Új hozzászólás Aktív témák

  • Rxanboy

    újonc

    Én úgy látom, hogy még rengetegen nem értik magának a cryptonak, a blokklánc technológiának a lényegét, de úgy az emberek alapvetően a pénzpiacok, bankok, fiat és ugy a monetáris politika mikéntjével sincsenek tisztában.
    Maga a BTC értékét a decentralizáltságba vetett bizalom adja, az az nincs egy központi hatalom, ami birtokolja, ami befolyásolni tudja, az értékét a kereslet és kínálat határozza meg, egy állam sem tudja lekapcsolni, vagy elvenni, illetve befagyasztani a walletedet, ez az, ami a fundamentuma, gyakorlatilag akárhova viheted magaddal, ha megjegyzed azt a hosszú kulcsot, nem kell az értékedet bankban tárolni, vagy teszem azt aranyba, amit vinned kell ide oda.
    Ezért is szokták digitális aranynak nevezni. A decentralizáltság szükségessége pedig már egy eldöntött kérdés, nézd meg az USAban a bankrendszer kicsit megreccsent, meg megakarták folytaniba cryptot, erre elkezdett emelkedni a BTC ára, pedig esnie kellett volna, mindenki cryptot akart venni, pedig itt most recesszió van, nincs pénz lóvéra, hogy mindenki csak úgy szórja, ez is elgondolkoztató. (Az ára pedig, addig lesz csak volatilis, amíg tényleg igazán nagy institutionök be nem szállnak, ők ugyanis hosszú távra fektetnek be, nem úgy mint a kissebb cégek, vagy a retail, akik egy szélfuvallatra el is adnak egyből, példaként nézd meg az amc tőzsdei árát, többnyire ott retail játszik, ugye milyen volatilis? Vagy pl a GameStop)
    A másik, amit sokszor nem értek, amikor valaki azt mondja, hogy nincs fundamentuma, de igen is van, csak sokan azt se tudják, hogy mi az a fundamentum, itt a BTC részéről ugye maga a decentralizáltság, illetve a technológia, de más technológia is van, pl az eth sol stb..., amik ugye a web3.0 ár hivatottak megvalosítani, egy olyan decentralizált alkalmazásokon keresztül, aminél pl nem kell ügyvéd egy adásvételi szerződéshez, mert egy jól működő blokklánc alapú alkalmazás ezen szerződéseket le tudja fedni, az örök életre rajta lesz a blokkláncon, még ha le is állna a hálozat, új tranzakció nem lesz, de a múltban lévőek ott lesznek stb...
    Most gondolj bele, egy ingatlan adásvételi szerződést kötsz, közjegyző stb... mennyi pénzt elkér tőled, egy blokklánc technologiával meguszod a tranzakciós költséggel, ami fillérek és örülsz.
    Akkor ott van a Defi, igaz még nagyon nagyon gyerekcipőben jár, de gondolj bele, ezen keresztül te magad tudsz úgy mond hitelt biztosítani más cégeknek vagy személyeknek és ezért te kapod meg a THM-et. Gondolj bele, a bankok ugyan ezt csinálják a te pénzeddel, ami a bankban van, kiadják hitelre és jól megszedik magukat rajta, mert csak 30%os készpénz fedezetnek kell lennie, te semmit nem keresel, de ha a bank csődbe megy egy bankrun során, ha bár az állam kisegít 30 misiig asszem, de az a feletti penzt buktad, gondolj bele vállalkozásod van, étterem stb... bukod a céges vagyont és nem tudod az alkalmazottakat kifizetni....
    Persze, magának a rendszernek vannak még foltjai, pl most jön ki egy usa törvény, ami a stabil érméket a FED alá helyezi, pl a circle is a FEDnél akarja elhelyezni a tartalékait, hogy bankrun során ne legyen depeg a token és az usd között, szóval fejlődik ez az ipar. Még rengeteg olyan dolgot tudnék felsorolni, hogy mire lehet használni, mire jó még a web3, de ennek nézzen mindenki utána.
    És igen, a fekete leves, a csaló tokenek, a shitcoinok, amíg nincs élhető, átlátható szabályozás, addig ezek sem fognak eltűnni, ezért ne is adj olyanra pénzt, amit nem ismersz jól, ez az alap. Ez még vele jár, viszont a lehetőségek elég nagyok, sok esetben ezért nem értem, amikor az egyszeri ember ellenzi, nem nézett utána, nem tudja, hogy ez neki mit adhat, meg nem ismeri a fundamentumokat.

    Még egy extra: ha teszem azt, valaki megszerzi a BTC hálozatának az 51%-át, annyi erőforrást (pénz, energia) kell befektetnie, hogy onnantól már nem lesz érdeke, hogy a hálozatot rossz irányba megváltoztassa, mert ha eltűnika bizalom, mindenki kiszáll, akko ő meg óriásit buk, ilyen ez a piac, szimpla matek ;)

Új hozzászólás Aktív témák