Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rxanboy

    újonc

    válasz tomcat78 #135 üzenetére

    Szerintem abszolút, jól látod, hogy mindenkinek van igazsága a dologban. Az objektivitás az az, hogy magának a szektornak vannak előnyei és hátrányai is, azért mondom magamat objektívnak, mert én is ugyan úgy kiemeltem az előnyeit és hátrányait is, rengetegszer.
    Itt inkább maga az, hogy vannak azért mindenben tényszerű dolgok, például a BTC energia felhasználása hatlamas, ami ugye problémás, de megint másik tény, hogy a 70%-a megujuló energiából származik.
    Az is tény, hogy rengeteg alkalmazási lehetősége van a technológiának, ami sok problémát megoldhat, viszont tény, hogy ezek az alkalmazások még gyerekcipőben járnak, illetve nagyon sok a csaló pénzlehúzó projekt.
    Nekem inkább azzal volt itt kivételesen a legnagyobb problémám, hogy érveket hoztam fel, sok esetben (tisztelet a kivételnek) csak lenéző válaszokat kaptam, aztán megjegyzést kaptam, hogy márpedig ez nem lett legyintéssel elintézve, majd megint kaptam ezután egy ilyen megjegyzést és akkor ezután, ne mondja az ember, hogy nem előítéletesek vele.

    t72Killer: igen a Tumbler az jól meg tudja mixelni a dolgokat, igazi pénzmosodások tudnák használni, viszont az USAban be is lett tiltva a használata, az más kérdés, hogy ha egy "bepiszkolt" walletról küldenek tranzakciót egy tiszta walletra pl egy politikusáéra, akkor ott mi van. Szóval ez még kérdőjeles, hogy mi lesz, ez még nyitott könyv. Amit csinálnak sokan, hogy amikor fiatra konvertálod az valamilyen exchangen történik ott meg ugye a KYC megfog.
    Maga az MLM az azt nem mondta el, hogy az ilyen ATMeken ott a kamera és a hatóságok ezt visszanyomozhatják, hogy mikor ki vett ki pénzt? Jó persze eltakarhatod magad, de ezt általában úgy helyezik el, hogy amikor a monitor nézed pont veszi az arcod, de ez részlet kérdés, az, hogy egy cég adócsalásra buzdít, az elég durva büneset ilyen téren, de asszem ott is úgy van, hogy x mennyiség felett, személyit kell felmutatni atm-nel, ez nekem kb olyan mintha borítékban fizetne a cég. De mondjuk egy MLM-től nem is várna mást az ember.

  • Rxanboy

    újonc

    válasz tomcat78 #138 üzenetére

    Meg ugye az adózás is csak most lett tisztázva magyarországon is, hogy hogyan kell crypto után adózni.
    Alapvetően az a baj, hogy a szabályozó szervek között sincs egyetértés pl USAban a CFTC az áruként az SEC meg értékpapírként mondja ki a cryptokat és ez elég nagy fejetlenséget szül.

  • Rxanboy

    újonc

    válasz tomcat78 #141 üzenetére

    Igen, sajnos ez az adó elkerülés egyik eszköze, bár itt magyarországon is elég nagy divatja van ennek, ha bár ez valahogy nem meglepő. Mindenféle politikai elfogultság mentesen mondom, amilyen adótörvenyek vannak itthon, meg amit kapsz cserébe, plusz a felsőbb körökben is, ami megy, hát nem csoda, hogy maga az egyszeri emberek próbálnak kibujni alóla.

  • Rxanboy

    újonc

    válasz tomcat78 #144 üzenetére

    Ebben valóban igazad van. A crypto régen abszolút a legjobb eszköz volt adóelkerükésre.
    Azért mondom, hogy régen, mert pl eu-ban is (illetve a más részein a bolygón),olyan törvénytervezeteken dolgoznak, amik ezeket a kiskapukat bezárják. Az exchangeknél mindenhól KYC-t várnak el, csak ezt engedélyezik az EU-n belül, asszem valami 1000 euroig cryptoban (fiatban készlénzben meg talán 5000 euróig) nem kell bejelentened különböző értékek vásárlását, különben a kereskedelmi cégnek üzletnek ezt jelentenie kell, valami ilyesmi, de erre már nem emlékszem pontosan.
    Szerény véleményem szerint, legnagyobb adókerülők azok a legnagyobb techcégek. Az emberek között is van persze, de, hogy őszinte legyek az az adó, amit ők elcsalnak az szinte porszem a Google Apple stb... cégekhez képest. Offshore cégeket hoznak létre adóparadicsomokban, nem csoda, hogy az USA törekszik a globális minimum adóra, amit persze kis országunk csuda jól vétózott is az euban, erre meg az usa jól fel is bontotta a kettősadóztatásról szóló szerződést. Gyakorlatilag valami 35% adót kell befizetnünk osztalékalapú részvények után (plusz ha nem olyan tőzsdén vagy akkor még a veszteséges trade után is adóznod kell), mellette persze a rendes fizetésedből fizeted a rengeteg szja-t szochot áfát, amiért kapsz egy omladozó nyugdíj és egészségügyi rendszert (oktatásról már ne is bezséljünk).
    Szóval, amúgy teljesen igazad van abban, hogy egy ideális országban, egy ideális rendszerben, te a társadalmat lopod meg, de teljesen más ezt mondjuk egy Svédországi lakos szempontjából nézni (ahol szinte minden gyönyörűen működik), vagy mondjuk egy magyar lakos szemszögéből.

  • Rxanboy

    újonc

    válasz tomcat78 #157 üzenetére

    Igen ez valóban igaz, hogy mindenkit a profit motivál és ez minden más szektorban így van, ha a kiskapuk bezárulnak, akkor talán a pénz az értelmesebb projektekbe fog menni, ami valóban ad pluszt a társadalomnak és nem az ilyen Muskcoinokba (én már csak így hivom a doge-t ), persze az is benne van a pakliban, hogy túl erős szabályozást kap és a szektor megrottyan és nem váltja be azt, amire hivatott ez is benne van a pakliban, ezért is kockázatos. Annyit azért még hozzá tennék, hogy a hagyományos rendszerekben sincs kevesebb csalás, vagy átverés, most érted ott volt a 2008as subprime válság, ahol ugyan úgy a kisember szívta meg, míg a nagyok ki lettek mentve.
    Pl 2022 decemberében az FTXtől volt hangos minden, de a Wells Fargo csalásairól meg senki sem beszél:
    https://www.cnbc.com/amp/2022/12/20/wells-fargo-agrees-to-3point7-billion-settlement-with-cfpb-over-consumer-abuses.html
    és ez a hagyományos szabályozott pénzügyi rendszerben történt az egyik legnagyobb banknál.
    Mindenesetre nem, nem a cryptot akarom ezzel mosdatni, ez nem védi ki a cryptóban elkövetett csalásokat, ezt csak azért hoztam példának, hogy sajnos a hagyományos pénzügyi rendszerünkben is rengeteg csalás van még mindig.

  • Rxanboy

    újonc

    válasz tomcat78 #161 üzenetére

    "két rendszer összeolvasztásában/ összefésülésében rejlik"
    Ezt pontosan, így látom én is, hogy a két rendszernek valamilyen evolúciója szükséges ahhoz, hogy ezek a kérdőjelek eltünjenek.
    Szerintem a szerencsevadászok (de ez csak az én véleményem) ki fognak kopni a rendszerből és úgy mond az okos pénz az értelmesebb helyre fog menni, ez lehetne még egy optimális forgatókönyv.
    A másik, amúgy maga a banki rendszer fenntartása is a cél, tehát ezért kerül annyiba (ezzel egyet is értek) és ha nem lennének hitelek, akkor az innováci se fejlődhetne, pl van egy céged terjeszkedni szeretnél és ezért hitelt veszel fel a banktól, vagy ha nagy vállalat vagy bondokat adsz el, hogy abból finanszírozz nagyobbb beruházást. De pont ezen problémákra pl a Defi is adhat megoldást (ha kiforrja magát és beválik), csak ott már nem bankokon keresztül menne a hitelezés nem egy központi szereplő intézné, hanem úgy mond peer-to-peer módon, de ez még csak egy 2 éves technológia még csecsemő korban van.
    Amugy magát a szektort nem kell teljesen felügyelni, nem is lehet, szerintem erre felesleges erőforrást fordítani, ami a fontos, hogy a gyenge gócpontokat kellene megfogni, azokra szabályozásokat bevezetni, ugye pl az exchangekre, hogy az ügyfél vagyon legyen elkülönítve a cég vagyonától (FTX esete), vagy, hogy a stabil coinok legyenek szabályozva, hitelesített könyvvizsgálat, ez azért nagyban növelné a bizalmat a szektor iránt.

    arenyekxxx: Mégis milyen hitemmel? Mit szürtél le abból, amiket írtam, szerintem te nagyon el vagy tévedve.

  • Rxanboy

    újonc

    válasz tomcat78 #165 üzenetére

    Szerintem itt magára a protocollt üzemeltetökre gondolsz nem? Tehát maga akik pl az eth node-okat futtatják. Amúgy itt is úgy van, amennyire én tudom, hogy maga a tranzakció-nak van valami gas fee-je, tehát aki node-ot futtat annak ebből jön a bevétel.
    Az előnye ebből a szempontból az az lehet, hogy mivel az egész decentralizált és megváltoztathatatlan, bárki futtathat ilyen node-ot, de ugye a protocolt nem tudja megváltoztatni, hogy csalásra használja fel, mert nem egy entitás kezeli, maga pl a layer1 az egy protocol csak, erre lehet építeni, pl a Józsi hitelezhet az Erzsinek x lóvét, ami után a Józsi kapja a thm-et és ebből, mivel ez egy valamilyen erc2.0 protocollon ment keresztül lead tranzakciós díjat gas fee-ként az üzemeltetőknek. De ez csak egy példa a hitelezésre, hasonló elven mehet minden más is (pl lakás adásvétel stb...), így tartva fent a rendzsert, eddig is így ment ez, mert amennyire én tudom a spekulánsok, akik csak megveszik és tartják, nyilván nem ők azok, akik fentartják a rendszert fizetik a tranzakcio után a gas fee-t. De, ehhez az is kell, hogy teszem azt egy ilyen digitális szerződést pl a bíróság is elfogadjon, ahhoz meg ugye a megfelelő jogi alapokat kell megteremteni, hogy ha a Józsi megvette Erzsitől egy ingatlanát, akkor azt a protocol tranzakciója hitelesen bizonyítsa és ezt a bíróság is elfogadja mint bizonyíték, ha pl valami oknál fogva bírósági per lenne belőle. Meg itt akár olyat is lehet, hogy egy nagyobb ingatlant többen megvásároltok kis részekre bontva, akár mintha egy részvény lenne mindenki résztulajdonosa (ilyen is van már a gyakorlatban), csak ez úgy mond ezen dolgok adásvétele olyan gyorsan és olcsón mehetne végbe mint pl egy részvény adás vétel a tőzsdén, nem kellene ügyvéd, közjegyző stb...
    Viszont, magát a befektetést szerintem, így nem oldják meg a cryptok, tanácsadás, hogy mibe fektess, mit, hogy csinálj az ugyan úgy marad a bankrendszernél illetve a brókereknél, az a része már inkább pénzügyi tanácsadasnak tűnik nekem, amit az ember nyilván hús vér lénytől fogadna el többnyire.
    Szerintem nem is lenne feltétlen jó, ha magát a bankrendszert egy az egyben lecserélné, az eleve az előző összeomlásához vezetne, ami valljuk be elég nagy káosz lenne , inkább a pénzügyi rendszer egyfajta digitális tóvábbfejlesztésének tudnám elképzelni.
    Ezek úgy mond, az irányok, amiket én látok legalábbis, de azt látnunk kell, hogy ez még milyen gyerekcipőben van, aztán persze senki se tudja, hogy mi lesz az outcome, ezt majd az idő dönti el.

    t72killer:
    Az, hogy te nem tudsz elfogadni érveket, arról nem én tehetek, találtál egy hibát az érvelésemben egy rosszúl összerakott mondatomban találtál egy csipetnyi ellentmondást, amibe most elkezdtél kapaszkodni olyan erősen mintha a vákuum próbálna kiszippantani a világűrbe és ezen lovagolsz. Ebből az egészből próbálod az összes érvelésemet illetve a teljes nézetemet beállítani olyannak, ami abszolút teljesen nem reális. Mivel az érvelést nem tudod cáfolni, ezért magát az érvelőt támadod, hogy a mondandóját próbáld meg hiteltelenként beállítani, ami szerintem egy elég rosszhiszemű hozzá állás egy egészséges vitakultúrában.
    Egy egészséges vitakultúrában mindkét félnek vannak jó és rossz érvei, amíg én kompromisszum kész voltam, addig te a saját nézőpontodat szajkóztad, miután nem tudtad egy állításomat hitelt érdemlően cáfolni, elkezdtél hibákat keresni, majd azokat felnagyítani és a személyemet támadni.

  • Rxanboy

    újonc

    válasz tomcat78 #170 üzenetére

    Magát az emberi tényezőt én sem hagytam ki és ez esetben sok dologban nagyon is egyet értettem a kritkus hangokkal is.
    Például, hogy vannak csalók, akik kihasználják a rendszert, csalásra használják, a shitcoinok problémáját is felhoztam, valamint, hogy igen mindenhol a profit a lényeg és ez fontos is.
    Azt is kifejtettem, hogy a technológia az sok problémát megoldhat és ennek adaptálása az még a jövő zenéje, hogyan lesz ez elfogadva és ezt senki sem tudja, ha csak nem jövő látó jós.
    Arra is kitértem, hogy milyen trendek vannak.
    Nincs fehér meg fekete, az Aplhabet a Microsoft és az Apple is a profitért csinálnak mindent ez hajtja előre a vállalatokat stb... ez nem jelenti azt, hogy eközben nem adtak hasznos dolgokat a társadalomnak. Abban is egyet értettem, hogy ők se szentek, nekik is ott van ám az adóelkerüléses probléma, ahogy megkerülik a rendszert. Én egész egyszerűen ezt a végletes megközelítést árnyaltam.
    "A bankok pedig szívjóságból fogják leadni a kölcsönadás gyakorlatát?" -》 ez is mint olyan, már egy fajta oylan megfogalmazás, hogy te hülye vagy? Nem látod, hogy a bankok ezt fogják csinálni? Mintha ő, én vagy más pontosan tudná, hogy mi jár a banki CEO-k fejében, ez nem objektív tény, hanem ez egy vélemény, amit úgy állít be, hogy ha aki azzal nem ért maximálisan egyet az hülye.
    Ha esetleg ebben tévedek, vagy te vagy mások, emberi faktor alatt, teljesen másra gondoltatok, akkor azt fejtsétek ki részletesen, mert ez esetben akkor elbeszélünk egymás mellett.
    Én egy elég realista gondolkodású ember vagyok, szeretem, ha a dolgokat konkretizálják, de jelenleg nem ezt látom, felhoztam néhány pozitív illetve néhány negatív dolgot is a szektorban, aztán be lettem skatulyázva egy crypto hívő skatulyába.
    Eleve a megfigyelt valóságot elég nehéz úgy mond besorolni úgy mond két osztályba, az emberi faktor mint olyan, ezt még nehezebb.
    Neked is leírtam egy konkrét esetet, hogy a gyakorlati felhasználás, hogy zajlana, leírtam a buktatóit is, hogy mik azok, erre totron-tól nagyképűen meg is kaptam, hogy inkább menjenk el pénzügyi tanácsadónak és erről oktassam ki az ügyfeleket.
    Ha leírná, hogy figyi értem a lényeget, amit mondani akarsz, de szerintem ezt nem használnák az emberek, ezért meg ezért, vagy az emberek nem bíznának benne ezért meg ezért, én már teljesen máshogy állnék hozzá, sokkal nyitottabban fogadnám a kritikáját, de ha vissza olvasol, akkor láthatod, hogy már az első kommentjével is a személyemet támadja, nem pedig az érveimet, így azért elég nehéz magamra is önkritikát gyakorolni, ha valaki indegen egy ismeretlen, névtelen profilból, mindenféle konkrétumok nélkül lehülyéz nem?
    Én azt látom, hogy azért itt van egy elég erős crypto ellenes csoport, amivel nincs is baj, ha kritikusak, viszont az, hogy valaki aki a dolgokat árnyalja és megpróbál az egészhez egy szürke nézőpontot adni, azt konkrétan megpróbálják elnyomni, az szerintem baj.

Új hozzászólás Aktív témák