Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz Dr. Akula #250 üzenetére

    Az Übert is kifingatták a taxisok, mert úgy akart versenyelőnyt csinálni magának, hogy egy csomó szabályozást meg nem tartott be.

    Pont ez, pont Magyarországon nem kicsit viccesen hangzik.

    DRM is theft

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Dr. Akula #250 üzenetére

    +1. Amit a kriptománok nyomnak itt és máshol, már messze több a reklám kategóriánál.

    Alapból pl nálunk brokicég csak úgy hirdethet, ha szépen odabiggyeszti, h ügyfeleinek hány%-a veszteséges a VALÓSÁGBAN. Kriptósoknál ilyet még nem is láttam.

    #251: náluk jóval több szabályt akartak megkerülni ;]

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • totron

    addikt

    válasz Rxanboy #249 üzenetére

    Igen, a tőzsdén, forexen is megszívták ezek az emberek, mert 0 tudással beleugrott olyanba, amihez fingja sincs, hogy micsoda, nem érti, hogy az alaptermék, hogy mozog, milyen események hatnak rá
    De babám, mindössze csak annyit felejtesz el, hogy ettől te még nem leszel a téma szakértője, bár bámulatos részletgazdagsággal hozod az egységnyi megtévesztett figuráját. Szóval az érved olyan, mint a dohányzó kismamáé, aki teríti és állítja, hogy az ő utódjának nem lesz semmi baja, különben is; más meg nem dohányzik és úgy produkál születési rendellenességet. Nem tudom, kitűnik-e számodra az állítás mögött húzódó fergeteges logika. Tudom, most megint meggeneráltam egy velem az a baj kezdetű eposzt.

  • ,

    addikt

    válasz arnyekxxx #247 üzenetére

    Pontosan, sőt, a totális bukás elvi lehetősége is benne van a pakliban. Ez egy ilyen játék.

  • ,

    addikt

    válasz Dr. Akula #248 üzenetére

    Igen, viszont azok illegálisak. A kriptovaluták kereskedelme/birtoklása viszont nem.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz , #256 üzenetére

    Már ahol. Kínában már pont illegális. Ott amúgy se néznek jó szemmel semmilyen különcködést, párhuzamos hatalmat. Nem mintha egy FED szeretné hogy ne ő alakítsa a pénz árfolyamát, csak ott lassabban történnek a dolgok.

    #251dabadab: Az is volt, de ettől még igazuk volt. Az más kérdés hogy rájuk is férne egy folyamatos NAV razzia, meg az építőiparra, vendéglátásra is. De azért ha feldobják egymást, hogy a másik is csal, az azért jó. :)

    [ Szerkesztve ]

  • ,

    addikt

    válasz Dr. Akula #257 üzenetére

    Igen, mert Kínának saját kriptovalutája van, nem akartak konkurenciát neki, így egész egyszerűen a többit betiltották.

  • KROK640

    veterán

    válasz BaLee #218 üzenetére

    Az arany meg a gyémánt jó hasonlat, pont rámutat, hogy mekkora agyrém ez az egész cripto. Az aranyat és a gyémántot tudod használni az iparban is, ékszerként is, ami ugye erről az energiaigényes virtuális semmiről nem mondható el.
    Szóval az én szememben az, hogy mostmár kétszer annyira nehéz lesz előállítani, csak annyit jelent, hogy mostmár kétszer annyira megérett a betiltásra.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz t72killer #223 üzenetére

    "Persze hogy van. Csak ugye kis pénz kis foci, ha nem teszel bele olyan összeget, ami bukta esetén fáj, akkor hasznod se lesz túl sok." - pontosan. Hiába szálltam ki én is 17% nyereséggel, ami nem rossz, a berakott összeg miatt ez csak kis nyereség volt. De egyszerrűen anyni pénzre tudtam azt mondani, hogyha bukta, akkor sem lesz baj.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Dr. Akula #227 üzenetére

    +1

    Szívemből szóltál.
    Sokan esküdtek rá, hogy majd 1-2 drágított VGAval meggazdagszanak, és én vagyok a hülye ha ebbe nem ugrok bele. Aztán saját bevallásuk szerint 1 év volt mire visszabányászták a VGA árát, és a villanyszámláról meg nagyvonalúan elfeledkeztek. Semmi értelmük nem volt, csak drágították a VGA-t.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • Rxanboy

    újonc

    válasz Dr. Akula #250 üzenetére

    Bocsi, de ez nem propagálás, csak annyit mondott, hogy ő ezt jónak látja, ezért meg ezért, illetve kifejtette a véleményét meg a tapasztalatait. Ahogy olvastam nem tett explicit pénzügyi tanácsot, hogy fektess BTC-be, mert ennyit meg ennyit fogsz vele kaszálni. Ha valamiről a véleményedet mondod el az nem pénzügyi tanácsadás, onnantól a másik félnek kell mérlegelnie és eldöntenie, hogy az az információ mennyire releváns. Akinek van egy kis esze, az nem fog egy embernek hinni, hanem meghallgatja mindkét oldal pro és kontra érveit és abból vonja le a következtetéseket.
    Amúgy ez egy tök jó forum topik lenne, ha valóban a cryptóknak a valódi előnyeit és hátrányait beszélnénk ki, mert itt ugye mindenki csak az emelkedést meg a zuhanást látja.
    Sokan mondják rá, hogy piramisjáték, de sokan még azt se tudják, hogy a piramisjáték mit jelent.
    A piramisjáték egy nem fenntartható hierarchikus hálózat, ahol ugye az újonnan belépők finanszírozzák a felső kört és minél nagyobb tömeg kell a különböző szintekhez. Itt nem kapsz semmit, csak, hogy beléphessa rendszerbe és az utánad levők finanszíroznak téged, nincs alaptermék, semmi egy idő után összeomlik az egész, mint a kártyavár.
    MLM: Ez a Multi-level Marketing, ez egy úgynevezett hálózatépítős marketing eszköz, abszolút legális, úgy működik, hogy adott termékeket ajánlod ismerőseidnek eladod neki, majd ezért te kapsz valamilyen jutalékot, magyarán ez az a jutalék úgy mond a marketing költsége a terméknek. Ez, amúgy abszolút legális, semmi kivetni való nincs egy ilyen marketing módszerben, a probléma, hogy nem igazán vált be, bár az emberek jobban bíznak ismerőseik véleményében egy termék eldöntésére, de a nagy közönség elérésére egy tv reklám nagyobb tömegeket tud megmozgatni, ez inkább egy ilyem nagyon speciális termékeknél válhatna be, ami esetleg csak egy egy társadalmi réteget vagy érdeklődési körű embert érint. (Az megint más, hogy magyarországon ennek is rossz szájíze van, mert itt is a mesés meggazdagodással hirdették, holott csak egy bevétel kiegészítesre jó csak, tehát az emberek félre lettek vezetve).
    BTC: ez egy szoftverkód, blockchaineken tárol minden tranzakciót, ami valaha a btc hálózatán történt, a te tokened, az nem más mint egy szoftverkód, úgy mint egy operaciós rendszer vagy akármi más, az értékét a piaci kereslet adja meg, az, hogy valaki ezért nem hajlandó egy fityinget sem adni, más meg kifizet érte 10 ezer vagy 30 ezer dollárt is, az megint a piaci kereslet. Ez nem egy piramisjáték, mivel nem egy rendszerbe lépsz be, azért, hogy az alattad levők eltartsanak, itt veszel valamit a pénzeden, jelen esetben egy tokent, amit akár az egyszerűség kedvéért akár nézhetjük úgy is, mint pl egy pizzahut kupont. Vannak üzletek (nem is egy), ahol ezt már elfogadják. Egy pizzahut kupon nem lehet piramisjáték.
    Maga az MLM sem illik rá, mivel ez nem multi-level marketing, nem adsz el valamit aztán kapsz érte jutalékot, csak adott egy token, ha vegyük úgy mint egy kupon, amit sok üzletben felhasználhatsz, valszeg egyre többnél, az értéke meg szörnyen volatilis.
    Az, hogy valaki mást félretájékoztat magáról a BTC vagy más cryptoról, az nem maga a termék hibája, ott a hamis pénzügyi tanácsadót fogják lecsukni.
    A futures ETF-k is ugyan úgy léteznek és a mögött még az alaptermék sincs ott mint egy spot ETF-nél magyarán mondhatnánk, hogy lutri az egész, még annyit se ér mint a BTC, mégis évtizedek óta megy és használják.
    Az Über egy elég rossz példa, mivel ott adott volt egy rendszer, ami megkerülte a szabályozást, itt meg adott egy rendszer, ahol az elmaradott 1933-as értékpapír törvények nem működnek rá, nem azért mert kibúvó lenne, hanem, mert nem létezik a törvényben a digitális valuta fogalma se, a jogot is folyamatosan fejleszteni kell, hogy az adott korhoz jól alkalmazkodjon.

    Itt alapjáraton az a probléma, hogy már magát az tőzsdét és forexet is szerencsejátéknak hívod, ez pedig egy elég nagy probléma.
    Az, hogy te vagy én nem értünk hozzá, nem tudunk kereskedni az nem azt jelenti, hogy szerencsejáték lenne, vannak nagyon is sokan (én is ismerek olyat), akik ebből megélnek és ez az életük. De ez nem annyiból áll, hogy hu elolvasok 2 könyvet meg pár indikátort felfirrkantok és már tudok is kereskedni, aztán jön a pofon és a piac megbüntet, utána meg kikiáltom, hogy áh itt nem lehet nyerni ez baromság, csak szerencsejáték, pont ugyan ezt mondja az is, aki nem tud pókerezni :) Egy magasabb tőlünk független erőre fogjuk azt, amit nem tudunk, mivel nem vagyunk képesek arra, hogy bevalljuk magunknak, hogy ehhez nem ertünk, vagy még többet kéne tanulnunk, ahhoz, hogy valóban megértsük. Ez az az egó, amiről beszéltem, ami miatt az emberek 90%-nak nem való a kereskedés. Én soha nem is tanácsoltam senkinek,hogy cryptoval kereskedjen, játek pénzel teljesen más mintha valódi pénzzel kellene döntést hozni.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz , #258 üzenetére

    Az államilag ELLENŐRZÖTT, minden olyan tulajdonsággal rendelkezik, amivel egy papírpénz. A bitcoinos oroszrulett viszont nem. Az csak egy high score számsor a flippergépben. És ez csak a drog és egyéb maffiának jó, ahol havi 2 milla csak a pénzösszekötegelő befőttesgumi (Pablo Escobar ugyebár, ebből is látszik hogy nem a te 0.00000000000001 coinod a lényeg). Nem cél a maffia pénzmosásának támogatása, és szintén nem cél az összevissza ugráló árfolyam által keltett létbizonytalanság (ha egyik napról a másikra elveszted az évtizedes megtakarításaidat). Ez aláássa az állam tekintélyét, ezért kb. sehol nem számíthat támogatásra. Kivéve talán az olyan helyek mint Salvador, Kenya, Szomália, és más polgárháborús-bűnbandás térségek, ahol már úgysincs pénz, és a semminél még ezt is jobbnak találták.

  • KROK640

    veterán

    válasz dabadab #241 üzenetére

    Pontosan!
    Nekem akkor szállt el minden bizalmam a coinok iránt, amikor kiderült, hogy nem csak egyetlen egy féle lehet, hanem bármikor lehet indítani egy újat, meg forkok képződnek és hasonlók.

    Pedig nagyon sokan úgy szállnak bele, hogy a FED, monetáris politika, fiat pénz milyen szar dolgok, majd itt minden meg lesz oldva ... aztán pont nem, a szabályozatlansága az egyik legnagyobb veszélyforrása, és még a forint sem olyan volatilis mint egy némelyik coin.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz t72killer #253 üzenetére

    Pedig a criptohoz is oda kellene írni.
    Pont Angliában láttam olyan cripto hirdetést, hogy "X millio ember érti a criptot, és te?" - igazából úgy módosítanám, hogy igaz is legyen hogy "X millio ember érti a criptot, a többinek meg van". :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz totron #254 üzenetére

    "bár bámulatos részletgazdagsággal hozod az egységnyi megtévesztett figuráját" - ezt nagyon sokan tudják hozni rajta kívül is.
    Az egész arra épül, hogy emberek azt hiszik, hogy munka nélkül itt lesz nagy della, és ő lesz az az okosmajom aki majd meggazdagszik*, és meglehetősen erős disszonanciát okoz benne, ha valaki felhívja a figyelmét arra, hogy van rá esély, hogy ez nem így lesz, hanem csak elúszik a megtakarítás. Pedig valahol sejtheti, hogy nem tökéletes a dolog, mert tudtommal még senki sem hagyta ott a munkáját egy csapásra, feltéve mindent is, a criptora.
    Itt azért megemlíteném azt az életvitelszerűen segélyből élő angliai családot, (akikről úgy 2 éve a legnagyobb cripoláz idején láttam videót) akik úgy gondolták, hogy most majd a criptóból ők meggazdagszanak, természetesen munka nélkül. Azért most megnézném, hogy hol tartanak.

    * Különösen a bányászokra igaz ez, akik szocializálják a kárt (magas VGA árak, energiaáremelés, környezetszennyezés), de privatizálják a hasznot (természetesen úgy gondolják, hogy minden ezzel megkeresett fillér NEKI JÁR, és se adót, se kompenzációt nem óhajt fizetni).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • Rxanboy

    újonc

    válasz KROK640 #266 üzenetére

    Ezzel a résszel egytől egyig egyetértek veled, csak pusztán nem értem, hogy a hozzászólásaimból mi sugallta azt, hogy én egyáltalán így gondolkoznék, amikor kifejtettem nem egyszer, hogy ahhoz, hogy valaki sikeres kereskedő legyen elég vért izzadó munka és sok sok tanulás, a szerencsének konkrétan semmi köze nincs hozzá, ugyan olyan kemény munka mint egy 8 órás meló, aki viszont nem így gondolja és azt hiszi, hogy ő a zseni és 0 tanulás meg 0 munka után bele ugrik, az pont ugyan úgy veszít, ahogy jól le is írtad. Az is nagy butaság, amikor valaki all-in cryptot nyomat, nem, hogy részvényekben nem tolunk ilyet, de egy erősen volatilis eszköznél főleg nem, aki ezt csinálja az valóban kaszinózik, felrakja a házát a pirosra, így is lehet.
    Én nekem vannak részvényeim, meg bondok, pontositok részvény csak volt, ezt pl jól megláttam, hogy amikor kezdődött a tapering (fed mennyiségi szigorítást bejelentette 2021 novemberében) én ott átálltam fiatra szép lassan, mert nem láttam, hogy ennek mikor lesz vége és vagy egy kisssebb süllyedés vagy akár recesszió lehet belőle, nem mertem kozkáztatni, de azt hiszem talán jól is tettem, mert amazon meg a meta is 50-70%ot zakozott lefele.
    Én, amúgy nem mondom.magamat profinak, abszolút nem, de ezért nem is szorakozok extrém kockázatú piacokon, crypto az tetszik, látok lehetőséget a technológiában a use-case-ben, de nekem túl gyorsan mozgó, hogy előre lássam, van aki profibb benne ő nyomja is, én nekem ez nem a fő melóm, így inkább távol maradok tőle, de ez nem azt jelenti, hogy nem látok benne lehetőséget, meg nem lenne hasznos.
    Viszont, azért vannak dolgok, amikben vannak tapasztalataim meg tudásom, amivel az átlag embernél többet tudok, nem azért, mert én vagyok az atyaúristen, meg a mindent tudó, hanem, mert valamire több időt szántam, hogy megismerjem, az igazán érdekes témák itt (shitcoin problémák kérdése, fork etc...) épp, hogy csak érintőlegesen lett emlitve, pont, ami érdekes lenne, ezen felül lényegtelen dolgokról megy a diszkássön.

Új hozzászólás Aktív témák