Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Egon #48015 üzenetére

    Volt laptopom bekapcsolható kislámpával, nem használtam, mert nem sokat ért. Van laptopom bekapcsolható billentyűzetvilágítással nem használom, mert semmit sem ér egy rendes lámpához képest, és látom, hogy vibrál. Az egyik egeremen van RGB LED, kikapcsoltam, mert láttam, hogy vibrál. Van félkezes makró billentyűzetem háttérvilágítással, a csatlakoztatás utáni első billentyűleütéssel kapcsolom ki a világítást, mert látom, hogy vibrál. Extrém érzékeny a szemem az alacsony frekvenciás villogásra, nem véletlenül írom le olyan sokszor a topikban, hogy egy világítós billentyűzet vibrálni fog. TN alapján a héten jön majd meg egyedi billentyűzethez ház+nyák RGB underglow támogatással, ezt a feature-t firmware-ből eleve be sem fogom kapcsolni.

    Emellett nincsen az a festés, amit a bőröm ne "enne meg" villámgyorsan, így a mártogatós kupakokat pillanatok alatt amortizálnám le (pár Rotring ceruza és laptop palm rest tudna erről mesélni).

    Szóval én az általában kitételben a határozott kivétel vagyok.

    Olyan asztalom van, aminek kihúzható billenyűzettartója van, így a monitor talpának síkja alatt helyezkedik el, maga a monitor nem világítja meg.
    Nos, akkor nálad tényleg nincsen mit tenni. Az asztallap aljára tett LED csík segíthetne talán, de nehéz belőni, hogy merre és mennyire szórja a fényt, szóval a háttérvilágítás az egyedüli út.

    Ha folyamatosan gépel valaki vagy a billentyűzet közelében van a keze és nem mozog nagyon el a csuklója, akkor nem kell fény a visszataláláshoz. De ha a csukló elmozdult vagy eleve a billentyűzet közelében nem volt a kéz, akkor tényleg nehéz és kényelmetlen belőni a kéztartást újra és újra. De ehhez még sötét sem kell, elég az, ha blank kupakkészleted van, és eltöröd a kezed, akkor egy kézzel gépelve feliratok nélkül minden mondat kihívás lesz, tapasztalat :)

    Amúgy ilyen felállásra kötelező elvárás nálad a vezetéknélküli billentyűzet? Nem lenne elég egy olyan, aminek a kábele eltávolítható akkor, amikor a billentyűzetet arrébb tennéd?

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák