Hirdetés
-
GAMEPOD.hu
Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció
Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
Raynes
tag
A pi azért jön elő, mert tipikusan egy linuxos mikroszerver, a pi-userek 95%-a szerverfeladatra használja Linuxszal, és bizony nem egy erőmű, nem X-ezésre/DE-zésre tervezték, ezért mindenki SSH-n keresztül vezérli.
Egyébként én már csináltam ilyet, amit a kérdező akar. TP-Link routerre telepítettem OpenWrt-t, ami ugyebár Linux, meg volt rajta webfelület adminkodáshoz alapból, meg ment fel rá ntfs-3g a külső HDD akkori kezelése miatt (ez 3 éve volt, akkor még NTFS volt rajta), rtorrent, samba, plusz lighttpd, utóbbi arra kellett, hogy DynDNS-sel üzemeltetett statikus weboldalt kiszolgáljon.
Működött is minden. Grafikus felülettel ki sem lehetett volna vitelezni, mert egy routernek nincs rá kapacitása, eleve a RAM kevés hozzá. Egyedül egy olyan extra dolgot telepítettem fel, amire nem volt szükség, egy mc-t, de az sem volt pazarlás, mert sok helyet nem foglalt pluszba, és erőforrást is csak akkor foglal, ha épp futtatod. Nekem nagy kényelmet jelent, ezért még SSH-s konzolozáshoz is mindig felteszem. Mondjuk ez a commanderezés nálam is lehet még valami windowsos vagy DOS-os tévberögződés eredménye, mert nem lenne létfeltétel, de kényelmesnek találom, és a munkát nagyon megkönnyíti, meggyorsítja.
Sőt, ez a router a mai napig hibátlanul megy, igaz már nem nálam. Annyi, hogy a DynDNS beállítás csesződött el szolgáltatóváltás miatt, meg torrentet, megosztást már nem futtatnak rajta (de még mindig lehetőség lenne rá), plusz az egész már frissítésre is szorulna biztonsági szempontból, de mivel a nem helyi netes birizgálás nincs engedélyezve, meg most 2 ezer km-re vagyok tőle, így már nem nyúlok hozzá. A gazdája meg nem ért hozzá, nem mer hozzányúlni egy linuxos akármihez, meg úgy van vele, hogy nem javítja meg azt, ami jól működik.
-
Raynes
tag
Nem fáj, ha DE-t is futtat, de égbekiáltó amatőrség szerveren, és óriási pazarlás. Egyszerűen annyira felesleges, mint Trabantba a muskátli. Nem is a DE a legfőbb gond, mert egy alap LXDE tényleg megáll 170 megából (bár Wine+TeamViewr további 200-300 mega legalább), meg nem is muszáj végig futnia, hanem az egész körítés gáz, amit akar hozzá. Jó, hogy már C64 emulátort, karaoke programot, meg akváriumos képernyővédőt nem akar rá feltenni.
Pl. fel akar tenni whatpulse-t. Tudod mi az? Én nem tudtam, utánanéztem, összefoglalom: méri az egerészés, billentyűleütések számát, megtett távolságot grafikus felületen. Mi a francnak ez szerverre? Szervert úgyse használ napi szinten, az csak pöfékel magában, ha meg távolról használja, akkor a billentyűleütéseket, meg egérutat nem is tudja rendesen számolni ez a progi, pláne nem TeamVieweren keresztül. A többi elképzelése is hasonló. Mondom, nekem nem fájna, szabad ország, felőlem azt csinál, amit akar, de szerveren és Linuxon ez nagyon rossz hozzáállás, teljesen hibás windowsos mentalitás.
Egyébként nem csak szerveren, hanem általában Linuxon ez a fő baja a frissen érkezett Windows-usernek. Elvárja, hogy a Linux Windows legyen, és ezen nem csak azt értem, hogy úgy nézzen ki, meg meglegyenek rá ugyanazok a programok, hanem elvárja azt is, hogy az egész teljesen ugyanúgy működjön, ugyanolyan logikával. Hát nem fog, vagy ha valahogy ki is hozza, hogy nagyon Windows-szerűséget farag belőle nagy munka árán, akkor pedig jórészt azt az előnyt veszti el, ami miatt Linuxot igazából megérné használni. Tehát felesleges önszopatást lehet vele kizárólag megvalósítani.
Sok Windows-user nem tud megszabadulni a windowsos beidegződésektől, és Linux alatt is aktív vírusirtót, meg ilyen hülyeségeket akarnak, meg MS Office-ot, Flashgetet, WinRAR-t, TrueCryptet, stb., meg ragaszkodnak az NTFS-hez.
A qBittorrentjének nem tudom, hogy mi baja lehet. Utánanéztem, de egy néha előjövő hibáról van szó, aminek az okát még nem tudták megfejteni. Nekem lenne egy olyan tippem, hogy az az elérési út, amire a qB letöltené a torrentet, nem elérhető jogosultsághiány miatt miatt.
-
-
válasz Neil Watts #24596 üzenetére
Köszi a szintemnek megfelelő szines szagos
Az nem volt világos melyiket kell hova másolni.Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews
-
veterán
A szélsőséges helyzetek bemutatására.
Van rá, kérdés mennyire érdemes használni. Nem igazán rendelkezik elfogadható sebességgel még a Pi2 sem ezen a téren.Te dobtad fel a témát, engem nem mozgat meg a Linux desktop éve már. Mindenki azt és úgy használ amit akar, ám engedtessék már meg, hogy javaslatot tegyek az optimalizálásra ha pazarlást látok.
Üdv. core2
[ Szerkesztve ]
-
#40553216
törölt tag
Van magyar leírás is, pl.:
Távoli munka SSH segítségévelAz SSH-kulcs generálásához állami(!!! ) segítség is van:
SSH kulcs generálás[ Szerkesztve ]
-
-
válasz Neil Watts #24589 üzenetére
Miért jön elő mindég a Pi? Nem mellesleg Pi-re is van desktop, és GUI-s torrent kliens. Az is eldöcög sokáig úgy, hogy nem értek hozzá.
Most ha tavalyi linket szedek elő, akkor meg az lenne a baj. Elnézést, hogy nincs rajtam füstszűrős sapka, de ezt volt a google első találata.
A #24584-ra ötlet jobban érdekelne. pl. jelszó nélküli ssh belépésről merre van infó?
Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews
-
veterán
-
#40553216
törölt tag
válasz Neil Watts #24589 üzenetére
Én is.
-
veterán
A rendszerfigyelő pozitív és negatív irányba is csalhat.
Nem hasonlítom őket. Arra utaltam, hogy az ember részéről kevesebb energiát igényel hosszú távon.Hozok egy random példát: van egy pincéd, benne egy RPi, rajta lógnak mérő szenzorok, melyek adatai továbbítódnak a házban egy eszközre. Mi az egyszerűbb ha valami plusz szolgáltatást akarsz kérni a lenti géptől? Lerohanni a pincébe, és helyben, monitoron, GUI-n keresztül elintézni a beállításokat, ugyanezt RDP-n kb. 2-100 kattintásból (feladattól függően) vagy beírni 5-10 parancsot SSH-n. A terminálnak van egy olyan jó tulajdonsága, hogy az egér középső görgő-gombjával beveszi a vágólapra másolt parancsot, magyarán ha Google-ben kikereste a megoldást akkor simán be is illesztheti. gépelni sem kell.
Van olyan tool minek nincs grafikus felülete? Olyankor mi történik?
Rosszul fogalmaztam, inkább az X serverre gondoltam.
A hírhez csak annyit fűznék, több mint 7 éves.
Végre lenne egy desktop user, igen, legyen nyugodtan, maximálisan támogatom, minden kérdésére válaszolunk/válaszoltunk, kapott GUI megoldást is, ám ettől még az amit ő akar véghezvinni az nem lesz desktop felhasználás.(#24588) tomtyi:
Nem véletlenül ajánlottam kapásból azt neki még fent.
Üdv. core2
[ Szerkesztve ]
-
#40553216
törölt tag
válasz Raynes #24578 üzenetére
Bár nem júzernév-jelszavazni kellene, inkább ssh-kulcsozni.
„mert minden évben azt hallom”
Én csak nyolc éve linuxozom, de ezalatt az idő alatt csak olyanoktól olvastam, akik gúnyolódtak ezzel.(#24585) core2
OpenBox/LXDE egy legalapabb rendszerre feltéve szerintem megáll 170 MB környékén. -
Dhampir
félisten
válasz Dhampir #24583 üzenetére
Végül megcsináltam a a leírás alapján, a Device szekcióba beleszerkesztettem.
Újraindítás után működésbe is lépett a fényerőszabályzás, de aztán egy kemény totális lefagyás következett.
Egyenlőre pihentetem a témát, mert szerencsétlen felhasználóval nem szeretnék kitolni.
-
válasz Neil Watts #24585 üzenetére
Mennyi erőforrást foglal egy DE? 2GB RAM mellett igencsak luxusnak érzek futtatni egy komplett DE-t
Írtam nem? Ha az erőforrás figyelő valós adatokat szolgáltat, kevesebb mint 1GB RAM-ot eszik. Több mint 1GB marad a többi programnak. Ha jól emlékszem torrentre, fájlmegosztásra használná. Egyik sem eszik túl sok RAM-ot. (Nála kevesebb mint 2%-ot mutat a top a transmission-ra, az 1GB-os Pi2-n. Igaz a daemon, és nem a desktop verzió)
Gondolj bele: Itt van mellettem egy 1st gen RPi.
Ne hasonlítsuk már az almát a citromhoz. Ennyi erővel a telefonokon se kéne GUI, hisz alig van bennük 1GB RAM.
A lustaság nagy úr, inkább utánaolvastam a terminálparancsoknak.
Ő is lusta, így inkább összekattintgatja.
biztonsági kockázat
Mitől is lesz egy (használaton kívüli)GUI kockázat?
Ezt rajtad kívül ki hozta fel?
Én hoztam fel, mert minden évben azt hallom (lassan több mint egy évtizede), hogy majd ez az év lesz a linux desktop éve. pl. [link]
Aztán ez valahogy sose jön össze. Most "végre" lenne egy desktop user, erre lebeszélitek róla.
Tulajdonképpen vicc volt, csak nem jött be (Pláne ha meg kell magyarázni!).[ Szerkesztve ]
Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews
-
veterán
+(#24581):
Mennyi erőforrást foglal egy DE? 2GB RAM mellett igencsak luxusnak érzek futtatni egy komplett DE-t (ld. pl. Unity).
Ha nagyon kell valami grafikus felület akkor fluxbox/openbox/icewm, stb. A DE-k desktopra valók és ott meg is állják a helyüket.
"A kezdőnek nagy segítség, mert ott összekattintgatja ami kell neki."
Hát nem tudom... Jó pár évvel ezelőtt mikor elkezdtem ismerkedni a Linux rendszerekkel, akkor az kb. úgy nézett ki, hogy nekiültem a Google-nek és keresgéltem, man-t olvasgattam, stb. Lehet azért, mert előtte (jogosan) elküldtek a francba IRC-n, hogy milyen kérdést teszek fel, ott a Google. Lehet, hogy pszichológiai szempontból nem a legjobb taktika, de hogy megtanított keresni, az is biztos - ezért is szertem a PH-t mert itt legalább kulturemberhez méltó társalgás folyik többnyire.
Gondolj bele: Itt van mellettem egy 1st gen RPi. Most ha ezt konfigurálni akarnám, akkor rá kellene kötnöm egy monitorra, billenytyűzetet, egeret rakni hozzá, stb. Ez mind felesleges pazarlás. Felrakok rá egy rendszert amin alapból van SSH szerver és ennyi. A lustaság nagy úr, inkább utánaolvastam a terminálparancsoknak.
"SSH igazából a valódi távoli kezeléshez jó, ha egy szervet teremben van a gép, akár több ezer km távolságra. Ilyenkor a sávszélességen is spórolsz, és tényleg nincs szükség GUI-ra. Ezek karbantartását nem kezdőkre bízzák."
Lásd a fenti példát.
"Otthon úgyis ott a monitor/billentyűzet a gép előtt, de RDP-n is röhögve átmegy a grafikus felület a belső hálózaton."
Lásd a fenti példát. Minek RDP? Amennyiben kell, akkor viszon nem körülményesebb beállítani munt Windowson. Ld. pl. XDRP. lxde-vel ráadásul megy is.
"Továbbra sem értem, hogy miért fáj neked, ha fut rajt egy X is."
Mert memóriapazarlás főként és ezenkívül biztonsági kockázat is, sőt az RDP-n, meg az egérkövetésen kívül minden megoldható konzolból, magyarán ha esetleg kell még valami plusz szolgáltatás akkor marad neki erőforrás.
"Hogy lesz így "a Linux desktop éve" 2016"
Ezt rajtad kívül ki hozta fel?
Ha leírta volna a fórumtárs már az elején, hogy mit miért szeretne úgy ahogy illetve leírta volna már az elején, hogy milyen gépen, akkor nyilván előrébb tartanánk, de többféle megoldás is született egyébként a problémára olvasatomban.
Üdv. core2
[ Szerkesztve ]
-
Naplózza, hogy kikapcsoláskor/újraindításkor milyen műveleteket próbál végrehajtani? Újraindítottam volna, de percek óta sötét a képernyő, néha felvillan a merevlemez aktivitást jelző LED. Caps lock, num lock LED nem kapcsolható, CTRL+ALT+Fx-el nem tudok konzolra váltani. Ping-re válaszol, és ssh daemon is megy (csak nincs felkonfigurálva, és nem enged be).
Hogyan tudnék "bejutni", vagy felövés nélkül rábírni, hogy kikapcsoljon?Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews
-
Dhampir
félisten
válasz lev258 #24580 üzenetére
Működik a gyorsgomb, de semmi hatása.
Ez olyan konfiguráció, amelyben az Intel nem működik, csak az Nvidia működtethető, Windows alatt is így van.
Nem tudom, hogy mit kell megnéznem az Nvidia beállításokban, nem értek hozzá.
Ebből a leírásból próbáltam kiókumlálni, de nem egészen tiszta.
-
válasz Raynes #24578 üzenetére
Neked ez becsípődött. Attól, hogy te kened vágod a terminált_és_a hozzátartozó parancsokat és azok paramétereit, egy kezdőt igenis elriaszt. Pont lövése nincs hogy melyik mire való és hogyan hívják. Egy kezdő be ssh-zik aztán nézi a kurzort, mint borjú az új kaput.
+ Továbbra sem értem, hogy miért fáj neked, ha fut rajt egy X is. Értem én hogy jót akarsz, és te úgy csinálnád, de még semmi konkrétumot nem írtál arról, hogy milyen baja/hátránya fog származni abból, hogy grafikus felületen kattintgatja össze.Melyik egyszerűbb egy kezdőnek elmagyarázni?
- az apt-get és társait, hogy frissítsen telepítsen keressen meg egy csomagot és föggőségeit
vagy
- a synaptic-al vagy a szoftver központtal megkeresni kedvenc programját, és feltelepíteniHogy lesz így "a Linux desktop éve" 2016?
Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews
-
Dhampir
félisten
Sziasztok!
Adott egy Thinkpad T510, rajta Ubuntu 14.04, rajta Nvidia zárt, tesztelt driver van telepítve.
A fényerőszabályzás nem működik.
A grafikus csúszka megjelenik, de hiába húzom jobbra-balra, semmit sem változik.
-
Raynes
tag
Jó, addig, amíg összekattintgatja, addig elfér a GUI, később ki is lehet lépni belőle, meg megcsinálni, hogy ne automatikusan induljon el. Nem kell annak mindig futni.
Viszont amit leírt, abból az jön le, hogy mégis csak szerver lesz a gép, akár mennyire is állítja, hogy ááá, dehogy. Akkor mi a francnak rá whatpulse, meg egérkurzort követő szemek, meg Justin bieberös háttérkép, meg Angry Birds? Azt sem értem, hogy a buzi TeamViewerhöz is miért ragaszkodnak sokan, mintha valami szent ereklye lenne a WinRAR-ral meg a többi nyomoréksággal együtt. Sőt, igazából semmilyen RDP nem kell, amíg beállítja az egészet, addig köt rá monitort és billentyűzetet, egeret, hiszen helyi gép, gondolom most sem TeamVieweren keresztül állítgatta, meg nem azon keresztül telepítette. Aztán ha kész van, mehet a móka X, monitor és minden nélkül.
Azt meg ne mond nekem, hogy utána nagy szaktudás kell ahhoz, hogy windowsos gépen letölt és elindít egy PuTTY-t, ott megadja a gép IP-jét, majd kap egy távoli terminált, ahol beírja a felhasználónevet, jelszót, igazából még ezt is csak először kell megtennie, mert utána el lehet menteni, és az Asztalról egy duplakattintással indítható az egész automatizáltan, sokkal egyszerűbb egy TeamViewernél, ahol lehet kódozni, meg fetrengeni. Bejelentkezés után top-pal vagy htop-pal meg tudja nézni a terhelést, smartctl-lel ránéz a S.M.A.R.T.-ra, sensors-zal a hőmérsékletekre. Erre akár egy scriptet is lehet írni, pl "felugyelet" néven, ami mindent kilistáz görgethető formában, aztán a végén billentyűnyomásra elindítja a htopot, ha meg már nem kell, bezárja a PuTTY-t, hogy nehogy az exit parancsot meg kelljen jegyezni, mert az már megint ilyen haladó szerverhekkerség. A torrentjeit meg eléri, ha a böngészőből meglátogatja a http://gépIP:8080/ oldalt, ott rendesen uTorrent-szerű, webes grafikus felülete lesz. Semmilyen GUI, meg TeamViewer, meg MS Word, meg Photoshop nem kell ehhez. Eközben, meg amíg a saját desktop gépéről birizgálja, a PuTTY mellett még mindig futhat helyben a windowsos whatpulse, meg kitehet valami fain kis retropornót fullscreenbe, ha az neki otthonosabb.
Ha meg baj van a szerverrel, akkor PuTTY-ban beizzít egy mc-t, azzal tud fájlokat keresni, tallózni, nézegetni, szerkesztgetni (hogy ne kelljen mindenféle ls-parancsot megjegyezni, meg nano/vi/cat-tal ökörködni), nagyon többet grafikus felületen sem lehet csinálni ilyen témában, ritka, ha valamihez külön ikonos-kattintós beállítófelület van. Ha meg nagyon nagy gáz van a szerverrel, akkor újra köt rá perifériákat, benyomat egy startx-et, és lehet újra tetrisezni, meg aknakeresőzni rajta. Persze egy RDP is elfér, csak TeamViewer az egyetlen, amit nem tennék fel egy ilyen gépre, egy az, hogy hulladék, másik, hogy magával hoz többszáz mega függőséget, akkor annyi erővel akár Windows is mehetne rá, harmadrészt van egy csomó natív linuxos megoldás rá. Azért LAN-on sem mindegy, hogy egy grafikus távoli desktop terheli az egész hálózatot, vagy csak egy SSH konzol eszeget bár KB-ot.
[ Szerkesztve ]
-
válasz Raynes #24557 üzenetére
Nem hangzik rosszul, de valójában mennyi erőforrást foglal egy desktop? Főleg úgy, hogy nem használja semmire. Miközben ezt írom Unity alól, FF-al, kevesebb mint 1GB foglalt a 4-ből. Már ha hinni lehet a rendszerfigyelőnek. Szóval se a CPU-t, se a RAM-ot, de még a háttértárat sem terheli meg.
Otthoni szervernek mindegy,hogy fut-e rajt GUI, vagy sem. A kezdőnek nagy segítség, mert ott összekattintgatja ami kell neki. SSH igazából a valódi távoli kezeléshez jó, ha egy szervet teremben van a gép, akár több ezer km távolságra. Ilyenkor a sávszélességen is spórolsz, és tényleg nincs szükség GUI-ra. Ezek karbantartását nem kezdőkre bízzák. Otthon úgyis ott a monitor/billentyűzet a gép előtt, de RDP-n is röhögve átmegy a grafikus felület a belső hálózaton.
Később, ha megvan a sikerélmény, úgy is megbarátkozik valamennyire a terminállal, mert akad jó pár dolog amit nem tud összekattintgatni, és vagy beletanul, vagy nem. Nem biztos hogy a mély vízbe kell dobni ahhoz, hogy megtanuljon úszni.
Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews
-
veterán
válasz enginev3.0 #24575 üzenetére
"úgy látom még mindig nem tiszta"
Mivel a hardver adottságait sem tudtuk, így persze hogy nem volt az.
"Vettem egy eeeboxot asus, 2gb ram, intel kis proci, pici ház, külső táp"
Ezzel kellett volna kezdened meglátásom szerint.
Üdv. core2
-
enginev3.0
félisten
válasz Raynes #24574 üzenetére
úgy látom még mindig nem tiszta
Vettem egy eeeboxot asus, 2gb ram, intel kis proci, pici ház, külső táp
erre erőszakolom a linuxot és a többi kellő dolgot, nincs rajta monitor se billentyűzet se egér csak addig míg mindent beállítok és onnantól a rendes gépemet használom a kicsit meg távoli asztallal, ennyi vége pont, de ezt már sokszor leírtamwin7-10 megterhelo a gép számára
A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3
-
Raynes
tag
válasz enginev3.0 #24560 üzenetére
Akkor félreértésben voltunk. Azt hittem, neked szerver kell, csak torrenthez és fájlmegosztáshoz, szerverhez monitor sem szokott lenni, de ezek szerint neked desktop géped van, és desktop gépnek is használnád, a távoli elérés csak másodlagos lenne.
Nyilván, szerverre csak azokat a programokat teszik fel, amikre szükség van, de semmi mást, se grafikus felület, se ilyen whatpulse-os billentyűzet/egérstatisztika, se semmi. Parancssorból piszkálják távolról.
Ennek ellenére szerintem jobban járnál, ha szerverként használnád, kevesebb áramot eszik. Akkor nem kell monitor, nem fut rajta egy csomó minden feleslegesen, csak az megy, aminek mennie kell. Csak bekapcsolják, és elpöfög a sarokban, szerverszobában, fáskamrában, csak akkor néznek rá, ha tervezett karbantartás van, vagy valami probléma van vele, de lehet évekig rá sem kell nézni, mert teszi a dolgát.
A qBittorrentnél nem értem, hogy letöltésre hogyan írhatja azt ki, ilyesmit akkor szokott kiírni, ha nem tudja folytatni a seedelést.
Már csak azt nem értem, hogy miért pont Linuxra gondoltál. Látszik, hogy Windowshoz vagy szokva, azt ismered, miért lenne baj, az adott gépen azt futna, és akkor használhatnád az uTorrentet, ezt a whatnyomorékságot, AIDA-t, HD Sentinelt, TeamViewer, stb.. Egyébként félre ne érts, egy ilyen torrent/fájlszerver alá jobb a Linux, de csak akkor, ha serverként használod, holott tisztáztuk, hogy pont arra nem vagy hajlandó.
[ Szerkesztve ]
-
enginev3.0
félisten
Nem értem a qbittorrentet hogy miért nem tölt lefelé
2. a whatpulset hogy kell beállítani hogy magától induljon mert gép ujrainditas után nem megy
[ Szerkesztve ]
A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3
-
nagyúr
válasz #40553216 #24570 üzenetére
Nekem a Win7 kinézetével, elrendezésével se volt túl sok bajom, nem azért tértem át még az előző gyengébb konfigommal a Linuxra. Abszolút kezdőként a Gnome érdekes volt, az Unity rémisztő, a Cinnamon meg pont megfelelt minden szempontból, így azóta nem nagyon variálok.
Chakrára akarnék még rákattanni, de soha nem sikerül. Kapitány mindig azt mondja, hogy majd most a következő verzió már megfelelő lesz.mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
#40553216
törölt tag
válasz ubyegon2 #24569 üzenetére
Nekem pl. nincs bajom a Unity-vel (bár amióta nem gnome-fallback-et használok, azóta elszoktam a baloldali gomboktól). Sokáig azért nem használtam, mert még a lájtos verziója is valami bug miatt nem ment, a appindító egy kis pamacsba összeugrott balra fent. Meg persze sokat használ. Ezért maradt az LXDE.
-
nagyúr
válasz Raynes #24536 üzenetére
Az ábéegon fel se tűnt, végül is mindegy, mert a gyurmafigura meg a kék lufi mellé ez is befér, csak nem asszociáltam eddig az uborkára, pedig logikusnak tűnik.
Nem akartam csípős lenni, de ezt le kellett írnom, mert bosszant az ilyesmi:
"Olvastál egy cikket, nem értetted, de alkalmaztad az abban leírtakat."
Emellett azért próbáltam meggyőzni a nopara dologgal.
(#24535) Raynes Nekem a Cinmanó bőven elég (főleg, ha Jessie-n frissebbet teszek fel ), még sok is néha, nem kell csilivili, csak normálisan nézzen ki, ilyen LXDE tuningot se csinálnék, akkor már egyszerűbb lenne az LXLE-t felrakni. Unity....no, nem bántom, mert páran mégis szeretik!
Amúgy, ha a desktopom mindent elbír, akkor miért használjak lightos DE-t?(#24538) enginev3.0Logikus. Használd egészséggel.
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
szoke12
őstag
Sziasztok!
Ubuntu 14.04-en minden inditáskor elindul a nautilus. Hol állithattam ezt be? nem tudom kiszedni."Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"
-
enginev3.0
félisten
Nagyjából minden megvan
Qbittorrent tetszik de berakok letölteni egy torrentet és kiírja hogy cechking resume vagy mi és nem csinál semmit
Transmissionban nincs adatellenorzes nélküli torrent megnyitás
Grrr
A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3
-
King Unique
titán
válasz Neil Watts #24561 üzenetére
"Van linuxos (parancssori) HDSentinel, parancssori smartmontools, grafikus GNOME Disk Utility pl. meg még egy rakat program."
HDS linuxos változata nem sokra jó... a többi SMART tool esetében helyesen értelmezni a "old age | pre-failure" értékeket, hát nem mindig egyszerű. Ő még ráadásul külső merevlemezt is fog használni hozzá [link], amiknél a monitorozási lehetőségek megint korlátoltak vezérlőtől függően [link].
[ Szerkesztve ]
-
veterán
válasz enginev3.0 #24563 üzenetére
Olyan, hogy "melyik verzió" nem létezik alapesetben. Mindig a tárolóban lévő legfrisebb stabil verziót fogja felrakni.
Elérhető verziók lekérdezése: sudo apt-cache madison torrentkliensneve
(#24565) King Unique: Ja, külső HDD... na úgy már nehezebb, valóban.
Üdv. core2
[ Szerkesztve ]
-
enginev3.0
félisten
Megvan a lubuntu
Hogy tudom beírni consoleba hogy ha telepítem a torrent klienst, melyik verziót rakja fel?
A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3
-
addikt
létezik lubuntuhoz osd a hangerőszabályzóhoz?
olyami mint a unityben is van. kerestem de nem találtam.
és jó lenne egy always on funkciós, mert kodi-t is használok és ott is jó lenne látni, hol áll a hangerő éppen.:)
-
veterán
válasz enginev3.0 #24558 üzenetére
Á, már értem.
Tehát akkor egy out-of-the-box működő disztribúció kell neked, ami desktop feladatokat lát el.Erre - mivel gondolom nem az adatlapodon lévő gépre akarod rakni hanem egy jóval gyengébbre.
Grafikus felület:
A Lubuntu az LXDE-nek köszönhetően megfelelő lesz. Mivel GTK2-t használ így a GNOME-os programok jók lesznek rá
Tehát mondjuk vagy felraksz egy Lubuntut vagy a jelenlegi rendszerre egy LXDE-t.
Jófajta GTK torrentkliens:
Transmission, Deluge.
A többi mindenféle KDE és egyéb libekkel összeszemeteli a rendszert ha nem vigyázol.
smb Windows mappa megosztás:
Ez is menni fog.
teamviewer vagy egyéb távoli asztali megoldás:
Terminálban: SSH
Grafikusan: RDPA Teamviewer megint egy olyan cucc ami teleszemeteli a rendszert.
whatpulse program:
Mivel nem tudom milyen céllal kivánod használni, így az ÁSZF-re való tekintettel alternativát sem ajánlhatok.
hdsentinel vagy hasonló ha van:
Van linuxos (parancssori) HDSentinel, parancssori smartmontools, grafikus GNOME Disk Utility pl. meg még egy rakat program.
valami rendszerfigyelo pl aida:
lxtask
elsősorban hőmérséklet, ram és proci terhelés figyelő:
Psensor vagy Conky. (utóbbi igen sok reszelést igényel).
Üdv. core2
[ Szerkesztve ]
-
gery2123
őstag
válasz enginev3.0 #24558 üzenetére
Akkor neked egy ubuntu server kell, SSH, transmission, samba. Ennyi. Ha tényleg nem akarsz ennyit semmit sem gépelni akkor egy Lubuntu vagy Xubuntu aztán csókolom. Mi csak azt módjuk, hogy feleslegesen eszik az erőforrást a desktop rendszerek.
-- PSN_ID: GerY2123
-
Raynes
tag
válasz enginev3.0 #24542 üzenetére
Lehet most is az amnéziám játszik közre, de nincs NATÍV TeamViewer Linuxra. Téged azt téveszt meg, hogy a hivatalos TV oldalon írnak linuxos verziót, de az valójában windowsos, és felteszi hozzá alapból a Wine-t, amivel szervert nem barmolnék össze. Az RDP-s megoldások sokkal egyszerűbbek. Szervert nem szoktak telerakni minden szarral, se grafikus felület, se RDP. Csak SSH, az elég, távoli konzolból (Windows alól Puttyval) tudod birizgálni, ez a legegyszerűbb, legbiztosabb megoldás. Tudom, nem szeretsz gépelni, de a szerverüzemeltetés pont az a műfaj, ahol alapból szoktak. A legtöbb általad igényelt programot csak egyetlen apt-get sor telepíteni grafikus felület nélkül is. Egyedül a Samba lehet szopós, de annak sem az egysoros telepítése, hanem a konfigurálása, hogy a megosztás tényleg látszódjon.
Azt sem értem, hogy uTorrent az minek neked. Az sincs Linuxra, csak uTorrent Server, az meg nem olyan, mint az uTorrent, persze egy próbát tehetsz vele. Vuze nagy rakás hulladék, már most el is felejtheted, meg ahhoz kell Java is, ami megint felesleges egy torrentszerverre. A KTorrent nem rossz kliens, de ha nMagozol, akkor felhívom a figyelmed, hogy nem támogatott kliens, állandóan eldobálja a kapcsolatot a trackerrel és nem számol el, plusz elég sok függőséget feltesz, ami szerveren nem jó, inkább desktop Linuxra való, abból is főleg KDE-sre. Linux szerverre az rTorrentet vagy Transmissiont, vagy qBittorrentet ajánlom, választasz ezekből egyet, ha az rTorrentet választod, akkor még egy webfelületet teszel rá (a másik kettőnél alapból van webfelület, csak engedélyezni kell), és távoli gépről böngészőből bűvölöd, szerveren ezt mindenhol így szokták. A Deluge határeset, mivel Pythonban írták, ezért szerintem kicsit nagy az erőforrásigénye, de webui van ahhoz is, végül is használható, de a másik három klienst inkább ajánlom, abból is leginkább a qBittorrentet, mert windowsos háttérrel azzal fogsz a legkönnyebben boldogulni.
AIDA nincs Linuxra, nem is kell, hőmérsékletet figyelni jó az lm-sensors alkalmazás. HD Sentinementáler sincs Linuxra, elég helyette a smart tools, vagy mi a neve a csomagnak. A prociterhelést a Linux beépített megoldásaival is lehet figyelni. Erről a whatpulse-ról azt sem tudom, hogy micsoda, valami windowsos szar gondolom, lusta vagyok utánanézni mit is csinál, így már a látatlanban azt mondom, hogy Linux-szerverre nem kell.
Az a baj, hogy te desktop Windowst akarsz szerveres funkciókkal, és nem bírsz a windowsos szemlélettől elszakadni. Mielőtt belefogsz, tudnod kell, hogy a Linux nem Windows, még grafikus felülettel is nagyon más, más szemléletet, eltérő megoldásokat igényel. Lehet egy sima Win7-tel jobban járnál azon a gépen, és akkor igaz plusz erőforrások lekötése mellett, de tudnád használni az általad ismert megoldásokat. A Windows Servert félve írom, mert az semmivel nem egyszerűbb, mint egy Linux, sőt.
-
enginev3.0
félisten
válasz Neil Watts #24554 üzenetére
Kipróbálni hogy melyik milyen és utána meghagyni ami a legjobb és legjobban tetszik
A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3
-
veterán
válasz enginev3.0 #24553 üzenetére
Deluge: sudo apt-get install deluge
Vuze: sudo apt-get install vuze
Ktorrent: sudo apt-get install ktorrent - gondolom.
utorrent nincs linuxra csak szerver, viszont van helyette transmission: sudo apt-get install transmission-cli transmission-common transmission-daemonMinek három kliens? A többségnek van webfelülete.
Szervernek használnád vagy desktop gépnek?Üdv. core2
-
enginev3.0
félisten
válasz Neil Watts #24551 üzenetére
Délután felrakom és jelentkezem, ami mindenképp biztosan kell, és azt irhatjatok is akár
deluge, vuze, ktorrent, utorrent
smb Windows mappa megosztás
teamviewer vagy egyéb távoli asztali megoldás
grafikus felület
whatpulse program
hdsentinel vagy hasonló ha van
valami rendszerfigyelo pl aida
, elsősorban hőmérséklet, ram és proci terhelés figyelőasszem ennyi is
Ha ezekhez tudtok adni parancsokat, mindenem megvan[ Szerkesztve ]
A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3
-
14 LTS-el akadt egy kis gondom(Unity-vel ha ez számít). Amikor újraindul, leveszi a fényerőt, már a grub menu is tök sötét. Ugyanez a helyzet, ha elsötétíti(kikapcsolja?) a képernyőt. Amikor visszajön a kép, megint le van véve a fényerő. Hogyan lehet elmagyarázni neki, hogy
- ne csökkentse a fényerőt
vagy
- ha mégis csökkenti, hát tekerje is vissza "ébresztéskor"Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews
-
veterán
válasz enginev3.0 #24550 üzenetére
Öt darab parancs.
Utána viszont sokkal egyszerűbb.Üdv. core2
-
enginev3.0
félisten
válasz Neil Watts #24548 üzenetére
mert egyszerű gyerek vagyok, és nem szeretek hosszú sorokat gepelni, ha mindezt megtehetem két kattintasbol
A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3
-
#40553216
törölt tag
válasz enginev3.0 #24546 üzenetére
-
veterán
válasz enginev3.0 #24540 üzenetére
Amúgy szerver feladatokat ellátó gépre minek grafikus felület? Feldobsz valami minimális rendszert (egy Ubuntu Server sem hülyeség ) kb. csak hogy legyen net, és utána kb. 10 perc alatt beállítható amit szeretnél.
SSH telepítés az adminisztrálandó gépre:
sudo apt-get update
sudo apt-get install openssh-server
sudo ufw allow 12345Utána portcsere a konfigurációs fájlban:
sudo sed -ir 's/^(Port) .+/\1 12345/' /etc/ssh/sshd_config
sudo /etc/init.d/ssh restartUtána másik gépről bejelentjezés pl.:
ssh -p 12345 juzer@host
Majd rakhatod ami kell.
Írj és segítünk.Üdv. core2
[ Szerkesztve ]
-
#40553216
törölt tag
válasz enginev3.0 #24544 üzenetére
Szoftveráruház alapból nincs. Ebben a minimálban még böngésző sincs alapból. A „legfontosabb”, a terminálemulátor van. De igazából ez is kikerülhető, mivel pont azt tudod benne csinálni, mint egy ctrl-alt-F1/F6 alatt, csak utóbbiaknál még be kell jelentkezned. A cli módból a ctrl-alt-F7-tel tudsz visszamenni gui-ra. (Ha kipróbálnád, és hirtelen nem találnád a visszautat. )
-
spammer
veterán
válasz enginev3.0 #24544 üzenetére
A szoftveráruház egy hulladék amúgy is. Synaptic van, ha GUI kell a csomagkezelőhöz, de ha tényleg csak pár dolog kell, azt egyszerűbb felrakni terminálból (mondjuk akkor is, ha sok dolog kell ).
[ Szerkesztve ]
„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."
-
enginev3.0
félisten
válasz #40553216 #24543 üzenetére
nekem nem kell programcsomag csak az a pár dolog amit leírtam, de így akkor már oké ha van felület, úgy már fel tudom majd tenni ami nekem kell
gondolom szoftveraruhaz sincs vagy minek hivjatok
A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3
-
#40553216
törölt tag
válasz enginev3.0 #24540 üzenetére
Raynes f.t véleményével szemben van grafikus felület. A telepítés során az expert install-t (vagy mit, majd látod) választod, és ott egyszer csak eljutsz egy olyan ablakhoz, hogy milyen környezetet akarsz felrakni, mire akarod használni. Ott lehet minimál LXDE-t (vagy minimál Lubuntut, de ez mindegy) választani. Utána ugyanúgy rakhatsz bármit pluszban, de ez nem rakja fel a szokásos, az asztali környezetekhez összeállított programcsomagot.
[ Szerkesztve ]
-
Raynes
tag
válasz enginev3.0 #24540 üzenetére
Grafikus felület nincs minimal telepítővel, de tudsz rá telepíteni X servert mondjuk IceWM-mel (és menu makerrel), az annyira minimális erőforrást foglal csak, mintha csak konzolt használnál szinte, mégis lesz grafikus felületed.
Külső HDD-k kezelését minden Linux tudja már, a mappamegosztáshoz kell Samba, ha Windowszal akarod megosztani, vagy olyan médiaeszközzel, ami windowsos megosztást tud csak. TeamViewer viszont minek neked, sima RDP-kliens miért nem jó. A TeamViewerhez kell Wine is, az a baja.
-
#40553216
törölt tag
válasz enginev3.0 #24538 üzenetére
„Win” gomb et voilà.
De ha tényleg csak torrent, akkor még csak teljes Lubuntu sem kell. Már fentebb is linkeltem: mini.iso. -
enginev3.0
félisten
válasz ubyegon2 #24534 üzenetére
Akkor jó, nekem nem lényeges a kinézete, csak Torrentre kell a gép, és az ubuntu eléggé megfogja, egy fapados verzió pedig jó lenne
Ráadásul ubuntun meg sem találok semmit, meg a telepített alkalmazásokat sem hogy hol kell keresni
Akkor ma megy fel a lubuntu
A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3
-
#40553216
törölt tag
válasz Raynes #24535 üzenetére
Köszi! Én alap Lubuntu felületet, egy asztalkép a „turbó”. Ezen kívül nem érdekel a csicsa. Persze, nem mai csúcsgép, „csak” egy négy éves 8560p EliteBook 4 GB RAM-mal. Nyolc éve kezdtem linuxozni, nem túl hosszú ideig (pár napig, hétig) használtam asztalforgatós-hullámzós-kitudjamilyen compiz cuccokat. Ahogy a Win7-en is csak idegesít a sokak által csodált és hiányolt Aero az átlátszó ablakkerettel.
-
Raynes
tag
-
Raynes
tag
válasz ubyegon2 #24534 üzenetére
Ha rendesen feltémázod az LXDE-t, meg Comptonnal csinálsz hozzá Aero-s ablakokat, árnyékokat, akkor egy szép háttérképpel szerintem még különbül is tud kinézni, mint az a buzilila, Mac-félrekoppintásos Unity-fosadék, még jobban testre is szabható. Jó, alapból fapadosabb az LXDE, de ugyebár alap beállításokon akármit is csak az idióták használnak, meg olyanok, akiknek tényleg olyan gyenge a gépe, hogy az alap LXDE is kihívás neki.
Az viszont igaz, hogy ami Ubuntun megy, az megy Lubuntun, Xubuntun, Gubuntun, Kubuntun, Mint akármicsodán is. Sőt, szerintem Pepperminten, és egyéb Ubuntu-ágról származó disztrón is, de még talán Debian alatt is.
-
nagyúr
válasz enginev3.0 #24533 üzenetére
Elméletileg igen, mivel a Lubuntu ugyanaz az alap, csak a DE asztali környezet más, mint az Ubuntun, ahol a csodás Unity kápráztatja el szemünket. A Lubuntu LXDE-je meg fapados és jóval kisebb erőforrással beéri, mondhatnánk, hogy nem a szépségéért szeretjük.
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
enginev3.0
félisten
Lubuntun minden elfut ami ubuntun?
A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3
-
veterán
-
alitak
senior tag
ma vettem észre, hogy ha bekapcsolom a gépem, de a tv még nem megy, akkor nem ad ki képet htmi-n. TV-re van kötve, Linux Mint 17.3, n3700 pentium. A gép működik, ssh-n/teamviewer-en elérem, minden működik, csak kép nincs. Be kell állítani valahol, hogy a hdmi legyen a default kimenet?
Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw
-
nemurea
aktív tag
Van esetleg valakinek működő megoldása a képernyő vezeték nélküli megosztására (WiDi, Miracast)? Körülnéztem, de mintha ezek a kezdeményezések az utóbbi időben leálltak volna.
-
spammer
veterán
válasz DeSanto #24527 üzenetére
NoSymbol mert törölve lett az Escape "funkció". Elvileg ez a lényeg. Amikor NoSymbolt ír, akkor sincs hatása, azaz a ESC gombot ugyanúgy érzékeli a program és kilép?
Másold be a ~/.Xmodmap fájlt tartalmát ide. És azt is, hogy mit írtál az indítópultba.
[ Szerkesztve ]
„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."
-
#40553216
törölt tag
válasz Raynes #24518 üzenetére
Meg az ilyen szövegszerkesztési csodák:
Azt meg ne várd el az emberek részéről, hogy gondolkodjanak. Nekik a pc olyan eszköz, mint a tv. Bekapcsolod, megy. Ha nem megy, akkor először sufni tuning Vér Pitivel. Ha ez sem, akkor ?nj!w>o@uv##w meg Bilgécc és a Windows. Utána esetleg szerviz. A felsorolt eszközöket meg a tehetetlenség és tömegvonzás miatt használják. Egy Acer netbook (korábban írtam) most azért (is) kapott Win 8.1-et, amivel 2 hónapnyi tulajdonlás után sikerült használhatóvá tenni, egy szervizes körrel Windowson (ők tudták rárakni a drivert). A Win azért marad, mert nem mindig vagyok ott, és totál analfabéták a géphez, a rendszerekhez. Az egyik csemetéjük viszont most call centeres segélynyújtó lett, így kikupálódott.(#24522) King Unique
Ennyit a Win8 kapcsán a kezdetektől, vagy még az előttről kezdődött vitáról, hogy kell-e fájlkezelő a Windowsra. Igen, nem kell, hiszen mindenki (Vér Pisti és fertőzési területe) feltesz egyből valami mást. Igaz, ez ne az az ok, amire az MS hivatkozott.[ Szerkesztve ]
-
nagyúr
válasz King Unique #24522 üzenetére
Hasonló stílus, ez jó...
Helyes! Ne is hagyd, hogy ily módon degradáljanak.
(#24521) Raynes uborkaegon
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
King Unique
titán
válasz Raynes #24521 üzenetére
Hasonló stílus, ez jó...
Nem kell ezt megérteni, egyszerűen arról van szó, hogy az emberek ezeket a programokat szokták meg, ezeket szeretik, ezeket ismerik. Hiába van több freeware alternatíva, az átlaguser ezeket nem is ismeri és nem érdeklik. Amúgy nálam is WR van, uTorrent / BitTorent alap, TC-t nem szeretem, helyette UC-t használok. Nero helyett IB, bár manapság nem is írok már optikai lemezeket. DT meg eleve nem kell az új rendszerekbe, mert már tudnak képfájlt kezelni. Igaz alap szinten, de nekem az is elég.[ Szerkesztve ]
-
Raynes
tag
válasz King Unique #24520 üzenetére
Linuxon a RAR-t viszik az archívumkezelők, meg a Double Commander is, ami kiváltja teljes egészében a Total Commandert. Még a Total Commander rendben is van Win userek részéről, bár a Double Commander ott is kiváltaná, meg még a Daemon Tools is indokolt a védelmek emulálása miatt (még ha az esetek többségében a freeware Virtual Clone Drive is megtenné), hanem ezt a WinRAR, Flashget, Nero, uTorrent, stb. bzuiságot nem bírom megérteni. Persze, 30 nap után használhatók maradnak ezek, de mi a rákért nem lehet ingyenes programokat használni? Egyszerűen szűklátókörűség. Annyiból témája ennek a topiknak is, hogy a Wine-vel játszást érinti.
Igen, ezeknél a programoknál korlátozás nincs, 30 nap után is használhatók maradnak, nem nagyon kapkod senki, hogy megvegye, csak vállalkozásoknál, ahol fontos a legalitás. A fejlesztőknek, vagy a gyártóknak, ahogy te nevezed, pont ez benne a jó, minden windowsos gépen ott van a szarjuk, és kvázi szabvány lesz belőle, így ha valaki mégis ilyen szoftvert vesz, az az ő termékük lesz.
Egyébként téged mindig uborkaegonnal tévesztelek össze az avatar és a hasonló stílus miatt.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Raynes #24518 üzenetére
Ezmiez?
Egyébként WR-t, TC-t pont nem kell feszegetni, sokaknák az van fent. Az is egy vicc a gyártók részéről, hogy semmi serial nem kell hozzá, semmi korlátozás nincs, ha letelik az X napos kipróbálás. Nyilván nem fog utána senki kapkodni más szoftver után. Azt meg, hogy Windows alatt mit használnak, mit szeretnek már sok éve a userek, nem kell feszegetni és nem is ezen topik témája.[ Szerkesztve ]
-
Raynes
tag
Úristen, egy Firefoxszal is mit össze nem tudsz szenvedni, hallod Reset gomb, most erre tennék be egy facepalmos smileyt, ha lenne.
Egyébként pedig a tar.bz-s verzió is használható, van külön frissítéskezelője. Plusz ha magyar verziót szedsz le, innen vagy a Mozilla FTP-jéről, akkor még nyelvi csomagot sem kell hozzáadni. Ennek ellenére áll itt is a szabály, hogy a csomagkezelőből telepíteni jobb, látom meg is tetted, helyes. Reméljük legközelebb meg már úgy is menni fog, hogy a falból nem kell kitépned a konnektort hozzá.
Ráadásul a terminálos csomagkezelő annyiból jobb, hogy ha hibaüzenet van, azt azonnal látod, könnyebben javítod a hibát. Grafikus csomagkezelőnél is meg lehet nézni a hibát, miért nem települt, de macerásabb, alapból nem mutatja.
[ Szerkesztve ]
-
Raynes
tag
Mondjuk a warez scene-t sem értem, sok Win Pisti hülyegyerek, nyomatják a WinRAR-os meg Alcoholos ×4raikat, ahelyett, hogy nyílt formátumokat használnának, zip, 7-zip, iso, stb.. Persze az előbbiek is használhatók Linux alatt, de nem értem, hogy miért kell spéci formátumokkal gányolni. Windows alatt is csak arra jó, hogy a warez játékhoz kedves felhasználónak még le kelljen warezelnie egy WinRAR-t, meg stb., meg csak Daemon Toolszal fusson neki a kóceráj. Ugyanez szokott lenni pepitában, mikor hülye öltönyösnyakkendős cége csak Word doc/docx-ben fogadja az anyagokat, nyomtatványkitöltéséket, aztán hiába csinálod meg neki LibreOffice-szal, az nála nem nyílik meg jól. Persze nem ám, hogy PDF-et használna vagy ilyesmit, nem.
-
Raynes
tag
Az mdf egy képfájl, lehet Linux alatt is csatolni PowerISO-val, igaz nem tud olyan másolásvédelmet emulálni, amit a Daemon Tools. Viszont a legtöbb játéknak nincs is jelentős másolásvédelem a lemezein, főleg nem a tört játékoknak, legfeljebb csak a futtatható állomány ellenőrzi, hogy eredeti-e a CD vagy DVD, de erre meg Windows alatt is kellenek a NoCD-s törések. Plusz a PlayOnLinuxos telepítők is úgy vannak megcsinálva, hogy nem nézik, eredetei-e a lemez, és nem a warez miatt, hanem pont azért, mert Linux alatt a másolásvédelmek nem támogatottak legális játéknál sem. Sőt, mivel az mdf az Alcohol 120% formátuma, így általában már nem tartalmaz másolásvédelmet.
Úgy látom a hozzászólásaidból, hogy alapvető informatikai ismereteknek vagy híján, pl. képfájlok kezelése és csatolása. Nem bántásból írom, de így ne akarj warez game-ekkel játszani, pláne ne Linux alatt Pedig hidd el, Linux alatt is lehet, mindent fel lehet csatolni, és futtatni. Alig van játék, ami nem fut Linux alatt, de még azokat is fel lehet telepíteni, vagy el lehet indítani, legfeljebb játszhatatlanul bugosan futnak, meg lefagynak, de nem az van, hogy fel sem tudod telepíteni, vagy el sem indul. Ha el sem jutsz addig, hogy fel tudd telepíteni, akkor tényleg jobb is, ha hagyod az egészet.
A warez game-ezés még Windows alatt is szopós tud néha lenni, gondolom azt te sem gondoltad, hogy majd egy nem kompatibilis, Wines formátumokhoz emulációs réteget alkalmazó, számodra új OS-en majd könnyebben fogsz játszani, csak megnyomsz egy Next-Finisht, és minden úgy megy majd minden, mint Windowson, vagy még könnyebben is.
@ábéegon: mielőtt szólnál, nem, nem adtam tippeket a warezhez, csak tisztáztam általánosságban néhány alap dolgot.
[ Szerkesztve ]
-
-
spammer
veterán
válasz lev258 #24509 üzenetére
A Firefox akkor is frissül, ha közvetlenül a mozillától szedjük és csomagoljuk ki tetszőleges helyre. Ugyanazt a konfigot/profilt is használja (alapból ~/.mozilla), mintha csomagkezelővel lett volna telepítve.
„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."
-
Foose
addikt
Na megvan. Kellett a reset gomb. (#24508) core2) Így már jó. Magyar,és 44-es verzió. Köszönöm a segítséget mindenkinek!
[ Szerkesztve ]
Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL
-
Foose
addikt
Vááá,nem jó Terminálból felraktam,de valami kiír a végén hogy mindent zárjak be ami firefox. De hát semmi nincs... Gép restart,44.01 verzió,de benne a könyvjelzők,és angol. Hol lát még firefoxot a gép hogy nem akarja amit én? Firefox oldalán is azt írja hogy magyar a letölthető. Még akkor is,ha nekem 64 bites rendszerem van.
Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL
-
Foose
addikt
Valami nem jó. Mindent pucoltam ami firefox. Synaptic hozza is a 44-es verziót (HU) hogy nincs telepítve,kijelölöm telepítésre,alkalmaz,telepíti,de nincs sehol. Csináljam terminálban? Kevéske tudásommal gondolom sudo apt-get install firefox
[ Szerkesztve ]
Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL
-
Foose
addikt
válasz Neil Watts #24508 üzenetére
A locale parancs HU-t hoz... Akkor megnézem,valami nem stimm,mert a tűzróka oldalán is csak 44.akármennyi a legfrissebb verzió. A developer verzió meg már 46,tehát gőzöm sincs milyen firefox ez. De hogy nem magyar,az biztos Kukk ezt a reset-et... Ok,csomagkezelő... Ezt meg pucolom.
[ Szerkesztve ]
Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL
-
lev258
veterán
"Legutóbb a firefox oldaláról töltöttem le a telepítőt."
Ez a baj. Linuxon magától frissül, a nyelvi támogatással együtt, amint elérhető lesz. Te meg a manuális telepítéssel megkavartad. Nálam még 44-es verzió van, vagyis még nem jött ki a 45-ös (nem került be a tárolókba).
Most nézem, béta. Akkor ne lepődj meg semmin, a nyelvi támogatás aktuális állapotán se.[ Szerkesztve ]
Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő
-
veterán
Ezzel a többnyelvű weboldalak elsődleges nyelvét állítod
A locale parancs mit ad terminálban?
[link] Nyomj neki szerintem egy refresht ha más nem segít (ezzel tudtommal a FF profilodból minden a linke közölt beállítás ugrik).
"Ha jól emlékszem,valamiért lepucoltam anno.... Legutóbb a firefox oldaláról töltöttem le a telepítőt."
de ott tar.bz2 formátumban van meg, az nem jó. mármint működik de körülményes használni. Ha tudod hol van távolítsd el, és rakd fel a csomagkezelővel, ahhoz lesz nyelvi támogatás is.
Üdv. core2
[ Szerkesztve ]
-
Foose
addikt
válasz Neil Watts #24505 üzenetére
A fene emlékszik már,anno felraktam az ubuntu-t,aztán később került rá Xubuntu felület. Magyar volt a firefox. Most frissítettem,és angol. Hiába adom hozzá a magyar nyelvet,angol marad. Chrome az oké,most nem fontos... Ha jól emlékszem,valamiért lepucoltam anno.... Legutóbb a firefox oldaláról töltöttem le a telepítőt.
[ Szerkesztve ]
Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL
-
King Unique
titán
válasz Drenadar #24500 üzenetére
Üdv!
Sima ügy, én már sokszor toltam pendrive-ra, külső HDD/ SSD-re Linuxot. Viszont normális sebességhez nem árt egy USB 3.0 eszköz és természetesen a port is legyen 3.0-ás. Valamint arra kell figyelni, hogy az USB-s eszközre kerüljön a rendszer és a GRUB is, így utóbbi nem írja felül a Windows saját rendszerbetöltőjét. Leírások: [link], [link].
Illetve fontos, hogy a pendrive-ra is a helyi rendszernek megfelelő módon történjen a telepítés. Tehát BIOS-MBR | UEFI-GPT szerint kell kiírni és telepíteni, amihez a Rufus javasolt. Megkeverni a kettőt nem szabad, mert akkor úgy jársz, mint én...[link]. Csak BIOS frissítés segített...
A flash memóriák, mint a pendrive, kevésbé bírják a sok írást. Ezért szoktak ezekre olyan fájlrendszert rakni, ami nem naplóz: FAT32, exFAT, Ext2. A népszerű naplózó fájlrendszerek - Ext3/4, NTFS, HFS+(J) - inkább merevlemezekre javasoltak, mert azoknál ez nem gond. Tehát pendrive kímélés terén az Ext2 előnyös lehet, de lassú. Én hónapokig használtam Ext4-re formázott pendrive-on Linuxot, de semmi gond nem lett vele. Illetve, ha a WTG futtatást kibírja egy pendrive szintén naplózó fájlrendszerrel, akkor talán egy kis Linux sem árt meg neki.
Persze hivatalosan a kímélés javasolt, Ext2, mert nyilván nem illik más eszközét kockára tenni. Illetve egy külső HDD / SSD jobban bírná a strapát.[ Szerkesztve ]
-
veterán
-
Foose
addikt
Igaz,bár nálam több ramot eszik a firefox,sok helyen azt olvasom hogy ubuntura inkább ezt ajánlják mint pl a chrome-ot,ezért felraktam. Most a 45.0b4 van fent. Rendszer: 14.04.3. Mióta nincs benne magyar nyelv? A firefox letöltések között is csak korábbi verzió támogatja a magyar nyelvet...
[ Szerkesztve ]
Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL
-
UnSkilleD
senior tag
ma feltettem egy elég régi gépre egy lubuntu 15.10-et, előtte kipróbáltam live módban minden ment faszán
miután felraktam, csak 640x480 felbontás megy, nincs más választható opció
mi lehet a baja?
"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince
-
lev258
veterán
válasz Drenadar #24500 üzenetére
Mármint a Win 10-ben?
Ha odafigyelsz, hogy kifejezetten a pendrive-ra települjön és a Grub (rendszerbetöltő) is szintén oda, akkor nem lesz gond. Viszont pendrive-nál érdemes ext2 fájlrendszerre telepíteni.
Bátran kérdezz még, hogy elég biztos legyél mindenben.[ Szerkesztve ]
Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Ukrajnai háború
- iPhone topik
- Gaming notebook topik
- Delta Force (2024)
- Intel Arc Battlemage B570/B580
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Renault, Dacia topik
- Apple iPhone 16 - ígéretek földje
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- További aktív témák...
- Microsoft licencek KIVÉTELES ÁRON AZONNAL - UTALÁSSAL IS AUTOMATIKUS KÉZBESÍTÉS - Windows és Office
- Játékkulcsok a legjobb áron: Steam
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Újévi kedvező ár!
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest