Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz plömplöm #19307 üzenetére

    :K :R

    Sajnos tényleg nem nagyon aktivizálják magukat a nagyobb tudást birtoklók, és én soha nem is állítottam, hogy közéjük tartozom, komoly akár gépészeti kérdésekben vagy szereléssel kapcsolatban nem is szoktam nyilatkozni.
    Akku csere, multiméterrel akku feszültség mérése (már akinek van multiméter és ért is hozzá) és esetleg vizuális UPS belső áttekintése pl. égések, púpos kondik észrevételén túl többet nem szoktam ajánlani, a szerviz pedig mindig kérdéses (értenek e a közelben lévő szervizben egy UPS-hez, vagy távolabbi szervizbe (UPS szakszerviz) kell akár postázni, megéri e megjavíttatni, elég e egy akkuk csere vagy lehet nem is akku probléma volt.

    Én elsősorban ezeket tűztem ki célul: (a sorrend nem fontossági csak ahogy jött)
    1. tisztázni, hogy az adott védendő eszközökhöz kell e szinuszos UPS vagy elég lehet egy kvázi szinuszos (nemrég volt róla szó, hogy egy boltban kazánhoz ajánlottak kvázi szinuszt mert "jóvanazugy)
    2. kinézett UPS teljesítménye elegendő lesz ez a védendő eszközök tartására, rövid áramszünet áthidalására
    3. egy-két kevésbé ajánlott márka (pl. a román csoda) elkerülését ajánlani vagy épp az itthon bevált ismert modellek, márkák ajánlása
    4. tisztázni, hogy MIRE kell mert sajnos a pár tízezer forintos UPS-ek nem fognak több órás áthidalást biztosítani, ha ilyen kell esetleg inverter + nagyobb akku ajánlása
    5. a szolgáltatások ismertetése pl. USB kommunikáció az automatikusa leállításra, monitorozásra, ki lehet e kapcsolni a hangjelzést hogy éjszaka nem zavarjon, van e ventilátor vagy nincs a UPS-ben - amiben nincs az szinte mindig csendesebb ugye
    6. a UPS bekötése, beüzemelése (feszvédős elosztót ne dugjunk UPS-be, legalább egy 1224 órát hagyjuk tölteni terhelés nélkül, néha nem árt egy kicsit jobban lemeríteni stb.
    7. akku cserénél mire kell figyelni, milyen akku kell bele, lehet e nagyobb Ah-ásat, hol lehet venni, mennyi idő után kell cserélni stb.
    8. a UPS melegedése, vagy főleg új eszközöknél "szaga" van az mennyire normális stb.

    Kapásból most ennyi.

Új hozzászólás Aktív témák