Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Danecay

    őstag

    válasz oszy #33149 üzenetére

    Üdv mindenkinek. Némi segítségre lenne szükségem, 2 dologban is. Az egyik az, hogy pár hét alatt kb. megállíthatatlan és meghatározhatatlan számban jelentek meg a csigák az akváriumban, jellemzően két fajta, az egyik a Maláj tornyoscsiga amivel nem is lenne akkora nagy baj, velük annaira nem is találkozom, elvileg ugye ők a talajban laknak, szemben viszont a szerintem valamilyen hólyagcsigafajtával ami gyakorlatilag elárasztotta a az akvárium minden részét, megállíthatatlanul és látszólag a növényeket is eszik. Venni akartam Helena csigát de azt mondták, hogy egy kb. 80L-es aksihoz mint amilyen nekem is van kellene egy jó pár, hogy hatékonyan tudjanak működni, 3-4db-al nem sokra mennék, és látván a méretüket (én azt hittem nagyobbak) el is hittem, 10e Ft-ot pedig nem akartam kiadni csigáért tekintve, hogy olyan 1e ft volt db-ja. A Botia-t ajánlották még ami az elmondások szerint hatékonyan tizedeli a csigaállomány, így végül abból vettem, igaz csak egyet, de azt mondták, hogy már az is látványos eredményt produkál. Nos a Botia-m mit ha elfelejtette volna, hogy ő csigaevő hal lenne vagy mi. A többi halnak beszórt haltápot láttam már enni de csigát még nem. Mellékesen jegyzem csak meg, hogy 3e Ft-ért adták a kereskedésben darabját. Tettem be nekik uborkát, káposztát és az első kép bal alsó sarkában látható, hogy mennek is rá szépen de nem hiszem, hogy ez oldja meg majd a problémámat. Szóval ez lenne a főbb probléma amiben tanácsot, segítséget szeretnék kérni.
    A másik pedig a növényzet lenne. Régebben azzal küzdöttem, hogy legyen, most pedig nem nagyon tudok velük mit kezdeni oly mértékben megnőttek. A metszhetőeket nyilván metszem, pl. Ambulia, de pl. a képen is látható elvileg Cryptocoryne aponogetifolia / Fodroslevelű vízikehellyel, vagy a szintén látható fűszerű növénnyel aminek sajnos nem tudom a nevét nem igazán tudom mit kezdjek, elérték a vízfelszínt és vagy annak a tetején úsznak vagy vissza vannak hajolva a a vízbe. Gondolom ezeket vágni, metszeni nem lehet. Mit tudok velük kezdeni? A válaszokat előre is köszönöm! A Víz tetején úszó növény az nem törmelék hanem hülye békelencse ami megint elszaporodott.



Új hozzászólás Aktív témák