Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz -NOKIA- #5067 üzenetére

    Bűn:
    Állapot, és nem maga a cselekvés. Gyakorlatilag azt jelenti, hogy elfordultunk Istentől, és nem az Ő értékrendje szerint akarunk élni, hanem mindenki maga akarja az értékrendjét... és ennek az a következménye, amit a köznyelv is bűnnek nevez.

    Büntetés:
    Ha léteznek objektív törvények, ha létezik ezeknek a a megsértései valamint szerepe van a rendszerben az igazságosságnak, akkor ezeknek következményei kell, hogy legyenek és ez a büntetés.
    Ha valaki Isten nélkül akar élni, és erről nem lehet lebeszélni, akkor az igazi büntetés számára az lesz, hogy megkapja az Isten nélküliséget.

    Bűnbocsánat:
    Ha a fiam figyelmeztetésem ellenére idétlenkedik a mobiltelefonommal és összetöri azt játék közben, akkor én "ítélkezhetek", mert én szabtam a feltételeket, az én tulajdonommal történt a káreset, én vagyok a jogosult ennek rendezésében. Lehet büntetni is pld, hogy (vezekelje le), zsebpénzéből térítse meg az árát, de meg is bocsáthatok... ez látszólag nekem nem is kerül semmibe, csak ki kell mondani: "megbocsátok".
    De akkor a fizetség engem terhel, ahhoz, hogy működőképes mobilom legyen nekem kell a zsebembe nyúlnom...
    No ez hasonlóan van nagyban is... Ha Isten megbocsát, akkor Ő viszi el a balhét. A bűn fizetsége a halál, és ebben az Istentől való teljes elszakítottság. Ezt élte meg Jézus a kereszten, Ő fizette meg a büntetés következményét.
    A dologhoz hozzátartozik, hogy a bűnünk "értéke" Istennel szemben rosszul fejeződik ki a példázatomban a mobilom árának és gyermekem zsebpénzének arányával... Talán közelebb lenne, ha a telefonom értékét az USA 10 éves GDP-jének összegében határoznám meg. A fiam soha nem tudná kifizetni.... minimális esélye sem lenne rá...
    Nos ez az "adósság" arány még csak nem is közelíti az Isennel szemben felhalmozott adósságunkat....

    www.refujvaros.hu

  • pc-user

    aktív tag

    válasz -NOKIA- #5067 üzenetére

    Újra és újra visszatérő probléma az ember számára az Istentől való eltávolodás, pedig Isten az embert a Vele való együttlétre teremtette. Ha az ember hátat fordít ennek a kapcsolatnak, bűnt követ el. Látjuk a Bibliában is, hogy Izrael népe gyakorta elpártolt Istenétől (idegen istenekhez folyamodtak) és ezeknek megvoltak a következményei (büntetés, pl. idegen országok által való leigázás). Úgy gondolom, Isten az ember javát akarja a büntetéssel is, tanítói szándékkal, még ha nehezen is érthetőek az összefüggések számunkra.

    Megbocsájtás: Isten irgalmas, kegyelmes, kész megbocsájtani és ráadásul úgy, hogy bűneinket, amiket megvallunk (bűnvallás!), nem említi fel többé.

    Ez egy NAGYON NAGY dolog! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák