Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • neilszab

    őstag

    Aki ennél is mélyebben szeretne elmélyedni a setup készítés tudományában és érdeklik a háttérben lévő összefüggések, az ezen írás végén talál néhány tartalmasabb guide-ot a kocsik beállításához: Tippek, trükkök, turpisságok

    Amúgy remek kis összefoglaló a témából, az F1 2010-hez pont elég! :K :R

    Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

  • neilszab

    őstag

    válasz Sub-ZeRo #51 üzenetére

    Hát...elég sok a magyar, nálunk a Masters-nél 40 fő körül alakul mindig a mezőny és más ligáknál is vannak versenyek a Race valamelyik verziójával.

    Aki kicsit komolyabban veszi a dolgot, azzal public szerveren nem nagyon találkozol, mivel ott csak a roncsderbi megy... szervezet keretek között viszont nagyon nagy élet van kis hazánkban e tekintetben.... érdemes belépni vmelyik ligába, óriási hangulata van egy komolyan vett online futamnak, rajt előtt rendesen szíved a torokodban meg minden, a végére meg leizzadsz... ;)

    [ Szerkesztve ]

    Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

  • neilszab

    őstag

    válasz Gabesz1019 #59 üzenetére

    Tele van a net tartalmasabbnál tartalmasabb leírásokkal a témában, a 25# hsz-ben linkeltem be egy cikket, melynek az alján egy szép csokor található ezekből. ;) :U

    Konkrétan f1RFt 2010-hez nem fogsz találni leírást, de amennyiben korrekt módon meg van írva a mod fizikája, akkor ugyan azon dolgok érvényesek ide is, mint bármi másra, aminek kereke van, legyen az virtuális, vagy valós...

    [ Szerkesztve ]

    Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

  • neilszab

    őstag

    válasz samu74 #67 üzenetére

    Csak óvatosan jegyzem meg, mert erre "az ennyi pénzért Zsigát, Tarbit, Kispolákot vennék.." felszólalásra mindig harapok, hogy azért az a Zsigát nem elég egyszer megvenni:

    - ha tényleg meghajtod, akkor folymatosan benya, gumi, fékbetét
    - folymatos karbantartás, javítgatás, alkatrészek, szakember hozzá...
    - aztán ha tényleg meg akarod hajtani, akkor kell hozzá vmi rendes hely is
    - kocsiba bukócső, sisak, rendes biztonsági öv, verseny ülés, hogy ne halj meg
    - meg kéne még legalább 3-4, de inkább 13-14 span, akki ugyan ezt végignyomja a saját Zsigájával... és akkor jutsz el oda, hogy érdemben van egy igazi kocsid, amivel éremben tudsz versenyezni mások ellen (ami a léyneg! :K )... és nem csak az van, hogy hébe-hóba negyedévente egyszer lemész csaptni, meg kézizni a tesco parkolóba... vagy a közúton ródeózol a gyanutlan közlekedőkkel.. :U

    Szóval tudom én is azt, hogy ez mekkora móka amúgy, de azért nem ugyan az, mint folyamatosan részt venni egy rangos online bajnokság futamain és küzdeni a helyezésekért a többiekkel.

    Ha lenne évi fölös 2-3..4-5-6 millióm a célra, akkor én sem szimeznék! :)
    Azaz dehogynem, elvégre minden valamire való versenypilóta is órákat tölt a szimulátorban a futamok előtt felkészülés gyanánt...én is sem tennék másként, ha a majd a pályán le akarom alázni a többieket... :)) :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

  • neilszab

    őstag

    válasz samu74 #69 üzenetére

    Én csak a magam nevében tudok nyilatkozni és nem érzem azt, hogy bármelyik hozzászólásomban fikázódtam volna az F1 2010-et illetően, bár tény, hogy nekem nagy csalódás volt. Ugyan akkor én meg azért is harapok, ha általánosítás tárgya leszek és beskatulyáznak egy embercsoportba ;)

    A GTR/Race pedig valóban nem mindenek felett álló, de nagyságrendekkel többet ad vissza az igazi vezetés élményéből és kihívásaiból... aztán persze náluk is lehet még tovább menni. Persze olyan mint az igazi, olyan soha sem lesz :K, és ezeknek is jócskán vannak hibáik, hiányosságaik, hidd el órákig tudnám ecsetelni ezeket is... :DDD

    Mindenesetre az tény, hogy akit tényleg érdekel az F1 és az is, hogy milyen lehet egy ilyen autót valóban elvezetni, az most már tényleg elég jó közelítéssel ki tudja ezt próbálni egy arra alkalmas szimulátorban, mint például ez: iRacing - Williams FW31
    ez sajnos fizetős, de itt van vmi nagyon jó, ami ingyen kipróbálható: nKPro

    És még egyszer kihangsúlyoznám, hogy ezek ahhoz NEM hoznak közelebb, hogy milyen lehet egy versenyautóban ülni, hanem ahhoz, hogy milyen lehet vezetni... remélem érződik a különbség.

    Engem csak az zavar az F1 2010 jelenségben és a körülötte lévő hype-ban, hogy az embereknek miért tetszik jobban valami, ami csak a kirakatban hasonlít arra, amit valójában szeretnénk (elvégre minden kisfiú autóversenyző akar lenni, nem?)

    [ Szerkesztve ]

    Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

Új hozzászólás Aktív témák