Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • neverless

    tag

    válasz cannyon #6585 üzenetére

    Igen, igen ezekkel tisztában vagyok, meg egyet is értek, ez rendben :R
    Igazából csak nem ehhez vagyok szokva, és emiatt nekem kicsit felfoghatatlan ez. Ilyen max a mesében van. De másképp fogalmazok akkor: Egyáltalán nem lepődnék meg, ha valamilyen formában romlana a digi: pl áremelés, vagy pl forgalomkorlát, vagy bizonyos mértékű p2p korlát, stb. Kb a szemem se rebbenne meg.
    Számomra is ez a stratégia a logikus, én, ha netszolgáltató lennék, pontosan ezt tenném, csak akkorsem értem, hogy az országban jelenlevő teszem azt 20 szolgáltató közül hogy lehet az, hogy 19 a profitorientált kizsákmányoló stratégiát nyomatja, és csak 1 "idióta" csapat van, aki meg az ügyfélelégedettségre hajt.
    Szóval nagyon nagyon remélem hogy nem nekem van (lesz?) igazam, és marad a digi olyan, mint amilyen most. Na nem mintha állítottam volna bármit is, gyakorlatilag ilyen kétkedő szkeptikus kérdéskört vonultattam csak fel..

    Kicsit más. Ugye veletek is fordult már elő olyan, hogy amikor a net és annak jellemzői volt a téma egy beszélgetés során, akkor lincshangulat alakult ki, amikor a digi paramétereit kezdtétek el mondani...? :))
    Én nem kevés olyat kaptam már, hogy "rohadj meg", "persze én meg fizetem a fosDSLt 5szörannyiért", "és mit szólnál hozzá hogy az überzsír neteddel töltögetnél nekem is??", "orrbaverjelek?" stbstb. Na ezek az ismerősök azon bizonyos 19 darab szolgáltató egyikénél vannak...

    :F

  • stvnppp

    senior tag

    válasz cannyon #6585 üzenetére

    Az első két pontoddal nem értek teljesen egyet. A DIGI is pont ugyanolyan cég, ő is profitorientált, mint a UPC. Ha jól megnézed, a Digi Lan netje célcsoportja elsősorban a nagy társasházak, amelyeknél érdemes kiépíteni a mai körülményekhez képest brutál jó hálózatot, mert az többszörösen visszajön. Gondolj bele, pl én egy 11 emeletes panelban lakok, rengeteg lakással, nem is tudom pontosan, de sok (sztem 100 fölött van). Na itt nagy a valószínűsége, hogy a legtöbben hozzájuk fog menni a lassabb ellenfél helyett, és mondjuk fizetnek úgy átlagban 4000 magyar fizetőeszközt. Ha mondjuk csak a fele (50), akkor az már havonta 200 000. És akkor ezek elég durva becslések, mondjuk nem tudom, hogy a hálózat kiépítése mennyibe kerül (remélem, egy hozzáértő kipótolja ezt a hiányosságot), de szerintem bőven visszajön a pénz, kiépítés után csak némi karbantartásra kell költenie, meg pár hibajavításra.
    A családi házaknál nem biztos, hogy így visszajönne.
    Az más kérdés, hogy ezzel a rendszerrel jóval lent tudják tartani az árukat, így egyre nő az előfizetők száma, ráadásul a hűségakciókkal évekre bebiztosítják az előfizetőiket.
    Mi ezekkel jól járunk, de nehogy azt hidd, hogy a DIGI nem. :)

    A korlátozáshoz nem tudok mit fűzni, valószínűleg nem bírná a rendszerük, vagy egyéb ciki oka van, amit ezzel a warez/torrent visszaszorításával akarnak elfedni, de hát ezt csak a cég vezetősége tudná. A DIGI meg tudja oldani korlátozás nélkül, a UPC úgy tűnik, hogy nem. Egyébként a a DIGInek még mindig nagyon kicsi a kiterjedése a UPChez képest, vagy akár a T-hez képest.

    (#6587) neverless :
    A lincshhangulat ismerős. Az egyik ismerősömnek ecsteltem, hogy hogyan netezek/fizetek diginél, hát kicsit pipa volt, hogy 2X annyit fizet, 4X lassab netért, pedig csak ~ 800 méterre lakik tőlünk. :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák