Új hozzászólás Aktív témák

  • Throme

    veterán

    válasz CharlieFirpo #98130 üzenetére

    Nekem is az volt az érzésem, amit #98134Hi!King megerősített, hogy FF obikat hoztál fel példaként.
    Erre mondanám (ahogy korábban megtettem), hogy akkor sigma 17-50 f2.8, sigma 17-70 f2.8-f4. Kb 150-160k körül...
    Ezekhez viszonyítva sok a 230 az f4 obiért.
    Igaz az általam felhozottak valószínűleg nem időjárás állók, nem fémből vannak.
    Szóval lehet mégsem ilyen irreális az a 230k, viszont én úgy gondolom, hogy ennek a rendszernek a budget szekciójából válogatóknak, annyira ezek a pro dolgok annyira nem hiányoznak, mint sem egy olcsósított, de korrekt képminőséggel rendelkező f4-es alapzoom.

    #98131Lassú Víz
    Egy picit többet is elbírnék, mint a kitobi, ha lenne a kit és a pro között valami kompromisszumos (műanyag ház, nem időjárás álló) f4, f2.8 alapzoom.
    12-es lencsém van (P12-32) és 42 (nem 45) végű is van, O14-42 mechanikus zoom-os.
    Átfogásban a 12-60 lenne ideális (nincs de nem is olcsó külön , kb 160k), de egy minőségibb 12-45 (ugye a 2 kitobi mix-e) is megfelelne.
    Amikor többen írják mi lenne a jó ennek az mft rendszernek, akkor én is azok közé sorolnám magam, akik nem a pro irányt preferálják.
    Elérhető árú, fényerős lencsékre (fix, zoom ) lenne szerintem szükség, hogy aki picit feljebb akar lépni, megtalálja a számítását. Jelenleg a kit/budget és a pro között nem sok minden van.
    Nem hiszem, hogy itt a vég. Én mernék még vásárolni ehhez a rendszerhez.
    Szerintem sokáig működni fognak ezek az mft cucaim.
    Ha a szerviz megmarad, akkor nagy gond nem lesz, max új tételeket nem veszek, mert nem lesz...
    (talán itt, a fórumon is marad pár arc :) )

Új hozzászólás Aktív témák