Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobe

    veterán

    válasz kexksz #15497 üzenetére

    Onmagaban nem hulye otlet kitolni a futamidot, ha monjuk megteheted h pl 5 evrol told ki ki 10re vsgy 10 helyett 15re

    A 10-15 helyett kitolni 20ra nekem mar nem ferne bele. En max +5 evet vallalnek be ilyen miatt, tobbet nem
    idehaza a legfixebb megtakaritasi forma hozamait is max 5 evre tervezheted, mar az 5 ev is max kompromisszumos, kevesebb ismeretlent (de nem 0t) tartalmazo kozelito szamitas (inflaciot,, forint arfolyamot pl 5 evre elore sem tudod)

    mivel a kormanynak amugyis van olyan jo szokasa hogy befektetesi formakat 2 nap alatt beszant, valtoztat, visszamenolegesen hoz torvenyeket, stb.
    Igy a 6. Ev elso napjan a tovabbi jovore apellalni a tortenrt megtakaritadi oldalan pont olyan bizonyos, mit a kutya vacsoraja

    [ Szerkesztve ]

  • mokus1

    addikt

    válasz kexksz #15497 üzenetére

    Olyan szemszögből hibas hogy az elején sokkal több kamatot fizetsz tehát nem a tőke tartozasod fizeted hanem a hitel költséget. Ez nyilván minél hosszabb távú hitel annál jobban úgy van.

    Ezt mindenki másnak is irom:

    Szerintem kibaszott felesleges ezen vitázni egyébként, nyilván van akinek elég csak 10 év de másnak 20 évre van szüksége hogy tudjon biztonsággal törleszteni.
    Személy szerint a nem fix hiteleket én támogatni nem tudom, egy fix hitellel számolni lehet senki nem tudja mi lesz 5 vagy 10 év múlva. Eleg egy kormányvaltas, új jegybanki elnök kicsit megtoljak a kamatokat és sirankozhat megint mindenki.

    Ez az én véleményem, nem gondolom fasznak ha valaki 20 évre vesz fel hitelt lakásra házra. Legalább egyszer az övé lesz nem egy albiba önti feneketlenul a pénzt.

Új hozzászólás Aktív témák