Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz t72killer #149 üzenetére

    kieg: persze, a financiális részben igen sokat segít, ha van relatíve egyszerűen-olcsón kinyerhető megújuló a környéken ÉS elég nagy telek az installáció alá. Ez Texasban adott, UK-ben, de Ny-EU Alpoktól Északra fekvő részén meg nemhogy kevesebb mint feleannyi a napsütéses órák száma, de a beesési szög is érezhetően rosszabb: nyáron semmit se profitálsz az ÉÉK/ÉÉNy-ról érkező napfényből.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Rxanboy #150 üzenetére

    legalább PRÓBÁLJ MÁR MEG következetesen fogalmazni:

    "olyan törvénytervezeteken dolgoznak" <> "régen abszolút a legjobb eszköz volt adóelkerükésre."

    persze ha a kripto mosdatása a cél mindenféle csúsztatással, akkor értem. Meg akkor is, ha egy 16éves gyakornok vagy valamelyik banknál és próbálsz okos lenni - bár ezesetben azért a nyelvtan ideidők részét még átfutnám érettségi előtt.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Rxanboy

    újonc

    válasz t72killer #152 üzenetére

    Hát ez már komolyan a kákán a csomón, én csak annyit mondtam, hogy ezek a kiskapuk kezdenek bezárulni és ez nem a crypto mosdatása, mert attól, hogy valamit rossz célra használnak az nem magát az eszközt minősíti (az atomot is lehet jó meg rossz célra használni).
    Maga a mondat elismerem, hogy talán nem a legvilágosabban volt megfogalmazva ez tény, kizártnak tartom, hogy te nem szoktál ilyen hibát elkövetni, viszont ettől függetlenül a lényeget ki lehetett venni a szavaimból. Ez megint egy tipikusan egy előítélettel tűzdelt megjegyzés, amit pusztán a nézőpontjaink nem egyezése miatt, így állítasz be. Ettől függetlenül, már eleve vannak olyan eszközök és törvények is, ami miatt már nem olyan egyszerű és jó adóelkerülő manőver a crypto, mint régen. Régebben még törvény sem volt rá, szóval még azt sem mondhatnánk, hogy ellentmondás, amit írtam csak nem írtam le minden infót.
    Az meg, amikor már egy vitapartnert személyesen támadsz és a szémélyét állítod be valaminek, azt tipikusan azok szokták, akiknek nincs kellő érvük a másik érveinek cáfolására, így inkább magát az érvelőt próbálja lekicsinyelni.

  • totron

    addikt

    válasz devast #148 üzenetére

    Ez pont az a fennkölt logika mikor a fogyókúrázó megzabálja a marketinget, hogy adott termék - tehát egy pluszbevitel - fogyaszt. Nem teszi. A kriptó is egy kiszipolyozása az erőforrásoknak, nem is akármilyen hatásfokkal. El lehet mismásolni az alapvető logikát, kérdés, hogy érdemes-e.

  • Rxanboy

    újonc

    válasz totron #154 üzenetére

    Csak akkor kiszipolyozása, ha önmagában a crypto nem lenne semmire használható, ezzel megint visszatérnénk, a fundamentum kérdés körhöz.
    És bár megint nem mosdatni akarom a szektort, de az tény, hogy maga az eth pow-rol pos-ra való átállása az kb 99%-al redukálta a hálózat (eth) energiafelhasználását, a btc-nél is indítottak ilyesmi kampányt, hogy a kódot módosítani, vagy áttérni pos-ra vagy legalább optimalizálni, hogy jóval kevesebb energiát fogyasszon.
    Tehát van 1 szektor, ami 13 év fennállása óta, többet tett az energiafelhasználásának és karbonkibocsátásának az optimalizálására, mint az összes többi ipari szereplő, mégis ez az egyik durva támadási felülete, megint csak a tényszerűségre hagyatkozom, hogy akkor hol itt az igazság?
    Az alapvető probléma az az, hogy az emberek azért sérelmezik a kripto energiafelhasználását, mert szerintük nincs semmi haszna, ami nyilván ha az ember nem ássa bele magát, kívülről annak is tűnik.
    Az a baj, hogy a jövőt senki se látja, lehet, hogy az egész szektor 5 év múlva eltűnik, de az is lehet, hogy 5 év múlva meg szerves részét fogja képezni a mindennapi életünknek.
    Ez kb az internetnél is hasonlóan zajlott le, amikor híres neves Nobel díjas közgazdász kijelentette, hogy az internet csak annyira lesz hasznos mint a FAX.
    Aki nem mérlegeli mindkét oldalt, mindkét verziót, az csak végletekben tud gondolkodni, ami eléggé behatárolja az ember gondolkodását is.

  • totron

    addikt

    válasz Rxanboy #155 üzenetére

    Tehát van 1 szektor, ami 13 év fennállása óta, többet tett az energiafelhasználásának és karbonkibocsátásának az optimalizálására, mint az összes többi ipari szereplő, mégis ez az egyik durva támadási felülete, megint csak a tényszerűségre hagyatkozom,
    Hogy lesz ebből tényszerűség? Akként szerepelteted, mert számodra így jön ki a matek, így szimpatikus. Nem látok súlyozást, igazi levezetést, kontextust, szembe- és párhuzamba állítást, linkeket. Jöhet az árnyalás, nekem nem kenyerem egyik végállapot sem.

    az csak végletekben tud gondolkodni, ami eléggé behatárolja az ember gondolkodását is.
    Biztosan nem tűnik fel, de van egyfajta vitakultúrád, ami az akaratlanul(?) való odaszúrással vegyes szalmabábozás fogásait követi, ez amellett, hogy nem nyerő, ha konstruktív társalgást szeretnél, rendre abban végződik, hogy az önérzeted foltozgatásával vagy elfoglalva oldalakon keresztül. Akkor is, ha a másik rámutat, hogy nem kellene lerasszistázni vagy komplex gondolatokra képtelennek beállítani minden témához hozzászólót. 1 nagy masszát támadsz, miközben az egyénre nem figyelsz, a végén mégis mindig te méltatlankodsz és mártírkodsz. Mindig hozzátapasztod ezt a részt a téma gerincéhez, mindig ugyanaz a ragadós massza a vége, akárkivel álltál is szóba. Szóval ha keresed a választ a keserű szájízre, itt van egy. Nem ettől lesz igazad, nem ettől fognak működni a messziről citált és halmozott slágerérveid, nem ettől lesz legitim a választott témád. Még ha objektívnek is vallod magad, akarod, hogy jó legyen, de ez jobbára csak úgy érhető el, hogy mindenki más hülye/kezdő/megfontolatlanul nyilatkozó, te állsz a piramis csúcsán, minden más visszajelződést kikérsz magadnak. Így nem megy előre a téma, csak azt adod amit pont sérelmezel. De igazából folytathatod is, ha ez(úttal) sem jut el.

    Konteós-mágneskerekes, ingyenenerga-hites figurák jutnak eszembe: kicsiben nem megy, majd fog nagyban. Meg ekkor, meg akkor, meg amakkor. Kemény dolog ez a vallás, technológiába oltva is ugyanaz a zsákutca játszik. Nem egyedüli a jelenség, elvégre is kinevelnek komplett díszpéldányokat, felkészítve az életre, elvileg racionális, logikus gondolkodású egyéneket, akik sikeresen teszik magukévá a növekedés mindenáron istenbarma alapvetést, giga sikereket érve el a nagybetűs üzleti életben, hesteg szemünkfénye. De hogy hova növekedjünk, arról már nem szól a fáma. Hol a globális "haszon"? Majd egyszer csak megesik a pálfordulás. Bányásszunk, érveljünk az eszközpark elemeivel, elfelejtve az előállítási és infrastrukturális bajokat, lehetetlenségeket, minél többelemű a duma, annál jobban a választott szemellenző szerint alakítható a képzelet.
    Ott végződik minden ilyen mágia, hogy a saját pszichológiáját, dinamikáját átlátja az ember. Amíg nem, addig csak a sokadik bepalizott hívő, akár technikai tudással is, akár egy egyébként helyes érveléstechnika mellett is - minden jónak tűnik, csak épp pont fordítva van az a bizonyos ülés a lovon.

  • tomcat78

    őstag

    válasz Rxanboy #150 üzenetére

    Egyenlőre még most is az. Teljesen mindegy, hogy cégként vagy magánemberként. Ez valahol csak egyfajta önigazolás sokak részéről, hogy dehátajóskaislopakkornekemisszabad. A próbálják szabályozni még nem jelenti azt, hogy lehetőségként minden kaput bezártak. Adja magát a kérdés: Ha az extra, lopott pénz nem lesz motiváló erő kicsiknek és nagyoknak..... Mégis mi fogja életben tartani? A zemberek 99%-a szarik a technológiára, háttérre, stb. Csak és kizárólag a profit vagy annak reménye érdekli. Ha- remélhetőleg- minden kiskaput bezárnak, ki fog mögötte maradni? Musk? Aki egy tweetjével a wc-ről képes manipulálni a pénzben mért árfolyamot? A tech- óriások, akik szintén az extra profitot látják benne? Te? Ti? Milyen háttér alapján? És itt válasszuk szét a technológiát meg a valós "értékét" a rendszernek. Maga a pénzügyi része tele van kis és nagykapukkal. Befektetésként is lelke rajta mindenkinek. De egy dolog biztos: senki nem a technológia oltárán éget gigawattokat, nem azért vásárol minereket, Vga-kat, hdd-ket, stb, hogy lendítsék a fejlődést. Semmi más nem érdekel senkit, aki bele fektet, mint a remélt profit. Egyenlőre sok esetben lopva, csalva, hazudva, manipulálva. HA ezeket a dolgokat legalább a hagyományos rendszer szintjére (ami szintén nem tökéletes) vissza lehet szorítani, akkor térjünk vissza err4e a beszélgetésre. Addig meg: isten hozott a kapitalizmus és a fogyasztói társadalom fertőjében.
    Nem a tech hátteres tudásod és véleményed a baj vagy helytelen. Egy dolgot hagysz ki durván a matekodból: Az embert.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • Rxanboy

    újonc

    válasz totron #156 üzenetére

    Az a baj az érveléseddel, ami miatt nem tudom elfogadni, hogy teljesen máshogy probálod ezt az egészet úgy mond beállítani.
    Amit én mondok, hogy van egy X (legyen ez most akármi) szektor, ami megoldást biztosít egy Y problémára, ami egy elég nagy piac lehetne. Az, hogy ez az X szektor kinövi e magát akkorára, hogy teljesen kiszolgálja azt a piacot, amiben ezt az Y problémát megoldaná az a jövő zenéje, ezt senki se tudja még, mivel nem jövőbe látó.
    Amit még hozzá tettem, hogy igenis ennek az X szektornak vannak hatalmas problémája, viszont a jelek azt mutatják, hogy igyekeznek ezen hatalmas problémákat megoldani (mind a szektoron belül, mind azon kívül) és erre vannak ilyen tendenciák, amiket most látunk.
    Te ezzel ellentétben azt állítod, hogy az egész dolog egy konteo-mágnes, amiben semmi logika nincs, nem azt kérdőjelezed meg, hogy esetleg valóban tudna e adni X az Y-ra megoldást vagy, hogy az X szektor az kinövi e magát, letudja e győzni a problémáit, hanem úgy az egész mondanivalómat hülyeségnek állítod be, tehát ahelyett, hogy a logikai érvelésemben konkretizálnád azt, amit máshogy látsz, az egészre ráhúzól úgy mond egy konteo-lapos Föld fóliát és ezzel egyenlővé teszed. Ami teljesen érthető lenne, ha a vita folyamán nem lennék hajlamos a kompromisszumra illetve esetlegesen nem ismerném el mások véleményet, csak a saját mantrámat tolnám, de ez esetben ez nem igaz, mint arra többször is rávilagítottam.

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz Rxanboy #158 üzenetére

    Az a baj az érveléseddel, ami miatt nem tudom elfogadni

    hogy ellenkezik a hiteddel.

  • Rxanboy

    újonc

    válasz tomcat78 #157 üzenetére

    Igen ez valóban igaz, hogy mindenkit a profit motivál és ez minden más szektorban így van, ha a kiskapuk bezárulnak, akkor talán a pénz az értelmesebb projektekbe fog menni, ami valóban ad pluszt a társadalomnak és nem az ilyen Muskcoinokba (én már csak így hivom a doge-t ), persze az is benne van a pakliban, hogy túl erős szabályozást kap és a szektor megrottyan és nem váltja be azt, amire hivatott ez is benne van a pakliban, ezért is kockázatos. Annyit azért még hozzá tennék, hogy a hagyományos rendszerekben sincs kevesebb csalás, vagy átverés, most érted ott volt a 2008as subprime válság, ahol ugyan úgy a kisember szívta meg, míg a nagyok ki lettek mentve.
    Pl 2022 decemberében az FTXtől volt hangos minden, de a Wells Fargo csalásairól meg senki sem beszél:
    https://www.cnbc.com/amp/2022/12/20/wells-fargo-agrees-to-3point7-billion-settlement-with-cfpb-over-consumer-abuses.html
    és ez a hagyományos szabályozott pénzügyi rendszerben történt az egyik legnagyobb banknál.
    Mindenesetre nem, nem a cryptot akarom ezzel mosdatni, ez nem védi ki a cryptóban elkövetett csalásokat, ezt csak azért hoztam példának, hogy sajnos a hagyományos pénzügyi rendszerünkben is rengeteg csalás van még mindig.

  • tomcat78

    őstag

    válasz Rxanboy #160 üzenetére

    Mint írtam is: ha legalább elérik a hagyományos rendszert. Azért a pro és kontra érvekből azt az apróságot se felejtsd ki- amit alapjaiban más kontextusban, de leírtál-, hogy a hagyományos rendszerben működik egyfajta háló a fogyasztók (banki termékekre értve) védelmében. Ez a cryptonál nincs így. Azzal sokak számára pont elveszítené az értékét, ha egy felügyelt és szabályzott rendszer lenne. Ismét ott tartanánk, hogy dehátabankok... Miaz, hogy én fizessek, azért, hogy valaki hitelt ad, kezeli a pénzem, stb. Épp csak a sok kis gyökérnek nem jut el a tudatáig, hogy azt a rendszert is fent kell tartani. Ha nem tetszik, lehet vissza húzni a kőkorszakba, csere kereskedni. Ja.... Hogy ott meg dolgozni is kell. Hát szörnyű, hogy mik vannak. Hozzá téve, hogy írtak itt olyan előnyt, ami releváns lehet a crypto rendszerben: Lásd utalás kérdése bantuföldre. Noha nem mindennapi igény, de mégis egy előny. És biztosan van még más is. Igazából nagyon sok embernél az a baj ( lásd végletes gondolkodás), hogy persze, sírsz, mert lemaradtál.... Holott ő sem tudja miről. Számolgatja a kis pénzét, agyal, hogy hogyan lopja ki a rendszerből, és azt hiszi, hogy ez a világ közepe, mert decentralizálténpénzem. Közben nagyjából fogalma nincs róla, hogy ez mi és hová vezethet így. A véleményem az, hogy az igazság és jól használhatóság valahol a két rendszer összeolvasztásában/ összefésülésében rejlik. Ugyanakkor az alap kérdés megmarad: Akkor is vonzó lesz az okoskodóknak és szerencse vadászoknak? Mert, ha nem, akkor ki fogja és miért életben tartani?

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Rxanboy #153 üzenetére

    Egyáltalán nem kákánacsomó. Csúsztatsz-ferdítesz-hazudsz folyamatosan hogy a hited igazold, miközben halványlilád sincs a világról.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Rxanboy

    újonc

    válasz tomcat78 #161 üzenetére

    "két rendszer összeolvasztásában/ összefésülésében rejlik"
    Ezt pontosan, így látom én is, hogy a két rendszernek valamilyen evolúciója szükséges ahhoz, hogy ezek a kérdőjelek eltünjenek.
    Szerintem a szerencsevadászok (de ez csak az én véleményem) ki fognak kopni a rendszerből és úgy mond az okos pénz az értelmesebb helyre fog menni, ez lehetne még egy optimális forgatókönyv.
    A másik, amúgy maga a banki rendszer fenntartása is a cél, tehát ezért kerül annyiba (ezzel egyet is értek) és ha nem lennének hitelek, akkor az innováci se fejlődhetne, pl van egy céged terjeszkedni szeretnél és ezért hitelt veszel fel a banktól, vagy ha nagy vállalat vagy bondokat adsz el, hogy abból finanszírozz nagyobbb beruházást. De pont ezen problémákra pl a Defi is adhat megoldást (ha kiforrja magát és beválik), csak ott már nem bankokon keresztül menne a hitelezés nem egy központi szereplő intézné, hanem úgy mond peer-to-peer módon, de ez még csak egy 2 éves technológia még csecsemő korban van.
    Amugy magát a szektort nem kell teljesen felügyelni, nem is lehet, szerintem erre felesleges erőforrást fordítani, ami a fontos, hogy a gyenge gócpontokat kellene megfogni, azokra szabályozásokat bevezetni, ugye pl az exchangekre, hogy az ügyfél vagyon legyen elkülönítve a cég vagyonától (FTX esete), vagy, hogy a stabil coinok legyenek szabályozva, hitelesített könyvvizsgálat, ez azért nagyban növelné a bizalmat a szektor iránt.

    arenyekxxx: Mégis milyen hitemmel? Mit szürtél le abból, amiket írtam, szerintem te nagyon el vagy tévedve.

  • tomcat78

    őstag

    válasz Rxanboy #164 üzenetére

    Csak a kérdésre nem érkezett válasz: ki fogja fenntartani a rendszert, ha kikopnak az okoskodók, mert szabályzottá válik? Akkor mivel fog tudni mást nyújtani, mint a mostani bank rendszer? Ugye a bankok sem csak annyiból álnak, hogy hiteleznek meg kezelik a fizud. Ott is befektetnek, portfóliókat árulnak, pénzt mozgatnak az ügyfelek helyett, akiknek ehhez semmi afinitásuk. Ráadásként valamilyen mértékben biztosítva az ügyfelet illetve felhívva a figyelmét a kockázatokra. Cserébe leveszik a hasznot belőle természetesen, mivel ez mind nincs ingyen nekik sem. Na szóval: a kérdés még mindig adott. Mivel lesz jobb, ha kvázi csak a platform változik meg, de a lényegi része ugyanaz lesz, mint a mostani.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz Rxanboy #164 üzenetére

    Mit szürtél le abból, amiket írtam, szerintem te nagyon el vagy tévedve.

    Ez jó volt :)

  • Rxanboy

    újonc

    válasz tomcat78 #165 üzenetére

    Szerintem itt magára a protocollt üzemeltetökre gondolsz nem? Tehát maga akik pl az eth node-okat futtatják. Amúgy itt is úgy van, amennyire én tudom, hogy maga a tranzakció-nak van valami gas fee-je, tehát aki node-ot futtat annak ebből jön a bevétel.
    Az előnye ebből a szempontból az az lehet, hogy mivel az egész decentralizált és megváltoztathatatlan, bárki futtathat ilyen node-ot, de ugye a protocolt nem tudja megváltoztatni, hogy csalásra használja fel, mert nem egy entitás kezeli, maga pl a layer1 az egy protocol csak, erre lehet építeni, pl a Józsi hitelezhet az Erzsinek x lóvét, ami után a Józsi kapja a thm-et és ebből, mivel ez egy valamilyen erc2.0 protocollon ment keresztül lead tranzakciós díjat gas fee-ként az üzemeltetőknek. De ez csak egy példa a hitelezésre, hasonló elven mehet minden más is (pl lakás adásvétel stb...), így tartva fent a rendzsert, eddig is így ment ez, mert amennyire én tudom a spekulánsok, akik csak megveszik és tartják, nyilván nem ők azok, akik fentartják a rendszert fizetik a tranzakcio után a gas fee-t. De, ehhez az is kell, hogy teszem azt egy ilyen digitális szerződést pl a bíróság is elfogadjon, ahhoz meg ugye a megfelelő jogi alapokat kell megteremteni, hogy ha a Józsi megvette Erzsitől egy ingatlanát, akkor azt a protocol tranzakciója hitelesen bizonyítsa és ezt a bíróság is elfogadja mint bizonyíték, ha pl valami oknál fogva bírósági per lenne belőle. Meg itt akár olyat is lehet, hogy egy nagyobb ingatlant többen megvásároltok kis részekre bontva, akár mintha egy részvény lenne mindenki résztulajdonosa (ilyen is van már a gyakorlatban), csak ez úgy mond ezen dolgok adásvétele olyan gyorsan és olcsón mehetne végbe mint pl egy részvény adás vétel a tőzsdén, nem kellene ügyvéd, közjegyző stb...
    Viszont, magát a befektetést szerintem, így nem oldják meg a cryptok, tanácsadás, hogy mibe fektess, mit, hogy csinálj az ugyan úgy marad a bankrendszernél illetve a brókereknél, az a része már inkább pénzügyi tanácsadasnak tűnik nekem, amit az ember nyilván hús vér lénytől fogadna el többnyire.
    Szerintem nem is lenne feltétlen jó, ha magát a bankrendszert egy az egyben lecserélné, az eleve az előző összeomlásához vezetne, ami valljuk be elég nagy káosz lenne , inkább a pénzügyi rendszer egyfajta digitális tóvábbfejlesztésének tudnám elképzelni.
    Ezek úgy mond, az irányok, amiket én látok legalábbis, de azt látnunk kell, hogy ez még milyen gyerekcipőben van, aztán persze senki se tudja, hogy mi lesz az outcome, ezt majd az idő dönti el.

    t72killer:
    Az, hogy te nem tudsz elfogadni érveket, arról nem én tehetek, találtál egy hibát az érvelésemben egy rosszúl összerakott mondatomban találtál egy csipetnyi ellentmondást, amibe most elkezdtél kapaszkodni olyan erősen mintha a vákuum próbálna kiszippantani a világűrbe és ezen lovagolsz. Ebből az egészből próbálod az összes érvelésemet illetve a teljes nézetemet beállítani olyannak, ami abszolút teljesen nem reális. Mivel az érvelést nem tudod cáfolni, ezért magát az érvelőt támadod, hogy a mondandóját próbáld meg hiteltelenként beállítani, ami szerintem egy elég rosszhiszemű hozzá állás egy egészséges vitakultúrában.
    Egy egészséges vitakultúrában mindkét félnek vannak jó és rossz érvei, amíg én kompromisszum kész voltam, addig te a saját nézőpontodat szajkóztad, miután nem tudtad egy állításomat hitelt érdemlően cáfolni, elkezdtél hibákat keresni, majd azokat felnagyítani és a személyemet támadni.

  • totron

    addikt

    válasz Rxanboy #167 üzenetére

    A bankok pedig szívjóságból fogják leadni a kölcsönadás gyakorlatát? Így képzeled? Tedd már meg a világnak, de legelsősorban magadnak azt a szívességet, hogy jelentkezel egy akármilyen pénzügyi munkakörre, mert mintha hiányozna a valósággal való szinkronocitás a nagy foteltudomány mellé. Előttem van ahogy csúcsra járatott, ősérzékű antipatikussággal oktatod ki az ügyfelet az újtanaid be nem fogadására válaszul, tetejébe még mutogatod is a JóskaPistaErzsi szereplőkkel példázott, újfogalmazott újpénzügyi-világi szerződést.

    Felügyeletre is felesleges erőforrásokat pazarolni, az önjáró-önbeálló digitális módi majd leszabályoz minden egyéni érdeket (amik természetesen mentesek lesznek mindennemű kapzsiságtól és saját takarón soha nem akarnak túlnyúlni, főleg nem mások kárára), mert az emberek és a világ jó, semmmiféle próbálkozás nem is lesz, mindenki mindenkor a pénzénél marad, ma is az ész és a becsületesség, a vegytiszta előremutatás magasiskolája a terület. Egyszerűen túl fiatal vagy a témához és ezen az sem változtat, hogy néha odabiggyeszted az agymenések végére, hogy vagy lesz belőle valami, vagy nem, nem tudjuk. Említettem már, hogy az indokolatlanul erős öntudattal vegyes arrogancia kiváló párosítás a fogalmatlanság ilyen mértékű közreadásához?

    Ne is legyen ebből harag, önmagában a plafonszaggató baromságaidat is nehéz lenne másképp lereagálni hosszú távon - márpedig nem fáradsz el - de módszeresen teszel is róla, hogy "személyedben legyél támadva". Szerénységgel és egészséges számú kérdőjellel (ami nem kötelezően egyenlő a bizonytalansággal) kibélelt formában lehetne rendben lévő az a tartalom amit ontasz, de így nem. Nem kell mindent összefésülni akarni a valósággal (ehhez persze annak legalább részleges ismerete szükséges).

  • Rxanboy

    újonc

    válasz totron #168 üzenetére

    "A bankok pedig szívjóságból fogják leadni a kölcsönadás gyakorlatát?" -- Ez még talán egy teljesen jó felvetés lehetett volna, abból a szempontból, hogy a bankokat ez valóban, hogy érinti, mit tehetnek, mit nem tehetnek ellene, esetleg, hogyan fordíthatnák a javukra stb... Ha itt abba is hagytad volna a kommentedet és nem kezdted volna tovább szajkózni a baromságaidat.
    Az a baj veled, meg egy két taggal itt a forumon, hogy nem tudtok kilépni abból a buborékból, amiben éltek és azt hiszitek, hogy a világ ilyen, minden fekete-fehér, ha valaki a nézőpontoddal ellenkező nézőpontot mutat be, te azt már támadásnak veszed, megpróbálod a kommentelőt hülyének beállítani, nem fogadsz el mást, "aki ezt teszi/mondja az hülye". Na pont ez az, ahogy az elvakult crypto fanatikusok is viselkednek, pontosan ugyan ezeket a viselkedési jellemzőket mutatják be, ha valami cryptoval szembeni kritikát kap, azt egyből lehülyézi, ahelyett, hogy megértené miről is van szó, csak végletekben gondolkodik.
    Én kiemeltem mind pozitív és mind negatív dolgokat, ráadásul eléggé óvatosan is fogalmaztam, sose tettem kijelentést, hogy na ez a tuti, ez biztos így lesz.
    Folyamatosan azzal jössz, hogy még fiatal vagyok, de őszintén szólva, ha valóban hülyének nézel és a kommented alapján ez jön le, akkor árúld már el, hogy miért szólsz hozzá olyan kommentjeimhez, amik történetesen nem is neked szólnak, ha valóban azt mondod, hogy egy idióta vagyok, aki semmit nem tud a világról és te jóval intelligensebb és okosabb vagy nálam, aki bölcsebb is, akkor miért vitatkozol velem, aki állítólag egy idióta, nem hogy az okosok attól okosak, hogy a hülyékkel nem vitatkoznak? :) Te pedig, még vitát is nyitsz egy olyan kommentben, ami történetesen nem is neked ment.
    Ráadásul egy meglátásomat is már egyből agymenésnek titulálod: "hogy néha odabiggyeszted az agymenések végére, hogy vagy lesz belőle valami, vagy nem, nem tudjuk..." ,ahelyett hogy elgondolkoznál az igazságtartalmán.
    Úgy viselkedsz mint egy igazi forumtroll, aki módszeresen beleköt más kommentjébe, szerintem ezt felesleges túlmagyarázni, az értelmes vitának meg van a helye és módja, és ha te mást vallasz azt is elfogadom, de amit írtam is eddig, eléggé kultúrált kibélelt normális formában tettem, az, hogy a felfogó képesség minimálisan is hiányzik belőled és nem vagy képes az egódat kontrolállni, hogy esetleg más véleményét is, ami a tieddel ellenkezik értelmezd és ésszerűen válaszolj rá, arról nem én tehetek.
    Bocs, de ezen kommentjeid alapján elég nehezen tudlak komolyan venni vagy hitelt adni a szavaidnak.

  • tomcat78

    őstag

    válasz Rxanboy #169 üzenetére

    Ne haragudj, de olyan tekintetben igaza van, hogy mintegy gyermeki áhitattal ragaszkodsz a mondanivalód lényegéhez. Technológia, lehet jó, előremutató, stb.... De már én is írtam, hogy kihagysz a képletből egy nagyon fontos tényezőt: Az embert. Ha így közelítem meg tényleg van egy utópisztikus burok körülötted, ahonnan nem jössz elő a realitások talajára... Nincs azzal baj, amit írsz, de vagy tényleg túl fiatal vagy ahhoz, hogy lásd hogyan működik a világ, vagy nagyon naív, technikai tudással felvértezve. Az pedig nem tűnik föl, hogy mi az emberi oldalról közelítjük meg és nem techikailag.

    [ Szerkesztve ]

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • totron

    addikt

    válasz Rxanboy #169 üzenetére

    amik történetesen nem is neked szólnak
    Ez egy fórum. Másfelől az meg rég baj, ha csak a bólogatókat vagy képes elviselni, de még ki is fejtetted, hogy te szeretsz, sőt szerinted tudsz is vitázni. Inkább az jön le, hogy nem. Továbbá 1 mondatod sem kezdődik úgy, hogy: "az a baj velem...". Önkritika nélkül rögös tud lenni az út. Nehéz nem hozzászólni ilyen logikátlan, csillámpónis mázhoz. Tudom, szararc vagyok. Nem kell a visszajelzés, te már készen vagy, megértettem. Élj meg az itt előadott tudásodból, kívánok sok sikert hozzá.

  • Rxanboy

    újonc

    válasz tomcat78 #170 üzenetére

    Magát az emberi tényezőt én sem hagytam ki és ez esetben sok dologban nagyon is egyet értettem a kritkus hangokkal is.
    Például, hogy vannak csalók, akik kihasználják a rendszert, csalásra használják, a shitcoinok problémáját is felhoztam, valamint, hogy igen mindenhol a profit a lényeg és ez fontos is.
    Azt is kifejtettem, hogy a technológia az sok problémát megoldhat és ennek adaptálása az még a jövő zenéje, hogyan lesz ez elfogadva és ezt senki sem tudja, ha csak nem jövő látó jós.
    Arra is kitértem, hogy milyen trendek vannak.
    Nincs fehér meg fekete, az Aplhabet a Microsoft és az Apple is a profitért csinálnak mindent ez hajtja előre a vállalatokat stb... ez nem jelenti azt, hogy eközben nem adtak hasznos dolgokat a társadalomnak. Abban is egyet értettem, hogy ők se szentek, nekik is ott van ám az adóelkerüléses probléma, ahogy megkerülik a rendszert. Én egész egyszerűen ezt a végletes megközelítést árnyaltam.
    "A bankok pedig szívjóságból fogják leadni a kölcsönadás gyakorlatát?" -》 ez is mint olyan, már egy fajta oylan megfogalmazás, hogy te hülye vagy? Nem látod, hogy a bankok ezt fogják csinálni? Mintha ő, én vagy más pontosan tudná, hogy mi jár a banki CEO-k fejében, ez nem objektív tény, hanem ez egy vélemény, amit úgy állít be, hogy ha aki azzal nem ért maximálisan egyet az hülye.
    Ha esetleg ebben tévedek, vagy te vagy mások, emberi faktor alatt, teljesen másra gondoltatok, akkor azt fejtsétek ki részletesen, mert ez esetben akkor elbeszélünk egymás mellett.
    Én egy elég realista gondolkodású ember vagyok, szeretem, ha a dolgokat konkretizálják, de jelenleg nem ezt látom, felhoztam néhány pozitív illetve néhány negatív dolgot is a szektorban, aztán be lettem skatulyázva egy crypto hívő skatulyába.
    Eleve a megfigyelt valóságot elég nehéz úgy mond besorolni úgy mond két osztályba, az emberi faktor mint olyan, ezt még nehezebb.
    Neked is leírtam egy konkrét esetet, hogy a gyakorlati felhasználás, hogy zajlana, leírtam a buktatóit is, hogy mik azok, erre totron-tól nagyképűen meg is kaptam, hogy inkább menjenk el pénzügyi tanácsadónak és erről oktassam ki az ügyfeleket.
    Ha leírná, hogy figyi értem a lényeget, amit mondani akarsz, de szerintem ezt nem használnák az emberek, ezért meg ezért, vagy az emberek nem bíznának benne ezért meg ezért, én már teljesen máshogy állnék hozzá, sokkal nyitottabban fogadnám a kritikáját, de ha vissza olvasol, akkor láthatod, hogy már az első kommentjével is a személyemet támadja, nem pedig az érveimet, így azért elég nehéz magamra is önkritikát gyakorolni, ha valaki indegen egy ismeretlen, névtelen profilból, mindenféle konkrétumok nélkül lehülyéz nem?
    Én azt látom, hogy azért itt van egy elég erős crypto ellenes csoport, amivel nincs is baj, ha kritikusak, viszont az, hogy valaki aki a dolgokat árnyalja és megpróbál az egészhez egy szürke nézőpontot adni, azt konkrétan megpróbálják elnyomni, az szerintem baj.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Rxanboy #172 üzenetére

    "Én azt látom, hogy azért itt van egy elég erős crypto ellenes csoport..."

    Mondjuk azt, hogy vannak, akik nem hisznek a horoszkópban, akkor se, ha a javasasszony 5oldalas ömlengésekben próbálja bizonygatni az igazát. Általában sok beszédnek sok az alja - és te képtelen vagy 10 sornál rövidebbet kommentelni.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Rxanboy

    újonc

    válasz t72killer #173 üzenetére

    De pont ez a probléma, az, hogy te nem hiszel benne az oké. Utána se nézel pontosan, hogy mi maga a szektor ez is rendben van, nyilván kívül esik az érdeklődési körödből, ami abszolút oké, de hogy a minimális tudásod és tapasztalatod alapján hülyézel le másokat, az már nettó butaság.
    Az, hogy horoszkóphoz hasonlítasz valamit, amiről fogalmad sincs az csak az ingelligencia hiányát jelzi, ilyenkor érdemes inkább csöndben maradni. Csak ebben a forum topikban is volt más, amit írtál (más téma, nem crypto) teljes baromságot teljes meggyőződéssel és minimális tudással, csak nem akartam már abból is vitát gerjeszteni.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Rxanboy #174 üzenetére

    Egy pontban igazad van: a teljes baromságot -> tolod teljes meggyőződéssel...

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Rxanboy

    újonc

    válasz t72killer #176 üzenetére

    Ha te csak ennyit szürtél le a dologból, arról én nem tehetek, de hát a süket vak báránynak is hiába mondja az ember....

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Rxanboy #177 üzenetére

    Én már rég abbahagytam a rád való időpocséklást.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • KROK640

    veterán

    válasz Eniko89 #129 üzenetére

    Ennek a magyarságán és a tartalmán is látszik, hogy blöff.
    A tudatlanokra mennek rá. Az más dolog, hogy a cripto pont az ilyeneknek segít.
    Sajnos másra nem nagyon jó mint az átverésre így vagy úgy

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz totron #133 üzenetére

    Sokan beletették a sok pénzt, és most úgy vannak vele, hogy működnie kell, mert nem bukhatnak el. AZ NEM LEHET! (emberi pszichológia, így működnek az Intel/AMD vagy NVidia/AMD fanboyok is pl) Persze sokan már buktak nagyot, és csendben elballagnak, de vannak akik védik a védhetetlent. Bő egy éve rengeteg bányásszal vitatkoztam itt a fórumon is, akik ugyanezt csinálták, magabiztosan mantrázták újra meg újra ugyanazt.

    Mert ha te nem látod, hogy ez milyen nagyszerű dolog, akkor te buta vagy...
    Pedig nézzük csak az intő jeleket : Az első dolog, hogy a coinokat sok helyen már botokkal is reklámozzák, de egyes országokban óriásplakátokon is. Ha ez tényleg a mesés meggazdagodás kulcsa lenne hirdetnék??? Dehogyis! Pár ember csendben jól megszedné magát. Akkor mégis miért kell? Mert ez bizony egy piramis játék, ahol negatív értékek megteremtésével (erről lejjebb) gondolnak pénzt keresni.
    (Itt jut eszembe az a kedves bányász, aki elmondta az egyik fórumon, hogy ha ennyi idős koromra nincs 3-400 ezrem, hogy befektessek egy bányász gépbe (ami már akkor is édeskevés volt), akkor kössem fel magam. Aztán rövid eszmecsere után kiderült, hogy (kb egy idősek voltunk), nekem egy saját tehermentes családiházam van, ő meg albérletben lakva várja a kriptótól a csodát. )

    A coin lassú ahhoz h valódi currency legyen belőle, lényegesen lassabb mint a fiat pénzeké. (nem csoda, mindet ki kell bányászni és blokkot csinálni belőle) nem beszélve a hatalmas energiaigényéről. Mindaddig ameddig javarészt úgyis a fiat pénzre váltása a cél, a coin pont nem tudja teljesíteni az alapvető elvárást sem. Az NFT is azért jött, nehogy elkezdjenek az emberek ki cashelni a criptóbol, mert összeomlik.
    Ami azt illeti alaposan utána olvastam az utóbbi időben (sőt, tavaly előtt egy rövid ideig még BTC-t is birtokoltam), és már a biztonságossága (cripto lopások, láncelemek később nem javíthatóak, a blockchain lemásolhatósága, másik chainbe linkelése; tokenekbe való kód inyektálása, meg ugye a FORKing problem) és az egész értelme is kétséges számomra.
    Amikor pedig a kételyeimmel jövök, akkor ...

    ... A végén mindig ugyanoda lyukadunk ki akárhány bányásszal folytatok komolyabb eszmecserét :
    1. Épp megújuló energiát használ, persze, hogy van napelem, az amúgyis lett volna, a VGA-t pedig nem károsítja semennyire mert ő ért hozzá (tény, hogy van aki profin hűti, állítása szerint nem 100%-on hajtja, de rengetegszer láttam ennek az ellenkezőjét is)
    2. Nem kapzsi, csak megélhetési bányász, már rég hajléktalan lenne ha nem kezd bányászni, csak ezért vágott bele (azért volt pár száz ezre elindulni)
    3. Amúgy dolgozik, ez csak fizu kiegészítés ami nélkül nem lenne meg (azért volt pár száz ezre elindulni)
    4. pár száz ezres/milliós költség talán fáj, de hát minden üzlethez kell befektetés nemde? Ha neked nincs ennyid akkor lusta vagy, buta vagy, meg tuti, hogy eliszod a pénzt, ahelyett h felelőségteljesen gondolkodnál a jövődet illetően (épp azt teszem!)
    5. Már mindegyik VGA, jujj de nagyon visszahozta az árát, már többszörösen is... csak hát nem Fiat pénzben, hanem coinban; aztán kiderül, hogy eddig csak költött a gépre meg a bányászatra, de elméletben csomó pénze van, még ha gyakorlatban nem is vett ki semmit, és hülye vagy ha te szerinted ez nem a jövő
    6. Különben is, neki pont ingyen van a villanyáram és a légkondi, így azokat sem kell levonni a fenttartási költségből
    7. Ő egy számtech zseni, hogy ilyet tud üzemeltetni, és amúgyis piszok mód expert a témában, kínos kérdéseknél pedig jön a kötelező személyeskedés
    8. Ő ért hozzá, nem fog vele befürödni, mert ezen csak nyerni lehet, és a végén mikor milliókat keresett egy jó kiszállással és a HWk eladásával házat/Ferrarit/tengerparti nyaralót stb. vesz, te meg csak irigykedhetsz, buta vagy és nem érted, meg különben is savanyú a szőlő.
    (+1. A jjaj én nem : Amúgy nem is vagyok bányász, csak van 0,00183 BTC-m, és ezért pártolom a rendszert, meg micsoda zseniális technológia ez... ) 

    Ha legalább orvosi, meteorológiai stb. kutatásokban használnák ezt az egészet akkor azt mondanám, hogy right, mert az emberiség előrehaladását szolgálja. De az, hogy kapzsi emberek terhelik vele a környezetet és a gazdaságot, csakhogy elméletben nagyobb vagyonuk legyen, na annak semmi értelme. Állandóan bányászni kell... az arany értékállóságának mikor van szüksége arra, hogy folyamatosan bányásszák?

    Persze értem én, azért kardoskodnak mellette mert beletették a sok pénzt, és most úgy vannak vele, hogy működnie kell, mert nem bukhatnak el. Aztán majd jön a szokásos mert a ruhaipar, élelmiszer ipar stb is szennyez. Egyrészt enni és öltözködni muszáj, viszont piramisjátékot játszani játékpénzzel nem muszáj, másrészt hogy mások is pazarolnak nem jogosít fel senkit mégtöbb pazarlásra.
    Némelyik személyes sértésnek veszi, ha felhívom rá a figyelmét, hogy azért van baj rendesen ... de nemszabad elbukni, mert beállt mögé. Ezért elnézik, elbagatelizálják vagy kimagyarázzák minden káros hatását, csak legyen munka nélkül pénz, vagyis "ingyen ebéd".
    A 8-as ponthoz annyit, hogy nem nekem savanyú a szőlő, hiszen én kívül álló vagyok (aki azért szintén szív emiatt, de nem a nem létező pénzre irigy), hanem annak aki beszállt, neki kell édes legyen a szőlő, elvégre bevásárolt, ha már bele szállt érdeke, hogy hirdesse mennyire jó, mert ha nem szállnak bele sokan, az ő pénze is elértéktelenítődik. Arról nem is beszélve, hogy ő lesz az a hülye, akit felültettek.
    Mindeközben a rendszer önmagát is sanyargatja, hiszen akik benne vannak, és igazán pénzesek (jellemzően más területekről) azok folyamatosan fejlesztik a hardverparkot, vagyis egyre nehezebb lesz velük lépést tartani, miközben új versenyzőként beszállni is egyre kevésbé lesz érdemes. Gyönyörűen árnyalja a képet, hogy minél többen bányásznak (minél nagyobb kapacitással) annál nehezebb kitermelni egy újabb coin-t, és annál nagyobb lesz az előállítási költsége, valamint annál alacsonyabb lesz a várható haszon is.

    Ez tulajdonképpen egy olyan MLM amin az is bukik aki nem száll be (környezetszennyezés és elborult VGA árak). Mivel nem nyomtatnak új fiat pénzt mikor egy coin gazdát cserél, vagy kibányászódik, ezért nyilvánvaló, hogy valaki aki nyer a végén a kiszállással, kitermel mindenképp szükségszerűen egy vagy több vesztest is. Persze mindegyik vakon hiszi, hogy okosabb mint a többi és majd ő lesz az aki szakít... Innen is tudom, hogy nagyon maximum is átlag esze lehet mindent egybevéve, hiszen az átlag emberekre jellemző, hogy az átlag 80%-ánál okosabbnak hiszi magát. Valamint, hogy egyszerűen nem érti a a criptot, csak magát látja gazdagon a végén. Pont az ideális átverés alapja az ilyen.
    A közép osztálybeli relative "jó élet"et élő, de gondolkodni nem hajlandó, holnapra gazdagnak lenni akaró madarakra épül ez az egész. Persze a decentralizált, gonosz bankok kihagyásával, hogy eléggé vonzó is legyen.

    Persze sokan nem bányásznak, meg vannak nem bányászós kriptok is, vannak akik csak kereskednek vele, miközben a Wallstreet farkasának hiszik magukat, aztán örülnek ha minimalizálni tudják a buktát. 1,5 éve egy cosmó ismerősöm jött, hogy ebből lesz gazdag. Egyről tudom, hogy 800 ezret bukott rajta, egy másik a bánya eladásával jött ki nullába a végén, a többiek mélyen hallgatnak ... De legalább senki sem próbálja védeni a védhetetlent.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz KROK640 #180 üzenetére

    "nincs 3-400 ezrem, hogy befektessek egy bányász gépbe"

    Amikor először és utoljára próbálkoztam ezzel 2014ben, akkor ennyiből nem futotta volna ki 2db radeon 290x lappal-procival, és hol van az a bányarigtől...

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • KROK640

    veterán

    válasz t72killer #181 üzenetére

    Ezért is írtam zárójelben, hogy ez akkor már édeskevés volt hozzá. Addigra mire ez megtörtént, az elszállt VGA árak miatt kb egy olcsóbb új autó ára volt egy normális RIG. A 3-400 ezerből egyetlen közepes bányászképes VGA ha kijött volna.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • totron

    addikt

    válasz t72killer #173 üzenetére

    A hasonlat szomorú mértékben életszerű: ismertem nemzetközi viszonylatban is bőven kiemelkedő nettójú keresetű illetőt, aki 0.1 sec alatt ment neked kiegyenesített kaszával, ha kedvenc horoszkópistájáról akár csak semlegesen is merészeltél nyilatkozni. Az meg konstans világháború, ha realitással próbáltad szembe állítani kedvence ténykedését és a beléje vetett hitét. Hát hm.:/

  • totron

    addikt

    válasz KROK640 #180 üzenetére

    Ezt jól összefoglaltad, uram. A csodavárás meg szépen leírja a dolog pszichológiáját. Számomra az a meredek, mikor technikai tudás és intellektus mellett - ellenére - is ömlik a hülyeség. Ismertem egy nőt, aki egy jónő volt, pénzügyi területen, nem alacsony beosztásban, mellékuniverzumként mégis aktív részese egy MLM-hálózatnak. Mindegy a terület, a termék maximuma legjobb esetben is a kommerszszar, hát ő sem árult mást. Teheti (tehette?) ezt sikerrel, hiszen a jónősége okán talált közönséget mindig. A számok ismerete, a gazdasági gondolkodás a munkatevékenységéből is fakadt, pénz is jött ebből a mellékesből, jó. Mégsem akarta azt látni, hogy ezek a szervezetek sorra dőlnek be - még ha az egyén szemszögéből reményeket épp nem keresztbe szelő, hosszabb időtávokon is történnek is meg ezek - szóval komplett életpályamodellként értelmezte a dolgot, a nyugdíjalapját egyenesen az így begyűjtött profitösszességből képzelte el. Kreditrendszer szerint jutalmazódsz ugye egy ilyenben, így ha kidöglik alólad megy a levesbe az összes addigi munkád is, ami nem kevés. Felfoghatatlan ez a kettősség. Mert aki kifejezetten gyenge érzelmi intelligenciában, ott még megértem. Mondjuk van húzóerő, gyűlések, egymás ostoba triggerelése, extra jutalmak és hasonlók, ki van találva a rendszer. Azt sem könnyű megítélni kívülről, hogy mikor történik 21-re való lapot húzás valakinél, tud vinni a sikerélmény. Gyomor az mindenképp kellhet hozzá.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz totron #184 üzenetére

    ó, van mlm ami működik - ha valamilyen aktuális hypre-ra sikerül felülniük és egyszerre hülyítik a vásárlót és a tagságot (ami nagyjából azonos halmaz). Csak épp a júzer szív vele óriásit. Engem egy (itt is) legális CBD-olajokkal bizniszelő szervezet próbált berántani, hát valami agyrém:
    1. alsó szinten effektíve FIZETNED KELL, hogy dolgozhass, akkor lehetsz részese ennek "a csodálatos sikernek", ha "veszel tőlük terméket". Nomármost termék: random olajlöttyöcske, apró fiolában 50£.
    2. Peersze ha találsz baleket, aki megveszi tőled, akkor "ingyen" megúsztad, ha találsz 10balekot, akkor kapsz kb 4-5%=masszív 20-25£-ot, ami nagyjából 2és fél órányi nettó minimálbér.
    3. Fentebb már csorog valami pénzecske, de szánalmas: aki engem megpróbált beszervezni, bohócot csinálva magából szabályosan könyörgött, hogy "vegyek" már terméket :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Eniko89

    tag

    válasz KROK640 #180 üzenetére

    Így van. Foggal-körömmel ragaszkodnak ahhoz, hogy működik a dolog.
    Az milyen lenne már, hogy elismerik azt, hogy benézték? :DDD
    Meg buzdítottak másokat a megfoghatatlanra.
    Persze vannak olyanok, akik ezen rengeteget kerestek akik pl. virtuáldellát
    vagy hardvert adtak el. Na azok betegre keresték magukat. :K

  • totron

    addikt

    válasz t72killer #185 üzenetére

    Ja, klasszik.

    ami nagyjából 2és fél órányi nettó minimálbér.
    Erre mit mond az ilyen? Feltételezve, hogy érti a kijelentést.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz totron #187 üzenetére

    óó, a térítő nem ismeri ám el, hogy 2 hét munkával te csak 25£-ot keresel. Nyomja a stock dumát (amivel ő lehet még csak 25£-ot kapart össze 2 hetente :DDD ), hogy ilyen meg olyan szintek vannak, meg kifizetés meg minden :DDD .

    Ha full ingyen be lehetett volna szállni, hogy reklámkzok pár értelmesebbnek látszó terméket és azért zajszint felett fizetnek, akkor még be is szálltam volna. De persze úgy már nem éri meg az üzemeltetőknek, hogy a kishal is keressen.

    Pszichológiailag jól meg van ez tervezve:
    #1: ha rákeresel neten, egy szó nincs róla sehol, hogy mlm, mert kicsi érdektelen fiókcég, csak a tagok-balekok+térítők+balek térítők írnak róla
    #2: a veled szemben álló térítőnek te vagy a közvetlen kereseti forrása = mindenféle főnöki noszogtatás nélkül soha nem látott meggyőzőképességekkel fog rádmászni-utánad menni.

    Hogy picit ON is legyen, az #1-es pont, de kicsit még a 2eske is mutat párhuzamokat a kriptovilággal (2es: akinek van, elemi érdeke, hogy mások is vegyék a semmit, hogy ne bukóban kelljen kiszállnia).

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • KROK640

    veterán

    válasz totron #184 üzenetére

    Köszönöm :)

    Ez az MLMes jónő az én ismerettségi körömben is megvan, fel sem tűnik neki, hogy 99%-ban csak férfiaknak ad el, és nem a vackai érdeklik az embereket, hanem ő maga.
    A másik ilyen (2007-2009 tengelyen eléggé sokan akartak belehúzni ilyesmibe) amikor mindegyik MLM-es előadja, hogy neki már van ismerőse aki havonta pár óra munkával 100 ezreket keres, ő még nem tart ott, de ő is fog, és te is ha most belépsz, mert jujj de jó lesz neked.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz KROK640 #189 üzenetére

    "fel sem tűnik neki, hogy 99%-ban csak férfiaknak ad el, és nem a vackai érdeklik az embereket, hanem ő maga."

    A végeredmény szempontjából ez csak annyiban érdekes, hogy hány pasi cuppan rá így és fizet. Én max annyi potenciált latpk benne, mint a falvakat végigjáró, öregekre 10x-es áron edénykészletet, ágyneműt, akármit rásózó seftelésben (azok is mlm-ben dolgoznak amúgy). Gusztustalan átverés, aprópénzért valami nagyhal szolgálatában.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • KROK640

    veterán

    válasz Eniko89 #186 üzenetére

    Eléggé alaposan utánajártam ennek a cripto dolognak, hogy tudjak érvelni, hogy miért jó vagy miért nem (arra jutottam, hogy sokkal rosszabb mint gondoltam elsőre). De nem jutok el magasabb szintű technikai vitákig (pl forking problem), mert leragadunk azon a szinten, hogy ő nagyon ért hozzá, de nem tudja elmagyaráznia működését, vagy hogy miért teremtene értéket energia elhasználásával, ellenben érzek bennünk egy jókora csodavárást.
    Gyakran összefonódnak vele, ha azt mondod, hogy a kriptó egy átverés, akkor te nem is a kriptót támadod, hanem őpt, mert ez az ő döntése, és ezalapján azt sugallod, hogy ő rossz döntéseket hoz. Na amikor ez a dolog előáll, akkor már biztos lehet benne az ember, hogy akkor sem fogja bevallani, hogy hibázott ha mindene odalesz. Mert hát ugye ha évekig védte, akkor nem lehet arcvesztés nélkül elismerni azt, hogy felültették.

    A másik, hogyha bányászásra is adnám a fejem (van egy elképesztően speciális körülmény, amikor megtenném : nevezetesen sok napelemből érkező energiám lenne, amit nem táplálhatok vissza a hálózatba, akkor jobb híján a többlet energiát elbányásznám) némileg nézve ugyan az értékeket, de folyamtosan eladogatnám a kibányászott coin(részeleteke)t, egyfajta félpasszív jövedelemként felhasználva.
    Sokaknál azt is hibának látom, hogy kapzsi, és ez okozza a vesztét. Mikor emelkedik a coin akkor nem adja el, mert most emelkedik az ára, nehogy már most adja el, holnap még többet fog érni, holnapután meg megint, szóval marad. Mikor elkezd lemenni az ára megazért nem adja el, mert akkor bukna rajta, meg majd úgyis visszamegy az ára, jön a "medvepiac" kifejezés, és gyémánt marokkal tartja tovább. Közben nincs belőle semmije, csak a bányászás/beszállás költségei.

    Mint írtam a rendszer természetéből adódóan olyan, hogy egy nyertes kitermel egy (vagy több) vesztest. Tehát páran nagyot keresnek sokan meg kicsit-sokat buknak.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz KROK640 #191 üzenetére

    Az alapprobléma az, hogy egy HITVILÁGGAL próbálsz észérvekkel kommunikálni. Nem működik, Jehova tanúi 2.0

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Eniko89

    tag

    válasz KROK640 #191 üzenetére

    Ahogy írod, pontosan. Én még gazdag bányásszal nem találkoztam.
    Mármint virtuáldella bányásszal, de olyannal igen, akinél 0-24-ben
    megy a cuccos és a villanyóra ki van támasztva egy rúddal, nehogy
    leessen a falról. Egy villanyóra hitelessége 10 év, utána kötelező
    cserélni, jön a szolgáltató és felszerel egy újat. Ez a fénykép egy ilyen
    megakryptofan ismerősömnél készült, a villanyóra a 7. évében van:

    Ha ezt visszaosztjuk, akkor a jelenlegi rezsi csökkentett havi átlagfogyasztásnak
    több mint a 7x-ére (hétszeresére) jön ki:Y, durván 100ezres villanyszámla/hó.

    Nekem van napelemem, de a többletenergiát inkább elfűtöm.
    Addig is áll a gázóra és az MVM tehet egy szívességet. :DDD
    Eszembe sem jut szilárd tüzeléssel, pláne szénnel fűteni. :Y

    Megy a papolás a környezetvédelemről, meg b@szogatják a
    dízeleseket, de ilyenkor természetesen nem számít semmi,
    még az állam tapsol is hozzá, meg ad támogatást. :W

    [ Szerkesztve ]

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Eniko89 #193 üzenetére

    +az meg mindennek a teteje, hogy amíg nem volt limit a rezsicsökkentett áramon, simán bányásztak az adófizetők terhére. Még engem sajnált le egyik-másik, hogy jajj, hát nálatok nem is lehet bányászni, olyan drága az áram...

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • KROK640

    veterán

    válasz Eniko89 #193 üzenetére

    Gazdagot én sem de jobb módut igen. Na nem a virtuáldellából, hanem előtte is az volt.
    Kifejezetten azokra a középosztálybeli gazdagodni vágyó (de megtakarítással rendelkező) madarakra vágyik ez a rendszer amelyik a legfogékonyabb ebbe beleugrani. 1-2 Milláért coint vesz / bányát épít, hopp nem tétel, a 100 ezres villanyszámla sem tétel, (azaz az, de hát ennyit bele kell rakni az "ingyenpénz"be) és majd jön az ingyenpénz. És az olyan villanyóra sem zavarja mint amit mellékeltél.
    Némelyik azt sem fogja fel, hogy mivel egyre nehezdik a bányászat ezért egyre kevésbé lesz neki rentábilis bányászni még fix költségek esetén is, hiszen azonos energiával és idő alatt egyre kevesebbet termel.
    Egyébként ez zseniális lépés volt, hogy limitálva lett a rezsitámogatott energia, mert nagyon sokan akkor álltak le a bányával mikor hirtelen a támogatott keretből is kicsúsztak már, és nem lehetett az adófizetők pénzén bányászni. Az, hogy ehhez a "medvepiac" is hozzájött az külön szerencsés. Sajnos ismerem az embereket 2-3 év és elfelejtik mennyire rossz is ez az egész, és jöhet majd megint a bányászláz... már legalább kettőn túl vagyunk, de én inkább hármat mondanék (ha ideszámolom azt az időt mikor otthon lehetett még BTC-t bányászni)

    Egyébként ez az egész cripto ott vesztette el az értelmét, és lett a csalások, rugpull-ok kiváló eszköze, hogy egynél több fajta coin létezik. Valamint, hogy egynél több fork. Innentől vicc az egész.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • totron

    addikt

    válasz KROK640 #195 üzenetére

    Miből élnek ezek az emberek? Úgy értem azt lenne csak szabad érdemben jutalmazni, aki tud is bánni a megkeresett pénzzel. Vagy egy erőltetett összeesküvés-elméletettel: eleve azért adják oda nekik, hogy aztán visszavehessék? Ehe.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz totron #196 üzenetére

    Pl örökölt 3 lakást és kiadja őket = soha az életben nem kell dolgoznia. Pl2: dolgozik IT-sként, pesti szobafestőként, stb.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • KROK640

    veterán

    válasz t72killer #197 üzenetére

    Pontosan.
    Rengeteg ilyen van

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • devast

    addikt

    válasz KROK640 #195 üzenetére

    Bányászni így maszekba már elég régóta nem éri meg. Talán ethereummal pár éve még lehetett bohóckodni, de a megtérülés már ott sem feltétlen volt jó, ugyanis a csákány piaci ára (gpu) alkalmazkodott az elérhető haszonhoz, plusz ugye áram is kellett. Van aki bányászott a rezsivédett áramból, van aki a medencéjét fűtötte télen hogy 3 hónap alatt 1x belemenjen pezsgőzni stb (mellesleg mióta van támogatás, a "támogatott" ár jópár éven át magasabb volt mint a piaci, de ez már részletkérdés). A bányászkodás egy globális szabad piac, áram kell meg internet meg csákány. Csak azok maradnak fenn, akik tényleg nagyba tolják, és ott csinálják ahol olcsó az áram.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz devast #199 üzenetére

    Tipikus "jóbeszállós" történet volt: ha 2017ben jó jósbömmbel rendelkezve betáraztál radeonból és nekiálltál bányászni, akkor valóban sokat kereshettél 2020-ra. Az ajtó csak pár hónapig volt nyitva, akkor lehetett a kútba ugrani, később már volt hogy drágán se kaptál bányászkarit.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Új hozzászólás Aktív témák