Új hozzászólás Aktív témák

  • Tibu966

    csendes tag

    válasz tibibi #42468 üzenetére

    Szia, írtam már, ha pl.: 35fok a befújt levegő akkor megúszod 35eft-ból ugyanazt a hőmennyíséget, mintha 55fok a befújt levegő akkor kb.55eft a számla kb..és mindegy mi a neve a klímának...Mert az R32 vagy R410 gáz ezt tudja!!! Tedd magas fokozatra a ventillátort, és rögtön alacsonyabb lesz a befújt levegő hőmérséklete, illetve a hiszterézist állítsd át 2-ről (nálam ennyi volt a gyári) 3-ra, ekkor nyugodtabban fog működni és alacsonyabb hőfokú (kb.: 40fok) levegőt fog befújni. Nekem 3,7kw "C&H S12FTXLA Artic NG" (Gree klón) van, napi 8-10kwh a fogyasztás, és szigetelt családi ház 110+55=165m2-ert fűt, reggel 20,5fok, estére 21fok körül van a legtávolabbi részeken, a nappaliban 23 fok körül, amikor kint napközben +2/+6 van, és csak reggel van bekapcsolva és este lekapcsolva, éjjel nem megy!
    A folyamatos -2fok alatti 85-120w-os tálcafűtésre van valakinek valami tapasztalata, hogy lehet átkötni GREE és GREE klón klímán? Most vettem észre...még jó , hogy egy sonoff-pow2-őn keresztül kapja a tápot, és éjszakára kikapcsolom...

Új hozzászólás Aktív témák