Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adam22

    csendes tag

    Sziasztok!

    Hatalmas dilemmában vagyok, hátha tudtok segíteni..

    4 telefont néztem ki:
    - Realme 8 Pro
    - Xiaomi Redmi note 10 pro
    - Poco X3
    - Poco F3

    Nem tudok dönteni, egyik teszten/fórumon stb ezt írnak, a másikon azt ugyanazokra a funkciókra, pl kamera.

    3 dolog kiemelten fontos:

    - kijelző látható legyen nappal ha gps-nek használom, és ne csak úgy elmegy szinten hanem úgy relative normálisan tényleg (nem kell kiégesse nyilván a szememet egy nyári délutánon :) ) - IPS-ben nem sok bizalmam van ilyen szempontból, a színeiben sem, de a fényerőben sem, szóval az kb kizáró ok.

    - kamera: sokat fényképezek, utálom ha bemozodulós, homályos, élettelen képet csinál egy teleofon, az pedig végképp borzasztó hogyha 10 képből 2 használható. A megapixelek nem érdekelnek egyáltalán, csak a kép legyen jó.

    Most egy Samsung S7-et selejtezek ki, ennek szuper képei vannak, viszont a céges Xiaomi Note 9 Pro képei nálam homályosak sokszor és furák, bár kolléganőmnek is ez van ő meg esküszik rá, szóval lehet csak rossz készüléket fogtam ki, nem tudom

    - hardver: ne kelljen fél év múlva azon gyötrődni, hogy nem tudom egyszerre a bluetoothot és a gpst úgy használni, hogyha bejön egy hívás akkor azt se tudja a telefon hol van, az S7 1 kerek éve ezt csinálta, pedig kb 2,5 éves összesen..

    Egy darabig ár/érték arányban a tesztek alapján a Realme felé hajlottam, de olvastam pár hsz-t, hogy kb f*s a kamerája, és hogy a hw meg elavult.

    Itt is olvastam már kritikát a XR Note 10 pro kamerára, máshol meg istenítik.

    Szóval kicsit elvesztem.. :U

    120-nál többet nem igazán szeretnék költeni rá, Samsungot meg soha többé őszintén, ez a sokadik S szériás telefonom volt ami Commodore 64 szintre esett vissza 1-2 év használat után. Mindig mesélem, hogy a Honor8-at ugyanilyen terhelés mellett gondtalanul használtam az eladása napjáig, a mai napig a legjobb telefonom volt ilyen szempontból, de a kijelző és a kamera nem igazán volt jó sajnos :(

    Bármilyen segítséget nagyon köszönök! :R

    u.i.: Más készülék/márka is opció ha ideálisabbnak gondoljátok, de egyelőre itt ragadtam le

  • adam22

    csendes tag

    válasz haypro #161 üzenetére

    Köszi a segítséget!

    Igen sajnos látom, hogy a Xiaomi bár marékszámra dobálja a típusok garmadáját, de igazán sok különbség nincs közöttük, vagy ha van akkor ott tart árban mint egy megbízhatóbb márka. Bár ez is elég relatív, nekem a Samsung hatalmas csalódás, csak S szériás készülékeim voltak és mindegyik vállalhatatlanul használhatatlanná vált 2 éven belül pedig nem játszom vele meg semmi extrát nem csinálok (fb, messenger, netbakn, némi böngészés, gmail..) szóval ennyit a megbízhatóbb márka jelzőről.. Ezért sem gondolkodtam el egy pillanatra sem az A52-n amit mindenki ajnároz, hogy milyen jól sikerült meg ár/értékben milyen jó. Aha, 1 évig nagyjából biztos az, aztán megint lehet fejetvakarni, hogy hova költs el újra 100-200e Ftot..

    Nekem az 5G sem fontos, hacsak a 4G-t nem kapcsolják le a kövi 2-3 évben én tökéletesen elvagyok vele :) Ahogy nézem viszont elég nehézkes már ezt a készüléket beszerezni, csak ilyen sufniboltokban van elérhetőbb áron, ráadásul ahogy most rákerestem azt látom hsz-ekben, hogy melegszik meg azért nem a legjobb vas van alatta... :( A fényképező zseniális azt viszont mindenki elismeri.

  • adam22

    csendes tag

    válasz haypro #161 üzenetére

    Sajnos csak most látom, a GP 4a nem játszik, 128g belső memóriával és nem bővíthető, nekem meg azért kell a hely.. :( Nem is igazán értem, az a telefon ami ennyire a kamerára épít hogy számolhat csak 128g tárhellyel amit az android rögtön lecsap 110-re kb? Na mindegy.

    Más alternatíva esetleg? :)

  • adam22

    csendes tag

    válasz RedCactus #164 üzenetére

    Kb az utolsó 5db egyikét vettem meg, akkor az S8 még 140 körül volt ami akkor nem fért sajnos bele, ezt odaadták 90-ért és kolléganőmnek tökéletesen megfelelt. Ez kb 2-2,5 éve volt, tehát ha azt vesszük a világ legnagyobb elektronikai cégének az adott korszakban legjobb telefonjáról beszélünk ami 1-1,5 év után már akadozott. Oké frissítések meg nagyobb hardverigény meg blablabla, de ez nem egy A10 volt hanem egy S7... :)

    Előtte volt S5, S4, S3, közte egy Honor8. Tény, nem akkor vettem őket amikor épp kijöttek és 250e volt, de azért na... :)

    A Honor8-at úgy adtam el, hogy úgy pörgött mint újkorában, ott a kijelző és a fényképező nem vált be igazán, de ezen kívül az egyetlen telefonom volt amit tényleg sajnáltam miután eladtam vagy letettem. Szóval azt gondolom nem nálam van a hiba ha egy Honor 8 megugorja azt amit a Samsung S szériái nem. :)

  • adam22

    csendes tag

    válasz Nyiaz #166 üzenetére

    Hát ennyi, lehet, hogy lehallgatnak meg tudja a fene, de legalább pörög az elsőtől az utolsó percig.. :D

    De amúgy inkább vennék így telefont, hogy a frissítésekkel terelnek rá mintsem, hogy apránként véletlenül használhatatlanná válik az összes és megkeseríti a napjaimat mint ma amikor például egy fontos banki telefont nem tudtam felvenni mert youtube ment bluetooth headsettel már kb kifagyott..

Új hozzászólás Aktív témák