Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    addikt

    válasz Rxanboy #59 üzenetére

    Én úgy látom, hogy még rengetegen nem értik magának a cryptonak, a blokklánc technológiának a lényegét, de úgy az emberek alapvetően a pénzpiacok, bankok, fiat és ugy a monetáris politika mikéntjével sincsenek tisztában.
    Ha konkrétumot tudsz társítani a hitedhez akkor könnyebben tűnik hitelesnek az adott terület/remény, könnyebb elmerülni benne, akár véglegesen-végzetesen. Ha ezek a konkrétumok féligazságok, esetleg átemelt - de kontextusából szigorúan kiemelt - igazságok, akkor "mégjobb" a helyzet. A hit triggerei ezek, ettől még a szóban forgó műfaj az egymáson való nyerészkedés témája változatlanul. Ennek az eljárásnak a jóságát - ami cryptoban csúcsosodik ki - nem javítja a tény, hogy a pénzügyi tudatosság tényleg a nullához közeli úgy alapvetően a nép körében, meg az sem, hogy a blockchain létezik és használható, csakhogy mivel, meg mire. Egy, nagy, isteni masszává lesz az egész és ezekre a hibás alapokra építve jönnek létre hosszanti levezetések, de amelyek végig hibás elvet követnek, így kilátni az írója az érveléséből sohasem fog, de még lexikális tudás sem emeli ki, még ordító összefüggések, jól következtethető vektorok sem tűnnek fel. A szimpatikus-kötelező-átvett lózungok persze felcsendülnek milliomodszorra is. Sluxxpoén, hogy értőnek a témán belül kívánja eladni magát, holott csak átvettségeket sorol. Ez teszed te is?

  • totron

    addikt

    Gyerekeim, vannak a világban védhetetlen mondatok, most is sikerült egyet alkotni:

    Nincs különösebb felhasználási területe

  • totron

    addikt

    válasz Rxanboy #106 üzenetére

    Az áltudományban hívők is az utánanézést javasolják. Ne vedd tőlük személyesnek, csak kívülről nagyon látszik a belehabarodottságod a témába és belülről meg nem látsz kifelé. Nem is bazári vitakultúráról van szó, meg felületesen való legyintésről, csak kor, meg tapasztaltság okán átlátnak azokon amiket te még megalapozott érveknek érzel. Arra nem gondolsz, hogy más előtted járhat már, kiszűrve az üresjáratokat, potenciális zsákutcákat?

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    válasz Rxanboy #130 üzenetére

    Egész sok mindent megtudtam magamról.;P Az egód engedi látni, számba venni, minimális eshetőséget adni annak amit írtam? Hogy mások már bejárták, sőt elhagyták mindazt amit te itt most oly derekasan és fáradhatatlanul képviselsz? Hogy az érvek idővel más fénytörésbe kerülnek, fókuszok helyeződnek át, lényegek formálódnak? Meg hogy nem a vitakultúra milyensége vagy eltérése az okozó itt most? Szerinted de. Felsorakoztatsz paneleket önigazolásként teljes magabiztossággal azok valóságtartalmára vonatkozóan - differenciát nem így kell feloldani - egész messzire is elmenve párhuzamokkal, biztos ami biztos. Tehát pont azt teszed amit sérelmezel. Check nélkül, ismételve - kész is a spirál, a feloldozás (témán belüli egyenpotenciálra kerülés a többiekkel) meg csak nem jön el/minden autó szembe jön a pályán. Felmerül az a kérdés hogy ha ez ennyire nem megy, miért fektetsz bele ennyi energiát. Tudom, ping-pong effekt, amott (áruld el hol) megkaptad amazt, emitt meg emez vagy és egyik se jó. Adj még magadnak pár évet és kevésbé lesz fárasztó az egész témakör, pihentesd is addig akár teljesen.

    Nem 1 embert láttam felőrlődni például Forex terén, kísértetiesen hasonló kitartással felvértezve mint amit benned is látok most. Ha úgy tetszik ez most ellened van. Értem a célt és látom az őszinte hozzáállást, de ez most a jelen értelmezési szinteden csak kivesz belőled, szóval ne erőltesd. Vagy de, ha szeretnéd, de pálfordulás nem várható, ez most nem egy olyan vektor. Ja meg így ne fektess be. Jótanácsként mondom, semmi fellengzősség nincs benne.

  • totron

    addikt

    válasz devast #148 üzenetére

    Ez pont az a fennkölt logika mikor a fogyókúrázó megzabálja a marketinget, hogy adott termék - tehát egy pluszbevitel - fogyaszt. Nem teszi. A kriptó is egy kiszipolyozása az erőforrásoknak, nem is akármilyen hatásfokkal. El lehet mismásolni az alapvető logikát, kérdés, hogy érdemes-e.

  • totron

    addikt

    válasz Rxanboy #155 üzenetére

    Tehát van 1 szektor, ami 13 év fennállása óta, többet tett az energiafelhasználásának és karbonkibocsátásának az optimalizálására, mint az összes többi ipari szereplő, mégis ez az egyik durva támadási felülete, megint csak a tényszerűségre hagyatkozom,
    Hogy lesz ebből tényszerűség? Akként szerepelteted, mert számodra így jön ki a matek, így szimpatikus. Nem látok súlyozást, igazi levezetést, kontextust, szembe- és párhuzamba állítást, linkeket. Jöhet az árnyalás, nekem nem kenyerem egyik végállapot sem.

    az csak végletekben tud gondolkodni, ami eléggé behatárolja az ember gondolkodását is.
    Biztosan nem tűnik fel, de van egyfajta vitakultúrád, ami az akaratlanul(?) való odaszúrással vegyes szalmabábozás fogásait követi, ez amellett, hogy nem nyerő, ha konstruktív társalgást szeretnél, rendre abban végződik, hogy az önérzeted foltozgatásával vagy elfoglalva oldalakon keresztül. Akkor is, ha a másik rámutat, hogy nem kellene lerasszistázni vagy komplex gondolatokra képtelennek beállítani minden témához hozzászólót. 1 nagy masszát támadsz, miközben az egyénre nem figyelsz, a végén mégis mindig te méltatlankodsz és mártírkodsz. Mindig hozzátapasztod ezt a részt a téma gerincéhez, mindig ugyanaz a ragadós massza a vége, akárkivel álltál is szóba. Szóval ha keresed a választ a keserű szájízre, itt van egy. Nem ettől lesz igazad, nem ettől fognak működni a messziről citált és halmozott slágerérveid, nem ettől lesz legitim a választott témád. Még ha objektívnek is vallod magad, akarod, hogy jó legyen, de ez jobbára csak úgy érhető el, hogy mindenki más hülye/kezdő/megfontolatlanul nyilatkozó, te állsz a piramis csúcsán, minden más visszajelződést kikérsz magadnak. Így nem megy előre a téma, csak azt adod amit pont sérelmezel. De igazából folytathatod is, ha ez(úttal) sem jut el.

    Konteós-mágneskerekes, ingyenenerga-hites figurák jutnak eszembe: kicsiben nem megy, majd fog nagyban. Meg ekkor, meg akkor, meg amakkor. Kemény dolog ez a vallás, technológiába oltva is ugyanaz a zsákutca játszik. Nem egyedüli a jelenség, elvégre is kinevelnek komplett díszpéldányokat, felkészítve az életre, elvileg racionális, logikus gondolkodású egyéneket, akik sikeresen teszik magukévá a növekedés mindenáron istenbarma alapvetést, giga sikereket érve el a nagybetűs üzleti életben, hesteg szemünkfénye. De hogy hova növekedjünk, arról már nem szól a fáma. Hol a globális "haszon"? Majd egyszer csak megesik a pálfordulás. Bányásszunk, érveljünk az eszközpark elemeivel, elfelejtve az előállítási és infrastrukturális bajokat, lehetetlenségeket, minél többelemű a duma, annál jobban a választott szemellenző szerint alakítható a képzelet.
    Ott végződik minden ilyen mágia, hogy a saját pszichológiáját, dinamikáját átlátja az ember. Amíg nem, addig csak a sokadik bepalizott hívő, akár technikai tudással is, akár egy egyébként helyes érveléstechnika mellett is - minden jónak tűnik, csak épp pont fordítva van az a bizonyos ülés a lovon.

  • totron

    addikt

    válasz Rxanboy #167 üzenetére

    A bankok pedig szívjóságból fogják leadni a kölcsönadás gyakorlatát? Így képzeled? Tedd már meg a világnak, de legelsősorban magadnak azt a szívességet, hogy jelentkezel egy akármilyen pénzügyi munkakörre, mert mintha hiányozna a valósággal való szinkronocitás a nagy foteltudomány mellé. Előttem van ahogy csúcsra járatott, ősérzékű antipatikussággal oktatod ki az ügyfelet az újtanaid be nem fogadására válaszul, tetejébe még mutogatod is a JóskaPistaErzsi szereplőkkel példázott, újfogalmazott újpénzügyi-világi szerződést.

    Felügyeletre is felesleges erőforrásokat pazarolni, az önjáró-önbeálló digitális módi majd leszabályoz minden egyéni érdeket (amik természetesen mentesek lesznek mindennemű kapzsiságtól és saját takarón soha nem akarnak túlnyúlni, főleg nem mások kárára), mert az emberek és a világ jó, semmmiféle próbálkozás nem is lesz, mindenki mindenkor a pénzénél marad, ma is az ész és a becsületesség, a vegytiszta előremutatás magasiskolája a terület. Egyszerűen túl fiatal vagy a témához és ezen az sem változtat, hogy néha odabiggyeszted az agymenések végére, hogy vagy lesz belőle valami, vagy nem, nem tudjuk. Említettem már, hogy az indokolatlanul erős öntudattal vegyes arrogancia kiváló párosítás a fogalmatlanság ilyen mértékű közreadásához?

    Ne is legyen ebből harag, önmagában a plafonszaggató baromságaidat is nehéz lenne másképp lereagálni hosszú távon - márpedig nem fáradsz el - de módszeresen teszel is róla, hogy "személyedben legyél támadva". Szerénységgel és egészséges számú kérdőjellel (ami nem kötelezően egyenlő a bizonytalansággal) kibélelt formában lehetne rendben lévő az a tartalom amit ontasz, de így nem. Nem kell mindent összefésülni akarni a valósággal (ehhez persze annak legalább részleges ismerete szükséges).

  • totron

    addikt

    válasz Rxanboy #169 üzenetére

    amik történetesen nem is neked szólnak
    Ez egy fórum. Másfelől az meg rég baj, ha csak a bólogatókat vagy képes elviselni, de még ki is fejtetted, hogy te szeretsz, sőt szerinted tudsz is vitázni. Inkább az jön le, hogy nem. Továbbá 1 mondatod sem kezdődik úgy, hogy: "az a baj velem...". Önkritika nélkül rögös tud lenni az út. Nehéz nem hozzászólni ilyen logikátlan, csillámpónis mázhoz. Tudom, szararc vagyok. Nem kell a visszajelzés, te már készen vagy, megértettem. Élj meg az itt előadott tudásodból, kívánok sok sikert hozzá.

  • totron

    addikt

    válasz t72killer #173 üzenetére

    A hasonlat szomorú mértékben életszerű: ismertem nemzetközi viszonylatban is bőven kiemelkedő nettójú keresetű illetőt, aki 0.1 sec alatt ment neked kiegyenesített kaszával, ha kedvenc horoszkópistájáról akár csak semlegesen is merészeltél nyilatkozni. Az meg konstans világháború, ha realitással próbáltad szembe állítani kedvence ténykedését és a beléje vetett hitét. Hát hm.:/

  • totron

    addikt

    válasz KROK640 #180 üzenetére

    Ezt jól összefoglaltad, uram. A csodavárás meg szépen leírja a dolog pszichológiáját. Számomra az a meredek, mikor technikai tudás és intellektus mellett - ellenére - is ömlik a hülyeség. Ismertem egy nőt, aki egy jónő volt, pénzügyi területen, nem alacsony beosztásban, mellékuniverzumként mégis aktív részese egy MLM-hálózatnak. Mindegy a terület, a termék maximuma legjobb esetben is a kommerszszar, hát ő sem árult mást. Teheti (tehette?) ezt sikerrel, hiszen a jónősége okán talált közönséget mindig. A számok ismerete, a gazdasági gondolkodás a munkatevékenységéből is fakadt, pénz is jött ebből a mellékesből, jó. Mégsem akarta azt látni, hogy ezek a szervezetek sorra dőlnek be - még ha az egyén szemszögéből reményeket épp nem keresztbe szelő, hosszabb időtávokon is történnek is meg ezek - szóval komplett életpályamodellként értelmezte a dolgot, a nyugdíjalapját egyenesen az így begyűjtött profitösszességből képzelte el. Kreditrendszer szerint jutalmazódsz ugye egy ilyenben, így ha kidöglik alólad megy a levesbe az összes addigi munkád is, ami nem kevés. Felfoghatatlan ez a kettősség. Mert aki kifejezetten gyenge érzelmi intelligenciában, ott még megértem. Mondjuk van húzóerő, gyűlések, egymás ostoba triggerelése, extra jutalmak és hasonlók, ki van találva a rendszer. Azt sem könnyű megítélni kívülről, hogy mikor történik 21-re való lapot húzás valakinél, tud vinni a sikerélmény. Gyomor az mindenképp kellhet hozzá.

  • totron

    addikt

    válasz t72killer #185 üzenetére

    Ja, klasszik.

    ami nagyjából 2és fél órányi nettó minimálbér.
    Erre mit mond az ilyen? Feltételezve, hogy érti a kijelentést.

  • totron

    addikt

    válasz KROK640 #195 üzenetére

    Miből élnek ezek az emberek? Úgy értem azt lenne csak szabad érdemben jutalmazni, aki tud is bánni a megkeresett pénzzel. Vagy egy erőltetett összeesküvés-elméletettel: eleve azért adják oda nekik, hogy aztán visszavehessék? Ehe.

  • totron

    addikt

    válasz BaLee #234 üzenetére

    Nem lesz mindig érték, a korlát csak az elinflálódástól elinflálódástól* védi meg. De ez is csak egy tipikus toposz a több közül (ettől még lehet igaz). Ezen kívül ezer meg egy elem, esemény válthatja le. Például ha szabályozás alá esik, tehát egybeolvad a ma ismert bankrendszerrel, akkor ugyanott leszünk mint ma, csak kapott egy kis upgrade-t a mainstream pénzügyi metódus.Továbbra is a közös megegyezés/bizalom adja az értéket, ha az elszáll, csak egy csomó elégetett energia marad a coin-like megoldások után, meg pár sor a történelemkönyvekben, bocsánat: wikipédián. Bármiféle fúzió nélkül is bőven lehet, hogy kiesik a pixisből, ugyanúgy nem csinált sok hasznot finoman szólva.

    *De nem is vándorol le a többségi vásárlóerő markába, mint érték, nem tömsz be vele éhes szájakat, nem fizetődik ki lakbér belőle, tehát a kevés zugkriptozseni játékszere marad. Ha marad, ugye.

  • totron

    addikt

    válasz Rxanboy #249 üzenetére

    Igen, a tőzsdén, forexen is megszívták ezek az emberek, mert 0 tudással beleugrott olyanba, amihez fingja sincs, hogy micsoda, nem érti, hogy az alaptermék, hogy mozog, milyen események hatnak rá
    De babám, mindössze csak annyit felejtesz el, hogy ettől te még nem leszel a téma szakértője, bár bámulatos részletgazdagsággal hozod az egységnyi megtévesztett figuráját. Szóval az érved olyan, mint a dohányzó kismamáé, aki teríti és állítja, hogy az ő utódjának nem lesz semmi baja, különben is; más meg nem dohányzik és úgy produkál születési rendellenességet. Nem tudom, kitűnik-e számodra az állítás mögött húzódó fergeteges logika. Tudom, most megint meggeneráltam egy velem az a baj kezdetű eposzt.

Új hozzászólás Aktív témák