Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rxanboy

    újonc

    válasz tomcat78 #161 üzenetére

    "két rendszer összeolvasztásában/ összefésülésében rejlik"
    Ezt pontosan, így látom én is, hogy a két rendszernek valamilyen evolúciója szükséges ahhoz, hogy ezek a kérdőjelek eltünjenek.
    Szerintem a szerencsevadászok (de ez csak az én véleményem) ki fognak kopni a rendszerből és úgy mond az okos pénz az értelmesebb helyre fog menni, ez lehetne még egy optimális forgatókönyv.
    A másik, amúgy maga a banki rendszer fenntartása is a cél, tehát ezért kerül annyiba (ezzel egyet is értek) és ha nem lennének hitelek, akkor az innováci se fejlődhetne, pl van egy céged terjeszkedni szeretnél és ezért hitelt veszel fel a banktól, vagy ha nagy vállalat vagy bondokat adsz el, hogy abból finanszírozz nagyobbb beruházást. De pont ezen problémákra pl a Defi is adhat megoldást (ha kiforrja magát és beválik), csak ott már nem bankokon keresztül menne a hitelezés nem egy központi szereplő intézné, hanem úgy mond peer-to-peer módon, de ez még csak egy 2 éves technológia még csecsemő korban van.
    Amugy magát a szektort nem kell teljesen felügyelni, nem is lehet, szerintem erre felesleges erőforrást fordítani, ami a fontos, hogy a gyenge gócpontokat kellene megfogni, azokra szabályozásokat bevezetni, ugye pl az exchangekre, hogy az ügyfél vagyon legyen elkülönítve a cég vagyonától (FTX esete), vagy, hogy a stabil coinok legyenek szabályozva, hitelesített könyvvizsgálat, ez azért nagyban növelné a bizalmat a szektor iránt.

    arenyekxxx: Mégis milyen hitemmel? Mit szürtél le abból, amiket írtam, szerintem te nagyon el vagy tévedve.

Új hozzászólás Aktív témák