Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz DrDoktor #8 üzenetére

    +1

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz ANW2 #25 üzenetére

    Pontosan erről van szó!
    Téged is átvertek a játékpénzzel ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz t72killer #27 üzenetére

    Pontosan. Mikor drága volt a VGA akkor egyik bányász sem akarta kárpótolni az embereket. Privatizálnák a hasznot, a szar meg a baj meg legyen mindenkié.
    De már 2020-ban elmondtam, hogy ez egy baromság (2009-ben már találkoztam a bitcoinnal, akkor sem tudta nekem senki hitelt érdemlően elmagyarázni, hogy ez miért jó), és nem lenne szabad vele foglalkozni. A sok önjelölt wallstreet farkasa meg megmondta nekem, hogy ez a jövő és én hülye vagyok ha nem így látom, sőt! volt aki javasolta, hogy kössem fel magam ha ennyi idősen nincs párszáz ezrem ebbe beleugrani (volt csak nem akartam), írta mindezt albérletben nyomorogva a kriptótól a csodát várva, olvastam mindezt saját tehermentes családi házamban.

    Tágabb ismeretségi körben egy éve kezdtek el bedőlni ezek a "nagy befektetések" és pár százezrestől több milliós megtakarításokig úszott el minden, miközben kajak elhitték, hogy ebből lesz majd Ferrari meg luxus jacht.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz t72killer #30 üzenetére

    na igen, ismert motivumok ezek.
    Viszont a legnagyobb kriptoláz kellős közepén a legnagyobb bányászok sem tudták elmagyarázni nekem, hogy miért jó ez, és miért nem egy átverés? És mire használták a kriptót? Amire való, átverni vele az embereket. ;]
    A sok büszke kriptószakértő meg hallgat/kölcsönkéreget.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz t72killer #33 üzenetére

    Hát 2009-ben azért már a 128MB RAM eléggé kevés volt, ha abból indulok ki, hogy nekem akkor 2GB RAMom volt de akadtak már 4GB-osok is; vagy ha abból idulok ki, hogy már 2006-ban 1GB RAMom volt (128MB konkrétan sosem volt, de 2001-től 192MB RAMom volt).
    Ettől még a böngészés az egyik legjobban növekvő gépigényű tevékenység, elég ha arra gondolok hogy 2002-ben az 1700-as Celeronom 640MB RAMmal mindenre is jó volt, 2015-ben ugyanannak a procinak egy feljavított változatával (Dothan Celeron 1MB L2-vel 128KB helyett) és 768MB RAMmal két tab-al már embert próbáló volt a böngészés, de egyetlen tabhoz (és semmi más nem volt megnyitva) is türelem kellett.

    így van, egy piramis játék. Sokan elhitték az ígéretet és ami mögötte volt, de tulajdonképpen az egész arról szólt, hogy páran nagyon megszedték magukat a többiek értelemszerűen buktak. Jó sokan, jó sokat.
    Válságállóság meg egy túrót, magától is tudott volatilis lenni, válság se kellett hozzá.

    Egyébként szerintem az egész ott van eleve halálra téle, hogy egynél többféle coin is lehetett. Ha egyetlen egy coin lenne, amögött állna az egész világ, semmi féle alternatív fork nem lenne stb, akkor még látnám is értelmét. Természetesen POS vagy valami más alapon, semmiképp sem bányászós coin.

    #34 Scorp2011 : Oh, én sem használtam másra, kétszer nyerészkedtem belőle kicsiben, mert tudtam, hogy csodák nem léteznek. A helyén kell kezelni.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz EG0 #39 üzenetére

    Sajnálom, hogy nem megy az értő olvasás (első mondatoddal bebizonyítottad, hiszen azzal jössz hogy kimaradtam a hozamból).
    Sajnálom, hogy még mindig ott tartasz, hogy " a modernkori pénzügyi történelem legfontosabb eszköze", mert ez az jelenti, hogy te leszel aki a következő körben is be fog ugrani a vízbe, hiába tapasztalja, hogy nedves lesz tőle.
    Sajnálom, hogy azt hiszed beadhatod nekem ezt a mesét, hogy te sajnálod, pedig nem, magasról teszel rá, ahogy arra is, hogy konkrétan pénzt húzol ki az emberek zsebéből (VGA áremelkedés) csak azért, hogy gyárthasd a játékpénzed.

    Mivel több ismerősöm is elismerte mikor bukott a cripton, hogy rám kellett volna hallgatnia, meg hülyeség az egész, azt hiszem a "piramisjáték elmélet"em terjesztése hasznos.
    És hiába van három bányászásra is alkalmas VGA-m (ebből az egyik konkrétan bányasztár volt), remélem a bányászósdi sosem tér vissza. És nem csak azért, hogy az "épp aktuális csim-bumm, piff-puff játékszofver"emet futassam, mert alkalmanként azt is teszem, de sok más értelmes dologra is tudom használni a VGA-m kapacitását.

    Nagylelkűen elfeledkezel az energiaigényéről és az ezzel járó környezetszennyezésről, pedig a VGA árak emeleése mellett ez volt a másik "nagyszerű" dolog ebben a critoban. Az a legrosszabb, hogy itt az is megszívja aki nem száll be (VGA árak, energiaárak, környezetszennyezés stb. )
    És leírtam, és leírtom megint : Ha csak egyetlen féle coin létezne, egyetlen szálon (nem lennének forkok) akkor még talán hajlanék is arra, hogy esetleg valamiféle történelem írodik erttől, de ez így ebben a formában csak egy újabb átverés.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz janos666 #40 üzenetére

    Ahogy mondod. :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz BaLee #44 üzenetére

    Hát igen, ha akkor tudtam volna, most gazdag lennék. De nem tudtam, sőt, mivel senki nem tudta elmagyarázni, hogy miért jó ez energiapazarláson kívül, ezért nem is foglalkoztam vele. Van egy haverom ő neki több bitcoinja is volt, akkor adogatta el mikor 8000ft volt már egy darab, és ott örült magának, hogy az évszázad üzletét csinálta. :D Nem tudhattuk. Sokszor az embernek sajnos sokszor a teljes kép ismerete nélkül kell dönteni.

    Egy időben eléggé sokat vitatkoztam netszerte bányászokkal, és akkor eléggé belefolytam a kriptó témába (mint említettem még volt is kriptóm) és pont azért írom azt amit. Egyébként én is kerestem vele, de azért nem árt tisztába lenni vele, hogy itt az ember mire bankol.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz totron #126 üzenetére

    mély levegő ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Eniko89 #129 üzenetére

    Ennek a magyarságán és a tartalmán is látszik, hogy blöff.
    A tudatlanokra mennek rá. Az más dolog, hogy a cripto pont az ilyeneknek segít.
    Sajnos másra nem nagyon jó mint az átverésre így vagy úgy

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz totron #133 üzenetére

    Sokan beletették a sok pénzt, és most úgy vannak vele, hogy működnie kell, mert nem bukhatnak el. AZ NEM LEHET! (emberi pszichológia, így működnek az Intel/AMD vagy NVidia/AMD fanboyok is pl) Persze sokan már buktak nagyot, és csendben elballagnak, de vannak akik védik a védhetetlent. Bő egy éve rengeteg bányásszal vitatkoztam itt a fórumon is, akik ugyanezt csinálták, magabiztosan mantrázták újra meg újra ugyanazt.

    Mert ha te nem látod, hogy ez milyen nagyszerű dolog, akkor te buta vagy...
    Pedig nézzük csak az intő jeleket : Az első dolog, hogy a coinokat sok helyen már botokkal is reklámozzák, de egyes országokban óriásplakátokon is. Ha ez tényleg a mesés meggazdagodás kulcsa lenne hirdetnék??? Dehogyis! Pár ember csendben jól megszedné magát. Akkor mégis miért kell? Mert ez bizony egy piramis játék, ahol negatív értékek megteremtésével (erről lejjebb) gondolnak pénzt keresni.
    (Itt jut eszembe az a kedves bányász, aki elmondta az egyik fórumon, hogy ha ennyi idős koromra nincs 3-400 ezrem, hogy befektessek egy bányász gépbe (ami már akkor is édeskevés volt), akkor kössem fel magam. Aztán rövid eszmecsere után kiderült, hogy (kb egy idősek voltunk), nekem egy saját tehermentes családiházam van, ő meg albérletben lakva várja a kriptótól a csodát. )

    A coin lassú ahhoz h valódi currency legyen belőle, lényegesen lassabb mint a fiat pénzeké. (nem csoda, mindet ki kell bányászni és blokkot csinálni belőle) nem beszélve a hatalmas energiaigényéről. Mindaddig ameddig javarészt úgyis a fiat pénzre váltása a cél, a coin pont nem tudja teljesíteni az alapvető elvárást sem. Az NFT is azért jött, nehogy elkezdjenek az emberek ki cashelni a criptóbol, mert összeomlik.
    Ami azt illeti alaposan utána olvastam az utóbbi időben (sőt, tavaly előtt egy rövid ideig még BTC-t is birtokoltam), és már a biztonságossága (cripto lopások, láncelemek később nem javíthatóak, a blockchain lemásolhatósága, másik chainbe linkelése; tokenekbe való kód inyektálása, meg ugye a FORKing problem) és az egész értelme is kétséges számomra.
    Amikor pedig a kételyeimmel jövök, akkor ...

    ... A végén mindig ugyanoda lyukadunk ki akárhány bányásszal folytatok komolyabb eszmecserét :
    1. Épp megújuló energiát használ, persze, hogy van napelem, az amúgyis lett volna, a VGA-t pedig nem károsítja semennyire mert ő ért hozzá (tény, hogy van aki profin hűti, állítása szerint nem 100%-on hajtja, de rengetegszer láttam ennek az ellenkezőjét is)
    2. Nem kapzsi, csak megélhetési bányász, már rég hajléktalan lenne ha nem kezd bányászni, csak ezért vágott bele (azért volt pár száz ezre elindulni)
    3. Amúgy dolgozik, ez csak fizu kiegészítés ami nélkül nem lenne meg (azért volt pár száz ezre elindulni)
    4. pár száz ezres/milliós költség talán fáj, de hát minden üzlethez kell befektetés nemde? Ha neked nincs ennyid akkor lusta vagy, buta vagy, meg tuti, hogy eliszod a pénzt, ahelyett h felelőségteljesen gondolkodnál a jövődet illetően (épp azt teszem!)
    5. Már mindegyik VGA, jujj de nagyon visszahozta az árát, már többszörösen is... csak hát nem Fiat pénzben, hanem coinban; aztán kiderül, hogy eddig csak költött a gépre meg a bányászatra, de elméletben csomó pénze van, még ha gyakorlatban nem is vett ki semmit, és hülye vagy ha te szerinted ez nem a jövő
    6. Különben is, neki pont ingyen van a villanyáram és a légkondi, így azokat sem kell levonni a fenttartási költségből
    7. Ő egy számtech zseni, hogy ilyet tud üzemeltetni, és amúgyis piszok mód expert a témában, kínos kérdéseknél pedig jön a kötelező személyeskedés
    8. Ő ért hozzá, nem fog vele befürödni, mert ezen csak nyerni lehet, és a végén mikor milliókat keresett egy jó kiszállással és a HWk eladásával házat/Ferrarit/tengerparti nyaralót stb. vesz, te meg csak irigykedhetsz, buta vagy és nem érted, meg különben is savanyú a szőlő.
    (+1. A jjaj én nem : Amúgy nem is vagyok bányász, csak van 0,00183 BTC-m, és ezért pártolom a rendszert, meg micsoda zseniális technológia ez... ) 

    Ha legalább orvosi, meteorológiai stb. kutatásokban használnák ezt az egészet akkor azt mondanám, hogy right, mert az emberiség előrehaladását szolgálja. De az, hogy kapzsi emberek terhelik vele a környezetet és a gazdaságot, csakhogy elméletben nagyobb vagyonuk legyen, na annak semmi értelme. Állandóan bányászni kell... az arany értékállóságának mikor van szüksége arra, hogy folyamatosan bányásszák?

    Persze értem én, azért kardoskodnak mellette mert beletették a sok pénzt, és most úgy vannak vele, hogy működnie kell, mert nem bukhatnak el. Aztán majd jön a szokásos mert a ruhaipar, élelmiszer ipar stb is szennyez. Egyrészt enni és öltözködni muszáj, viszont piramisjátékot játszani játékpénzzel nem muszáj, másrészt hogy mások is pazarolnak nem jogosít fel senkit mégtöbb pazarlásra.
    Némelyik személyes sértésnek veszi, ha felhívom rá a figyelmét, hogy azért van baj rendesen ... de nemszabad elbukni, mert beállt mögé. Ezért elnézik, elbagatelizálják vagy kimagyarázzák minden káros hatását, csak legyen munka nélkül pénz, vagyis "ingyen ebéd".
    A 8-as ponthoz annyit, hogy nem nekem savanyú a szőlő, hiszen én kívül álló vagyok (aki azért szintén szív emiatt, de nem a nem létező pénzre irigy), hanem annak aki beszállt, neki kell édes legyen a szőlő, elvégre bevásárolt, ha már bele szállt érdeke, hogy hirdesse mennyire jó, mert ha nem szállnak bele sokan, az ő pénze is elértéktelenítődik. Arról nem is beszélve, hogy ő lesz az a hülye, akit felültettek.
    Mindeközben a rendszer önmagát is sanyargatja, hiszen akik benne vannak, és igazán pénzesek (jellemzően más területekről) azok folyamatosan fejlesztik a hardverparkot, vagyis egyre nehezebb lesz velük lépést tartani, miközben új versenyzőként beszállni is egyre kevésbé lesz érdemes. Gyönyörűen árnyalja a képet, hogy minél többen bányásznak (minél nagyobb kapacitással) annál nehezebb kitermelni egy újabb coin-t, és annál nagyobb lesz az előállítási költsége, valamint annál alacsonyabb lesz a várható haszon is.

    Ez tulajdonképpen egy olyan MLM amin az is bukik aki nem száll be (környezetszennyezés és elborult VGA árak). Mivel nem nyomtatnak új fiat pénzt mikor egy coin gazdát cserél, vagy kibányászódik, ezért nyilvánvaló, hogy valaki aki nyer a végén a kiszállással, kitermel mindenképp szükségszerűen egy vagy több vesztest is. Persze mindegyik vakon hiszi, hogy okosabb mint a többi és majd ő lesz az aki szakít... Innen is tudom, hogy nagyon maximum is átlag esze lehet mindent egybevéve, hiszen az átlag emberekre jellemző, hogy az átlag 80%-ánál okosabbnak hiszi magát. Valamint, hogy egyszerűen nem érti a a criptot, csak magát látja gazdagon a végén. Pont az ideális átverés alapja az ilyen.
    A közép osztálybeli relative "jó élet"et élő, de gondolkodni nem hajlandó, holnapra gazdagnak lenni akaró madarakra épül ez az egész. Persze a decentralizált, gonosz bankok kihagyásával, hogy eléggé vonzó is legyen.

    Persze sokan nem bányásznak, meg vannak nem bányászós kriptok is, vannak akik csak kereskednek vele, miközben a Wallstreet farkasának hiszik magukat, aztán örülnek ha minimalizálni tudják a buktát. 1,5 éve egy cosmó ismerősöm jött, hogy ebből lesz gazdag. Egyről tudom, hogy 800 ezret bukott rajta, egy másik a bánya eladásával jött ki nullába a végén, a többiek mélyen hallgatnak ... De legalább senki sem próbálja védeni a védhetetlent.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz t72killer #181 üzenetére

    Ezért is írtam zárójelben, hogy ez akkor már édeskevés volt hozzá. Addigra mire ez megtörtént, az elszállt VGA árak miatt kb egy olcsóbb új autó ára volt egy normális RIG. A 3-400 ezerből egyetlen közepes bányászképes VGA ha kijött volna.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz totron #184 üzenetére

    Köszönöm :)

    Ez az MLMes jónő az én ismerettségi körömben is megvan, fel sem tűnik neki, hogy 99%-ban csak férfiaknak ad el, és nem a vackai érdeklik az embereket, hanem ő maga.
    A másik ilyen (2007-2009 tengelyen eléggé sokan akartak belehúzni ilyesmibe) amikor mindegyik MLM-es előadja, hogy neki már van ismerőse aki havonta pár óra munkával 100 ezreket keres, ő még nem tart ott, de ő is fog, és te is ha most belépsz, mert jujj de jó lesz neked.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Eniko89 #186 üzenetére

    Eléggé alaposan utánajártam ennek a cripto dolognak, hogy tudjak érvelni, hogy miért jó vagy miért nem (arra jutottam, hogy sokkal rosszabb mint gondoltam elsőre). De nem jutok el magasabb szintű technikai vitákig (pl forking problem), mert leragadunk azon a szinten, hogy ő nagyon ért hozzá, de nem tudja elmagyaráznia működését, vagy hogy miért teremtene értéket energia elhasználásával, ellenben érzek bennünk egy jókora csodavárást.
    Gyakran összefonódnak vele, ha azt mondod, hogy a kriptó egy átverés, akkor te nem is a kriptót támadod, hanem őpt, mert ez az ő döntése, és ezalapján azt sugallod, hogy ő rossz döntéseket hoz. Na amikor ez a dolog előáll, akkor már biztos lehet benne az ember, hogy akkor sem fogja bevallani, hogy hibázott ha mindene odalesz. Mert hát ugye ha évekig védte, akkor nem lehet arcvesztés nélkül elismerni azt, hogy felültették.

    A másik, hogyha bányászásra is adnám a fejem (van egy elképesztően speciális körülmény, amikor megtenném : nevezetesen sok napelemből érkező energiám lenne, amit nem táplálhatok vissza a hálózatba, akkor jobb híján a többlet energiát elbányásznám) némileg nézve ugyan az értékeket, de folyamtosan eladogatnám a kibányászott coin(részeleteke)t, egyfajta félpasszív jövedelemként felhasználva.
    Sokaknál azt is hibának látom, hogy kapzsi, és ez okozza a vesztét. Mikor emelkedik a coin akkor nem adja el, mert most emelkedik az ára, nehogy már most adja el, holnap még többet fog érni, holnapután meg megint, szóval marad. Mikor elkezd lemenni az ára megazért nem adja el, mert akkor bukna rajta, meg majd úgyis visszamegy az ára, jön a "medvepiac" kifejezés, és gyémánt marokkal tartja tovább. Közben nincs belőle semmije, csak a bányászás/beszállás költségei.

    Mint írtam a rendszer természetéből adódóan olyan, hogy egy nyertes kitermel egy (vagy több) vesztest. Tehát páran nagyot keresnek sokan meg kicsit-sokat buknak.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Eniko89 #193 üzenetére

    Gazdagot én sem de jobb módut igen. Na nem a virtuáldellából, hanem előtte is az volt.
    Kifejezetten azokra a középosztálybeli gazdagodni vágyó (de megtakarítással rendelkező) madarakra vágyik ez a rendszer amelyik a legfogékonyabb ebbe beleugrani. 1-2 Milláért coint vesz / bányát épít, hopp nem tétel, a 100 ezres villanyszámla sem tétel, (azaz az, de hát ennyit bele kell rakni az "ingyenpénz"be) és majd jön az ingyenpénz. És az olyan villanyóra sem zavarja mint amit mellékeltél.
    Némelyik azt sem fogja fel, hogy mivel egyre nehezdik a bányászat ezért egyre kevésbé lesz neki rentábilis bányászni még fix költségek esetén is, hiszen azonos energiával és idő alatt egyre kevesebbet termel.
    Egyébként ez zseniális lépés volt, hogy limitálva lett a rezsitámogatott energia, mert nagyon sokan akkor álltak le a bányával mikor hirtelen a támogatott keretből is kicsúsztak már, és nem lehetett az adófizetők pénzén bányászni. Az, hogy ehhez a "medvepiac" is hozzájött az külön szerencsés. Sajnos ismerem az embereket 2-3 év és elfelejtik mennyire rossz is ez az egész, és jöhet majd megint a bányászláz... már legalább kettőn túl vagyunk, de én inkább hármat mondanék (ha ideszámolom azt az időt mikor otthon lehetett még BTC-t bányászni)

    Egyébként ez az egész cripto ott vesztette el az értelmét, és lett a csalások, rugpull-ok kiváló eszköze, hogy egynél több fajta coin létezik. Valamint, hogy egynél több fork. Innentől vicc az egész.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz t72killer #197 üzenetére

    Pontosan.
    Rengeteg ilyen van

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz devast #199 üzenetére

    Van egy haverom aki anno nagyon korán beszállt bányászni (csak az első downnál eladta ait termelt --- itt még standard BTCről van szó). Neki szerencséje volt, mert a munkahelyen üzemelt a RIG (még HD4XXX alapú kártyákkal, korai időről írok!). A cégnek elment a plusz fogyasztás, a kv automata és egyebek mellett, neki fűtve volt az irodája, és volt mellette némi haszon is. Mai szemmel az akkor könnyű bányászat miatt őrületes összegeket keresett... volna ha megtart mindent. Volt, hogy 5 btc-je is volt (akkor anno amikor alig ért valamit) (az ma mit érne???) de eladta amit bányászott ami plusz fizetés kiegészítés volt neki, ingyen.
    Aki a medencéjét fűtötte, annál vált világossá, hogy melyik rétegnek is szól ez ....
    Hiába jöttek a bányászok azzal, hogy a cripto a jövő és a szegénynek is van esélye szakítani, ez nem így volt. Pláne mikor 100 ezres nagyságrendre ugrottak a VGA-k. Nem lehetett csak úgy beszállni. Mikor nekem azt mondta egy kriptótól csodát váró bányász, hogy 3-400 ezer ft, akkor érdemlegesen 1M+ volt egy rig, plusz villanyáram... Az nem a szegények "játéka"

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz t72killer #200 üzenetére

    Na ez meg a másik ...
    Hiába láttad, hogy hová érdemes mozdulni, ha nem volt miből, akkor kimaradtál. Tipikusan arra volt jó, hogy a szegény (akinej nincs miből) és a gazdag (aki akár 10-20 kártyát is vehet) között csak még nagyobbra nyíljon az olló...

    (mondjuk pont a pár hónapos ajtó miatt tudok olyan emberkéket, akik csak bukni szálltak be a végefelé)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz devast #206 üzenetére

    A senkit azt nem állítanám, de szerintem csak azok gazdagodtak belőle akik elég nagy halak tudtak lenni.

    A lehetőség persze ott van, hogy elfelejtsd és ne add el, de mivel fél infók alapján kell dönteni ez sem olyan könnyű. Mikor kiszálltam a polkadot-ból, akkor 6000ft volt az értéke, mostmeg 300ft ... 8 hónapot vártam volna, hogy az 1/20-át érje...
    Itt jön képbe az, hogy csak és kizárólag olyan pénzt szabad criptoba fektetni aminél az sem baj, ha 100%-ban elúszik. De ez innentől valljuk be nagyban összecseng bármelyik szerencsejátékkal.
    A szegény nem teheti meg azt, hogy megvesz valamit és tartja. Hiszen akinek alig van pénze megélni, annak a részvény, cripto stb ára igenis hiányozni fog. Ha emellé még az is benne van (és jóval nagyobb eséllyel), hogy óriásit bukik vele, akkor inkább költi megélhetésre.

    "mert amikor felmegy akkor azért remeg mert milyen sokat keresett és ki kéne venni elkölteni, amikor lefele megy akkor meg megijed, mert milyen sokat vesztett és el kéne adni, hogy ne legyen nagyobb bukó" - ez teljesen így van, de fentebb én is írtam.

    #204 t72killer : pontosan. Szerencsére már a drága áram, és a "medvepiac" együttesen annyit elért, hogy - itthon legalábbis - jelentősen szelídültek a VGA árak, és az átlag userek nagyon nagy része leszerelte a bányát. Ha ennek csak a felében realizálódik az, hogy mennyi vesződséggel mennyit (nem) keresett meg, akkor már a következő bányalázban (amiről remélem, hogy nem lesz, de az első után is ezt reméltem mégis követte következő), már jóval kevesebben vesznek majd részt.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz , #211 üzenetére

    Ez az emberiség fuck logicja lesz, ha így lesz. Érted, feleződik a bányászás (tehát kétszer olyan nehéz lesz bányászni mint eddig), és akkor nem az jön le, hogyideje lenne befejezni, mert ennek így semmi teteje, sőt egyre több energiát és hardvert vesz el ... NEM! Akkor többszöröződik az értéke! Még ha valami értékteremtő asset lenne... mittudomén ... mozdony, munkagép, processzor, ingatlan stb. azt mondanám, hogy érthető. De itt még mindig egy - azontúl, hogy páran megállapodtak abban, hogy ez értékes - semmire sem használható játékpénzről van szó. Kijavítom magamat : Átverésre, madárfogásra mindig is kiváló.
    Ennek ellenére, ha ez valóban így van, lehet, hogy érdemes lenne BTC-t vennem ismét. Főleg, hogy kb az az egyetlen komolyabban vehető cripto.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz BaLee #218 üzenetére

    Az arany meg a gyémánt jó hasonlat, pont rámutat, hogy mekkora agyrém ez az egész cripto. Az aranyat és a gyémántot tudod használni az iparban is, ékszerként is, ami ugye erről az energiaigényes virtuális semmiről nem mondható el.
    Szóval az én szememben az, hogy mostmár kétszer annyira nehéz lesz előállítani, csak annyit jelent, hogy mostmár kétszer annyira megérett a betiltásra.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz t72killer #223 üzenetére

    "Persze hogy van. Csak ugye kis pénz kis foci, ha nem teszel bele olyan összeget, ami bukta esetén fáj, akkor hasznod se lesz túl sok." - pontosan. Hiába szálltam ki én is 17% nyereséggel, ami nem rossz, a berakott összeg miatt ez csak kis nyereség volt. De egyszerrűen anyni pénzre tudtam azt mondani, hogyha bukta, akkor sem lesz baj.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Dr. Akula #227 üzenetére

    +1

    Szívemből szóltál.
    Sokan esküdtek rá, hogy majd 1-2 drágított VGAval meggazdagszanak, és én vagyok a hülye ha ebbe nem ugrok bele. Aztán saját bevallásuk szerint 1 év volt mire visszabányászták a VGA árát, és a villanyszámláról meg nagyvonalúan elfeledkeztek. Semmi értelmük nem volt, csak drágították a VGA-t.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz dabadab #241 üzenetére

    Pontosan!
    Nekem akkor szállt el minden bizalmam a coinok iránt, amikor kiderült, hogy nem csak egyetlen egy féle lehet, hanem bármikor lehet indítani egy újat, meg forkok képződnek és hasonlók.

    Pedig nagyon sokan úgy szállnak bele, hogy a FED, monetáris politika, fiat pénz milyen szar dolgok, majd itt minden meg lesz oldva ... aztán pont nem, a szabályozatlansága az egyik legnagyobb veszélyforrása, és még a forint sem olyan volatilis mint egy némelyik coin.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz t72killer #253 üzenetére

    Pedig a criptohoz is oda kellene írni.
    Pont Angliában láttam olyan cripto hirdetést, hogy "X millio ember érti a criptot, és te?" - igazából úgy módosítanám, hogy igaz is legyen hogy "X millio ember érti a criptot, a többinek meg van". :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz totron #254 üzenetére

    "bár bámulatos részletgazdagsággal hozod az egységnyi megtévesztett figuráját" - ezt nagyon sokan tudják hozni rajta kívül is.
    Az egész arra épül, hogy emberek azt hiszik, hogy munka nélkül itt lesz nagy della, és ő lesz az az okosmajom aki majd meggazdagszik*, és meglehetősen erős disszonanciát okoz benne, ha valaki felhívja a figyelmét arra, hogy van rá esély, hogy ez nem így lesz, hanem csak elúszik a megtakarítás. Pedig valahol sejtheti, hogy nem tökéletes a dolog, mert tudtommal még senki sem hagyta ott a munkáját egy csapásra, feltéve mindent is, a criptora.
    Itt azért megemlíteném azt az életvitelszerűen segélyből élő angliai családot, (akikről úgy 2 éve a legnagyobb cripoláz idején láttam videót) akik úgy gondolták, hogy most majd a criptóból ők meggazdagszanak, természetesen munka nélkül. Azért most megnézném, hogy hol tartanak.

    * Különösen a bányászokra igaz ez, akik szocializálják a kárt (magas VGA árak, energiaáremelés, környezetszennyezés), de privatizálják a hasznot (természetesen úgy gondolják, hogy minden ezzel megkeresett fillér NEKI JÁR, és se adót, se kompenzációt nem óhajt fizetni).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák