Hirdetés
-
GAMEPOD.hu
Új hozzászólás Aktív témák
-
Én lehet hogy tudok riser kábeleket, nem gagyi, Delock, tesztelem már 7970-ekkel. Hétfőn tudok pontosítani ha van rá érdeklődés.
Sajnos rég volt már a látóteremben ez a problémakör, és akkor viszont az volt a mondás, hogy csak powered riser jó. Ezek viszont nem azok, és mégis mentek remekül hónapokig. Melegedés nem volt tapasztalható sem a kábeleken, sem a slotnál, sem máshol.
-
válasz
Vektast #1759 üzenetére
Átlagot néz az algoritmus. BTC esetén az utolsó 2016 blokk legenerálási idejét veszi alapul (összesítve). Ha ez blokkonként több mint 10 perc, akkor csökken a diff, ha kevesebb akkor nő.
LTC-nél nem néztem meg soha hogy megy ez, de nem hiszem, hogy az átlagszámításon változtattak volna, jól van az így.
-
válasz
janos666 #1748 üzenetére
De ha már végigszórakoztam a LiteCoin gyorstalpalót (amúgy kb. 20 percbe telt a nulláról indulni ebben az egészben),
Óóó bárcsak mindenki így kezdené itt, öröm az ilyen sorokat olvasni
Hagyd amúgy futni szerintem, és közben dolgozz ki egy gyors flow-t, aminek az egyik végén bemegy az LTC (vagy más alt) a másikon meg kijön a forint (de minimum BTC). Ha ez megvan, és napi szinten ránézel párszor, és az aktuálisan termelt coinokat átváltod, akkor kb. semmi kockázatot nem vállaltál pár száz forint áramszámlán kívül.
-
válasz
akrobet #1694 üzenetére
A kérdésre nem tudom a választ, de az 1050/1475 -ös frekikkel nem bírom hangsúlyozni eléggé hogy mennyire vigyázz gigabyte 7970 esetén
Nincs benne ugyanis hőmérő szenzor a ramoknál, úgy el fog füstölni mint a huzat. A 80-as overheat nem jelent biztonságot, amikor te 80 fokot látsz, akkor a ramok lehetnek úgy 100 fokosak (és ez 1200Mhz-n, nem pedig 1475-ön!!!), a kártya pedig mit sem tud róla, mert nem méri, nincs mivel.
Én csikó koromban sütöttem meg 950/1205-ön 7970-et, úgy, hogy 80 fokot mutatott a cgminer, és azt hittem minden rendben van. Pár napig bírta, aztán dőlt a seggéből a füst meg a szikra
Jobb a 650-690 khs hidd el mint a nulla
Persze ha valami komoly vízhűtésed van, vagy hasonló, akkor nem szóltam, de cutoff/overheat beállításokat ez esetben is vidd le 80 alá.
-
válasz
Nakivagyok #1675 üzenetére
Milyen vga driverrel hajtod?
-
Single rail: 1db ágon adja le a 12V-ot. Sok tápnál ezek szét vannak osztva, és nem biztos hogy be tudod úgy kötni a kártyákat, hogy mindenkinek jusson az adott ágon megfelelő mennyiségű villany. Ha ilyen a táp, meg kell nézni, ki kell számolni, illetve meg kell tervezni, hogy be lehet e kötni, és bírni fogja e.
Végletes példa: van egy 500W-os tápod, ami tud egy 350W-os ágat, meg egy 150W-ost. Ha van 2db 200W-os kártyád, akkor sehogy se tudod őket bekötni, pedig a táp összesítve bírná.
Az, hogy mennyi a névleges teljesítménye, meg mennyit ad le, megtalálod a táp gyártójánál, vagy az adott táppal foglalkozó tesztekben.
Én pl Cooler Master Silent Pro M2-t használok, 840W-ot írnak rá, de simán bír 850 felett, ugyanis a Cooler M volt olyan rendes (vagy figyelmetlen?), hogy kizárólag a 12V-os ágra adta meg a teljesítményértéket amikor nevet adott a gyereken
Azaz a 12V-os ágon kiveszel 840W-ot, ÉS még az 5V-os meg egyéb ágakon az alaplap és az ezen feszültségeket használó eszközök tovább tudják terhelni a tápot. Volt hogy mértem rajta 900W-ot a "on wall", (teszt jelleggel).
-
Az ssdt a szerelmem és 12ft, ha veszek egy normális pendrive-ot, már az is van vagy 6ft a kukás vinyó meg sokat eszik és kukás
Ha szubjektív a dolog, akkor persze az tök más
De azért az tegyük hozzá hogy egy 4GB-s legolcsóbb pendrive tökéletes egy linux miner alá.
Hogy milyen pci-e slot kell, milyen alaplap, és egyebek: tökmindegy. Nem kell misztikusan felfogni a minert. Az alaplap meg hdd/ssd/pendrive/stb.. csak arra kell, mert a GPU nem tud magában működni. A pci-e slotba meg menjen bele a kártya, és ennyi, jó lenne az 1x-es is (ha lenne abból hosszú). Az alaplap amúgy ezen szempontoknak megfelel, szóval szerintem jó lesz (de mivel nem próbáltam, nem tudom biztosra mondani).
A tápot is egyszerűen ki lehet számolni: ha 250W-ot eszik egy kártya (nem tudom, nem néztem, te biztos jobban vágod), akkor 3db-hoz nyilván kevés lesz. Annyi még, hogy single rail tápban gondolkodj.
-
A CPU és az SSD pénzkidobás. Vedd a legolcsóbb, legkevesebbet fogyasztó AMD-t. Ez utoljára a Sempron 140 volt, valami 6000Ft-ért, ha nincs, akkor pedig a 145 (de fél éve néztem, szóval lehet hogy nem up2date).
Szerk: ja, az alaplap nem AM3, látom. Mindenesetre a legolcsóbb/legkisebb procit válaszd akkor is.
SSD helyett pedig vagy pendrive Linuxal, vagy ha nem akarsz vele pöcsölni, akkor egy kukázott bármilyen hdd, amin elfér a windows.
-
válasz
Nakivagyok #1665 üzenetére
Az, hogy a linux pendriveról fut, az visszatarthatja a hashelési sebességet?
Semmit nem befolyásol, nyugodtan futtasd pendrive-ról.
-
Pedig sajnos kell, ez simán egy mellékállás. Folyamatosan figyelned kell, hogy éppen megéri e bányászni amit bányászol, illetve mivel ezek altcoinok, még az sem mindegy, hogy mikor váltod át őket BTC-re, vagy mondjuk dollárra.
Kell hozzá egy elhivatottság, meg csomó szabadidő, és amikor nem ezzel foglalkozol, akkor is azon fog járni az eszed, hogy vajon nem égeti le éppen a kártya a házat, fut e a miner sw, megy e a pool, nem most basznak e át éppen a Pistike által üzemeltetett váltó site-on, stb.. Nem egyszerű történet na. Egy 400-500khs-t tudó kártyával meg aztán végkép nem, ezzel az energiával csinálj inkább valami tisztességes munkát, jobban jársz
Más lenne a helyzet ha lenne egy halom GPU-d persze, mert akkor már a tét is nagyobb, de az sem garantálható, hogy nem kéne feltenned majd ide az apróba őket jövő héten, mert bedől az altcoin láz, és több áramot fognak zabálni a kártyák mint amennyi pénzt termelnek.
-
-
válasz
kugli81 #1602 üzenetére
Egy nap kell legalább egy poolná, hogy az ember messzemenő következtetéseket le tudjon vonni. Nomeg gondolom van ott user/blokk/confirm/stb.. statisztika, azt sem árt nézegetni, főleg az elején. Az első órákban az egyenleged a legutolsó dolog ami információt ad arról hogy jó e a pool.
-
válasz
steadywarp #1593 üzenetére
Lefordítva a kérdésed: szerintünk megéri a pirosra feltenni mindent a ruletten?
Szerintem nem tudjuk
-
válasz
deadwing #1592 üzenetére
Ízi. Nézz rá a többi altra is, 2-3-szoros hozam az LTC-hez képest. Persze a fene tudja meddig tart, de amíg tart addig ne pánikolj, bányássz
Coinwarz-on nézd meg a top10 alakulását, ne a legjobbat nézd, (vannak brutál pumpok), hanem hogy melyik 1-2 alt van benne stabilan, azokkal érdemes foglalkozni. És persze folyamatosan résen kell lenni, nem kis munka sajna.
-
válasz
(ADAMKA) #1546 üzenetére
Mielőtt nagyon belelendülnél hogy veszik itt az emberek tízesével a kártyákat, mert olyan óriási biznisz ez: a legtöbben már jó régóta foglalkoznak vele, valószínűleg BTC mininggal indultak sokan, és nem mostanában, ott pedig mér rég nem életképes a GPU bányászat. Az LTC árfolyama egy kicsit megugrott az elmúlt hetekben, így sokan porolják le a régi GPU-kat, és állítják újra hadrendbe. Persze a kitartók és a "tudok ingyen áramot" junkiek nyomták folyamatosan eddig is, és nekik lett igazuk
A lényeg: a PILLANATNYI árfolyam alapján valóban megéri vasat venni, de lehet hogy holnap negatívban leszel az egésszel, szóval ne gondold hogy ez az évszázad üzlete, illetve olyan pénzt ne tegyél bele aminek az elvesztése egy kicsit is fájna.
-
Gondolom van egy forint kereted, meg van egy elképzelésed hogy a GPU-n kívüli dolgok mennyit fogyaszthatnak maximum. Ezeket próbáld közelíteni. A több kártyás rendszerekhez természetesen több hosszú pci-e slot szükséges. És azért nem írok direkt 16x-est, mert 1x-es is tökéletesen megfelel, a lényeg hogy belemenjen fizikailag a kártya. Persze 1x-es hosszú slot nincs, olyan viszont van amin van 1db 16x, és +2-3db 8x, ezek olcsóbbak, a sok 16x-esre ne költs, nincs értelme.
2-nél több kártyás configoknál a hűtéssel lehet gond, mert a középső kártya nagyon tud melegedni, ha nem akarsz ezzel szívni (riser kábeles kiemelés és hasonlók), akkor lehet jobb megoldás több gépet használni 2db kártyával.Hogy konkrétumot is mondjak, nálam ilyen van 1 éve, működik jól: ASRock 970 EXTREME4. Megy benne 3db kártya (kiemeléssel), de szerintem feleslegesen drága, vélhetően olcsóbbat is lehet találni, ami szintén alkalmas lenne erre. Táp: ezt inkább a GPU(k) határozzák meg, nálam 3db 7970 megy jól 1db 840W-os single rail tápról, + ugyanez viszi a fenti alaplapot és a sempron 140-et. HDD nincs (hálózatról bootol), de azt is elbírná.
Ja és crossfiret felejtsd el, az játékra való, itt nem kell összekötni a kártyákat, csak rontja a hashratet (ha megy egyáltalán).
-
Teljesen mindegy, ami a legkevesebbet fogyasztja. Scrypt kapcsán elhangzott párszor, hogy a rendszermemória mennyisége is fontos, de szerintem itt sincs olyan ökölszabály hogy minimum 4GB kell meg hasonlók. Én linux alatt bányászok, ott elég jól lehet monitorozni az erőforráshasználatot. A cgminer 840Mbyte memóriát eszik (2-3 napja indítottam újra, és azóta nem változik, szóval memleak sincs), + a rendszer valamennyit, összességében megáll 1Gbyte-ban az egész. Proci meg statikusan 10-20% között mozog, persze azt is csak a Cgminer használja, de vélhetően nem normális, ujabb verzió vagy más miner talán 1-2% -al is meglenne.
(Egyébként AMD Sempron 140 (ennél olcsóbb és kisebb fogyasztásút nem találtam anno), és 2Gb ram + 2db 7970). -
Így van, 1-2 nap átlagát kell nézegetni, ha az a hozam nagyjából fedi a független kalkulátor által írtat akkor nagy baj nincs. Persze a feet, lucky-t le kell vonni belőle, meg további pár %-ot az egyéb esetleges problémákra (újraindult a pool, discardok, stb..). Én ha nekikezdek bármilyen altot poolban miningolni, és azt látom, hogy 10-15% bukónál nincs több a nyers kalkulációhoz képest, akkor korrektnek könyvelem el a dolgot. Persze azért ennél jobbat várok, szóval ez csak a worst case, ami felett már hagyom őket a fenébe.
-
válasz
szijartg #1516 üzenetére
Hogy megoszlik a statisztikai kockázat. Van mondjuk X khs-ed, azzal mondjuk van teszem azt 50% esélyed hogy 1 hónap alatt találsz egy blokkot. Ez ugye azt is jelentheti hogy találsz 3-at, meg azt is, hogy 5 év alatt egyet se. Ha poolban bányászol, az összeadott kapacitás miatt sokkal erősebben konvergál a statisztikához az eredmény, így biztosabb a bevétel. Cserébe a pooloknál van fee, dos-olják őket, lerohadnak mikor alszol, az admin meglép a pénzeddel ha rosszat választasz, stb..
Számold ki, hogy a rendelkezésre álló hashrate-eddel mi éri meg jobban neked. Ha nagyon nagy teljesítményed van (90%++ blokk találati esély mondjuk 30 napra) akkor tolhatod szólóban. Persze MINDENT mérlegelni kell, azt is pl, hogy lehet hogy csak 1 hétig ilyen az árfolyam, és hiába találsz 2 blokkot 3 hét múlva, ha közben leesik 5 dollárra egy coin értéke. Persze az is lehet hogy felmegy, ez egy ilyen játék
-
válasz
deadwing #1510 üzenetére
Anno talán beszéltük itt is ezt a problémakört veled is (meg még sokan másokkal) én is átrágtam akkor magam a fél bitcointalkon, meg az ltc-s fórumokon is, valamiért érzékeny a nyavajás a frekipárokra, próbálgatni kell. Ráadásul ott van még az intensity meg pár változó, én valami 2 hétig szenvedtem vele mire értelmes hőfok mellett kijött a 650-700khs. Az okát azóta se tudom, már nincs is idegem olvasgatni róla, eltettem jól a configot, ezzel megy, aszt jóvan
Ja és gyártótól is függ, pl volt nálam MSI is, az kevésbé volt háklis, és ugyanazokkal a beállításokkal a Gigabyte ment 450-el, az MSI meg 720-al, érthetetlen
(7970 mindegyik, vmem is ugyanakkora).
-
válasz
deadwing #1502 üzenetére
Ohh, bocs, valóban, cmd line paraméterezve hirtelen nem láttam át, és benéztem
Config file-t használva nálam ez vált be a legjobban a GB 7970-nek (a vmem/gpu freki párosoknál néha még 5mhz-s lépcső is számít és múlik rajta 100khs is akár, pl asszem 1210-es vmem ugyanez már jóval rosszabb, illetve 1200-al is):
"pools" : [
{
"url" : "stratum+tcp://pool:port",
"user" : "user",
"pass" : "pass"
}
],
"scrypt" : true,
"intensity" : "13",
"gpu-engine" : "950",
"gpu-memclock" : "1205",
"gpu-fan" : "0-99",
"gpu-powertune" : "0",
"temp-cutoff" : "78",
"temp-overheat" : "80",
"temp-target" : "75",
"auto-fan" : true,
"auto-gpu" : true,
"failover-only" : true,
"gpu-threads" : "2",
"lookup-gap" : "2",
"thread-concurrency" : "8192",
"log" : "5"
} -
válasz
deadwing #1500 üzenetére
Aham, én gigabyte-al szívtam sokat, de ettől függetlenül a 700/1000mhz kevesének tűnik nekem. Nálam jelenleg a legjobb kombináció a 950/1205 (kb 700khs), de persze figyelni kell a vmem melegedésére. Ha éppen nem túl jól szellőző helyen van, akkor 950/1000-el hajtom (630khs).
-
válasz
fsb1000 #1021 üzenetére
Szerintem senki nem gondolja másnak mint ami, legyenek azok a cgminer fejlesztői, vagy akár a scrypt megalkotói (amiben amúgy szintén van sha256, most láttam csak a specben). A mértékegység meg tényleg nem értem már hogy miért zavar téged, elvesztettem a fonalat azt hiszem
-
válasz
fsb1000 #1017 üzenetére
MIre keresed a választ tulképpen?
Itt a spec. az algoritmusról:
http://www.tarsnap.com/scrypt/scrypt.pdf
Most nincs erőm még csak beleolvasni sem, de úgy tippelem, hogy csupán a véletlen műve, hogy nagyjából tízszer nagyobb az erőforrásigénye mint az sha256-nak. A mértékegység pedig úgy adódik, hogy adott hw nekiesik a számolásnak, és 1 sec alatt X db hash-t tud kiszámolni az adott algoritmussal (jelen esetben scrypt), ez a mostanában gyártott GPU-k és CPU-k esetében ez több (akár sok) ezres nagyságrendet jelent, innét jön a "kilo" prefix.
-
Nem a képes e vagy a nem képes e a kérdés. Ha te nem leszel képes holnap ASIC-ot vásárolni, akkor járatni fogod a GPU-kat, akkor is ha ráfizetsz? Mondjuk scryptre még nincs ASIC, de azt azért nem gondolom, hogy marad minden ugyanígy, és a GPU-sok a mai megtérülési mutatókkal fognak tudni bányászni szeptemberben.
-
Én ilyen megoldással bányászok, de floppyn azért nem fog elférni, kell neki az AMD driver + az SDK, plusz maga a linux, az ezekhez tartozó függőségekkel együtt. Mindösszesen egy minimál Ubuntu Server változattal olyan 1.5Gb környékén lehet megúszni a dolgot. Szerintem ha valaki kézzel tovább akarja faragni a linux kárára (ami úgysem kell másra, szóval lehet), akkor talán 1Gb alá lehetne vinni, de sok értelmét nem láttam a dolognak, szóval én nem túráztattam magam ezen.
A GUI egy trükkös dolog, kell is meg nem is. Egyrészt kell, mert az amd driver X nélkül nem megy, nem tudod megkerülni. Másrészt elég magát a Xorg-ot telepíteni (nem kell gnome, KDE, se semmilyen cullang), majd be kell tenni valamelyik init scriptbe (praktikusan a /etc/rc.local-ba), pl így::
sleep 5
/usr/bin/Xorg &A Xorg configot én az amd dirverrel érkező aticonfig-al generálom:
aticonfig --adapter=all --initial
Ez létrehoz az /etc/X11/-ben egy xorg.conf nevű file-t, reboot után a Xorg elindítása már ezzel fog történni. Az eredmény: egy teljesen használhatatlan fekete screen a konzolon, egérkezelés és minden nélkül
Viszont ez már elég a drivernek, megoldható a bányászás ssh-n át:
ssh ip_cím
export DISPLAY=:0
cgminer --scrypt -o.... stb...Az első sorban levő DISPLAY változó beállítás a kulcsa a dolognak, ez után fog futni a cgminer ssh konzolon.
Persze a cgminert érdemes screenben futtatni, illetve az DISPLAY változó beállítást indítóscriptbe tenni.Régebben akartam írni amúgy egy tutorialt az egészről, illetve csinálni egy menüs/webes mindenki számára használható/telepíthető általános pendrive-os megoldást. De nem látom már sok értelmét, 4-6 hónapon belül úgyis le fogjuk állítani a GPU-kat, kár munkát fektetni ebbe.
-
RDP-vel kevés dolog megy jól ami használja a gpu-t, meg a hozzá kapcsolódó lirarykat, illetve különféle megjelenítő layereket. Próbáld butább protokollal pl, VNC-vel. Az RDP egy vektoros megoldás (ettől gyors és rugalmas), nem olyan mintha a gép előtt ülnél, nem a "videokártya kimenetét" látod, ez kavar be.
-
Linux kapcsán tudok csak hozzászólni, ott hasonló a helyzet új driverrel is (kéne a dummy csati, bár érdekes módon nem minden alaplaban csinálja, és nem mindegyik kártya).
Szóval ott a megoldás egy
Option "DPMS" "false"
a Xorg configban, és monitor probléma megoldva.
-
válasz
#68216320 #814 üzenetére
Persze nyilvánvalóan nem próbáltam végig minden lehetséges kombinációt 1Mhz-nként, de egyrészt van egy jó szamárvezető:
" Gpu/Mem Hashrate~
800/790 555kH/s
800/870 555kH/s
850/930 585kH/s
850/1065 585kH/s
900/1000 620kH/s
900/1155 625kH/s
900/1310 620kH/s
925/1000 635kH/s
925/1001 400kH/s
950/1205 655kH/s
950/1370 650kH/s
963/1375 665kH/s
963/1220 670kH/s
1000/1250 660kH/s
1000/1251 450kH/s
1000/1455 690kH/s
1024/1475 710kH/s
1044/1500 720kH/s
1044/1501 495kH/sMásrészt a cgminer egyik fejlesztője készített egy nagyon jó tutorialt, ő ajánlja azt, hogy állíts be egy magas ram frekit, aztán 5Mhz-s lépésekkel közelítsd hozzá a core frekit a legalacsonyabb lehetségestől indulva. Nem jött be ez se
Amúgy a fenti listából választottam a gigabyte kártyának a 950/1205-öt, és ott azonnal működött is, sőt, nem, 655khs-t hoz vele, hanem 690-et.
-
-
Áruljátok el nekem, hogy az mi jó fenétől lehet, hogy egy MSI 7970 ugyanabban az alaplapban ugyanazzal a cgminer configgal 450khs-t hoz, míg ha a helyére beteszek egy Gigabyte-ot akkor az 690khs-t tud.
A dolgot tudom reprodukálni másik (de ugyanilyen MSI kártyával).
Rommá túrtam a netet, MINDENT elolvastam már (najó, lehet, hogy nem mindent). Abból állt a napom, hogy frekipárokat (core/mem) és thread-concurency értékeket próbálgattam. Gyanús velejárója a dolognak, hogy az intensity kizárólag 13-as értéken jó. 14-estől, és 12-estől is feleződik már a hashrate, távolabbi értékekkel meg még ennél is rosszabb a helyzet.
GPU_USE_SYNC_OBJECTS=1, GPU_MAX_ALLOC_PERCENT=100 beállítva. GPU threads mindenféle változata kipróbálva, különféle thread-concunerncy értékek mellett.
A cél minimum 650khs, 950/1205 MHz -nél nem nagyobb értékek mellett (a gigabyte ennyit tud ezen a frekin, legyen ez az etalon).
Az első megfejtőnek adok 2 LTC-t
(Rommá OC-zve a kártyát (de feszültséget nem emelve) egyébként el tudok jutni 520-ig kb, de ezzel a módszerrel nem ér a dolog, és eleve kevés az 520 is ugye).
Hint: A kártya egyébként sha256 -al (BTC mining) ugyanúgy teljesít mint a gigabyte (650Mhs, nem OC-zve).
-
válasz
csaba951 #801 üzenetére
Volume függő, nekem úgy van beállítva a pool hogy napi 1-3 alkalommal megy át, aztán egyből váltom, majd onnét egyből megy paperwalletbe. Legrosszabb esetben 8 órányi melót bukok. Ha napközben van több időm pöcsölni vele, és gyakrabban nyomok rá, akkor jóval kevesebbet.
De amúgy tök igazad van, kezdők alacsony hashratevel ne szórakozzanak ilyesmivel. Mire annyi összejön neki amennyivel foglalkozik az exchanger, már napokat kell hogy álljon vagy a poolban, vagy az xch accounton, egyik se jó.
-
-Milyen internettel kapcsolatos igényei lennének? (minimum sávszél, stb)
Minimális adatforgalmat bonyolít. Néhány kbyte percenként átlagban.
-Operációs rendszernek akár xp is megfelene? (kissebb méretű pendriveot kellene rááldozni, csak azért)
Akkor linux.
- Poolban érdemes bányászni? (szerintem ilyen kis kapacitású géppel mint amivel kezdenék, főleg.)
1db krátyával igen, de én még 20db 7970-el se mennék szólóba LTC-t bányászni.
-Miylen minert érdemes? (cg iletve gui-t töltöttem már , de nem tudtam velük sokra jutni, mert hd 2900 xt-m van, millió 1 szoftveres buggal)
cgminer
- lletve tudnátok nekem segíteni abban, hogy hogyan tudok litecoin v0.6.3c hez hozzárendelni miner programot?
Nem kell "hozzárendelned", pool-ban fogsz bányászni, a miner a poolhoz fog kapcsolódni egy URL-el.
-És végül, pár szóban elmondanátok, hogy mik azok az alap lépések amik után eltudom kezdeni a bányászatot?
Áram, vas, internet, operndszer, cgminer, regisztráció egy poolba. Nagyjából ennyi.
-
-
Na úgy néz ki legalább felesleges mostmár aggódni a CNC bányászat miatt. Ha nem nő jelentősen az árfolyam, akkor vastagon NEM éri meg. Végre, nagyon stresszes volt már a dolog!!
-
Én is visszaálltam éjszaka LTC-zni, viszont mindjárt kiderül mit hoz CNC-nél a retarget (1 óra van hátra még kb).
litecoinpool.org-on van valaki? A web nem megy egy ideje, de a stratum működik, dolgozik a cgminer. Tudja valaki hogy mi a helyzet?
-
Mert állítgatják a rohadékok a fee-t (100%-ra).
http://pool_URL/fee linken lehet lekérdezni mindegyikről (ugyanazt az sw-t használják). Bitcointalkon már "[SCAM]" tag van a topicjaik előtt ezeknek, van jópár sajnos.
De aztán lehet hogy ezen kívül van más bug is, nem tudom, én csak ebbe futottam bele.
-
válasz
#68216320 #750 üzenetére
Expected time to block: 0.631 hours
Szóval erre sokat kell várnod, keress olyat aminél nagyobb a hashrate, és gyorsabban fog jönni a zsé. Ha találnak blokkot, azonnal küldik a rewardot, de ugye itt ~40 percet jelent. Mondjuk többet is fogsz kapni így egy-egy körrel, szóval emiatt nem éri meg váltani, ha amúgy jó a pool.
-
válasz
#68216320 #748 üzenetére
Ugyanúgy hagysz mindent a configodban, egyedül szervernél adod meg a hostot és a portot amit írnak (bitcointalkon keresgélj, sok van és változnak). A login neved a CNC fogadó addressed, a password lényegtelen. Ennyi. Átlag poolokban 10 percenként van blokktalálat, jobbakban 3-6 percenként. Ennyi idő mulva már látnod kell a rewardot a CNC kliensedben.
Szóval baromi jó mert 1-2 óra után már kézzel fogható, kalkulálható eredményed van. Persze uncofirmed, de legalább nálad áll, és látod.
-
válasz
#68216320 #746 üzenetére
Érdemes még nyomni, csak keress valami jó p2pool-t. Ott regisztrálni sem kell, így könnyen cserélgetheted őket gond esetén. Tovább azonnal(!) jön a reward, tehát egyből látod hogy jól működik e vagy sem. Persze elkölteni nem tudod, csak annyi hogy a te kliensedben fog állni amíg nem lesz confirmed. De legalább látod, tudsz vele számolni.
Rejecteket ezeknél én amúgy már nem is nézem, a CNC sajátosságai miatt totál leszarom, csak arra jó hogy idegeskedjek rajta hogy úristen bukó van. Szóval hajtom 2 órát az adott poolt, aztán kiátlagolom hogy 1 órára hozza e a megfelelő rewardot. Ha igen, vagy csak 10-15%-al kevesebb, akkor gól, használom tovább.
-
válasz
#68216320 #744 üzenetére
Ugyanaz a gond szerintem ami a soloval is, ha nincs stratum és magas a scan-time, akkor hiába dolgozik a miner, mire visszaküldi az eredményt már megoldották a blokkot mások. Stratumnál az a jó, hogy szerver oldalról meg tudja szakítani a munkát ez esetben, és kaphat a kliens újat, ezért tűnhet úgy hogy valami gond van vele, de sajnos a CNC network jelenlegi paraméterei mellett ez normális működés.
Próbáld ki long-poll szerverrel azt, hogy 1 sec-re leviszed a scan-time-ot, szerintem ugyanez lesz az eredmény mint stratumnál, csak itt nem fogsz látni belőle semmit (hacsak nem annyit hogy kevés a reject, de az accept is kevés, és ebből adódóan a coinok is).
-
válasz
almafa42 #740 üzenetére
Így van, FTC nagyon felejtős jelenleg, akkor már inkább menj vissza valamelyik jó öreg BTC poolba, ugyanott leszel bevétel ügyileg.
CNC annyira nem gáz viszont, szólóban nekem nagy bukta volt, de poolban érdemes, csak folyamatosan légy résen, mert dos-olják a poolokat, vagy éppen átbasznak. Nekem éjszaka 2 órát ment a rig úgy, hogy közben a faszfej átrakta 100%-ra a feet, és röhögött mindenkin. Marha nagy szerencsém volt, hogy elalvás előtt ránéztem.
Ez az egyébként:
http://192.162.112.138:8109/static/
Lehet látni, hogy jópár szerencsétlen alszik még, és dolgoznak a gépeik ezeknek a köcsögöknek.
-
Nos, azt hiszem hogy én feladom a CNC szóló bányászatot. Scan-time=1 esetén se megyek sokra, olyan őrült hashrate van annyira kevés difficultyhoz hogy egyszerűen nem tudok labdába rúgni, minden 6-8. share lehet csak accepted, mert idő előtt lejár. Reject nincs, a scantime miatt odáig már nem tud eljutni, de kb. ennyit javít a helyzeten, jobban néz ki a cgminerben a stat... Ha növelem a scantime-ot akkor tartja a rig-em a statisztikát szépen (2 óránként talál blokkot), csak éppen rejected lesz, mert már húsz másik bányász is megtalálta, és abból 19-nek szintén rejected.
Ritka "szép" dolog ez, nem nagyon láttam még ilyet.
-
válasz
#68216320 #722 üzenetére
Értem, de nekem találtak blokkot a kliensek, viszont rejected lett négyből három.
Kérdés hogy tudok ez ellen tenni valamit, vagy ekkora hashrate/diff. arány esetén ez ilyen lutri?
Ilyenből volt 3db:
[2013-05-05 13:14:40] Found block for pool 0!
[2013-05-05 13:14:40] Rejected 00001dfa Diff 560K/525832 BLOCK! GPU 1Itt pedig a sikeres (ennél természetesen meg is kaptam a 88 CNC-t):
[2013-05-05 12:20:15] Found block for pool 0!
[2013-05-05 12:20:16] Accepted 00000162 Diff 12.1M/525832 BLOCK! GPU 0 -
Na, ennyi volt a CNC (bár azért még így is megéri) Szólóban 4db talált blokkból 3db rejectedem volt. Ennek az lehetett az oka hogy az alacsony diff. miatt nagyon gyorsan pörögtek a blokkok?
-
Átmentem szólóba inkább én is, jobb ez így.
-
CNC-hez tud valaki jó poolt?
-
Igen, van ez a sok fosadék (FTC, CNC, RTC, tudomisén) amik bányászásának roham szerűen esnek neki, majd 99%-ban váltják át BTC-re. Egy pénzügyekhez jobban értő ember el tudna érthetően magyarázni, hogy milyen irányban befolyásolhatja(?) ez a jelenség BTC árfolyamot?
-
Próbálkozok egy 7970-es MSI kártyával, de az istenért nem jön belőle ki több 400-450khs-nél.
Szétturtam már a netet, a bitcointalkon levő összes hasonló panaszos válaszra adott configot kipróbáltam, de a 450-en csak rontani tudok igazából, főlé menni nemPéldákat ezért nem is copyznék, nem hiszem hogy van olyan variáció amit nem próbáltam volna.
A config: cgminer, catalyst legújabb (egyik se beta), a kártya 1100/950-en megy. Windows és Linux alatt is milliméterre pontosan ugyanannyi a hashrate... Mások OC-től függően 600-750khs-eket írnak. Mi lehet a gond?Egyébként BTC-vel a kártya hozza a neten fellelhető hw chartoknak megfelelő értékeket (650-700Mhash).
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Ebben a topikban a bitcoin-tól (BTC-től) eltérő kriptopénzek (az alternatív kriptopénzekkel, ún. "altcoin"-okkal) bányászatával foglalkozunk.
- Microsoft Windows, Office & Vírusirtók: Akciók, Azonnali Szállítás, Garantált Minőség, Garancia!
- PROCASTER 40UNB700 40" 101cm televízió + Számla + Garancia
- Azonnali készpénzes Intel i3 i5 i7 i9 12/13/14 gen processzor felvásárlás személyesen / csomagküldés
- LG 65B4 - 65" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready
- BESZÁMÍTÁS! Apple iMac 27" 2020 i7 128GB RAM 512GB SSD garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest