítélni? Az alól felmentett Jézus. Engem Ő tanítson inkább mint ember. :)

    "Szóval akkor igaz a vallás, ha Jézust elismeri megváltónak. Akkor a zsidó vallás nem igaz?" Szerinted igaz? Megpróbálnak 250 körüli törvényt betartani és betartatni az emberekkel,a törvényben bíznak és a saját cselekedeteikben.Azt hiszik,hogy a cselekedeteik miatt jutnak majd a menyországba. De ez nem így van,mert senki nem képes mégcsak a 10 parancsolatot sem betartani egész életében úgy,hogy egyszer sem vétkezik. Márpedig a biblia szerint csak a bűntelen léphet be a menyországba. Ezért jött Jézus,akit a zsidók elítéltek. És azóta is várják a messiást. Azok a zsidók léphetnek majd be a menyországba,akik megtérnek az Istenhez és elfogadják Jézust a megváltójuknak. Ennyire egyszerű,és ez nem csak a zsidóknak lehetőség,hanem a világon mindenkinek. Pogánynak,nem pogánynak is.

    "Mózeshez nem Isten beszélt?"
    De igen és amit megígért neki,teljesítette is.Neki adta át a 10 parancsolatot,amit az ember nem tudott betartani,ezért kiegészítette,megnehezítve ezzel a saját és sok nép életét.Ezért jött Jézus,mert Isten meg akarta menteni az embert.
    Isten nem zárkózik el az olyan emberek elől,akik szívből vágynak rá .

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23455 üzenetére

    "Amikor ez van,tudom,hogy az van."
    Miben különbözik ez attól, ha valamit te döntesz el?"
    Abban,hogy tökéletesen a legjobb az a döntés,ami Istentől jön,és abban,hogy sokszor azokat a szavakat kimondva történik meg az Isten akarata. Pl.csodák,gyógyulási,megtérések,függőségekből való szabadulás....

    "Azt kérdeztem, ha két ember egyaránt állítja, hogy Isten szólt hozzá, viszont gyökeresen mást állítanak egy dologról, hogy dönthetjük el kinek van igaza?"

    Az az ember tudja eldönteni,akiben jelen van az Isten szelleme,ezért tűnik általában bolondságnak a laikusok számára.
    A tudománnyal megmagyarázni akarók nem hisznek,számukra ezért megmagyarázhatatlan,ugyanis ahol nincs hit és vágyakozás Istenre,ott Isten jelenléte ritkán mutatkozik meg.

    "Mármint személyesen Jézus?"
    -Személyesen Isten szelleme!
    "Én csak annyit írtam, hogy ha érdekel a kereszténység kialakulása, nyugodtad megkérdezheted a vallástörténészeket."
    Akik a materiális dolgoknak hisznek? Ki lehet jobb tanár Isten szellemétől? Sem vallástörténész sem a pápa nem tud okosabbat mondani,mint Isten. Ebben gondolom,egyetértünk,már ha hiszel Istenben?🙂
    Én római katolikus voltam egyénként ,de ez semmit nem számít. Maga a vallás nem tud bennünket megmenteni,sem a papok,de még maga a pápa sem amikor oda kerül a sor,hogy Isten dönt a halálunkkor,hogy ítélet és pokol,vagy ítélet nélküli menyország. Ha a világ összes pápája a kezünket fogná is és mind imádkoznának értünk ,akkor sem az fog dönteni,csak az,hogy elfogadtuk- e Isten kegyelmét és Jézus megváltását az életben,megtértünk- e Istenhez vagy sem. Ha Jézus sírjából a leplet imádnám és magamra tekergetném,csókolgatnám,az sem mentene meg. Értsd jól amit mondani szeretnék.

    "Nekem az állításaik ugyanolyannak tűnnek, mint a kereszténységé.
    Megvizsgáltad? Mint ember,tudsz dönteni? Nem,ezért tűnik egyformának,mert nincs aki kijelentse neked ,hogy melyik a tuti.
    Tudod... Valakitől meg tudod kérdezni... Isten egy szerető apa,ha a szüleid elhagynak is ,Ő soha el nem hagy. Nem akarok személyes lenni,ne értsd félre,de biztosan volt olyan gyerekkorodban,hogy több lehetőséged volt dönteni,jók,jobbak,rossz és rosszabbak között-, (legyen az egy játék a pocsolyába ugrálás vagy a patakon átmenés a köveken,úgy hogy ne ess bele),-vagy bármi más,és ilyenkor ha a közeledben volt apukád és látta hogy nem tudsz dönteni,vagy kérted is a véleményét,akkor ő a legjobbat mondta,mutatta neked. És nem nem tudtál attól jobbat. Ilyen az Isten csak sokkal okosabb és jobban szeret a saját szüleidnél! Ezt se vedd személyeskedésnek légyszi!

    Egyébként a zsidóknál is van módszer a bűntől megtisztulni, úgyhogy ez náluk sem probléma."

    Milyen módszerük van? Én már tudom,hogy nincs módszerük,de érdekel a véleményed,légyszi írd meg tömören!

    "Mitől lesz a kereszténység igazabb, mint más vallás?"
    Ezt én nem korlátoznák le a kereszténységre. Inkább úgy fogalmaznám át a kérdést,ha szabad,hogy az igaz keresztények vagy az igaz emberek mitől lesznek igazabbak,mint más? Kérdés,hogy az Isten vagy az ember szemszögéből vizsgálva? Mert sokszor az ember a jót és igazat hazugnak csúfolja és bolondnak.
    A válaszom pedig:
    Az Istenhez való megtérés és bemerítkezés után mindenki aki hisz,megkapja Isten Szent szellemét, aki elvezeti őket a teljes igazságra,a szellem által megszabadulnak és fedhetetlenné és szentté teszi őket az Isten előtt az Isten számára.

    "Mózeshez Isten beszélt, ha jól értettelek. Akkor az ő vallása miért nem igaz?"

    Isten beszélt hozzá,és Mózes vallása is igaz volt akkor.

    "Mi van ha valaki szívből azt hiszi, hogy Isten beszél hozzá (de valójában nem tudjuk)? Akkor az ő vallása igaz?"
    Nem a mi dolgunk eldönteni,és kijelenteni,hogy igaz-e.Isten pontosan tudja,hogy ki igaz és ki jár Ővele. Nekünk nem kell ítélkeznünk és fogást keresnünk rajta,hanem Istenre bízni őt és Istenben bízni,Jézusra nézni, próbálni úgy szeretni ahogyan Ő szeret és Isten szellemére,hogy nekünk megmutassa az Ő akaratát,mert Isten szemében nem attól leszünk előnyben ha mást megpróbálunk eláztatni az Isten vagy az emberek előtt,hanem ha az Ő akaratát próbáljuk követni.

    "Mózes elfogadta Jézust? Ha nem (én úgy emlékszem nem), akkor most nem a mennyben van?" Nem fogadta el Jézust,de Istennel járt és mennyben van,mert teljesítette Isten akaratát.

    "Még valami, a csodákról:
    Azt írtad, hogy csodát tenni lehet Isten és egy démon segítségével is. Elképzelhető más magyarázat ezen kívül?"
    Nem,nincs más mód.
    A tudománnyal is próbálják megmagyarázni,pl.hogy az embernél 5 érzékszervet ismerünk de több van,a 6. a hit,ami megnyitja a 4. dimenziót.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23460 üzenetére

    "De ha biztosítod a kereteket (parancsolatok tisztázása), és érveléssel indoklod ezeket, majd hagyod, hogy ő döntsön, akkor előfordulhat, hogy ellóg a "nem támogatott buliba és eszméletlenre issza magát"
    Hú de jó,hogy ezt írod.
    De Én,mint mindenható szülő,ha ekkor azt mondanám a gyerekemnek,hogy: " Figyelj ide,én látom előre,hogy te ott eszméletlenre fogod inni magad ,ezért nem engedlek el.
    Ez mekkora korlátozás? Csak a jót engedem neki,amiket előre látok és a rosszat nem... Ebben az esetben nem kellene gyermeket nemzenünk,Istennek embereket teremteni,mert lehetnének azok helyett robotjai/ robotjaink. Azokat betaníthatjuk a saját akarataink szerint és beprogramozhatnánk őket,hogy mindeközben szeressenek is minket,és a teremtmények ugye Istent. De Isten mindket a saját képmására teremtett és felruházott minket szabad akarattal,felelősséggel is,lelkiismerettel,és nem csak a hamis dolgokra való hajlammal,és ezeken kívül sok minden mással is,Ő megtette a lépést,mi is léphetünk,a következő lépés a miénk ami a szabad akarat által történhet. Vagy hálát adok Istennek,amiért Jézus megváltott,utat engedve ezzel az örök életre és nyitok felé vagy megmakacsolom magam és élek továbbra is Isten nélkül,mert ki Ő,hogy én lépjek?
    jöjjön és jelezzen nekem. Így is gondolkodhatunk,de az nem hozza létre a kacsolatot Isten és az ember között. Hát miért nem jön ide elém,megmutatni magát?
    Hiszem ha látom,és így tovább és így tovább... Nem neked válasz,csak hozzáfűzés. Szép napot mindenkinek! Adjunk hálát Istennek,hogy látunk,hallunk,hogy egészségesek vagyunk,hogy tudunk egymásnak írni,hogy .... Egész nap sorolhatnánk.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz borg25 #23468 üzenetére

    Erre azt tudom válaszolni,hogy én győzködni/ meggyőzni senkit nem akarok és nem is tudok( ahogy az elején is írtam) az én személyes tapasztalatomról. Én tudom,hogy Isten az aki a nevemen szólított,és elfogadom azt,hogy itt sokan a tudománnyal és minden mással próbálják / próbáljátok megmagyarázni.
    Az Isten sokkal több ettől,ezektől.
    De aki nem keresi,és nem is akarja keresni,az mégha a saját szemével lát csodát,akkor sem fogja elhinni,hogy van Isten.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23477 üzenetére

    Nem,nem érzelemről beszélek! Az érzelem tőlünk ,emberektől van,nem azok alapján döntök. Én egy külső személyröl beszélek,aki valóságos csak nem testi,Ő az Isten szelleme,aki kijelenti a dolgokat. Jézus mondta,hogy :
    " amikor azonban eljön a való(igaz)ság Szelleme, elvezet titeket a teljes való(igaz)ságra, mert nem fog szólni magától, hanem amit hall, azt szólja és az eljövendőket hírül adja nektek.

    Minden prófécia 3 bizonyságban áll meg és Pál azt mondja,minden szellemet meg kell vizsgálni.
    Amikor az érzelmek megszűnnek,az lesz Isten döntése.
    Ha túlfűtött vagy érzelmileg bármi iránt,és úgy hozol döntést,akkor a 99,9 % - ban nem Istentől való döntést hozol.
    Nem kell ebbe ezen kívül semmi mást belemagyarázni. Isten szelleme egy élő valóságos szellem! Ha Ő valamit kijelent nekünk,azt tudjuk,hogy maga Isten jelentette ki azt,és az nem érzelmeken fog alapulni.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23487 üzenetére

    Nem baj,ha nem érted! Én sem értettem,sőt még csak nem is tudtam erről,és nem is hallottam róla ,nem is kerestem azelőtt.
    Arra is sor kerül,hogy valamikor te is megértsd,vagy tapasztald. De benned is van kíváncsiság ezt illetően. Jó ez így.
    A mennyországban már nem kell szabad akarat,oda az igazak jutnak,akiknek a szelleme az Isten szelleme,akiknek a hite tűzzel lett megpróbálva. A mennyországban nincs bűn,sem kísértés.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23492 üzenetére

    Igen. De ne kelljen már megmagyarázni,(már mondtam)úgysem akarod elfogadni és elhinni,nem is könnyű ezt elhinni annak,aki még nem tapasztalta. Ha valaki nem akar hinni,majd hisz akkor amikor látja, vagy saját maga megtapasztalja. Én egy ugyanolyan ember vagyok,mint te,ugyan hogyan győzhetnélek meg? Isten gondolatai feljebb valók az emberek gonfolatainál és annyit mutat meg mindenkinek amennyit Ő akar,de nélkülözhetetlen ehhez az,hogy az ember higyjen benne és vágyjon Rá.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23499 üzenetére

    Elmondtam feljebb,amire kíváncsi vagy. Isten belehelyezi a szívembe,szellemembe,lelkembe- ( lehetetlen behatárolni)- a választ,és tudom ,hogy az Isten mondja azt. Nehéz elmagyarázni,mert nem kézzelfogható,nehezen is bizonyítható,csak az a személy hallja,akinek az Úr mondja és csak akkor bizonyítható,ha megcselekszem azt,vagy elmondom azt annak a személynek( azt is megmondja,kinek) akinek az Úr szánta,és történik valami rendkívüli,ami egyébként embertől nem jöhet. Pl.gyógyulás,megtérés,megszabadulás valamilyen függőségből...
    Dicsőség Jézusnak!

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23512 üzenetére

    Ha ennyi időt a bibliát olvasva töltesz,amennyit itt beszélgettél/ beszélgettünk,valószínűleg már megjött volna az Istenbe vetett hited is.
    ;)
    Azóta,már meglehet,hogy te is Istent dicsőítenéd.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23517 üzenetére

    Lehet,hogy sokak véleménye egyezik a tiéddel. Nekem az a véleményem,hogy ha valaki olvassa a bibliát,és az Isten szelleme megérteti azt az olvasóval,akkor a legdrágább kincs amit ember birtokolhat,hiszen ezen keresztül Isten elvezeti az igazságra az olvasót,és az igazság pedig elvezet az örök életre. Az Isten igazsága szabadokká tesz bennünket hit által.Szabaddá minden megkötözöttségből és a bűneinktől is,mert elvezet a bűnbánatra.
    Dicsőség Istennek!

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23523 üzenetére

    "Kérdés, miért nem képes ez a szellem mindenkit rávezetni az igazságra?
    Ha így tenne, akár a múlt heti lottószámokból is eljuthatnánk a megvilágosodáshoz."
    Mert szabad akaratot adott az Isten és sok ember a hamis Isteneket imádja,és nem az igazságot. Pedig az Isten Igéje igazság.Mindenki meg fogja tapasztalni.
    De elrugózhatunk ezen ameddig élünk és a prohardver is bírja...🙂

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23525 üzenetére

    " Attól, hogy elmondja Józsinak u. azt, mint Ferenc pápának, attól Józsi még dönthet úgy, hogy nem fogadja meg a tanácsot."
    Senki nem mondta az ellenkezőjét. Józsi úgy dönthet ahogy akar. Ha Józsi nem hallgat Istenre,akkor majd hallgat más. Isten nem erőszakolja rá magát Józsira,sem Ferikére.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23527 üzenetére

    Mert nem erőszakos. Csak annak mondja ,akinek a szíve vágyik az Istenre.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23529 üzenetére

    " De mi van ha nem az igazi vallásban hisz valaki " ?
    Isten tudja erre a választ. Aki teljes szívből keresi Istent,az elől Isten nem fog elzárkózni,legyen az zsidó vagy pogány,vagy akárki más hívő vagy vallásos.
    "
    Nem kellene a szellemnek a másban hívőkhöz is szólni? "

    Isten tudja,hogy kik keresik Őt valójában,és ők mégis találják. De aki csak szájjal dicséri az Istent és a szívével nem,azoknak nem biztos.

    "Aki meg nem biztos benne, hogy létezik Isten, az nem is vágyhat rá. Nem kellene nekik is elmondani?"
    De igen,ezért parancsolja Jézus,hogy csináljuk ezt. A Máté 28.18.
    "És hozzájuk ment Jézus, szólt nekik, ezt mondta: én kaptam meg minden hatalmat az égben és a földön. 19. Menjetek el tehát, tegyetek tanítvánnyá (tanítsatok) minden nemzetet, merítsétek be őket az Atya és a Fiú és a Szent Szellem nevében, 20. tanítsátok őket, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek: és íme! én veletek vagyok minden nap a világkorszak bevégződéséig.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #23531 üzenetére

    Vida Sándor fordításából idéztem. A Károli úgy írja,hogy a világ végezetéig. Nem szándékoztam senkit megzavarni ezzel. Én olvastam már többet és meg szoktam nézni más fordításokat is ha valami furcsa,vagy érdekes és érdekel,hogy mire gondolhatott a fordító.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #23533 üzenetére

    Igen,de a Károliból is,a Luther bibliából is egyértelmű ez szerintem.
    Arra az esetre írtam,hogy ha valami furcsán van fogalmazva,akkor megnézem és összehesonlítom más fordításokkal.
    Köszi a tanácsot és a linket.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23536 üzenetére

    ”A sokmillió hindu, muszlim vagy buddhista hívő között biztos vannak akik igazából keresik Istent, de azt hiszik, hogy megtalálták. Akkor ezek szerint ők nem keresik teljes szívből?"
    Aki szívből keresi az igazságot és Istent az meg is találja. Aki pedig megelégszik a templomi egyház tanításával,ami téves hagyományok,és elferdített Istenhit,azok nem is keresik igazán szívből Istent.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23538 üzenetére

    Összevetném,hogy hogyan passzol össze a bibliában leírtakkal,már amennyire a jelenlegi biblia ismeretek engedi,mert a bibliában leírtak az Isten igazsága,nekem ezt Isten kinyilatkozta. Ha a bibliától eltérő amit az illető mond,akkor számomra az nem az Isten igazságáról beszél.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #23540 üzenetére

    Miért akarunk mindig csoportokra korlátozódni?
    Nem erről beszélek! Nekünk nem kell sem pap,sem gyülekezet vezető ahhoz,hogy Istent megismerhessük. Jézus az ajtó Istenhez. Sem szekta nem kell,sem senki más.
    Bűnbánatot lehet tartani otthon is egyedül,egyenesen az Isten felé.
    1 János 2 azt írja:
    "Gyermekeim, ezt azért írom nektek, hogy ne vétkezzetek; ha pedig vétkezik valaki, van pártfogónk az Atyánál: az igaz Jézus Krisztus, 2 mert ő engesztelő áldozat a mi bűneinkért; de nemcsak a mienkért, hanem az egész világ bűnéért is. "
    Nem kell papokat keresni ehhez,Jézus a főpap,és mi Istentől származunk.
    1János 1.9 ezt mondja:
    "Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz ő: megbocsátja bűneinket, és megtisztít minket minden gonoszságtól."
    Tehát,nem kell ehhez pap,csak Isten,Jézus és mi magunk.

    És 1János 2.25
    " 25 Az az ígéret pedig, amelyet ő maga ígért nekünk, az örök élet. 26 Ezt azokról írtam nektek, akik megtévesztenek titeket, 27 de bennetek megvan az a kenet is, amelyet tőle kaptatok, ezért nincs szükségetek arra, hogy valaki tanítson titeket; sőt amire az ő kenete tanít meg titeket, az igaz, és nem hazugság; és ahogyan megtanított titeket, úgy maradjatok meg őbenne."
    Ez a lemez a Szentszellem,Isten szelleme,Ő maga elvezet minket a teljes igazságra megtérésünk után.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23542 üzenetére

    Most te azt keresed,hogy hogyan ne higyjünk Istenbe vagy szeretnél hinni Istenben? Ne tegyük fel,nem feltevésekről szól Isten sem nem filozófálgatásokból.Ha keresed Istent,akkor keresd Őt és ne azt,hogy mi szól ellene.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #23543 üzenetére

    "Tehát kiket vezet el a Szentlélek (a pneuma továbbra is lélek, nem pedig szellem) az igazságra? Akik kezdettől fogva hallották az apostoli tanítást, illetve meg is tartották azt. Akik nem fogadják el az apostoli tanítást, azokat a Szentlélek is nehezen vezeti el az igazságra, ezért tévelyegsz.."
    Alább az apostoli tanítás! Aki ha ezt nem fogadja el,nem vezeti őt a Szentlélek! Egyes fordításokban SzentSzellem. Isten akkor is tudja,hogy ha vágyod Őt,ha a Szellemét léleknek mondjuk,vagy fordítva.

    1János1
    "Ami kezdettől fogva volt, amit hallottunk, amit szemünkkel láttunk, amit megfigyeltünk, amit kezünkkel is megtapintottunk, azt hirdetjük az élet igéjéről. 2 Mert megjelent az élet, mi pedig láttuk, és bizonyságot teszünk róla, és ezért hirdetjük nektek is az örök életet, amely azelőtt az Atyánál volt, most pedig megjelent nekünk. 3 Amit tehát láttunk és hallottunk, azt hirdetjük nektek is, hogy nektek is közösségetek legyen velünk: a mi közösségünk pedig közösség az Atyával és az ő Fiával, a Jézus Krisztussal. 4 Ezt azért írjuk meg nektek, hogy örömünk teljes legyen. 5 Ez pedig az az üzenet, amelyet tőle hallottunk, és hirdetünk nektek, hogy az Isten világosság, és nincs benne semmi sötétség."
    Kire utalnak itt? :
    "Ami kezdettől fogva volt, amit hallottunk, amit szemünkkel láttunk, amit megfigyeltünk, amit kezünkkel is megtapintottunk..."
    Magáról Jézusról!
    Tehát kivel van közösségünk? Az Atyával és az Ő Fiával,a Jézus Krisztussal. Akkor miért kellene nekünk pap,pápa vagy bárki is? Nekünk élő kapcsolat kell Istennel és a megváltóval,Jézus Krisztussal!

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #23543 üzenetére

    Bocsi,nem tudtam már szerkeszteni az előzőt.

    " A keresztény hitet egyedül közösségben lehet megélni, ezt mutatják az apostoli levelek, ezt mutatja az ősegyház hite. Ha nem kellene pap, sem gyülekezet, akkor Jézus hamisan nevezett ki apostolokat, az apostolok hamisságból neveztek ki gyülekezeti előjárókat, diakónusokat, püspököket. Amit te írsz, annak semmi köze a kereszténységhez."
    Mit mondott Jézus a tanítványok nak? Pl.:
    "19 Ezért menjetek el a nemzetekhez, és tegyetek tanítványommá minden embert az egész világon! Merítsétek be őket az Atya, a Fiú és a Szent Szellem nevébe! 20 Tanítsátok őket, hogy engedelmeskedjenek mindannak, amit én parancsoltam nektek! Biztosak lehettek benne, hogy állandóan veletek leszek. Igen, veletek maradok minden nap, a világ végéig. Ezt mondja Jézus minden újjászületett hívőnek akit Jézus maga keresztel meg Szentlélekkel,tesz fedhetetlenné,azaz bűntelenné az Atya számára és dicsőségére,felken papokká,adja a Szentlelkét aki maga a hatalom a Sátán felett,és ezt Jézus adja ajándékba és velünk marad a világ végéig.
    Az apostoli tanítás is ez,hogy Jézus parancsolatait megtartsuk,higgyünk ebben az örömhírben,tegyünk tanítványokká mindenkit és merítsük be őket a bűnök bocsánatára.
    Isten a legnagyobb ajándékot adja nekünk megtéréskor,Istennek a Szentlelkét,azt a Szentlelket, aki feltámasztotta Jézust a halálból. Dicsőség Istennek!

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23546 üzenetére

    "Szerintem nagyon is lehetséges, hogy valamiben nincs egyetértés.
    Ha nem akarsz válaszolni, akkor ne válaszolj, csak gondolkodj rajta: mennyire vezet ez a gondolkodás az igazsághoz vagy Istenhez?"
    Amikor azt keressük,hogyan nem lehet hinni,az mennyivel jobb az Ige hirdetésétől?
    Te keresed az Istent vagy próbálod bebizonyítani,hogy nincs Isten? Gondolkodj el ezen. :)

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23549 üzenetére

    Mi zavar benne? Én hittem Istenben régebben is a magam módján,mint egy katolikus,aki gyerekkorában járt templomban. Amikor felcseperedtem,akkor is hittem,de tévesen. Azt hittem,és úgy ahogy az egyház állítja be az Istent. Hogy távol van tőlünk,hogy ha bűnösök vagyunk,Isten megbüntet és elfordul tőlünk.... És néha imádkoztam is esténként,és mindaddig így hittem,ameddig meg nem hallottam Istent. Attól kezdve tényleg megváltozott a hitem. É
    D én semmit nem fogok tudni neked/ vagy benned tisztázni ha te nem vágysz az Istenre! Ha vágysz rá,akkor pedig cselekszel is.Tehát bűnbánatot tartasz Istennek. Szeretnél hinni? Letérdeltél már valaha is otthon és megbántam a bűneidet az Istennek? Ez az első lépés. De te olvastad a bibliát,nem vagy tájékozatlan benne. Szerepel benne a bűnbánat.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #23550 üzenetére

    " Azért, mert Krisztus és az apostolok így rendelték el. Ettől függetlenül kell az élő kapcsolat Istennel, a kettő nem zárja ki egymást, sokkal inkább kiegészíti."
    Ha Istennel élő kapcsolatod van és Ő maga vezet téged,miért mennél vissza az egyházba embertől tanulgatni?Isten nem tudja az igazat,ezért bízza a papokra a tanításodat? Te ha mestervizsgát teszel valamiből,azután visszamész még tanulni a szakmunkás iskolában tanító oktatódhoz továbbképzésre? Isten Szentszelleme megmutatja,hogy mi az igazság,nem fog az egyházba vinni,hanem elvezet bennünket az Isteni igazságra maga. Isten az igazi egy igazságot fogja mutatni. A napjainkban a templomokban működő egyházakba és a legtöbb gyülekezetben már régen elfordultak az élő Istentől és nincs jelen Isten jelenléte. Egyház és gyülekezet nélkül van ember-Isten és Isten- ember kapcsolat. Ha hisszük,ha nem.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23553 üzenetére

    Akkor szakadás van köztük. De én nem mondhatom egyikőjüknek sem,hogy ennek vagy annak van igaza. Magamban megállapíthatom, de nem az én dolgom. Beszélgetek velük Istenről,a bizonyságokról,és meghallgatom őket,és ha Isten akár akkor mutat valamit nekünk vagy nekik.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23559 üzenetére

    Persze,összevethető a bibliában leírtakkal is,és ami azzal ellenkezik,az Isten Igéjével is ellenkezik.

    Attila2011
    "Krisztus mindenkit az Ő egyetlen és egységes Egyházába hív, ha téged ez a bizonyos "szentszellem" onnan elhívott, akkor az nem Isten Lelke volt, hanem a hazugság atyjának sugallata."
    Ebben az esetben megkérlek,hogy elmélkedj kicsit többet a bibliában leírtakról,és akkor fogod tudni,hogy a hívő emberek összessége a Krisztus egyháza akiket az Isten kiválaszt,mert tiszta szívvel megtértek hozzá.
    Pált a legnagyobb farizeust is Jézus maga szólította meg,nem a pap a templomban,és lett az egyik legfontosabb tanítványa neki.
    "Amiről te beszélsz, az pont ennek az ellenkezője, Krisztus főpapi imájában pont az ellen imádkozott, amit te itt fennhangon hirdetsz."
    Mégis mit hirdetek? Hogy ha megbánod a bűneidet Istennek,akkor Ő megbocsájt,és a Fiává fogad,nem vagy ítélet alatt,hanem átmentél a halálból az örök életre és nem kell ítéletre az Isten elé álnod halálodkor. És megtérésünkkor Jézus megtisztít minket és az Anyától megkapjuk az ígéret szerint ama segítőt,az Isten Szentszellemét,aki elvezet minket minden igazságra. Ezt hirdetem,és Jézus megváltását hirdetem,hogy a bűneinkért halt meg,hogy helyettünk betöltse a törvényt,amire mi képtelenek vagyunk. Ámen. Hol a hiba ebben?

    "Pál apostol is erről a viszonyról beszél Rómaiakhoz írt levelében:
    "Mert ahogy egy testben több tagunk van, s minden tagnak más a szerepe, sokan egy test vagyunk Krisztusban, egyenként azonban tagjai vagyunk egymásnak"
    Ez az egy test pedig Krisztus titokzatos teste, az Egyház."
    Így igaz,de ez az egyház a bibliában nem a szó szerinti mondjuk katolikus egyházra gondol,hanem a megtért,Istennel járó,Isten szellemében járó emberek összessége.Azok,akik Jézus tanítványává válnak. Akik betartják Jézus parancsolatait.

    "Ha Istennel élő kapcsolatod van és Ő maga vezet téged,miért mennél vissza az egyházba embertől tanulgatni?"
    Akkor most dobjuk ki a Bibliát, mert szerinted nincs rá szükség, minek az emberek által leírt és az Egyház által összeállított Szentírás, ha maga Isten tanít téged?"
    Nem kell kidobni a bibliát,mert Isten az Igéjén keresztüli tanít bennünket. Senki nem mondta,hogy dobd ki,nem kell elferdíteni semmit amit mondtam. Én a bibliát tartom Isten igazságának,mint feljebb említettem is.De a Szentszellem,elvezet bennünket minden igazságra,a bibliát is segít megérteni,dicsőség Istennek!

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Anfänger #23561 üzenetére

    "És megtérésünkkor Jézus megtisztít minket és az Anyától megkapjuk az ígéret szerint ama segítőt,az Isten Szentszellemét... Ezt elírtam,Atyától és nem anyától.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23564 üzenetére

    "Logikai hibát vétesz. Jézus maga szólította meg Pált (Sault)."
    Milyen logikai hibát? Ezt mondtam én is,hogy Pált is Jézus szólította meg. Teljesen rendben van.

    "Különben meg: Sault nem szólíthatta meg Jézus, de Téged közvetlenül Isten igen?"

    Senki nem állított ilyet!
    " Az Ő döntése, hogy mit tesz."
    Dicsőség Istennek,hogy Ő dönt és nem mi,emberek!

    "2. A nem kell Ítéletre Isten elé állnod - ezt hogy érted, mire gondolsz ez alatt a megfogalmazás alatt?"
    Ha olvastad a bibliát,abban benne van.
    "Jézus ekkor ezt mondta neki: "Én vagyok a feltámadás és az élet, aki hisz énbennem, ha meghal is, él; 26 és aki él, és hisz énbennem, az nem hal meg soha. Hiszed-e ezt?"
    János 3:14
    " És ahogyan Mózes felemelte a kígyót a pusztában, úgy kell az Emberfiának is felemeltetnie, 15 hogy aki hisz, annak örök élete legyen őbenne. 16 Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen. 17 Mert az Isten nem azért küldte el a Fiút a világba, hogy elítélje a világot, hanem, hogy üdvözüljön a világ általa. 18 Aki hisz őbenne, az nem jut ítéletre, aki pedig nem hisz, már ítélet alatt van, mert nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében. 19 Az ítélet pedig azt jelenti, hogy a világosság eljött a világba, de az emberek jobban szerették a sötétséget, mint a világosságot, mert a cselekedeteik gonoszak.

    "3. Anyától? - gondolom ezt elírtad csak: Atyától.(?
    Igen,az atyától. Elírtam.

    "Szent Szellem elvezet az igazságra... - az igazság ismerete (Jézus örömhíre) juttat el Istenhez (a menny állapotába), ott már nincs mit keresni"
    Dehogy nincs. Sőt,tovább adni is a feladatunk és éppúgy tanulni is.

    23565 Miklós315
    "Alapíts vallást, és hirdesd, de a keresztény egyházak nem így értelmezik (ezt a létezésük alátámasztják, mármint, hogy eltér az álláspontotok)." Én nem akarok vallást alapítani. Isten megtette már,amit sok egyház és felekezet sajnos sikeresen el is ferdített és hagyománnyá alakított,megpróbálta beskatulyázni a híveket,ami sokaknál sikerült is. De Istennek szabadság kell és Ő szabadságot adott azoknak akik benne hisznek. Írja a biblia,hogy Isten nem kéz által felépített templomokban lakik,hanem mi megtért emberek vagyunk a Szentlelkének/ Szentszellemének templomai.
    "Logikai hiba: az általad megtagadott egyház által kanonizált Bibliát elfogadod"
    Elfogadom,mert Isten mondta nekem,hogy a bibliában van az Isten Igazsága és az igazság megszabadít. Innentől kezdve én elfogadtam azt Isten igazságának.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23567 üzenetére

    " bár ezzel a szent küldetést kukázom, hogy téríteni nem áll szándékomban), de, ha keresztényként ellentmondásokba bonyolódik valaki...
    Mit értesz " szent küldetésen? Azt,hogy hirdeted Isten Igéjét? Nem áll szándékomban,mert félsz,hogy megszólnak,hogy kinevetnek,hogy megaláznak? Ettől fél minden tradícionális egyház...
    Mennyivel jobb más szemében a szálkát keresgélni mint Jézus parancsolatait figyelmen kívül hagyni/semmibe venni?

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23569 üzenetére

    ". Te hogy tagadod meg a szervezetet (Egyház)?"
    Nem tagadtam meg csak én inkább Jézushoz akarok tartozni.

    Azt mondtam,hogy legtöbb felekezetben jelen lévő emberben és az egyházban jelen lévő emberekben nincs jelen Isten Szentszelleme / Szentlelke,mert nem emberekben és rendszerekben kell hinni és nem hagyományokban.
    Másképp fogalmaztam ugyan,csak azt írtam,hogy felekezetekben és egyházakban,de mint tudjuk,ott eleve nincs jelen Isten,hanem az emberben van jelen,azokban akik hisznek.
    Isten annyit mondott,hogy ha teljes szívvel keresed Őt,akkor Ő kihoz téged az egyházakból,a felekezetekből és kijelenti magát neked. Isten az Őt keresőket szereti és kimenti őket a hagyományok okozta hazugságokból,a beskatulyázott szintű hitből,ami csak arra jó,hogy fogságban tartson téged,hogy az ember tőle függjön,mert addig van hatalma fölöttük. Soha nem mondja ki a teljes igazat és a szabadító Igazságot. Mikor hallottatok olyat a templomban,hogy ha egyszer szívből megbánod a bűneidet,Istennek,megtérsz,és bemerítkezel vízbe Jézus Krisztus nevére,akkor megbocsájt,megkapod Istentől az általa ígért Szentszellemet és örököstársává válsz Jézus Krisztusnak?
    Ráadásul fedhetetlenné lettél az Isten számára,és Jézus örökre veled marad az Isten soha el nem felejtkezik rólad,mégha a saját szüleid elhagynának is,Ő soha el nem hagy. Mikor mond ilyet az egyház? Ezek mind szerepelnek a bibliában. Ők honnan prédikálnak,hogy ezt egyszer sem hallani? Megrágta az egér ezeket a lapokat a templomokban? Minden templomban? És minden gyüliben? Vagy ki dönti el,hogy Isten kegyelméről és szeretetéről csak szűkszavúan prédikálhatnak? Elmondom,maga a pápa és a püspökök,akik döntenek ezek felől,de vajon miért maradnak ki azok amik ugyanúgy a bibliában szerepelnek és ugyanolyan fontosak,mint a többi Ige?

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23571 üzenetére

    "elmondom, elmagyarázom a hivatalos álláspontot,"
    Mi a hivatalos álláspont?
    "de inkább rábízom a papokra,"
    Mi is papok vagyunk Jézus az aki felkent bennünket.

    "de ez egy személyes döntése mindenkinek, nem fogom erőszakosan tukmálni, ha látom, tudom, hogy egyáltalán nem érdekli a hit (vallás) vagy teljesen más irányba megy (másféle hit). Vannak ateisták, és másféle hitet vallók, akikkel tudok beszélgetni, megvitatjuk ezt meg azt a kérdést, de nem erőltetem rájuk a tőlük eltérő nézetet, hitet, majd maguktól eljutnak oda, ha úgy akarják."
    Igen,nem kell tukmálni,csak beszélgetni és ha van rá mód,akkor az örömhírt elmondani,vagy a saját bizonyságainkat. A hit hallásból van,ha az ember nem hallja,honnan jöhet meg a hite?

    De figyelj csak,mit mond a Máté 7: 21 Nem mindenki, aki azt mondja nekem: `Uram, Uram!', megy be a mennyek országába, csak az, aki megteszi Atyám akaratát, aki a mennyben van. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: `Uram, Uram! Nem a te nevedben prófétáltunk, nem a te nevedben űztünk ördögöket, és nem a te nevedben tettünk sok csodát?' 23 Akkor majd kijelentem nekik: `Sohasem ismertelek titeket. Távozzatok tőlem ti, akik gonoszságot cselekedtetek!' 24 Mert mindenki, aki hallgatja e szavaimat és tettekre váltja azokat, hasonló az okos emberhez, aki a házát sziklára építette. 25 Szakadt a zápor, jött az áradat, fújtak a szelek és nekizúdultak a háznak. De az nem dőlt össze, mert az alapjait sziklára rakták. 26 Mindaz pedig, aki hallgatja e szavaimat, de nem váltja tettekre azokat, hasonlít a balga emberhez, aki a házát homokra építette.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23574 üzenetére

    "Rád nekik nem kéne hatniuk. Ettől még az intézmény lehet elfogadható"
    Én elfogadom ,mint intézményt és rendszert,csak nem tartok velük,mert Jézus kihozott engem ebből. És az egyház maga nem fog sem téged,sem mást megmenteni,amikor oda kerül a sor. Szóval halálunkkor még maga a pápa sem fog tudni megmenteni bennünket,sem az,hogy a földön jártunk- e templomba. Hanem egyén egyenként mindenkinek felelnie kell a hitéért és a tetteiért,kivétel ez alól azok a megtért lelkek,akik valóban hisznek Jézus egyszeri,tökéletes,örökké tartó áldozatában és hittel magáévá teszi azt.

    A Biblia - és azon alapulva a tanítóhivatali álláspont - szerint, de, jelen van, mert közösségi - Jézus útmutatása alapján alapított Egyház - szinten is jelen van Isten (legyetek egyek - Istennel és egymással: minden az egységbe vezet), ahogy persze az egyén szintjén is.
    Ha a tanító hivatali álláspont szerint hiszünk és azoknak akik a tanítóhivatal tagjai,és nem tapasztaljuk meg saját magunk,hogy milyen az amikor Isten jelen van,akkor persze,hogy elhisszük azt amit mondanak. Persze ,jelen van az Úr,de munkálkodik is? Használja az embereket egymás felé? Meggyógyulnak a betegek amikor a hívők a kezüket a betegekre teszik? Meggyógyítja a pap a templomban a beteget,kihívják a gyülekezet " vénei" azokat,akiknek segítségre van szükségük? Van élő hit? Csak a hagyományban hiszünk,a szavakban,amit mondanak,vagy valóban az Ige szerinti Jézus Krisztusban?

    "Hiába bánod meg bűneidet, ha kifelé menet máris újra bűnt követsz el... ez egy folyamatos út - a helyes út, amin járnod kell."
    Ha megtérünk Istenhez ,bemerítkezünk és kapjuk Isten Szentlelkét,Ő megtisztít és folyamatosan tisztít bennünket,útálni fogjuk a bűnt,szánt szándékkal nem fogunk vétkezni.
    Egyébként,ki mit nevez bűnnek?

    "megtérés felnőttként lehetséges tudatos döntést hozva; gyermekként a keresztelés a szülők döntése, ezért lesz majd az első áldozás és a bérmálkozás, ami már saját döntés, ahogy az is, hogy jársz-e misékre, gyakorlod-e a vallásod, hiszel-e még. Teljesen ellene megy a bibliának.
    Apcsel.2.37
    Ezek a szavak úgy szíven találták őket, hogy azt kérdezték Pétertől és a többi apostoltól: „Akkor most mit tegyünk, testvérek?” 38 Péter erre így válaszolt: „Térjetek vissza Istenhez, és merítkezzetek be mindannyian Jézus, a Messiás nevébe. Isten meg fogja bocsátani bűneiteket, és megkapjátok a Szent Szellem ajándékát. 39 Mert az ígéret nektek szól és gyermekeiteknek, meg azoknak is, akik távol vannak — mindenkinek, akit Istenünk, az Örökkévaló magához hív.
    Szóval térjetek meg Istenhez és aztán merítkezzetek be.
    Már hittel bírva merítkezzetek be. Mert hit nélkül nem ér semmit. A saját hitedre kell,hogy bemerítsenek,ilyenkor Jézus Krisztusba merülsz be,meghalsz Jézussal és amikor kijössz a víz alól ,akkor feltámadsz vele együtt egy új életre. Ekkor válsz Isten gyermekévé,fentről újjászületsz,megkapod a hús szívet a kő szív helyett amit a biblia ír. Egy csecsemőnek még nincs erre hite,tehát a templomi csecsemőkeresztelés nem biblikus.

    "3. "...örököstársává válsz Jézus Krisztusnak?" - ez nem egyszeri történés, hanem egy folyamat. Bármikor megtérhetsz és bármikor elbukhatsz. Döntések, fegyelem függvénye."

    Abban a pillanatban örököstársa leszel amint újjászületsz és a Szentlélek segít téged Istennel járni.
    Római levél 8.13
    13 Ha ugyanis a régi természet szerint éltek, meg fogtok halni. Ha viszont a Szent Szellem segítségével könyörtelenül lemetszitek a régi természet dolgait, akkor fogtok igazán élni. 14 Mert azok az Isten fiai, akiket Isten Szelleme irányít. 15 Hiszen a Szent Szellem, akit befogadtatok, nem tesz újra félelemmel megkötözött rabszolgává benneteket. Ellenkezőleg! Isten fiaivá tesz, és az ő segítségével így kiálthatunk Istenhez: Abba! 16 Maga a Szent Szellem a mi szellemünkkel együtt megerősíti, hogy Isten gyermekei vagyunk. És az 1 vers azt mondja:
    Ezért már nem fenyegeti büntető ítélet azokat, akik a Krisztus Jézusban élnek. 2 Miért nem? Mert én a Krisztus Jézusban élek, és őbenne az Élet Szellemének törvénye uralkodik, amely felszabadított engem a bűn és halál törvénye alól.
    Ha valami kimaradt,akkor bocs.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23576 üzenetére

    Igazad van,az én hitem nem a hivatalos keresztény teológiát képviseli,hanem Jézus Krisztust és az örömhírt. Hála Istennek,hogy megmutatta nekem a helyes utat.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #23578 üzenetére

    Értelek,az én hitem a saját elgondolásait képviseli, és pont abból tett engem szabaddá,amivel a katolikus templomi egyház elhitetett ,amiből Jézus Krisztus hozott ki engem és emelt az Isten igazságára. Mert én Isten igazsága vagyok a Jézus Krisztusban! Hiszem,hogy neked is megmutatja ezt Isten,és azt,hogy Jézus Krisztus az Ő elsőszülött Fia az és mi akik megtértünk, mindannyian a Jézus testvérei vagyunk,és örökös társai is Istennek. És a gyermekei is a mennyei Apának,éppúgy ahogyan Jézus.
    Te hiszed ezeket? Ki mered ezt jelenteni szívből,hittel?

    Figyeljetek legyetek szívesek! Mindenkitől kérdezem újra. Ti mindannyian nagyon vallásosak vagytok. Ti,akik megtértetek, szóltok nyelveken?
    Volt valamiféle személyes megtapasztalásotok az élő Istennel? Már engem kiveséztünk,de ti még magatokról nem beszéltetek,csak engem próbáltatok ,úgymond " helyre tenni/visszatéríteni az Istenetekhez".
    Akkor most kérdezem én,mint az elején.
    Nektek,akik megtért ,értelmes ,Igeismerő keresztények vagytok, nektek milyen a kapcsolatotok Istennel? Volt? Van?

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Miklós315 #23581 üzenetére

    "Amit írsz (isteni ajándékok - pl. nyelveken szólás, gyógyítás), az nagyon ritka arányaiban. A Bibliában van szó róluk, van sok eset dokumentálva a történelem folyamán, de ritka esetek"

    Igen ,de azért ritka esetek,mert a bibliától eltérő téves tanítások,az elmékben falakat emeltek Isten igazsága ellen.
    Efézusi levél 6
    "A mi fegyvereink nem ember alkotta eszközök, hanem szellemi fegyverek, amelyek Isten ereje által hatásosak! Ezekkel le tudunk rombolni minden büszke erődítményt, amelyet az ellenség azért épített, hogy Isten igazi megismerését akadályozza. Le is rombolunk minden emberi okoskodást és vitatkozást, és foglyul ejtünk minden gondolatot, hogy engedelmeskedjen a Krisztusnak.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

Új hozzászólás Aktív témák