Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz totron #133 üzenetére

    Sokan beletették a sok pénzt, és most úgy vannak vele, hogy működnie kell, mert nem bukhatnak el. AZ NEM LEHET! (emberi pszichológia, így működnek az Intel/AMD vagy NVidia/AMD fanboyok is pl) Persze sokan már buktak nagyot, és csendben elballagnak, de vannak akik védik a védhetetlent. Bő egy éve rengeteg bányásszal vitatkoztam itt a fórumon is, akik ugyanezt csinálták, magabiztosan mantrázták újra meg újra ugyanazt.

    Mert ha te nem látod, hogy ez milyen nagyszerű dolog, akkor te buta vagy...
    Pedig nézzük csak az intő jeleket : Az első dolog, hogy a coinokat sok helyen már botokkal is reklámozzák, de egyes országokban óriásplakátokon is. Ha ez tényleg a mesés meggazdagodás kulcsa lenne hirdetnék??? Dehogyis! Pár ember csendben jól megszedné magát. Akkor mégis miért kell? Mert ez bizony egy piramis játék, ahol negatív értékek megteremtésével (erről lejjebb) gondolnak pénzt keresni.
    (Itt jut eszembe az a kedves bányász, aki elmondta az egyik fórumon, hogy ha ennyi idős koromra nincs 3-400 ezrem, hogy befektessek egy bányász gépbe (ami már akkor is édeskevés volt), akkor kössem fel magam. Aztán rövid eszmecsere után kiderült, hogy (kb egy idősek voltunk), nekem egy saját tehermentes családiházam van, ő meg albérletben lakva várja a kriptótól a csodát. )

    A coin lassú ahhoz h valódi currency legyen belőle, lényegesen lassabb mint a fiat pénzeké. (nem csoda, mindet ki kell bányászni és blokkot csinálni belőle) nem beszélve a hatalmas energiaigényéről. Mindaddig ameddig javarészt úgyis a fiat pénzre váltása a cél, a coin pont nem tudja teljesíteni az alapvető elvárást sem. Az NFT is azért jött, nehogy elkezdjenek az emberek ki cashelni a criptóbol, mert összeomlik.
    Ami azt illeti alaposan utána olvastam az utóbbi időben (sőt, tavaly előtt egy rövid ideig még BTC-t is birtokoltam), és már a biztonságossága (cripto lopások, láncelemek később nem javíthatóak, a blockchain lemásolhatósága, másik chainbe linkelése; tokenekbe való kód inyektálása, meg ugye a FORKing problem) és az egész értelme is kétséges számomra.
    Amikor pedig a kételyeimmel jövök, akkor ...

    ... A végén mindig ugyanoda lyukadunk ki akárhány bányásszal folytatok komolyabb eszmecserét :
    1. Épp megújuló energiát használ, persze, hogy van napelem, az amúgyis lett volna, a VGA-t pedig nem károsítja semennyire mert ő ért hozzá (tény, hogy van aki profin hűti, állítása szerint nem 100%-on hajtja, de rengetegszer láttam ennek az ellenkezőjét is)
    2. Nem kapzsi, csak megélhetési bányász, már rég hajléktalan lenne ha nem kezd bányászni, csak ezért vágott bele (azért volt pár száz ezre elindulni)
    3. Amúgy dolgozik, ez csak fizu kiegészítés ami nélkül nem lenne meg (azért volt pár száz ezre elindulni)
    4. pár száz ezres/milliós költség talán fáj, de hát minden üzlethez kell befektetés nemde? Ha neked nincs ennyid akkor lusta vagy, buta vagy, meg tuti, hogy eliszod a pénzt, ahelyett h felelőségteljesen gondolkodnál a jövődet illetően (épp azt teszem!)
    5. Már mindegyik VGA, jujj de nagyon visszahozta az árát, már többszörösen is... csak hát nem Fiat pénzben, hanem coinban; aztán kiderül, hogy eddig csak költött a gépre meg a bányászatra, de elméletben csomó pénze van, még ha gyakorlatban nem is vett ki semmit, és hülye vagy ha te szerinted ez nem a jövő
    6. Különben is, neki pont ingyen van a villanyáram és a légkondi, így azokat sem kell levonni a fenttartási költségből
    7. Ő egy számtech zseni, hogy ilyet tud üzemeltetni, és amúgyis piszok mód expert a témában, kínos kérdéseknél pedig jön a kötelező személyeskedés
    8. Ő ért hozzá, nem fog vele befürödni, mert ezen csak nyerni lehet, és a végén mikor milliókat keresett egy jó kiszállással és a HWk eladásával házat/Ferrarit/tengerparti nyaralót stb. vesz, te meg csak irigykedhetsz, buta vagy és nem érted, meg különben is savanyú a szőlő.
    (+1. A jjaj én nem : Amúgy nem is vagyok bányász, csak van 0,00183 BTC-m, és ezért pártolom a rendszert, meg micsoda zseniális technológia ez... ) 

    Ha legalább orvosi, meteorológiai stb. kutatásokban használnák ezt az egészet akkor azt mondanám, hogy right, mert az emberiség előrehaladását szolgálja. De az, hogy kapzsi emberek terhelik vele a környezetet és a gazdaságot, csakhogy elméletben nagyobb vagyonuk legyen, na annak semmi értelme. Állandóan bányászni kell... az arany értékállóságának mikor van szüksége arra, hogy folyamatosan bányásszák?

    Persze értem én, azért kardoskodnak mellette mert beletették a sok pénzt, és most úgy vannak vele, hogy működnie kell, mert nem bukhatnak el. Aztán majd jön a szokásos mert a ruhaipar, élelmiszer ipar stb is szennyez. Egyrészt enni és öltözködni muszáj, viszont piramisjátékot játszani játékpénzzel nem muszáj, másrészt hogy mások is pazarolnak nem jogosít fel senkit mégtöbb pazarlásra.
    Némelyik személyes sértésnek veszi, ha felhívom rá a figyelmét, hogy azért van baj rendesen ... de nemszabad elbukni, mert beállt mögé. Ezért elnézik, elbagatelizálják vagy kimagyarázzák minden káros hatását, csak legyen munka nélkül pénz, vagyis "ingyen ebéd".
    A 8-as ponthoz annyit, hogy nem nekem savanyú a szőlő, hiszen én kívül álló vagyok (aki azért szintén szív emiatt, de nem a nem létező pénzre irigy), hanem annak aki beszállt, neki kell édes legyen a szőlő, elvégre bevásárolt, ha már bele szállt érdeke, hogy hirdesse mennyire jó, mert ha nem szállnak bele sokan, az ő pénze is elértéktelenítődik. Arról nem is beszélve, hogy ő lesz az a hülye, akit felültettek.
    Mindeközben a rendszer önmagát is sanyargatja, hiszen akik benne vannak, és igazán pénzesek (jellemzően más területekről) azok folyamatosan fejlesztik a hardverparkot, vagyis egyre nehezebb lesz velük lépést tartani, miközben új versenyzőként beszállni is egyre kevésbé lesz érdemes. Gyönyörűen árnyalja a képet, hogy minél többen bányásznak (minél nagyobb kapacitással) annál nehezebb kitermelni egy újabb coin-t, és annál nagyobb lesz az előállítási költsége, valamint annál alacsonyabb lesz a várható haszon is.

    Ez tulajdonképpen egy olyan MLM amin az is bukik aki nem száll be (környezetszennyezés és elborult VGA árak). Mivel nem nyomtatnak új fiat pénzt mikor egy coin gazdát cserél, vagy kibányászódik, ezért nyilvánvaló, hogy valaki aki nyer a végén a kiszállással, kitermel mindenképp szükségszerűen egy vagy több vesztest is. Persze mindegyik vakon hiszi, hogy okosabb mint a többi és majd ő lesz az aki szakít... Innen is tudom, hogy nagyon maximum is átlag esze lehet mindent egybevéve, hiszen az átlag emberekre jellemző, hogy az átlag 80%-ánál okosabbnak hiszi magát. Valamint, hogy egyszerűen nem érti a a criptot, csak magát látja gazdagon a végén. Pont az ideális átverés alapja az ilyen.
    A közép osztálybeli relative "jó élet"et élő, de gondolkodni nem hajlandó, holnapra gazdagnak lenni akaró madarakra épül ez az egész. Persze a decentralizált, gonosz bankok kihagyásával, hogy eléggé vonzó is legyen.

    Persze sokan nem bányásznak, meg vannak nem bányászós kriptok is, vannak akik csak kereskednek vele, miközben a Wallstreet farkasának hiszik magukat, aztán örülnek ha minimalizálni tudják a buktát. 1,5 éve egy cosmó ismerősöm jött, hogy ebből lesz gazdag. Egyről tudom, hogy 800 ezret bukott rajta, egy másik a bánya eladásával jött ki nullába a végén, a többiek mélyen hallgatnak ... De legalább senki sem próbálja védeni a védhetetlent.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák