Új hozzászólás Aktív témák

  • Locutus

    veterán

    válasz Locutus #60644 üzenetére

    Na, találtam megoldást a CU hálózati gondokra.
    Illetve "workaroundot", legalább amíg a M$ hajlandó kijavítani az elb*szott oprendszerét.

    A lényeg, hogy el kell venni valahogy a master browser jogot a win10cu gép(ek)től a hálózaton. Ez azonban problémás, mivel általában a legújabb oprendszeres gép kapja meg. Egy eszköz van viszont, ami biztosan magasabb jogosultsággal bír, és ez a router!

    Az én esetemben az ASUS AC68 router. Be kell dugni egy pendriveot, majd megosztani a hálózaton (esetemben a router megtette automatikusan). Innentől le kell dobálni a win10cu gépeket a hálózatról (én letiltottam a discoveryt, megosztásokat, majd a hálókártyát is, aztán mindent vissza), majd vissza, és máris a router kapta meg a master browser jogot. Amíg a pendrive benne van, és él az smb share, ez hozza létre a WORKGROUP-ot, és minden eszközről gyönyörűen látható a csatlakoztatott eszközök listája, és hozzáférhető minden megosztás, azok is, amik a win10cu gép(ek)en vannak. Végre a médiajátékos is újra látja a megosztásokat a hálózaton :)

    Ez az eszköz amúgy használható annak megállapítására, hogy melyik eszköz a master browser épp a hálózaton: Scottie's Lanscan

    Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

Új hozzászólás Aktív témák