Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #73495296

    törölt tag

    válasz Rapid136 #27142 üzenetére

    Nem én számolok ekvivalenciát, hanem már a gyártók is sőt az exifben is megjelenik ez az információ. És pontosan azért, mert a különböző rendszerek között ez az egyetlen olyan információ, amiből következtetni lehet a látószögre, illetve nagyításra, anélkül hogy külön számolgatnánk az egyes szenzorméretekre a látószögeket.

    "(ezt meg egyre kevesebben értik és rendszeresen belezavarodnak: "hiába 50 mm a gyújtótávolság, csak egy 80 mm-es képnek felel meg." NINCS 80mm-es kép...)"

    Te is tudod, hogy ez alatt mit értettem, csak sokkal hosszabb lett volna leírni.

    "És ha fotózol nem mindegy az ekvivalencia ha nem fér bele a képbe a téma?"

    Ha pl. új kompakt gépet vagy új objektívet veszek, nagyon nem mindegy, pl. ha kiderül, hogy a széleslátószög nem annyira széleslátószög vagy fordítva.

    "Egy FF érzékelőre FF obival készített képből meg annyit vágsz amennyit akarsz :) Amúgy meg a legtöbb FF váz ha APS-C obit érzékel akkor átvált crop módra, tükrösön ez szopás, MILC-en meg úgyis azt látod amit az érzékelő."

    Az teljesen más, hogy én mennyit vágok, és hogy mennyi az, amennyit azért kell kivágni, mert az objektív átmérője már nem elég.

Új hozzászólás Aktív témák