Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chris0000

    őstag

    válasz hunym #11642 üzenetére

    hi. nekem is van gamer laptop, ps5, mégis rendszeresen használom a decket, mert a 15"-os laptop is már nagy, nagyon sok indie játékhoz, és csúnya rajta (nekem).
    + extra, h oled, ami miatt baromi jól néznek ki a játékok.
    + az összes extra dolog az lcd-shez képest, mai miatt jobb egy oled verzió.
    (persze ez pénz kérdése is, mert sajnos nem olcsó egy 1TB oled verzió. 270e)

  • KISDUCK

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz hunym #11642 üzenetére

    Én most a héten vettem át a gépet. Laptopom van mellette, de az se egy erőmű, i5-7300hq és 1060 maxq van benne. Azzal beszéltem magam rá a vásárlásra, hogy bringázás után fájós lábakkal jó lesz ágyban játszani, plusz ha nyáron megyek nagyobb távot bringával és haza látogatok, akkor lesz nálam egy mini pc. Gamepaddal az elmúlt időszakban csak mortal kombatot játszottam szóval szoknom kell, mert ügyetlen vagyok és ami kellemetlen hogy fekve játszva zsibbadnak a kis ujjaim. Nem szándékozok elállni a vásárlastól, mert már tavaly óta gondolkodtam handheld pc-n és szánok rá időt hogy megszokjam vele a játékot. Maga a gép kellemes meglepetés de itt-ott kell kompromisszum teljesítményben, a horizon zero dawn rosszabbul megy mint vártam, bár epices verzió, de még a beállításokkal kisérleteznem kell. A kijelző maga szép és ami fut natív felbontáson felskálázás nélkül az szépen néz ki. A days gone-t csak futólag néztem meg, de az jó rajt.

  • nincsnév007

    addikt

    válasz hunym #11642 üzenetére

    én se utazok semmit és úgy van deck, billentyűzet monitor és kész is lett a számítógépem :D és mellette egy ps5 meg egy series s van. Én pl pc ex címeket játszom, mint pl az ets2. plusz a hordozhatóság mellett azért nem muszáj mindig utazni házon belül, vagy kint az udvaron is nagyon jó :D

  • tl-x

    addikt

    válasz hunym #11642 üzenetére

    Ha már gondolkozol rajta azt jeleni, hogy beférközött a gondolat a fejedbe, hogy vágysz egy ilyen cucra és ész érvekkel úgyse tudod magad lebeszélni róla (saját tapasztalat). Szóval valószínú megveszed, boldog leszel tőle, eleinte nemfogod olyan sokat használni a többi gamer cuccod, de ez majd késöbb változni fog, de akkor már nem akarsz majd megválni tőle. :DD

  • Scarletiel

    senior tag

    válasz hunym #11642 üzenetére

    Szia,

    Ezt igazából szerintem neked kell mérlegelni, hogy mennyire szereted a handheld dolgokat illetve mennyire látod benne a lehetőséget, hogy használnád-e a nagy gép mellett.

    Ha egy kis bátorítás kell, akkor az én személyes tapasztalatom le tudom ide írni egy kisebb regény formájában.

    Egy pár hete jött meg a Deck OLED, eddig nagyon tetszik. Én is hasonló cipőben jártam mint te, hogy kételkedtem, lesz-e létjogosultsága a nagy gép mellett, főleg úgy, hogy van egy Switch Lite-om is. Hát lett. :D
    A nagy gépet alig használom, mert kényelmesebb háton fekbe kézből játszani. Az OLED kijelző nagyon szép és számomra kényelmesebb a feliratokat Deck-en olvasni mintha konzolon játszanék és 4 méterről nézném a 65 colos tv-t.
    Számomra kényelmes kézben tartani a gépet is. A touchpadtől remegtem a legjobban, hogy mekkora rossz lesz, de a legnagyobb találmány rajta esküszöm :D
    Helyén kell amúgy kezelni, mert ha natívan szeretnél rajta játszani, akkor inkább indie vagy kevésbé gépigényes régebbi (5-7 éves) játékokra van kitalálva, úgy többnyire tudja is a 60 fps-t, meg a magasabb minőség beállításokat. Jelenlegi címek közül is megbírkózik többel is de vagy 30 vagy 45 fps-el és low beállításokkal. Érdemes nézni videókat youtube-on mielőtt vásárolsz, vagy a ProtonDB oldalon csekkolni.
    Van lehetőség, hogy streamelsz PC-ről vagy PS-ről is rá, nem is nehéz ezeket beállítani és én lepődtem meg a legjobban mennyire nincs érezhető lag játékok alatt. Hozzáteszem nálunk gigabites internet jön be földszintre, az van Wifi Mesh-el felküldbve, majd onnan szórva Wifivel a jel PC-re, PS-re és Deck-re is. Nagyjából így a gigás netből lesz 400-500Mbits-es. Gyönyörűen futottak a játékok, csak ne tölts közbe semmit, mert arra viszont érzékeny.
    Az akku idő rendben van, nagyobb játék vagy 60fps mellett olyan 2 és fél órát tud, ha kompromisszumosan is tudsz játszani akkor kitolható 3-3 és fél-re. Ha pedig valami kis indie cím, akkor akár 5-6 órát is elvan a gép egy töltéssel.

    A Decky loader-t nagyon javaslom, rendgeteg customizációs lehetőség van benne, teljesen magadra szabhatod a gépet általa.
    Ahogy te is írtad, nem nagyon vinnéd magaddal, szerintem egy ekkora handheld nem is arra van optimalizálva, hogy BKV, MÁV közben csapassa az ember, habár lehet vele csak szerintem nem túl komfortos és elég figyelemfelkeltő ha érted mire gondolok. Viszont itthon nagyon jó vele feküdni és úgy játszani, backlogot takarítani vagy az én esetemben új accountot csinálni és bevásárolni 20 játékot, mert ákcijós és jujjdejó lesz Deck-en :U :U
    De nem kell ennyire elvetemültnek lenned :D
    Szerintem ha hasonló a meglátásod, nem fogsz benne csalódni. Nekem annyira megtetszett, hogy PC-n a Windows-t is dobtam egy Linux Bazzite distro-ra teljesen. :R

  • rumkola

    nagyúr

    válasz hunym #11642 üzenetére

    Nálam ugyanez van, a polcon porosodik másfél éve. (Switch-el együtt, mert azt is inkább EMU-val játszom)

Új hozzászólás Aktív témák