Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rxanboy

    újonc

    válasz tomcat78 #165 üzenetére

    Szerintem itt magára a protocollt üzemeltetökre gondolsz nem? Tehát maga akik pl az eth node-okat futtatják. Amúgy itt is úgy van, amennyire én tudom, hogy maga a tranzakció-nak van valami gas fee-je, tehát aki node-ot futtat annak ebből jön a bevétel.
    Az előnye ebből a szempontból az az lehet, hogy mivel az egész decentralizált és megváltoztathatatlan, bárki futtathat ilyen node-ot, de ugye a protocolt nem tudja megváltoztatni, hogy csalásra használja fel, mert nem egy entitás kezeli, maga pl a layer1 az egy protocol csak, erre lehet építeni, pl a Józsi hitelezhet az Erzsinek x lóvét, ami után a Józsi kapja a thm-et és ebből, mivel ez egy valamilyen erc2.0 protocollon ment keresztül lead tranzakciós díjat gas fee-ként az üzemeltetőknek. De ez csak egy példa a hitelezésre, hasonló elven mehet minden más is (pl lakás adásvétel stb...), így tartva fent a rendzsert, eddig is így ment ez, mert amennyire én tudom a spekulánsok, akik csak megveszik és tartják, nyilván nem ők azok, akik fentartják a rendszert fizetik a tranzakcio után a gas fee-t. De, ehhez az is kell, hogy teszem azt egy ilyen digitális szerződést pl a bíróság is elfogadjon, ahhoz meg ugye a megfelelő jogi alapokat kell megteremteni, hogy ha a Józsi megvette Erzsitől egy ingatlanát, akkor azt a protocol tranzakciója hitelesen bizonyítsa és ezt a bíróság is elfogadja mint bizonyíték, ha pl valami oknál fogva bírósági per lenne belőle. Meg itt akár olyat is lehet, hogy egy nagyobb ingatlant többen megvásároltok kis részekre bontva, akár mintha egy részvény lenne mindenki résztulajdonosa (ilyen is van már a gyakorlatban), csak ez úgy mond ezen dolgok adásvétele olyan gyorsan és olcsón mehetne végbe mint pl egy részvény adás vétel a tőzsdén, nem kellene ügyvéd, közjegyző stb...
    Viszont, magát a befektetést szerintem, így nem oldják meg a cryptok, tanácsadás, hogy mibe fektess, mit, hogy csinálj az ugyan úgy marad a bankrendszernél illetve a brókereknél, az a része már inkább pénzügyi tanácsadasnak tűnik nekem, amit az ember nyilván hús vér lénytől fogadna el többnyire.
    Szerintem nem is lenne feltétlen jó, ha magát a bankrendszert egy az egyben lecserélné, az eleve az előző összeomlásához vezetne, ami valljuk be elég nagy káosz lenne , inkább a pénzügyi rendszer egyfajta digitális tóvábbfejlesztésének tudnám elképzelni.
    Ezek úgy mond, az irányok, amiket én látok legalábbis, de azt látnunk kell, hogy ez még milyen gyerekcipőben van, aztán persze senki se tudja, hogy mi lesz az outcome, ezt majd az idő dönti el.

    t72killer:
    Az, hogy te nem tudsz elfogadni érveket, arról nem én tehetek, találtál egy hibát az érvelésemben egy rosszúl összerakott mondatomban találtál egy csipetnyi ellentmondást, amibe most elkezdtél kapaszkodni olyan erősen mintha a vákuum próbálna kiszippantani a világűrbe és ezen lovagolsz. Ebből az egészből próbálod az összes érvelésemet illetve a teljes nézetemet beállítani olyannak, ami abszolút teljesen nem reális. Mivel az érvelést nem tudod cáfolni, ezért magát az érvelőt támadod, hogy a mondandóját próbáld meg hiteltelenként beállítani, ami szerintem egy elég rosszhiszemű hozzá állás egy egészséges vitakultúrában.
    Egy egészséges vitakultúrában mindkét félnek vannak jó és rossz érvei, amíg én kompromisszum kész voltam, addig te a saját nézőpontodat szajkóztad, miután nem tudtad egy állításomat hitelt érdemlően cáfolni, elkezdtél hibákat keresni, majd azokat felnagyítani és a személyemet támadni.

Új hozzászólás Aktív témák