Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz Eniko89 #186 üzenetére

    Eléggé alaposan utánajártam ennek a cripto dolognak, hogy tudjak érvelni, hogy miért jó vagy miért nem (arra jutottam, hogy sokkal rosszabb mint gondoltam elsőre). De nem jutok el magasabb szintű technikai vitákig (pl forking problem), mert leragadunk azon a szinten, hogy ő nagyon ért hozzá, de nem tudja elmagyaráznia működését, vagy hogy miért teremtene értéket energia elhasználásával, ellenben érzek bennünk egy jókora csodavárást.
    Gyakran összefonódnak vele, ha azt mondod, hogy a kriptó egy átverés, akkor te nem is a kriptót támadod, hanem őpt, mert ez az ő döntése, és ezalapján azt sugallod, hogy ő rossz döntéseket hoz. Na amikor ez a dolog előáll, akkor már biztos lehet benne az ember, hogy akkor sem fogja bevallani, hogy hibázott ha mindene odalesz. Mert hát ugye ha évekig védte, akkor nem lehet arcvesztés nélkül elismerni azt, hogy felültették.

    A másik, hogyha bányászásra is adnám a fejem (van egy elképesztően speciális körülmény, amikor megtenném : nevezetesen sok napelemből érkező energiám lenne, amit nem táplálhatok vissza a hálózatba, akkor jobb híján a többlet energiát elbányásznám) némileg nézve ugyan az értékeket, de folyamtosan eladogatnám a kibányászott coin(részeleteke)t, egyfajta félpasszív jövedelemként felhasználva.
    Sokaknál azt is hibának látom, hogy kapzsi, és ez okozza a vesztét. Mikor emelkedik a coin akkor nem adja el, mert most emelkedik az ára, nehogy már most adja el, holnap még többet fog érni, holnapután meg megint, szóval marad. Mikor elkezd lemenni az ára megazért nem adja el, mert akkor bukna rajta, meg majd úgyis visszamegy az ára, jön a "medvepiac" kifejezés, és gyémánt marokkal tartja tovább. Közben nincs belőle semmije, csak a bányászás/beszállás költségei.

    Mint írtam a rendszer természetéből adódóan olyan, hogy egy nyertes kitermel egy (vagy több) vesztest. Tehát páran nagyot keresnek sokan meg kicsit-sokat buknak.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák