Új hozzászólás Aktív témák

  • fokukac

    nagyúr

    válasz szőröscica #84882 üzenetére

    Az új előírások miatt olyan durván kell már szigetelni, hogy nem fogod különösebben melegebbnek érezni, mint lejjebb. Én tetőtérben élek, és tök meglepően sokkal jobb a hőmérséklet, mint a panel 10. emeletén volt anno. Igaz, külváros, kertváros, szóval lehűl este, és át tudom szellőztetni. De mivel le van szigetelve alapvetően nem melegszik fel annyira, ha bizonyos dolgokat betart az ember (nappal redőny, és zárt ablakok, szellőztetés este, stb.) Igazából tényleg csak évi pár napra kell a klíma.

    Oké, persze számít a környezet is, hogy mennyire van beépítve, mennyire zöld, mennyi a fa, stb.

    A beázás elleni szigetelés az mindig rizikós, lehetnek belőle problémák bárhol, de ha jól megcsinálják, akkor évtizedekig nem kell hozzányúlni...

    Viszont azt tudnod kell, hogy eladni is nehezebb a legfelső lakást, pont az ilyen sztereotípiák miatt.

    Én amúgy inkább a helyszínnel szemben vagyok picit szkeptikus: nem biztos, hogy szeretnék a szemétégetőtől 500 méterre lakni... de ez én vagyok.

    [ Szerkesztve ]

    Pleased to meet you - hope you guess my name

Új hozzászólás Aktív témák