Új hozzászólás Aktív témák

  • reelc

    veterán

    válasz shotika #17 üzenetére

    Unity engines.

    Kis érdekesség:
    Kickstarter.
    Grim Dawn: 2012. $280,000 volt a minimum, $537,515-et kalapoztak össze, 2016-ban jelent meg. Korábban nyilatkozta a csapat alapítója, hogy ebből a pénzből finanszírozva lett az aréna DLC és az első kieg is. A csapat élén olyan valaki van, aki tudta mit akar, és a Titan Questben is fontos pozíciót töltött be.
    Nagyon a kommunikációjuk a Kickstarter óta a játékosokkal, és az alfa alatt is rendesen jöttek a patchek.

    Wolcen (Umbra): 2015. $225,000 volt a minimum, $406,979-et kalapoztak össze, 2020-ban jelent meg.
    Fejlesztés közben Irányt váltottak, partnerség a Tencenttel, nagy létszám, és hiányos funkciókkal, komoly bugokkal jelent meg. Tűzoltás folyik még hónapokig.
    Főleg Trellon keresztül tudatták, hol tartanak, normális kommunikáció a megjelenés előtt kezdődött kb. 3 hónappal. Elég furán bántak a tartalmakkal, sokáig változatlan alfa és béta volt, hogy "meglepetés" legyen a játékban.

    Last Epoch: 2018. $210,000 volt a minimum, $255,378-at kalapoztak össze, elvileg Q4 2020-ban várható (bár a vírus helyzet nyilván erre is hatással van).
    Korábban olvastam valahol, hogy a Kickstarter nem valósult volna meg. Barátok, családtagok segítettek be a végén. De nagyon megakarták csinálni a játékot, kitaláltak volna más finanszírozást. Szóval itt is megvan az elhivatottság, ránézésre tudják mit akarnak.
    A terv.
    Rendesen jönnek a patchek, a kommunikációról nem tudok véleményt mondani, nem követem figyelemmel a fórumot.

    Már pár éve is lehetett olvasni, hogy egyre bizalmatlanabbak az emberek az ilyen finanszírozás miatt, mert sok évig vannak utána a játékok Early Accessben, ha elkészülnek valaha. Az érem másik oldala, hogy sok idő egy játék összehozása. Egy nagy stúdió nem sokkal a megjelenés előtt promóz, addig nem is tudod, hogy létezik a játék, kevesebbet vársz. Az indie viszont a te pénzedből van. Szerintem ezt sokan nem vették figyelembe + új csapat, azért is sikerülhetett ilyen keveset összeszedniük.
    Tetszik amit látok, jó játék lehet belőle, csak rakják normálisan össze, tanuljanak más hibájából. Drukkolok nekik!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák