Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Eniko89 #26 üzenetére

    Rosszabb. A vga-piacon keresztül felzabálták a memóriachipeket így a telefonoktól kezdve rakás fontos dolog drágult extrém tempóban, most meg sír a szájuk, hogy mindenki őket mentse. Nagy szabadságharcosok persze a mentésre+"rendőrség" üzemeltetésére szolgáló biztosítási rendszer árát már nem akarták megfizetni.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • devast

    addikt

    válasz Eniko89 #73 üzenetére

    Nyilvánvalóan a medve piac alján fogja az értelmesebbje eladni a btc-jét, hogy abból egy új autót vegyen ami kb a világ legrosszabb befektetése... mindezt azért, hogy neked bizonyítsa, hogy márpedig ilyent lehet csinálni. Ha arra vársz, hogy tömegek fogják a mellüket döngetni, hogy ebből mennyire meggazdagodtak, ez nem fog megtörténni, több teljesen racionális ok miatt. Nem kell senkinek semmit bizonyítani, senkit nem érdekel, hogy Te mit hiszel. Bele kéne gondolni, hogy a másik oldalról a kérdésedre racionálisan, hogy fognak válaszolni. Kb így: HA meg is tudnám simán tenni amit mondasz, HA meg is akarnám tenni, mert pont most kell egy autó/hajó/lakás stb, akkor sem származna nekem ebből az egészből semmi hasznom, de legalább opsec szempontból egy kupac kockázatot kapok a nyakamba ezzel kapcsolatban.

  • Rxanboy

    újonc

    válasz Eniko89 #73 üzenetére

    Van amúgy sok kereskedő, ahol lehet sok más cryptoval fizetni. Nagyon sok online rendelésnél, már elfogadnak cryptot. Pl már a subwaynál is lehet Berlinben BTC-vel fizetni:
    https://www.forbesindia.com/amp/article/cryptocurrency/subway-has-started-accepting-bitcoin-as-payment-in-berlin/81129/1
    De hozzá kell tennem, hogy ez még egy nagyon új iparág, rengeteg gyermekbetegségével együtt, ezért még nem fogsz másnap már cryptoért happy meal menüt venni (sajna csak subway szendvicset kapsz érte :D ).
    Mondjuk én eleve inkább technológiai oldalról próbálom megközelíteni a dolgot, az szerintem nagyon nem jó, ha valaki úgy áll neki, hogy hú na most gazdag leszek, aztán 0 tudással megveszi a 10 ezredik shitcoint várva a csodát.

  • Rxanboy

    újonc

    válasz Eniko89 #129 üzenetére

    Ez egy síma zsarolóvírus, semmi köze a cryptóhoz, azon kívül, hogy BTCben akarja tőled a fizetséget, ugyan így fiatban is sok ilyen van, annó én is kaptam ilyet, küldj ennyi pénzt adott Kajmán szigeteki számlára etc...

    Amúgy én azt látom, hogy két tábor van, vannak a keményebb crypto fanatikusok, illetve ugyan ez az oldal, akik totálisan ellenzik. Másik fórumon, meg pont azzal ment a vita, hogy miért nincs értelme olyan projektekbe fektetni, amik tele vannak bizonytalansággal, próbáltam elmondani, hogy miért rossz megbízhatatlan, milyen módszerrel lehetne az ilyeneket kiszűrni, ott meg le vagyok hurrogva, hogy nah majd elinflálódik a fiat zseni pénzem, meg hülye vagyok, én is egy bankrendszer támogató idióta vagyok stb...
    Itt ugyan azt kapom vissza, csak itt meg, hogy egy crypto fanatikus vagyok, aki tuti nem ért semmihez semmit, persze, amikor szóváteszem, szánva vagyok, hogy itt mindenki értelmesebb nálam, meg itt mindenki értelmesen reagál a válaszaimra, aztán a tárgyilagos bizonyitékokkal alátámasztott érveimre meg sóhajok illetve egyszavas lesajnáló válaszok jönnek csak, ahelyett, hogy kicsit értelmeznék is, amit írok.
    Alapvetően az a probléma, hogy mindkét tábor szélsőséges csoportja becsukott szemmel jár és aki nem 100%osan az ő álláspontját osztja, azt már eretneknek nyilvánítják, körülbelül mint a birka szavazók illetve a fanatikus vallásgyakorlók, amikor egy eszme, saját meggyőződés vagy gondolat, olyan erős egó táplálást ad a saját meggyőződésének, hogy képtelen objektíven látni a valóságot, illetve csak végletekekben képes gondolkodni, minden egyéb eltérést ettől egyből tagad és az új ismereteket nem képes feldolgozni. Ez egy általános rossz emberi hozzá állás a dolgokhoz. Nagyjából ez az oka annak is, hogy előítéletek vannak, illetve a társadalmunkban (nem csak a magyar, hanem úgy az egész bolygón) olyan erős például a rasszizmus.
    Ugyanis az emberek 95% csak abból a kicsiny adathalmazból, amit ő megtapasztalt vonja le a következtetéseket, ami kezdetnek nem is rossz, viszont a későbbiekben, amikor új adatot kap ezen adathalmazhoz, már nem képes feldolgozni, adaptálni és az addig berögzült véleményén kicsit is alakítani.

  • KROK640

    veterán

    válasz Eniko89 #129 üzenetére

    Ennek a magyarságán és a tartalmán is látszik, hogy blöff.
    A tudatlanokra mennek rá. Az más dolog, hogy a cripto pont az ilyeneknek segít.
    Sajnos másra nem nagyon jó mint az átverésre így vagy úgy

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Eniko89 #186 üzenetére

    Eléggé alaposan utánajártam ennek a cripto dolognak, hogy tudjak érvelni, hogy miért jó vagy miért nem (arra jutottam, hogy sokkal rosszabb mint gondoltam elsőre). De nem jutok el magasabb szintű technikai vitákig (pl forking problem), mert leragadunk azon a szinten, hogy ő nagyon ért hozzá, de nem tudja elmagyaráznia működését, vagy hogy miért teremtene értéket energia elhasználásával, ellenben érzek bennünk egy jókora csodavárást.
    Gyakran összefonódnak vele, ha azt mondod, hogy a kriptó egy átverés, akkor te nem is a kriptót támadod, hanem őpt, mert ez az ő döntése, és ezalapján azt sugallod, hogy ő rossz döntéseket hoz. Na amikor ez a dolog előáll, akkor már biztos lehet benne az ember, hogy akkor sem fogja bevallani, hogy hibázott ha mindene odalesz. Mert hát ugye ha évekig védte, akkor nem lehet arcvesztés nélkül elismerni azt, hogy felültették.

    A másik, hogyha bányászásra is adnám a fejem (van egy elképesztően speciális körülmény, amikor megtenném : nevezetesen sok napelemből érkező energiám lenne, amit nem táplálhatok vissza a hálózatba, akkor jobb híján a többlet energiát elbányásznám) némileg nézve ugyan az értékeket, de folyamtosan eladogatnám a kibányászott coin(részeleteke)t, egyfajta félpasszív jövedelemként felhasználva.
    Sokaknál azt is hibának látom, hogy kapzsi, és ez okozza a vesztét. Mikor emelkedik a coin akkor nem adja el, mert most emelkedik az ára, nehogy már most adja el, holnap még többet fog érni, holnapután meg megint, szóval marad. Mikor elkezd lemenni az ára megazért nem adja el, mert akkor bukna rajta, meg majd úgyis visszamegy az ára, jön a "medvepiac" kifejezés, és gyémánt marokkal tartja tovább. Közben nincs belőle semmije, csak a bányászás/beszállás költségei.

    Mint írtam a rendszer természetéből adódóan olyan, hogy egy nyertes kitermel egy (vagy több) vesztest. Tehát páran nagyot keresnek sokan meg kicsit-sokat buknak.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Eniko89 #193 üzenetére

    +az meg mindennek a teteje, hogy amíg nem volt limit a rezsicsökkentett áramon, simán bányásztak az adófizetők terhére. Még engem sajnált le egyik-másik, hogy jajj, hát nálatok nem is lehet bányászni, olyan drága az áram...

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • KROK640

    veterán

    válasz Eniko89 #193 üzenetére

    Gazdagot én sem de jobb módut igen. Na nem a virtuáldellából, hanem előtte is az volt.
    Kifejezetten azokra a középosztálybeli gazdagodni vágyó (de megtakarítással rendelkező) madarakra vágyik ez a rendszer amelyik a legfogékonyabb ebbe beleugrani. 1-2 Milláért coint vesz / bányát épít, hopp nem tétel, a 100 ezres villanyszámla sem tétel, (azaz az, de hát ennyit bele kell rakni az "ingyenpénz"be) és majd jön az ingyenpénz. És az olyan villanyóra sem zavarja mint amit mellékeltél.
    Némelyik azt sem fogja fel, hogy mivel egyre nehezdik a bányászat ezért egyre kevésbé lesz neki rentábilis bányászni még fix költségek esetén is, hiszen azonos energiával és idő alatt egyre kevesebbet termel.
    Egyébként ez zseniális lépés volt, hogy limitálva lett a rezsitámogatott energia, mert nagyon sokan akkor álltak le a bányával mikor hirtelen a támogatott keretből is kicsúsztak már, és nem lehetett az adófizetők pénzén bányászni. Az, hogy ehhez a "medvepiac" is hozzájött az külön szerencsés. Sajnos ismerem az embereket 2-3 év és elfelejtik mennyire rossz is ez az egész, és jöhet majd megint a bányászláz... már legalább kettőn túl vagyunk, de én inkább hármat mondanék (ha ideszámolom azt az időt mikor otthon lehetett még BTC-t bányászni)

    Egyébként ez az egész cripto ott vesztette el az értelmét, és lett a csalások, rugpull-ok kiváló eszköze, hogy egynél több fajta coin létezik. Valamint, hogy egynél több fork. Innentől vicc az egész.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák