-
GAMEPOD.hu
Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól!
Új hozzászólás Aktív témák
-
süti5
őstag
válasz kardkovacsi #9430 üzenetére
Ok köszi
Most már csak azt nem értem, miért írta valaki, hogy bruttó elszámolásnál hú de megéri ha túlméretezed a rendszert. Szerintem ott éri meg igazán otpimalizálni vagy kisebbre tervezni, hogy minél többet azonnal fel tudj használni. Mi van ha pl. kitalálják, hogy 5ft vagy akár negatív ár?Ha pl. ilyenkor télen elmennék itthonról dolgozni, úgy hagynám a fűtő klímát ami 2kw-os fogyasztással temperálja a lakást és kész.
Nyáron meg ugyanúgy hűtöm a lakást, mire hazaérek hideg lesz és éjjel nemigen kell beüzemelni.
Azt már látom, hogy sokat lehet nyerni az időzítéssel bruttó elszámolásnál, tehát az általad említett 30%-ot kéne még feljebb tornázni valahogy hogy minél jobban megérje.
Új hozzászólás Aktív témák
Az összefoglaló tartalma:
1. Alapfogalmak
2. Napelemekről
3. Napelem típusok
4. Inverterekről
5. Várható termelés kiszámítása
6. Mi történik működés közben?
7. Mi az engedélyeztetés menete?
8. Rendszer-méretezés és hibák(!)
9. Villámvédelem
10. Árak és megtérülés
11. Hibrid rendszerek
12. A megújuló energiák helyzete napjainkban
13. Egyéb
14. Telepítés után