Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tibu966

    csendes tag

    válasz Csaszu2 #41864 üzenetére

    Kedves Csaszu2, Azt szeretném megtudni, hogyan lehet állítani a hiszterézist gree klímán. Amit írtàl (+-+-+-) bepötyögöm, utána kiírja:1 , de sem a + sem a - gombbal nem tudom állítani. Szeretném, ha nagyobb hőfok különbségre dolgozzon a klímám fűtés üzemmódban. Válaszodat előre is köszönöm.

  • Tibu966

    csendes tag

    válasz Pietrosz #41965 üzenetére

    Sikerült rájönni... Köszönet Csaszu2 kollégának az infóért!
    Tehát: "Feszültségmentesített állapot után lehet állítani a hiszterézist, és kicsit a karakterisztikán is változtat. Fűtésben 17 vagy 18 vagy 19 vagy 20 C fokon indítva, az első 30 másodpercben kell lenyomni 5 másodpercen belül a +-+-+- gombokat, és állítható a hiszterézis. "
    Azaz Gree és Gree klón (nekem C&H) klímáknál ,ha 18 fokon indítom, akkor a végén 3-at ír ki, azaz -3 fokkal tér el a mért hőfoktól, és így tovább.. 20-nál 0fok... Szerencsére a karakterisztikán is változtatott, nagyobb hőmérséklet különbségre dolgozik a klíma, tehát ha nekem 5-ös (high fokozat, amiben 50watt csak a ventillátor teljesítményem), fokozatra rakom a ventilátort akkor nem áll meg néha amikor elérte a kívánt hőfokot, hanem szépen fújja folyamatosan a 40fok környéki levegőt . Az automata ventillátor fokozaton is normálisabb lett, a 48-58 fok környéki befújt levegő lement 40-50fok környékire, de ezt még jó lenne csökkenteni (amire egyenlőre csak azt a megoldást látom, hogy picit becsapom az NTC-t, ami a beltéri hőcserélőjén van... pl.: az NTC-vel egy párhuzamosan kötött potméter+ellenállással, amit lehet állítani...vagy van valami más ötletetek?) mert a COP annál rosszabb, minél melegebb a befújt levegő...!
    A többieknek írnám, hogy ha azt szeretnétek, hogy jobb COP-n menjen a klímátok, akkor mindegy mi a neve, akkor jártok a legjobban, ha minél nagyobb ventillátor sebesség és minél kisebb a befújt levegő hőmérséklete!!! Feltöltök egy diagrammot, amin jól lehet látni, pl.7fok külső hőmérsékletnél, ha 55fok a befújt levegő akkor csak COP=3,5, viszont ha 40 fok a befújt levegő akkor a COP=5,2!!!! Nyílván ilyenkor kissebb a teljesítménye, tehát ez csak azoknál működőképes beállítás, akiknél idáig pl.: 55fokot fújt alacsony ventillátorral, ők ha átkapcsolnak "high" ventillátor fokozatra ott bizony le fog menni a levegő hőfoka mert visszaszabályoz a klíma, és ezért majdnem a felébe fog kerülni ugyanannyi fűtés!!!.

    [ Szerkesztve ]

  • Tibu966

    csendes tag

    válasz tibibi #42468 üzenetére

    Szia, írtam már, ha pl.: 35fok a befújt levegő akkor megúszod 35eft-ból ugyanazt a hőmennyíséget, mintha 55fok a befújt levegő akkor kb.55eft a számla kb..és mindegy mi a neve a klímának...Mert az R32 vagy R410 gáz ezt tudja!!! Tedd magas fokozatra a ventillátort, és rögtön alacsonyabb lesz a befújt levegő hőmérséklete, illetve a hiszterézist állítsd át 2-ről (nálam ennyi volt a gyári) 3-ra, ekkor nyugodtabban fog működni és alacsonyabb hőfokú (kb.: 40fok) levegőt fog befújni. Nekem 3,7kw "C&H S12FTXLA Artic NG" (Gree klón) van, napi 8-10kwh a fogyasztás, és szigetelt családi ház 110+55=165m2-ert fűt, reggel 20,5fok, estére 21fok körül van a legtávolabbi részeken, a nappaliban 23 fok körül, amikor kint napközben +2/+6 van, és csak reggel van bekapcsolva és este lekapcsolva, éjjel nem megy!
    A folyamatos -2fok alatti 85-120w-os tálcafűtésre van valakinek valami tapasztalata, hogy lehet átkötni GREE és GREE klón klímán? Most vettem észre...még jó , hogy egy sonoff-pow2-őn keresztül kapja a tápot, és éjszakára kikapcsolom...

  • Tibu966

    csendes tag

    válasz tibibi #42472 üzenetére

    Szerintem:
    1:
    Amit az előbb írtam, a befújt levegő hőmérséklete (pl.:35 fok vagy 55fok...)miatt lehet, ez rajtad múlik, mire állítod.
    2:
    Ha az egyik klíma beltérije 8kg, a másik 11kg, nyilván ennyivel nagyobb a hőátadó felülete is, ezért több hőteljesítményt ad le, ezért többet is vesz fel...
    3:
    Ha az egyikben egy 20w-os beltéri ventillátor van, a másikban meg egy 50w-os (mint a Gree-ben!!), akkor szintén sokkal nagyobb a leadott teljesítmény, így a felvett is...
    A tálcafűtés mást is érdekli, ezért ott válaszolok.

  • Tibu966

    csendes tag

    válasz F.N. #42484 üzenetére

    Igen, ez nagyon jó. Én is ilyesmin gondolkodtam, csak én a "W1209"-el (pl.: ebay-en keress rá.. 600-700ft érzékelővel, ez sokrétűen felhasználható egyszerű modul, pl. csináltam már belőle kútvíz magasság mérőt ami a kútszivattyút kapcsolja ill védi..), ez annyival lenne jobb talán, hogy késleltetést is lehet állítani, tehát az olvasztás után még menjen a tálcafűtés mondjuk 2 percig..., a ki és bekapcsolási hőmérsékletet is lehet állítani, illetve a kijelzőjén lehet látni a hőfokot, már ha ez érdekel valakit... A fogyasztása minimális, kb.:0,2w
    A kapcsolási rajzát néztem, láttam, hogy van rajta külön kompresszorfűtés és tálcafűtés különálló ntc-kel, igazándiból abban reménykedtem, hogy talán valaki:
    1:
    Tud programozói kódot (mint a hiszterézis állítása..), amivel ezt a folyamatos tálcafűtésről át lehet állítani a csak olvasztás idejére.
    2:
    Esetleg már szétszedte a kültérit, és esetleg ott más bekötés van mint a service manual-ban.. pl.: direkt kötötték a fűtőszálat a fázisra és a 0-ra sorba-kötve egy hőkapcsolóval ., tehát átalakítható egy másfajta gyári bekötésre.....

  • Tibu966

    csendes tag

    válasz ghostie #42517 üzenetére

    Már régebben írtam, de bemásolom:
    "Sikerült rájönni... Köszönet Csaszu2 kollégának az infóért!
    Tehát: "Feszültségmentesített állapot után lehet állítani a hiszterézist, és kicsit a karakterisztikán is változtat. Fűtésben 17 vagy 18 vagy 19 vagy 20 C fokon indítva, az első 30 másodpercben kell lenyomni 5 másodpercen belül a +-+-+- gombokat, és állítható a hiszterézis. "
    Azaz Gree és Gree klón (nekem C&H) klímáknál ,ha 18 fokon indítom, akkor a végén 3-at ír ki, azaz -3 fokkal tér el a mért hőfoktól, és így tovább.. 20-nál 0fok... Szerencsére a karakterisztikán is változtatott, nagyobb hőmérséklet különbségre dolgozik a klíma, tehát ha nekem 5-ös (high fokozat, amiben 50watt csak a ventillátor teljesítményem), fokozatra rakom a ventilátort akkor szépen fújja folyamatosan a 35-45fok környéki levegőt. és mivel szélesebb tartományban dolgozik ezért sokkal ritkábban áll meg amikor elérte a kívánt hőfokot, ráadásul indításkor a 2000w-ról is lement 1200w- környékire (nyilván ugyanakkora hőkülönbségnél kb...), és gyorsabban leszabályoz a 40fok környéki befújt levegőre.
    Az automata ventillátor fokozaton is normálisabb lett, a 48-58 fok környéki befújt levegő lement 40-50fok környékire," de ezt a fokozatot én nem használom, ezt csak egyszer mértem kíváncsiságból..
    Annyi kiegészítés még hozzá:
    Ha pl: 2-ről 3-ra állítod, akkor természetesen a távirányítón az idáig beállított 22fok helyett 21-re kell állítanod, ugyanahhoz a szobai hőfokhoz!
    A "0"-át még nem próbáltam, írjatok mi a tapasztalat, ha van kedvetek kipróbálni..
    Az '1'-nél nagyon sűrűn kapcsolt ki-be, nyilván nagyon szűken akarta tartani a hőfokot ("High" ventillátoron!!), nyilván automata ventillátorral nincs kikapcsolás, csak egy nagyon precíz hőmérséklet tartás...amit itt többen is hiányoltak különböző nevű klímákon..

  • Tibu966

    csendes tag

    válasz ghostie #42534 üzenetére

    Feszültségmentesítés után, ha 17 fokon indítod fűtés üzemmódba (és utána +-+-+-) akkor 3, ha 18 fokon akkor 2, ha 19 fokon akkor 1, és ha 20 fokon akkor 0-át ír a végén tehát azon a hiszterézis értéken megy innentől kezdve. Nem kell "le ok-ézni" a végén, ha erre gondoltál....

    [ Szerkesztve ]

  • Tibu966

    csendes tag

    válasz Janusz001 #42546 üzenetére

    Igen, illetve én a 0-át csak 1* próbáltam, nem volt időm hosszasan tesztelni, de elvileg igen. Az 1 2 3-at próbáltam, teszteltem, ott az 1-es volt ami nagyon szűken próbálta tartani a hőfokot, viszont emiatt még 50-55 fok fölé is emelte a befújt levegőt, (ami azért nem jó mert ilyenkor a COP nagyon leromlik..), ráadásul amikor elérte a kívánt szobahőfokot, gyakran kikapcsolgatott, igaz én csak a "high" fokozatban használom a ventilátort, nyilván az automata ventilátor fokozattal nem kapcsolgat ki, viszont ott megint az a baj, hogy lényegesen magasabb a befújt levegő hőfoka...
    A 3-as meg a legtágabban tartja, szép nyugodtan megy 40fok környéki befújt levegővel a beállított hőfok alatt már kb.1,5-2 fok eltérésnél is. De ebben a fokozatban is természetesen felkapcsol maximális teljesítményre, csak nagyobb hőkülönbségnél.

  • Tibu966

    csendes tag

    válasz rmihaly #42547 üzenetére

    Kedves Mihály, ha figyelmesen elolvastad volna amit írtam....: megpróbálom összefoglalni, egyszerűbben:
    Ezt ha állítod, 2db értéket állítasz egyszerre:
    1: változtatja a beállított hőfok és a mért szoba hőfok értékét, tehát ezzel lehet állítani, ha neked a távirányítón 21 fok van beállítva akkor a szobában is 21 fok legyen, ne 22 vagy 23... Gondolom ezt azért rakták bele, mert minél magasabbra rakod a beltérit, annál melegebb van ott...
    2: Mivel az NTC-nek a karakterisztikája nem lineáris, ezért a hiszterézist is elállítja, mi csak erről beszéltünk az előbb, mert ez a része érdekelt...
    Megfigyelésem alapján nagyjából az 1-es=1fok 2-es=2fok 3-as=3fok hőkülönbségre (hiszterézis) dolgozik a klíma, ez azt jelenti, hogy ha 3-asra állítod akkor kb. szobahőfok -3fok-nál megy max teljesítményen és kb. szobahőfok -1,5 foktól megy minimális teljesítményen, tehát az ideális COP érték körül..
    És mint az előbb említett hozzászólásomba is írtam, természetesen a távirányítón is más hőfokot kell beállítani a kívánt szobahőfokhoz! Tehát kb. ha a szobában 22fok-ot akarsz: 3-asnál 21fok, 2-esnél 22fok, 1-esnél 23fok-ot kell a távirányítón beállítani.
    Biztos van olyan, akinek nem tetszik, hogy a távirányíton 1-2 fokkal mást kell beállítani, mint a szobahőfok, viszont cserébe sokkal kevesebbet fog fizetni ugyanannyi hőmennyiségért... Mint régebben írtam ez akár 3,5/6,0 arány is lehet...
    Megint becsatolom a képet, de ha rákerestek a "temp vs cop diagram" még sok sok hasonlót lehet találni, mert az r32 vagy r410 gáz így működik, ezt tudja, mindegy mi a neve a klímának...

    [ Szerkesztve ]

  • Tibu966

    csendes tag

    válasz Pietrosz #42552 üzenetére

    Nekem (Gree klón: C&H klíma) 2-es volt a gyári értéke a hiszterézisnek, de a service manual-ban is írják egyébként...

    [ Szerkesztve ]

  • Tibu966

    csendes tag

    válasz #73959936 #42601 üzenetére

    Csak azt felejted el hozzátenni, hogy a Gree-ben sokkal nagyobb, 5-ös fokozaton 50 wattos ventilátor van, a többibe meg 20 wattos, persze, hogy hangosabb nagy fokozaton...., tedd 1 vagy 2-esre és ugyanúgy nincs hangja mind a többinek és ugyanannyi levegőt szállít...

  • Tibu966

    csendes tag

    válasz Vikooo #42887 üzenetére

    Nekem hibátlanul működik a GREE+ app, gree klón (C&H) klímával, pedig naponta többször is állítom... Az időtúllépést akkor írja ki, ha nagyon gyorsan nyomogatom az app-ot.., ha belépek kell 2-3msp és utána szabad csak rányomni a távirányító ikonra, mert addíg tölt, különben időtúllépést ír ki. Gondolom ez azért van, mert letölti a telefonra a távirányító aktuális adatait, mivel a rendes (infra) távirányítóról is állíthatja a felhasználó közben..., én egyébként azt is rendszeresen használom. Mobilnetről is és több wifir-ől is használom.
    Az első beállításnál meg arra kell figyelni, hogy csak wifit használjon a szerelő (mobiladatot ne!), lehet nálad is újra kéne így párosítani.

  • Tibu966

    csendes tag

    válasz sanzi89 #42892 üzenetére

    Xiaomi redmi note 4-el használom, gyári miui11 rendszerrel.
    Lehet, hogy a gree wifi azért áll le nektek, mert régi a router, ki kéne próbálni, egy másik, pl. mobiltelefonról hotspot-ot adni neki, és ezzel megnézni, hogyan működik!!!
    Még annyi, hogy én egy sonoff pow2 wifis teljesítménymérős kapcsolón keresztűl áramtalanítom (egyrészt azért, mert wifivel 5w körül van a kikapcsolt áramfelvétele, a sonoff pedig csak 0,2w..., illetve még nem volt időm átkötni a tálcafűtést, ami -1 fok körül folyamatosan bekapcsol kb 100w-al megy folyamatosan...), lehet nálatok is csak ki kéne húzni a konnektorból pár másodpercre, és utána menne rendesen...

  • Tibu966

    csendes tag

    Sziasztok. Csak az elérhető ideális COP miatt, esetleg akinek 3-5méter csővel lett szerelve a Gree vagy Gree klón ( C&H, Syen, stb) klímája, megnézné, hogy 10fok körüli időben, hány fokra szabályoz vissza, pl. 5-ös(high) ventilátor fokozaton? Légyszi írjátok le a szobahőmérsékletet is. Mert én picit átalakítottam, a kifújt levegőhöz is tettem egy NTC-t, így a klímám ehhez szabályoz, ha erre állítom. Egész télen szépen ment 35-40fok kifújt levegővel, csak most ebben a melegebb időben megy feljebb..., a többi klímám amik hasonlóan lettek átalakítva, maradnak ebben az időben is az ideális hőfokon, de azoknál nincs minimum előírt csőhossz. Az Ideális hőfokot ezért szeretném tartani, amit a diagramon is lehet látni: [link] Nekem fogyasztásba nagyon jól működik ez a módszer.
    Vagy esetleg Gree (C&H) inverteres klímánál mi történik, ha a gyárilag előírt minimális 3 méter (ideális 5méter) csőhossz nincs meg a beltéri és a kültéri között? csak 1,7 méter, mint nálam… Pl. fűtés üzemmódban nem tud annyira visszaszabályozni langyosabb időben? azaz pl.: ventilátor:”High” fokozaton és: külső +5fokban 500w-ra (belső.21/36fok), de +10fokban már csak 750w-ra (21/42fok) hajlandó visszaszabályozni? Ez lehet ettől? Köszönöm a válaszokat előre is.

  • Tibu966

    csendes tag

    válasz rmihaly #44737 üzenetére

    Akkor valószínűleg nem véletlen, hogy előírták a minimum 3m csövet, és a gyári adatokat is 5m csővel mérték...Neked jobban leszabályoz... Nekem 2-3foknál megy le 200-250w környékére 1es ventilátoron, de ezt csak 1* próbáltam, mert nálam mindig a "high" 5-ös fokozaton megy, ha 8-10fok van akkor átteszem "turbo" 6-osra a fennt említettek miatt. Egyébként én is kivezettem az NTC-t, de én háromállású kapcsolón keresztül, az egyik NTC 80cm-re van a padlótól (47k NTC vele párhuzamosan 10k R, ezzel kb. 2*akkora hőkülönbségre szabályoz)), a másikat a kifújt levegőhöz tettem NTC100k párhuzamosan 20k R, ez kb. 3,2*deltaT, azaz ha a táv:22fok akkor a kifújt:36-41fok(ez azt jelenti, hogy 36fokra szabályoz, és amikor kinnt melegszik az idő és már nem tud eléggé visszaszabályozni, akkor emelkedik 41fokig és ott kikapcsol) , ha táv:23fok akkor a kifújt:39-44fok és így tovább... , a harmadik a gyári a gyári helyén. Amelyikre kapcsolom, aszerint megy a klíma, nekem sem tetszett a gyári, viszont ezekkel a kivezetett NTC-kel egyenletesen, nagyon jól működik folyamatos 35-40fok kifújt levegővel..
    Nekem a bekötőcső csak 1,7m.., ami az esztétika miatt lett ekkora, meg mert a többi klímám (Airfel) is megy ekkora csővel, ugyanígy átalakítva, azoknál nem gond ha melegebb az idő, de ezek szerint ezt kicseréljük egy hosszabbra...

  • Tibu966

    csendes tag

    válasz F.N. #44738 üzenetére

    Az előző hsz-ba leírtam hogyan kötöttem be, tehát elvágtam a gyári ntc vezetékét, és egy háromállású kapcsolón keresztül kötöttem be.
    A grafikon tudom más gáz és más készüléké, de mindegyik gáz és mindegyik inverteres készülék minimális eltéréssel, de így működik 35-55fok kifújt levegő (vagy víz) esetén..., nem volt időm keresgélni, hirtelen ezt találtam. Egyébként az Airfel klímámat kimértem (deltaT/Watt) és ugyanilyen görbe jött ki nekem is, 33-55fok kifújt levegő és különböző külső hőfokokon is. Egyértelműen a legjobb a COP 33fokon, és a legrosszabb 55fokon....
    Biztos figyeli a befújt hőfokot, mert oda tettem az NTC-t....

Új hozzászólás Aktív témák