Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laci4

    senior tag

    Sziasztok!

    Átolvastam az első hszt, meg a jó tápok oldalt, illetve rákeresve a hipro szóra találatokat.
    Így azt hiszem, csak megerősítést szeretnék kérni,de ha van még valami jobb ajánlat, jöhet! :R

    Adott egy alap kis konfig:
    Asrock N68-GE3 UCC
    Amd Sempron 145 kétmagosítva!
    DVD, 1 vagy 2 IDE winyó
    Egyelőre alaplapi VGA, ha lesz külön Vga, az is csak valami kicsike, nem gamer gép!
    Jah.. meg 2, vagy esetleg 4 Giga DDR3, de ez nem hinném, hogy sokat számítana..

    Amint látszik a gép is egy olcsó konfig, ehez kellene egy olcsó táp, mert jelenleg egy régi CM (RS-380-PMSP) táp van hozzá, még úgy 2005-ből.
    Még anno az én tápom volt, csak meghalt nekik a csoda spire "tápjuk"(hol indult, hol nem, de inkább nem...),és hirtelen ez volt kéznél.
    Ami lehet alapból nem lenne baj, ha a hangját nem is nézem, de már mikor odaadtam úgy egy éve, már akkor is púposak voltak benne a kondik teteje...

    Szóval, mivel a barátnőm venné anyukájának ezt az egész fél (bár végül is egész) konfigot,minnél olcsóbban szeretné kihozni.
    Ezért gondolkodtam vagy egy használt tápban, vagy egy olcsó new-ba..

    Használtak pl:
    FSP (ATX-350PNF)
    Na de mivel pesti vagyok, plusz egy ezres minimum, tehát már 4ezer, és nuku gari..(jóó.. egy hónap, de az gyak. semmi..próba gari..)

    Ezért hajlok egyre jobban egy új Hipro 350W-os tápra.
    Az ajánlott kategóriában van, ha jól rémlik stohl? kolléga tesztelte is..
    3 év gari van rá...van benne rendes védelem.
    Hatásfok, hang nem érdekes, mert a mostani 8centis rakéta hangja se zavarja őket, ez meg biztos halkabb lenne majd.
    Láttam, hogy van némi "mizéria" a hiprok bele terén, de ha jól vettem ki, ezt a 350-est nem érinti...

    Ezek alapján ugye jól érzem, hogy egy PNF nem tudd annyival többet, hogy 1-2 ezret spórolva, gari nélkül jobb vétel legyen mint a hipro.
    A lényeg az lenne, hogy ha el is száll, lehetőség szerint legyen rá esély, hogy ne vigyen el mindent magával...(védelmek..) :U
    (no meg péntekig meg kellene vennem, ezért is gondolkodok ezen..)

    A válaszokat előre is köszi! :R
    Ugyanakkor elgondolkodtam, hogy barátnőm gépében is valami codegen van asszem,nem lenne baj, azt se kicserélni,így ha rendelek kettő PNF-et, egy posta költséggel, akkor viszont már lehet megérné?! :U
    Jó lenne tudni, hogy tényleg mennyi idősek lehetnek.. :U
    Ejj.. nem egyszerű :D Vagy én nem vagyok az :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz vzsryl #18624 üzenetére

    Háát.. új Hipro 350W vagy ezek a használtak.. vagy a PNF, vagy a 300-as APN-ek, ha lesznek...

    A használtak esetben le lenne cserélve mind a két gépben a táp most, Hipro esetében meg csak az új gép kapna most, a régi később..(esetleg valamelyik használtat... codegennél biztos jobb lehet)

    Filózok nagyon.. (pláne,hogy nem az én zsebemből megy a lé, magam részére egy normálisabb új tápra spórolnék mint a mostani kis CX400-asom pl.)
    No meg mert a barátnőmnek hiába mondanám, hogy pl. az ő gépében lévő codegen egy ipari hulladék lehet.. jó az.. működik a gép nem? :B :U (igaz, az ő gépe is valami 1magos öreg kis masina.. ha jól emlékszem..nulla fogyasztással...)

    Ezért gondolkodtam a használt PNF, vagy APN-en, megkapná csak úgy alapon az ő gépébe, az agyukájáét (új gép) meg majd leboxolnánk :D

    De könnyen lehet, marad a hipro: az mégis csak új, és csak tud annyit mint a PNF..
    Tudd nagyjából annyit? nem teljesítményre,hatásfokra gondolok,hanem védelmek, biztonság.
    Vagy legalább közel annyit... 3év.. addig gari, ha bekakkant, de nem visz el magával semmit, akkor le van rottyintva, garis....
    Gari után meg ha behal valamikor, akkor meg már csere, az akkori tápokból...

    Petzval
    "karaly.." háát.. zsír állapotban van.. csak nem olyan képlékeny, keményebb ...érted na..nem?!

    h1n1_900
    Az általam linkelt PNF-ekből? Mikorra kapod meg elvileg? Bele is kukkantasz? (kondik állapota, stb..)

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz mr_ricsi #18667 üzenetére

    Köszi! Már azt hittem senki se fog válaszolni.. :B :R

    De még mindig filózok, nem vagyok elég okos... két használt PFN, vagy most egy ilyen hipro, és később egy másik...(jó lenne, ha h1n1_900 már megkapná, bele tudna nézni, hogy tényleg jó állapotban vannak-e :D :B )

    Hipro-t meg ipon listán néztem ki.. nem tudom, hogy tudnám megtudakolni, hogy milyen pontosan..
    Lehet ott személyesen is vásárolni? Mintha valami olyasmi rémlene, hogy csak rendelt cuccokat lehet átvenni.. :U

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    Köszi mind kettőtöknek...
    A PNF-ek amúgy kapcsolás technikailag, védelmileg komolyabbak mint a hiprok? :U

    ipon üzlet, igen olvastam, csak azzal nem voltam tisztában, hogy van-e raktáron nekik "minden", vagy csak oda szállítják, és másnap mehetek érte... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz vzsryl #18730 üzenetére

    Pesti vagyok, ez a része nem gond..

    Viszont akkor szerintem benevezek két PNF-be.

    Legalább barátnőm gépéből is ki lesz lőve a codegen.(hopp.. most találtam képet a gépéről, nem is codegen.. GABA! de gondolom egykutya). annál biztos csak jobb lehet.

    Illetve akkor az új konfigba se az én régi, 2005 körüli CM tápom kerűl, hanem egy PNF(Szegénykémben kicsit púposak már a kondik..)
    Most,hogy nézegettem róla képeket, feltűnt,hogy az egyik tekercsen, trafón? HIPRO felirat van.. :F :U

    Vagy amin még filózok, hogy ha lenne majd ebből az APN-ekből. Ha jól olvasgattam, ezek újabbak, jobb a hatásfokuk,talán komolyabbak még a PNF-nél is.... a 300 Watt, meg szerintem elég lenne(sempron145, alaplapi vga...).. Csak kérdés lesz-e, és mikor.. :U
    Nem vagyok egyszerű eset :B

  • Laci4

    senior tag

    válasz h1n1_900 #18897 üzenetére

    Apróan van 350-es PNF. Páran hajtottak vele Q6600+3870X2-t. Baromi erős tápok.

    Ha jól rémlik, vettél belőle.. megkaptad már? Ha igen,esetleg bele kukkantottál?
    Jó állapotúak, nem ezer éves, agyon használt, púpos kondis tápok? :U :R

  • Laci4

    senior tag

    válasz h1n1_900 #18966 üzenetére

    Köszi! Akkor asszem rendelek a sráctól én is kettőt, ha még van neki...
    A Gaba helyett tuti jobb lesz, no meg az én régi, öreg púpos kondis CM-hipro belesem helyett is!
    Ugyan, egyik se visz nagy konfigot, de azért inkább lecserélem őket.(hangosak is, igaz, akinél van, nem zavarja őket... :U Amd sempron@x2, alaplapi vga, a másik gép meg .. talán p4.. )

  • Laci4

    senior tag

    Halli!

    Egy vagy két hete is már, érdeklődtem itt a tápok felől...
    Végül úgy döntöttem, hogy ebből veszek 2 darabot.

    Nos, megjöttek, ha nem haragszotok, egy rövid véleményt írnék,hátha más is filózik rajtuk. Aztán a képek alapján nyugodtan jöhetnek a hozzáértő megjegyzések is!

    Ugyan nem vagyok nagy táp szaki, de anno elektroműszerészként végeztem, és ugyan nem dolgoztam azóta se a szakmában, de azért egy kis érzékem talán maradt.

    Azt kell hogy mondjam, tényleg egész "karaj" kis tápok. (remélem :D)
    Megmondom őszintén, megbontottam őket, hogy megnézzem hogy néznek ki.. (ha ugrik az 1 hó gari, se gond, nem hiszem, hogy 1 hónap alatt bármi baja legyen nekik)
    Kicsit porosak voltak, de legalább látszik, hogy nem voltak kipolírozva, így a tényleges állapotukat láthattam.
    Mint láthatjátok ti is,nem kilószámra van benne a porcica, nem púposak a kondik.. (bár a "bemeneten?" lévő két nagy kondi a képeken kicsit mintha ívelt lenne, de ez csak optikai csalódás,mert szép simák!
    Vagy a gépemnek nagy kicsit a hordó torzítása.. FZ50.. pedig állítólag nem rossz kis gép :D)

    Külsőre is szépek, nem ütött kopott tápok.
    A csomagolás korrekt, kábelek gyors-kötözővel összefogva.
    Eladó szintén korrekt, gyors (megnyújtott hétvégét nem számolva ;) )

    Szóval csak ajánlani tudom!

    Végül érdekességként, egyik táp egy GABA "tápot" váltott le! már súlyra akkora különbség volt, hogy az csak na.. akik meg értenek a tápokhoz, biztos találnak pár érdekességet a képeken!

    A másik meg egy öreg CM tápot váltott le.. az egy egész tűrhető kis táp, csak épp már öreg jószág volt.. szerintem így olcsóbban megúsztam, mintha az lenne újra kondizva, no meg abban a 8 centis venti akkor is egy turbina hangjával vetekedne.

    Ezek a PNF-ek, meg egész halkak.. bár az én CX400-al nem veszik fel a versenyt.. hangban legalábbis...

    Ennyi lenne.. köszönöm az a türelmet.. még ha kicsit OFF-is, bár valamilyen szinten kapcsolódik a melyik tápot vegyem kérdéshez.. :U :B :R

  • Laci4

    senior tag

    Elnézését, hogy belinkelném ide is a kérdésem, de jó lenne szentestére.. ha már meló helyen fogok dekkolni...
    Igaz, nem belső táp, de mégiscsak táp..hátha... :B

    Mindenkinek Kellemes Ünnepeket Kívánok! :R

  • Laci4

    senior tag

    Sziasztok!

    Sok sok év után lecserélném az adatlapon lévő gépem, és nyugdíjaznám a már nem is tudom hány éves öreg Corsair CX400-et is.

    Az új gép a tervek szerint: ryzen 3 3100 (évek múlva esetleg egy 5 3600), Msi 450 Tomahawk max, 16G ram, M2 SSD, 3 winyó, dvd, 4 venti, illetve egyelőre marad az öreg ASUS EN-GTX460 1GB DDR5.

    Jó ideje nem játszok, majd ha esetleg kedvet kapok, egy közép kategóriás VGA esetleg be ficcen még....

    Úgy okoskodtam, hogy egy 500-as minőségi táp bőven elégnek kell lennie, még az upgrade után is..
    Kitétel, legyen minőségi, "időtálló", Csendes! ha fél moduláris, jó pofa, de nem kitétel..

    A gép ajánló alapján két, illetve 3 táp között filózok..
    - CORSAIR TX550M (30e)
    - SEASONIC CORE-GM-500 (29e)
    - Seasonic Core GM 650W (33e) - mivel az a 3 ezer már nem nagy összeg, esetleg a jövőre nézve... :U )

    Garit ahol néztem, mindre 5 évet írnak.. (gyártói oldalon meg ha jól emlékszem mindre 7-et :D vagy talán a Corsair-re 5.. már nem is emlékszem..

    Van valami ami miatt lehetne bármelyik irányába döntenem?
    (Ár kb. ez a max. amit szánnék rá, gondolom már ezek is bőven minőségi és tökéletes, az igényeimnek, konfignak már már talán overkill tápok.. )

    Vagy bármi amivel még jobban meg lehet keverni a választásban engem? :U :DD :)) :DDD

    Előre is köszi a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák